(61) Mannschaftswertung Männer

Velo Tour für 2012 - (61) Mannschaftswertung Männer

Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. Team Mabetec SC Hausach                      6:54.40,9
         1031 Ebert Christian                Seelbach                  RHM       2:16.15,2    5.
         1165 Hertig Sandor                  Zell a.H.                 RJM       2:18.19,7    1.
         1007 Beck Dieter                    Freiamt                   RHM       2:20.06,0   22.
         1023 Brüstle Hannes                 Gutach                    RJM       2:23.02,3    2.
   2. Team Bergstrasse                             6:56.41,6
         1052 Holsinger Denis                Bensheim                  RHM       2:16.00,2    2.
         1063 Kohl Thomas                    Weinheim                  RHM       2:20.20,6   26.
         1042 Glanzner Michael               Laudenbach                RHM       2:20.20,8   27.
         2197 Hilsheimer Markus              Lampertheim               RHM       2:20.22,5   28.
   3. RSC Frankenberg                              7:10.59,6
         1043 Godzik Matthias                Frankenberg               RHM       2:19.37,4   16.
         1158 Werner Dirk                    Allendorf                 R40M      2:24.13,6    9.
         1028 Dohle Stephan                  Allendorf                 R40M      2:27.08,6   18.
   4. Team Worms                                   7:14.27,4
         1156 Weiler Thorsten                Worms                     RHM       2:20.27,0   29.
         2065 Hess Rainer                    Worms                     R40M      2:26.49,6   17.
         2072 Holz Dieter                    Worms                     R50M      2:27.10,8    5.
         2144 Sattler Hans-Ludwig            Mainz                     R40M      2:34.33,0   32.
   5. König Radsport RSV Marburg                   7:22.44,0
         1169 Helbing Mario                  Marburg                   RHM       2:24.12,5   51.
         1003 Bamberger Ralf                 Wetter                    RHM       2:26.56,4   78.
         1054 Hopf Rudolf                    Marburg                   R50M      2:31.35,1    6.
         1144 Vaupel Günter                  Wetter                    RHM       2:37.52,0  169.
         1143 Vaupel Gerhard                 Wetter                    RHM       2:40.18,6  182.
   6. Creamriders                                  7:23.17,4
         2176 Vorpeil Mark                   Erlangen                  RHM       2:26.39,7   71.
         2069 Hiller Alejandro               Erlangen                  RHM       2:26.49,0   73.
         2082 Kamleiter Sascha               Alzenau                   RHM       2:29.48,7   94.
   7. PSV Blau-Gelb Ffm.                           7:25.05,5
         1099 Prang Thomas                   Frankfurt                 RHM       2:22.35,2   35.
         1176 Strott Marko                   Frankfurt                 RHM       2:23.54,7   45.
         2138 Reichel Gerd                   Frankfurt                 RHM       2:38.35,6  178.
         2179 Wiegand Frank                  Kelkheim                  RHM       2:40.02,9  181.
   8. IG Rad.de                                    7:25.56,5
         2129 Pfeifer Stefan                 Lindenfels                RHM       2:20.12,1   24.
         2014 Borde Boris                    Frankfurt                 RHM       2:32.43,4  113.
         2236 Pischulti Klaus                Maintal                   R40M      2:33.01,0   23.
   9. TV Miltenberg                                7:31.09,2
         2038 Feyrer Armin                   Weilbach                  RHM       2:19.50,8   19.
         3116 Trautmann Melanie              Weilbach                  RHW       2:32.50,3    2.
         2005 Balles Bernhard                Miltenberg                RHM       2:38.28,1  176.
         3014 Bundschuh Marion               Weilbach                  RHW       2:41.26,4    9.
  10. RSG Unkel II                                 7:31.35,7
         1033 Elsenbruch Michael             Bruchhausen               RHM       2:26.16,2   68.
         1046 Gruß Detlef                    Bruchhausen               RHM       2:27.11,9   84.
         1117 Schmahl Carsten                Bad Mergentheim           RHM       2:38.07,6  173.
  11. Die Drei                                     7:33.10,9
         3043 Herden Matthias                Ludwigshafen              RHM       2:26.55,7   77.
         3157 Maas Volker                    Rees                      RHM       2:32.56,8  118.
         3129 Wolter Frank                   Heidelberg                RHM       2:33.18,4  126.
         3121 Walter Michael                 Karlsruhe                 RHM       2:34.35,4  142.
  12. Team CNV                                     7:41.42,5
         2134 Pörtner Christian              Kriftel                   RHM       2:27.07,4   82.
         2084 Kaufmann Volker                Hofheim                   RHM       2:33.28,4  129.
         2006 Bartsch Norbert                Hofheim                   RHM       2:41.06,7  186.
  13. Heilbronx Dream Team                         7:42.37,9
         2025 Djurdjevic Branko              Heilbronn                 RHM       2:30.24,0   98.
         2003 Arians Markus                  Heilbronn                 RHM       2:34.36,9  143.
         2064 Herrmann Michael               Erlenbach                 RHM       2:37.37,0  163.
  14. RSG Unkel I                                  7:47.12,4
         1155 Wehrheit Kurt                  Bruchhausen               R40M      2:26.24,4   15.
         1068 Krupp Eberhard                 Bruchhausen               R50M      2:33.02,4    7.
         1125 Siebert Armin                  Bruchhausen               RHM       2:47.45,6  234.
  15. RSV Frohsinn Herxheim                        7:47.17,0
         1133 Steil Markus                   Trier                     RHM       2:31.48,4  103.
         1173 Schulz Thorsten                Frankfurt                 RHM       2:33.29,8  130.
         1040 Fritz Sebastian                Frankfurt                 RHM       2:41.58,8  202.
         1134 Steil Melanie                  Trier                     RHW       2:48.32,8   14.
  16. RC Amor Hamm                                 7:51.05,8
         1032 Eickhoff Mirko                 Werl                      RHM       2:26.36,2   70.
         1066 Kortüm Michael                 Hamm                      R40M      2:41.35,0   48.
         1067 Krüger Kai                     Ascheberg                 RHM       2:42.54,6  209.
         1050 Hesse Bruno                    Hamm                      RHM       2:59.20,2  291.
  17. SSG Bensheim-Binding                         8:00.25,9
         1019 Bonk Martin                    Bensheim                  RHM       2:27.54,1   93.
         2123 Neue Britta                    Bensheim                  RHW       2:37.47,8    6.
         2124 Neue Eberhart                  Bensheim                  R50M      2:54.44,0   20.
  18. SG Sossenheim                                8:04.31,0
         3025 Flade Constantin               Frankfurt                 RJM       2:41.26,7    7.
         3023 Flade Alexander                Frankfurt                 RJM       2:41.31,0    8.
         3024 Flade Bernd                    Frankfurt                 R40M      2:41.33,3   47.
  19. RV 1911 Rosbach                              8:05.23,7
         3080 Obst Hubertus                  Rosbach                   R40M      2:41.23,2   46.
         3125 Wiener Michael                 Rosbach                   RJM       2:41.38,2    9.
         3130 Zechmeister Martin             Rosbach                   R50M      2:42.22,3   12.
         3001 Auer Joachim                   Ilsenburg                 R40M      2:56.10,9   66.
  20. Equipe Steakknife                            8:08.53,4
         1018 Böhm Uli                       Saarbrücken               RHM       2:33.01,8  121.
         1154 Weck Rüdiger                   Idstein                   RHM       2:47.49,3  237.
         1096 Philipp Stephan                Saarbrücken               RHM       2:48.02,3  241.
  21. Da Pino zwei Hasen                           8:23.30,0
         2158 Schweigert Christian           Mannheim                  R40M      2:47.49,0   55.
         2040 Förderer-Münch Marianne        Mannheim                  R40W      2:47.50,0    1.
         2117 Münch Dietmar                  Mannheim                  R50M      2:47.51,0   16.
         2106 Mai Susanne L.                 Viernheim                 RHW       2:47.58,9   12.
  22. TGS Hausen                                   8:27.38,8
         2131 Picard Karl-Heinz              Obertshausen              R50M      2:37.50,0    8.
         2085 Kayser Eckhard                 Mühlheim                  RHM       2:51.09,3  254.
         2090 Komo Rüdiger                   Offenbach                 R40M      2:58.39,5   74.
  23. RSV Ingelheim-Heidesheim                     8:31.42,9
         1047 Hanselmann Volker              Heidesheim                R40M      2:33.33,0   28.
         1191 Simon Otto                     Heidesheim                R40M      2:48.35,4   59.
         1006 Bauer Georg                    Budenheim                 R50M      3:09.34,5   35.
         1035 Eschborn Werner                Heidesheim                R50M      3:18.14,6   42.
         1190 Sänger Rainer                  Heidesheim                R50M      3:28.30,2   50.
  24. TSV Berkersheim                              9:02.45,1
         4060 Mergl Hubertus                 Oberursel                 RHM       2:55.45,2  270.
         4061 Mergl Wolfgang                 Oberursel                 RHM       2:58.58,9  287.
         4071 Pfeiler Marcus                 Oberursel                 RHM       3:08.01,0  321.
  25. Team Occitan                                10:21.46,4
         4096 Taube Hans-Jürgen              Hanau                     R50M      3:27.01,1   46.
         4002 Adrian Gerhard                 Hanau                     R50M      3:27.22,0   48.
         4049 Koch Norbert                   Bad Marienberg            R50M      3:27.23,3   49.
  26. Team-Panthersprung                          10:28.35,9
         4075 Raude Gertrud                  Eschborn                  RHW       3:29.31,2   17.
         4081 Schmuderer Ralf                Trebur                    RHM       3:29.31,3  344.
         3058 Kirchner Markus                Frankfurt                 RHM       3:29.33,4  345.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.