(76) 120km Männer RiderSeniors 3

Rothaus RiderMan 2002 - (76) 120km Männer RiderSeniors 3

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall          km/h
              1. Runde ¦     2. Runde ¦     3. Runde ¦     4. Runde ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Jäger Reinhard                      50 Lutherstadt-Wittenberg      3:34.07,2       -----  (1635)  120M     44.   33,626
            50.33    2.¦   53.13    2.¦   55.25    2.¦   54.55    1.¦
    2. Beierer Sigi                        48 Löffingen                   3:34.37,7      0.30,5  (1074)  120M     46.   33,546
            49.16    1.¦   52.35    1.¦   53.48    1.¦   58.56    2.¦
    3. Oppikofer Roman                     46 CH-Uetikon am See           3:44.26,1     10.18,9  (1599)  120M     64.   32,080
            51.41    3.¦   53.45    3.¦   57.26    3.¦ 1:01.32    5.¦
    4. Haller Walter, Trossingen           50 SV Trossingen I             3:47.17,8     13.10,6  (1128)  120M     72.   31,676
            51.47    4.¦   56.58    5.¦   58.50    4.¦   59.41    3.¦
    5. Marsch Gerald                       50 Friedrichsdorf              3:52.52,0     18.44,8  (2161)  120M     92.   30,918
            55.46    8.¦   56.19    4.¦   59.17    5.¦ 1:01.28    4.¦
    6. Schramm Günther                     41 Nürnberg                    3:56.26,9     22.19,7  (1403)  120M     103.  30,450
            54.55    6.¦   57.39    6.¦ 1:00.15    6.¦ 1:03.35    6.¦
    7. Stellmach Jürgen, Unterkirnach      49 Uli Rottler Team Pedal      4:02.35,7     28.28,5  (1158)  120M     120.  29,679
            55.07    7.¦   58.22    8.¦ 1:03.18   10.¦ 1:05.47    9.¦
    8. Rößiger Siegfried, Hilden           50 Jupp                        4:03.14,8     29.07,6  (1371)  120M     123.  29,599
            56.25   10.¦   59.00    9.¦ 1:01.30    7.¦ 1:06.19   10.¦
    9. Seeburger Günther, Donaueschingen   50 Donautäler                  4:03.43,8     29.36,6  (1527)  120M     125.  29,540
            54.37    5.¦   57.54    7.¦ 1:04.13   12.¦ 1:06.58   11.¦
   10. Heuckeroth Werner                   48 Schwanewede                 4:03.59,5     29.52,3  (1039)  120M     128.  29,509
            57.41   13.¦   59.00   10.¦ 1:01.31    8.¦ 1:05.45    8.¦
   11. Mauro Adolfo, CH-Kriens             43 G.S.C. Euro Sport Equipe    4:04.24,0     30.16,8  (1352)  120M     130.  29,459
            57.23   12.¦   59.47   12.¦ 1:03.05    9.¦ 1:04.08    7.¦
   12. Pabsdorf Dietmar, Lauingen          48 Team Laura                  4:10.00,7     35.53,5  (1676)  120M     141.  28,798
            56.09    9.¦ 1:00.58   14.¦ 1:05.37   13.¦ 1:07.16   12.¦
   13. Kammerer Eckart, Trossingen         39 SV Trossingen III           4:12.16,3     38.09,1  (1684)  120M     145.  28,540
            57.01   11.¦   59.32   11.¦ 1:04.00   11.¦ 1:11.41   16.¦
   14. Mastroianni Giuseppe, Villingen-Sch 50 RC Villingen                4:15.35,3     41.28,1  (1579)  120M     153.  28,170
            57.57   14.¦ 1:00.33   13.¦ 1:07.01   15.¦ 1:10.03   15.¦
   15. Schäfer Heini                       45 Ispringen                   4:17.27,4     43.20,2  (2055)  120M     159.  27,965
            59.33   16.¦ 1:01.42   15.¦ 1:08.08   17.¦ 1:08.03   14.¦
   16. Bertschinger Marco                  47 CH-Killwangen               4:22.44,5     48.37,3  (1652)  120M     169.  27,403
            58.45   15.¦ 1:03.16   16.¦ 1:05.49   14.¦ 1:14.52   19.¦
   17. Paulus Walter                       50 Erlangen                    4:24.20,5     50.13,3  (2172)  120M     171.  27,237
          1:02.59   20.¦ 1:05.24   17.¦ 1:07.58   16.¦ 1:07.58   13.¦
   18. Heim Richard                        49 Furtwangen                  4:30.11,8     56.04,6  (1656)  120M     178.  26,647
          1:00.19   17.¦ 1:06.58   18.¦ 1:11.01   18.¦ 1:11.52   18.¦
   19. Müller Hans-Dieter, Trossingen      42 SV Trossingen III           4:33.47,9     59.40,7  (1683)  120M     186.  26,296
          1:01.10   18.¦ 1:09.27   21.¦ 1:11.17   19.¦ 1:11.51   17.¦
   20. Ackermann Sigisbert                 50 Rottweil                    4:46.40,0   1:12.32,8  (1827)  120M     203.  25,116
          1:04.33   21.¦ 1:09.20   20.¦ 1:11.55   20.¦ 1:20.51   21.¦
   21. Spengler Peter                      40 Rostock                     4:48.19,7   1:14.12,5  (1507)  120M     205.  24,971
          1:02.45   19.¦ 1:07.49   19.¦ 1:15.47   21.¦ 1:21.57   22.¦
   22. Schülke Detlef                      49 Sendenhorst                 4:53.29,1   1:19.21,9  (1583)  120M     207.  24,532
          1:04.41   22.¦ 1:13.35   22.¦ 1:17.11   22.¦ 1:18.00   20.¦
   23. Terblanche Theunis                  48 Berlin                      5:32.26,8   1:58.19,6  (1894)  120M     209.  21,657
          1:12.37   23.¦ 1:15.31   23.¦ 1:32.13   23.¦ 1:32.04   23.¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.