Velo Tour für 2012 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr     km/h
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RHM        180. Saarholz Jens                       64 Sulzbach                   2:39.51,2    23.55,6  (4077)   32,467
R40M        43. Saberschinsky Iko, Frankfurt        61 TuS Griesheim              2:41.07,7    22.39,6  (3096)   32,210
R50M        50. Sänger Rainer, Heidesheim           46 RSV Ingelheim-Heidesheim   3:28.30,2  1:05.58,3  (1190)   24,891
RHM         89. Sanzenbacher Ralf, Offenbach        66 VC Frankfurt               2:27.21,0    11.25,4  (1109)   35,222
R40M        32. Sattler Hans-Ludwig, Mainz          52 Team Worms                 2:34.33,0    16.04,9  (2144)   33,581
RHM        222. Sauer Martin, Halle                 81 BSV 90                     2:47.10,2    31.14,6  (3097)   31,046
RHM         19. Schad Harald, Mühlheim              64 TSV Lämmerspiel            2:19.50,8     3.55,2  (1187)   37,112
R40M        12. Schäfer Bernd, Bietigheim-Bissingen 57 RSC Lunwigsburg            2:26.03,4     7.35,3  (1111)   35,534
RHM        171. Schäfer Jan, Frankfurt              83 Olympia Team               2:38.01,0    22.05,4  (1112)   32,844
RHM        316. Schaumlöffel Eric                   64 München                    3:07.20,6    51.25,0  (3098)   27,703
RHW         10. Scheibe Isabell                     73 Mannheim                   2:41.54,7    16.46,6  (2145)   32,054
RHM        127. Scheuermann Christoph               70 München                    2:33.21,0    17.25,4  (1113)   33,844
RHM         53. Schiffner Frank                     66 Gütersloh                  2:24.14,6     8.19,0  (1114)   35,980
RHM        343. Schikora Tim                        81 Bad Vilbel                 3:28.32,9  1:12.37,3  (3099)   24,886
R40M       107. Schilling Klaus                     59 Frankfurt                  3:30.08,3  1:11.40,2  (3100)   24,698
RHW          8. Schindewolf Britta, Salzkotten      62 VfB Salzkotten             2:38.00,8    12.52,7  (2146)   32,845
R50M        30. Schirmer Hans-Peter                 48 Rödermark                  3:03.56,1    41.24,2  (3101)   28,216
RHM        139. Schlömer Stefan, Dormagen           69 Radfreunde Dormagen        2:34.19,4    18.23,8  (2147)   33,630
RHM         86. Schlosser Dirk, Bruchköbel          70 Olympia Team               2:27.16,5    11.20,9  (1116)   35,240
RHM        173. Schmahl Carsten, Bad Mergentheim    63 RSG Unkel II               2:38.07,6    22.12,0  (1117)   32,821
R50M        32. Schmidt Helmut                      51 Senden                     3:07.24,6    44.52,7  (3102)   27,693
RHM        290. Schmidt Johannes                    65 Frankfurt                  2:59.10,4    43.14,8  (3145)   28,966
RHM         39. Schmidt Peter, Hanau                63 Helco Trans GmbH           2:22.57,1     7.01,5  (1118)   36,305
RHM        120. Schmiegel Bernd                     69 Münster                    2:33.01,6    17.06,0  (2148)   33,915
RHM        251. Schmitz Frank                       65 Königstein                 2:51.02,8    35.07,2  (4080)   30,342
R40M       108. Schmitz Herwarth                    61 Düsseldorf                 3:47.36,7  1:29.08,6  (4121)   22,801
RHM         76. Schmitz Klaus                       70 Salzkotten                 2:26.52,1    10.56,5  (1119)   35,337
RHW          3. Schmitz Monika, Salzkotten          67 VfB Salzkotten             2:34.26,0     9.17,9  (2149)   33,606
RHM         58. Schmitz Peter, Frankfurt            73 Team CFP                   2:25.54,5     9.58,9  (2150)   35,570
RHM        344. Schmuderer Ralf, Trebur             66 Team-Panthersprung         3:29.31,3  1:13.35,7  (4081)   24,770
RHM         95. Schnappberger Michael               73 Wiesenbach                 2:29.56,9    14.01,3  (2152)   34,611
RHM        267. Dr. Schneevogl Kai Uwe              72 Frankfurt                  2:55.09,8    39.14,2  (3104)   29,629
RHM        310. Schneider Christoph, Bonn           72 Team Guiness               3:06.23,6    50.28,0  (2153)   27,844
RHM        108. Schneider Cornelius                 63 Rodenbach                  2:32.10,5    16.14,9  (2154)   34,105
RHM        309. Schneider Joachim, Bonn             70 Team Guiness               3:06.23,2    50.27,6  (2155)   27,845
RHM         41. Schneider Knut, Ingolstadt          70 Delphin Ingolstadt         2:22.57,9     7.02,3  (1120)   36,302
RHM        111. Schneider Michael, Mühltal          73 SKG Nieder-Beerbach        2:32.36,5    16.40,9  (3146)   34,008
RHM        323. Schoffer Frank                      68 Hochstetten                3:08.43,2    52.47,6  (3147)   27,501
RHM        168. Schöne Falko                        67 Burgsinn                   2:37.49,0    21.53,4  (2156)   32,886
RHM        122. Schönit Frank                       62 Dreieich                   2:33.02,1    17.06,5  (2206)   33,913
R40M        85. Schott Jürgen                       52 Bayreuth                   3:03.10,4    44.42,3  (3148)   28,333
RHM        144. Schrader Kim                        69 Meiningen                  2:34.53,5    18.57,9  (4084)   33,507
RHM        255. Schremmer Hans-Jürgen, Ranstadt     70 TSV Friedberg Fanorbach    2:51.22,4    35.26,8  (2239)   30,284
RJM         15. Schritt Dirk, Erdfunkstelle Usingen 84 Hessischer Rundfunk        3:24.00,3  1:05.40,6  (4122)   25,440
RHM        236. Schröder Achim, Oberursel           68 Hessischer Rundfunk        2:47.47,5    31.51,9  (1121)   30,931
RHW          4. Schröder Corinna, Aachen            64 RC Berliner Bär            2:34.47,8     9.39,7  (1122)   33,527
RJM         12. Schuch Sascha                       85 Frankfurt                  2:55.25,6    37.05,9  (4085)   29,585
R40M        78. Schulz Ruediger                     56 Frankfurt                  2:58.58,6    40.30,5  (4086)   28,998
RHM        130. Schulz Thorsten, Frankfurt          71 RSV Frohsinn Herxheim      2:33.29,8    17.34,2  (1173)   33,811
R50M        37. Schulze Wolfgang                    50 Lorsch                     3:12.25,1    49.53,2  (2157)   26,972
RHM        212. Schwarz Michael, Nürnberg           69 Fun & Jump                 2:44.46,5    28.50,9  (3105)   31,497
R40M        55. Schweigert Christian, Mannheim      59 Da Pino zwei Hasen         2:47.49,0    29.20,9  (2158)   30,926
RHM        205. Schwenn Markus                      71 Koblenz                    2:42.07,5    26.11,9  (2159)   32,012
R40M        84. Schwoerer Horst, Frankfurt          53 KfW Bankgruppe             3:01.50,7    43.22,6  (3106)   28,540
R40M        52. Seelig Hans-Jürgen                  54 Offenbach                  2:46.33,2    28.05,1  (3107)   31,161
RHM        206. Seubert Frank, Offenbach            62 RAD+TRIA-SHOP NEU-ISENBUR  2:42.08,7    26.13,1  (1124)   32,008
R40M       103. Seubert Heribert                    59 Frankfurt                  3:20.12,2  1:01.44,1  (4088)   25,923
R40M        51. Severon Burkhard                    55 Mörfelden-Walldorf         2:45.20,1    26.52,0  (2160)   31,390
RHM        234. Siebert Armin, Bruchhausen          62 RSG Unkel I                2:47.45,6    31.50,0  (1125)   30,937
RHM         37. Siebert Holger, Walldorf            72 RSV Victoria Rot           2:22.41,7     6.46,1  (1126)   36,371
R40M        36. Siebert Peter, Homberg              56 Hessischer Rundfunk        2:35.08,7    16.40,6  (1127)   33,452
RHM        348. Siegmund Andreas                    63 Frankfurt                  3:36.48,3  1:20.52,7  (4089)   23,938
R40M        63. Simme Ernst                         58 Göttingen                  2:55.56,0    37.27,9  (3156)   29,499
R40M       104. Simon Frank-Joachim                 60 Darmstadt                  3:20.17,1  1:01.49,0  (4090)   25,913
R40M        59. Simon Otto, Heidesheim              56 RSV Ingelheim-Heidesheim   2:48.35,4    30.07,3  (1191)   30,784
RHM         52. Dr. Simsch Christoph, Ebsdorfergrun 67 MTV Kronenberg             2:24.13,3     8.17,7  (1128)   35,986
R40M        93. Small David, Frankfurt              55 Spiridon                   3:10.31,7    52.03,6  (4123)   27,240
RHM        109. Sönges Eric, Wiesbaden              67 RSV Wiesbaden              2:32.22,5    16.26,9  (1129)   34,060
R60M        12. Spamer Helmut                       37 Neu Isenburg               3:18.00,8    30.08,4  (3110)   26,210
RHM        232. Specht Matthias                     67 Frankfurt                  2:47.43,6    31.48,0  (2161)   30,943
R40M        35. Spies Joachim, Walschleben          59 RV Elxleben                2:34.47,0    16.18,9  (1130)   33,530
RHM        259. Spies Markus                        65 Gelsenkirchen              2:51.39,4    35.43,8  (2164)   30,234
RHM         97. Stach Christian                     80 Mannheim                   2:30.22,3    14.26,7  (1174)   34,514
RHM        337. Stach Christian, Feldatal           76 RG Feldatal                3:19.48,0  1:03.52,4  (3149)   25,975
R40M        81. Stachurski Christoph                55 Nackenheim                 2:59.36,7    41.08,6  (2166)   28,895
RHM        172. Stahl Christian, Hadamar            83 Nassaria Limburg           2:38.07,2    22.11,6  (2167)   32,823
RHM         30. Stankov Goran                       71 Eimeldingen                2:20.34,5     4.38,9  (1175)   36,919
RHM         74. Stankus Andy                        63 Dreieich                   2:26.50,6    10.55,0  (1131)   35,343
RHM        271. Starck Georg                        70 Siebeldingen               2:55.58,9    40.03,3  (4092)   29,491
R60M         6. Stavenow Klaus                      41 Gelnhausen                 3:02.43,7    14.51,3  (1132)   28,402
RHM        103. Steil Markus, Trier                 74 RSV Frohsinn Herxheim      2:31.48,4    15.52,8  (1133)   34,188
RHW         14. Steil Melanie, Trier                73 RSV Frohsinn Herxheim      2:48.32,8    23.24,7  (1134)   30,792
RHM        299. Steiniger Udo                       63 Reichshof                  3:01.16,8    45.21,2  (4093)   28,629
RHM        243. Steinke Christopher, Gießen         64 Hessischer Rundfunk        2:48.11,7    32.16,1  (1135)   30,857
R40M        91. Steinle Berthold                    53 Düsseldorf                 3:08.25,4    49.57,3  (3111)   27,544
RHM        286. Steinweg Jens, Heusenstamm          72 RK Heusenstamm             2:58.58,1    43.02,5  (3150)   28,999
R40M        20. Stengel Werner                      61 Langenzenn                 2:28.28,9    10.00,8  (1136)   34,953
R40M        56. Stettner Andreas                    60 Altenstadt                 2:47.55,8    29.27,7  (3112)   30,905
RHM        292. Steuernagel Dirk, Bad Soden         71 Team CFP                   2:59.23,3    43.27,7  (2168)   28,931
RHM        145. Straesser Thomas                    64 Engelskirchen              2:35.00,5    19.04,9  (1195)   33,482
R40M        76. Strohmenger Joachim                 58 Frankfurt                  2:58.46,4    40.18,3  (4095)   29,031
RHM         45. Strott Marko, Frankfurt             68 PSV Blau-Gelb Ffm.         2:23.54,7     7.59,1  (1176)   36,063
RHM        114. Stuertz Holger                      69 Dietzenbach                2:32.45,3    16.49,7  (2172)   33,975
R40M        89. Sutorius Nick                       61 Köln                       3:07.13,9    48.45,8  (3113)   27,719
R40M        57. Swienty Peter                       57 Langenselbold              2:47.56,0    29.27,9  (3114)   30,905

Total 95



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.