Rothaus RiderMan 2002 - nach Ortschaft "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr     km/h
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
90MS2       37. Schlichting Siegfried               59 Kamp-Lintfort               3:06.53,0     40.43,7  (2059)   28,895
120MS1      33. Brückner Klaus                      65 Karlsruhe                   3:48.55,6     33.10,1  (1500)   31,451
60MS1       12. Daubner Norbert                     63 Karlsruhe                   1:44.18,4      8.33,9  (2046)   34,513
60MS1       85. Herrmann Frank                      69 Karlsruhe                   2:10.34,3     34.49,8  (2277)   27,571
60MS1       78. Rieß Wolfgang, Karlsruhe            68 Team Karlsruhe              2:05.42,2     29.57,7  (1298)   28,638
210MS1       7. Weiß Andreas, Karlsruhe             63 2 xx-Team                   6:47.54,0     47.32,5  (1393)   30,889
120MS1       4. Dietsche Beatus, Kenzingen          64 Team Camping Münstertal     3:17.02,5      1.17,0  (1032)   36,540
60Men       33. Keilbach Eddy, Ketsch               77 Bike Team Stenger           1:57.14,8     21.37,4  (1477)   30,704
90Men       34. Kolmberger Daniel, Kiefersfelden    70 www.Dienstagsradler.de      2:57.40,8     32.26,6  (1944)   30,391
60Men       45. Andresen Arne, Kiel                 ?? m/sec                       2:05.47,7     30.10,3  (1885)   28,617
90Men       60. Nieprasch René, Kiel                ?? m/sec                       3:11.49,5     46.35,3  (1884)   28,150
90MS1       16. Braun Oliver, Kirchheim             69 Krumme Speiche              2:40.53,1     15.17,8  (1442)   33,564
60MT2       13. Cerny Oliver                        83 Kirchheim                   2:12.26,8     32.01,3  (3029)   27,180
60Men       30. Diehl Frank                         73 Kirchheim                   1:54.21,3     18.43,9  (1977)   31,480
90MS1       63. Lammich Harry, Kirchheim            61 churchhome postal team      2:59.43,3     34.08,0  (3038)   30,046
60FS1        1. Hunt Diana                          69 Kirchzarten                 1:50.07,0       -----  (2280)   32,692
60MS1       33. Schatz Stefan                       66 Kirchzarten                 1:50.40,7     14.56,2  (1994)   32,526
90Men       19. Stickel Jochen                      72 Kirchzarten                 2:45.45,0     20.30,8  (2183)   32,579
30Men       20. Stollhof Markus, Kirrweiler         ?? 2 von der Muppet Show       1:02.04,0     14.55,0  (2157)   29,001
60Men        6. Wagner Andreas, Kochel              76 Team NaturEnergie           1:39.30,5      3.53,1  (1291)   36,177
90MS1       80. Euken Jörg, Köln                    65 Team Brockenkoenig.de       3:06.11,2     40.35,9  (1314)   29,003
30MS1       15. Heer Dieter, Köln                   69 Keiler                        57.08,4      9.53,7  (1575)   31,501
60MS1       60. Rothe Andreas, Köln                 66 Team Brockenkoenig.de       1:59.32,7     23.48,2  (1315)   30,114
120MS1      51. Kammerer Karl, Königsfeld           61 TR-Electronic               3:59.06,7     43.21,2  (1557)   30,111
210MS1       8. Kopp Horst, Königsfeld              63 Team Castellani 210         6:51.35,3     51.13,8  (1275)   30,613
180MS2      14. Weisser Eckhard, Königsfeld         53 Uli Rottler Team Pedal      6:20.08,8     49.16,0  (1164)   28,410
180Men       3. Rey Tom                             73 Königswinter                5:47.05,3     17.05,9  (1959)   31,115
90MS1      104. Seidel Heiko                        66 Königswinter                3:19.01,1     53.25,8  (2039)   27,133
60Men       57. Häger Matthias, Konstanz            81 Freie Wähler Bad Dürrheim   2:28.08,2     52.30,8  (2235)   24,301
60MS1       88. Neuendorf Mathias                   68 Konstanz                    2:12.40,3     36.55,8  (1975)   27,134
90MS1       47. Rabold Bernhard                     63 Konstanz                    2:52.57,1     27.21,8  (2176)   31,222
90Men       10. Riesterer Manuel                    76 Konstanz                    2:37.10,1     11.55,9  (2007)   34,358
60MS1       87. Wind Thomas                         68 Konstanz                    2:12.35,1     36.50,6  (1981)   27,152
60MS2        2. Müller Gottfried, Konz              59 Handicap Team               1:40.23,0      4.09,2  (1553)   35,862
60Men       29. Henninger Frank, Korntal-Münchingen 74 Volksbank Strohgäu          1:54.02,9     18.25,5  (1971)   31,565
150MS2       1. Jany Dieter, Korntal-Münchingen     53 Team Bizarr                 4:36.32,0       -----  (1120)   32,545
60Woman      1. Schäfer Alexandra                   72 Krefeld                     1:49.37,5       -----  (2275)   32,839
120Men       9. Merk Oliver                         70 Krumbach                    3:33.20,2     17.42,9  (1090)   33,749
90MT2        8. Seidel André                        84 Kühlungsborn                3:03.04,6     31.26,6  (1510)   29,495

Total 39



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.