(53) Kombi 90km Männer RiderMen

Rothaus Riderman 2002 - (53) Kombi 90km Männer RiderMen

 Rang  Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                 Total  Anz  Overall   
         Zeitfahren                    ¦ Rothaus RiderMan 2002         ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Hinz Michael, Oberhausen            77 Polizeinationalmannschaft   3:03.59,7  (2) 90M/1.    
            38.45,5         ---     1. ¦  2:25.14,2   2:25.14,2     1. ¦ 
    2. Rothe Florian, Augsburg             75 Strassacker                 3:08.51,8  (2) 90M/3.    
            43.02,9         ---    14. ¦  2:25.48,9   2:25.48,9     2. ¦ 
    3. Maier Stefan, Frankfurt             75 PSV Blau-Gelb Frankfurt     3:11.54,3  (2) 90M/4.    
            42.16,8         ---    10. ¦  2:29.37,5   2:29.37,5     4. ¦ 
    4. Beck Christian, Winden              75 RSV Staubwolke Haslach 1    3:18.47,5  (2) 90M/10.   
            44.25,6         ---    24. ¦  2:34.21,9   2:34.21,9     5. ¦ 
    5. Sanwald Marc                        72 Backnang                    3:25.58,8  (2) 90M/17.   
            44.07,8         ---    22. ¦  2:41.51,0   2:41.51,0    15. ¦ 
    6. van Marwick Thomas, Garmisch-Parten 80 Radtouristik 2002           3:28.10,1  (2) 90M/19.   
            45.31,2         ---    37. ¦  2:42.38,9   2:42.38,9    17. ¦ 
    7. Ullrich Michael, Niedereschach      72 Team Elektro Ullrich / Re   3:33.23,8  (2) 90M/27.   
            46.18,2         ---    49. ¦  2:47.05,6   2:47.05,6    20. ¦ 
    8. Stiefel Marc                        73 Metzingen                   3:35.19,4  (2) 90M/31.   
            47.21,3         ---    58. ¦  2:47.58,1   2:47.58,1    22. ¦ 
    9. Brockmann Jan-Hendrik               81 Celle                       3:42.01,1  (2) 90M/44.   
            48.00,6         ---    63. ¦  2:54.00,5   2:54.00,5    30. ¦ 
   10. Jacobsen Thilo                      73 Hamburg                     3:48.13,4  (2) 90M/58.   
            49.34,2         ---    78. ¦  2:58.39,2   2:58.39,2    35. ¦ 
   11. Sundermeyer Sven                    75 Meersburg                   3:49.17,3  (2) 90M/61.   
            45.45,1         ---    40. ¦  3:03.32,2   3:03.32,2    45. ¦ 
   12. Steuernagel Dirk, Bad Soden         71 Zander-Team                 3:50.35,6  (2) 90M/65.   
            50.05,0         ---    86. ¦  3:00.30,6   3:00.30,6    39. ¦ 
   13. John Lars                           72 CH-Rafz                     3:53.55,7  (2) 90M/71.   
            48.49,2         ---    72. ¦  3:05.06,5   3:05.06,5    46. ¦ 
   14. Flüß Michael                        70 Stuttgart                   3:56.15,7  (2) 90M/75.   
            48.12,2         ---    65. ¦  3:08.03,5   3:08.03,5    53. ¦ 
   15. Hölzing Jörg                        76 Mannheim                    3:56.45,3  (2) 90M/76.   
            53.49,1         ---   110. ¦  3:02.56,2   3:02.56,2    43. ¦ 
   16. Meder Michael                       ?? Quedlinburg                 4:01.16,5  (2) 90M/90.   
            49.05,6         ---    76. ¦  3:12.10,9   3:12.10,9    62. ¦ 
   17. Nieprasch René, Kiel                ?? m/sec                       4:02.22,5  (2) 90M/95.   
            50.33,0         ---    89. ¦  3:11.49,5   3:11.49,5    60. ¦ 
   18. Mehlhorn Torste, Hoym               ?? RSV Nachterstedt            4:03.35,0  (2) 90M/98.   
            51.25,8         ---    97. ¦  3:12.09,2   3:12.09,2    61. ¦ 
   19. Mader Manuel, Ballrechten-Dottingen 78 Adrenalin Team Müllheim     4:10.51,4  (2) 90M/101.  
            53.22,2         ---   108. ¦  3:17.29,2   3:17.29,2    65. ¦ 
   20. Weinhold Horst, Villingen-Schwennin 75 Kaba Benzing                4:12.09,8  (2) 90M/103.  
            49.41,1         ---    82. ¦  3:22.28,7   3:22.28,7    68. ¦ 
   21. Rajzer Markus                       70 Maxhütte-Haidhof            4:18.34,8  (2) 90M/109.  
            54.18,2         ---   113. ¦  3:24.16,6   3:24.16,6    69. ¦ 
   22. Mahr Michael, Laumersheim           74 Zander-Team                 4:19.04,0  (2) 90M/110.  
            53.30,9         ---   109. ¦  3:25.33,1   3:25.33,1    72. ¦ 
   23. Frank Heinz Robert                  ?? Bamberg                     4:19.20,8  (2) 90M/111.  
            54.08,3         ---   112. ¦  3:25.12,5   3:25.12,5    71. ¦ 
   24. Gajo Alexander                      76 Rudolfzell                  4:29.20,3  (2) 90M/115.  
            54.42,8         ---   114. ¦  3:34.37,5   3:34.37,5    75. ¦ 
   25. Appich Andreas, Waldbronn           70 Team Bananenblitz           4:31.45,2  (2) 90M/116.  
            49.38,1         ---    81. ¦  3:42.07,1   3:42.07,1    76. ¦ 
   26. Moldenhauer Jörg, Filderstadt       70 Team Bananenblitz           4:38.06,5  (2) 90M/118.  
            55.59,3         ---   118. ¦  3:42.07,2   3:42.07,2    77. ¦ 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.