Velo Tour für 2012 - nach Ortschaft "E"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr     km/h
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
R40M        42. Pawelczyk Eugen                     52 Ebhausen                   2:38.34,0    20.05,9  (1093)   32,730
RHM         52. Dr. Simsch Christoph, Ebsdorfergrun 67 MTV Kronenberg             2:24.13,3     8.17,7  (1128)   35,986
RHM        242. Weber Bernd, Ebsdorfergrund         68 RSC Grünberg               2:48.03,1    32.07,5  (3151)   30,883
RHM        119. Basler Michael                      66 Egelsbach                  2:33.01,0    17.05,4  (1005)   33,917
R40M        90. Hamann Uwe, Egelsbach               60 Cyclo Team Paninotheka     3:07.32,7    49.04,6  (2054)   27,673
RHM        197. Ilgen Marcus                        71 Egelsbach                  2:41.30,6    25.35,0  (2074)   32,134
RHM         30. Stankov Goran                       71 Eimeldingen                2:20.34,5     4.38,9  (1175)   36,919
RHM         54. Heimert Dennis                      75 Einbeck                    2:24.14,9     8.19,3  (1189)   35,979
R40M        31. Vollmar Hartmut, Einöderwiesenhof   57 RSC Zweibrücken            2:34.18,9    15.50,8  (2175)   33,632
RJM          3. Oehlert Sebastian, Emmendingen      84 Ski-Club Emmendingen       2:24.04,7     5.45,0  (1088)   36,022
RHM        145. Straesser Thomas                    64 Engelskirchen              2:35.00,5    19.04,9  (1195)   33,482
RHM        284. Kiefer Jan                          74 Eppstein                   2:58.52,2    42.56,6  (2198)   29,015
RJM         15. Schritt Dirk, Erdfunkstelle Usingen 84 Hessischer Rundfunk        3:24.00,3  1:05.40,6  (4122)   25,440
RHM         73. Hiller Alejandro, Erlangen          70 Creamriders                2:26.49,0    10.53,4  (2069)   35,350
RHM         71. Vorpeil Mark, Erlangen              73 Creamriders                2:26.39,7    10.44,1  (2176)   35,387
RHM        163. Herrmann Michael, Erlenbach         67 Heilbronx Dream Team       2:37.37,0    21.41,4  (2064)   32,927
RHM        263. Jüngling Boris                      66 Eschborn                   2:52.13,3    36.17,7  (3054)   30,135
RHW         17. Raude Gertrud, Eschborn             62 Team-Panthersprung         3:29.31,2  1:04.23,1  (4075)   24,770
R50M        14. Golgath Werner                      51 Eschelbronn                2:45.11,3    22.39,4  (2050)   31,418
RHW          5. Hernold Katja, Essen                70 TV Kettwig                 2:37.31,3    12.23,2  (2062)   32,947
RHM         44. Hernold Peter, Essen                68 TV Kettwig                 2:23.37,0     7.41,4  (2063)   36,137
RHM        276. Kaiser Christoph                    68 Esslingen                  2:58.26,3    42.30,7  (3055)   29,085

Total 22



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.