Uetliberg-Lauf - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
D           50. Kägi Anton                          46 Zürich                      1:20.02,5     23.30,3  (1517)  
C           34. Kälin Christian, Stallikon          58 triteam Stallikon           1:08.57,4     11.41,6  (1228)  
C          107. Kamber Thomas                       57 Zürich                      1:21.50,1     24.34,3  (1253)  
B           31. Käppeli Beat, Schwerzenbach         64 MTV Schwerzenbach           1:05.26,3     11.41,2   (548)  
V           13. Käppeli Simon, Schwerzenbach        94 Jugi Schwerzenbach            10.19,2      1.27,0  (8107)  
D           21. Karpf Alf, Küsnacht ZH              52 TRIZO                       1:11.49,5     15.17,3  (1705)  
G           10. Karpf Franziska, Unterlunkhofen     63 TRIZO                       1:17.47,9     10.23,2  (3202)  
C          117. Kauer Stefan                        62 Horgen                      1:25.18,3     28.02,5  (1049)  
B           26. Kaufmann Patrick                    71 Dielsdorf                   1:04.25,2     10.40,1   (549)  
B           41. Kaufmann Thomas                     71 Hinwil                      1:08.03,9     14.18,8   (729)  
A           44. Keller Felix, Aeugst am Albis       77 Polizeischule               1:35.22,8     40.08,3    (16)  
D           17. Keller Heinz, Brüttisellen          52 LC Swissair                 1:10.13,0     13.40,8  (1518)  
Q           17. Kellermann Martina                  92 Ellikon a d Thur              11.09,6      2.15,0  (6705)  
H            4. Kenel Ursula, Horgen                61 SSC Langnau a.A.            1:11.36,2      2.52,6  (3505)  
A           18. Kern Marcel                         75 Bettwiesen                  1:11.41,8     16.27,3    (18)  
A           28. Kheller Vincenzo, Oetwil am See     80 Tri Team LC Meilen          1:16.45,6     21.31,1    (19)  
D           34. Kirchhofer Armin, Baar              49 SLVS                        1:15.36,5     19.04,3  (1519)  
B           63. Kirchmeier René, Mollis             65 TV Mollis                   1:11.37,3     17.52,2   (550)  
B          109. Knaus Stefan, Berikon               65 mistabel                    1:36.18,8     42.33,7   (552)  
D           70. Knutti Walter, Wolfhausen           52 LT Rapperswil-Jona          1:27.32,6     31.00,4  (1521)  
M          ---  Koch Romeo, Unterehrendingen        65 ESC Soldanella                28.30,1       -----  (5504)  
E           18. Kögel Helmut                        35 Horgen                      1:20.05,0     14.23,0  (2214)  
O            9. Kohler Cinzia, Herisau              88 LC Herisau                     8.44,4      1.04,2  (6107)  
U            9. Kohler Ronny, Herisau               92 TV Herisau                     8.46,1      1.14,5  (7912)  
M          ---  Koller Armin                        51 Weiningen ZH                  31.38,7      3.08,6  (5505)  
G            8. Koller Marie-Theres, Zürich         66 TV Unterstrass              1:14.56,6      7.31,9  (3211)  
H            6. Kottmann Nartano                    54 Baar                        1:14.19,9      5.36,3  (3711)  
B           23. Krähenbühl Andreas, Hombrechtikon   66 LC Meilen                   1:03.14,4      9.29,3   (743)  
V            2. Kuhn Dominik, Effretikon            93 Jugi TV Effretikon             9.11,8      0.19,6  (8108)  
U           17. Kuhn Orgetorix, Effretikon          91 Jugi TV Effretikon             9.35,1      2.03,5  (7805)  
G           20. Künzler Karin                       63 Felben-Wellhausen           1:32.18,2     24.53,5  (3203)  
Q           12. Künzler Kim, Matzingen              92 LAR Matzingen                 10.11,4      1.16,8  (6606)  
M          ---  Künzler Markus                      64 Matzingen                     30.00,0      1.29,9  (5703)  
R            5. Künzler Tonja, Matzingen            94 LAR Matzingen                  9.37,6      1.03,6  (6904)  
G           23. Kurth Diethelm Arlette              67 Binz                        1:48.13,2     40.48,5  (3006)  
H            9. Kuster Verena, Zürich               56 TV Unterstrass              1:17.24,7      8.41,1  (3707)  
B           37. Küttel Christian, Adliswil          65 SSC Langnau a.A.            1:07.30,0     13.44,9   (553)  



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.