13. Züri-Oberländer Duathlon - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr   ¦           Run !         Bike !          Run !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
31           4. Omlin Ueli, Sachseln                65 STV Alpnach                1:28.25,3     1.44,2   (670)   ¦    13.50    3.!   58.49   12.!   15.45    1.!
13           2. von Rotz Alois, Sachseln            46 LG Alpnach                 2:08.59,9     8.19,1   (123)   ¦    35.03    1.! 1:12.30    2.!   21.26    3.!
53           3. Ganz Michael                        89 Saland                     1:06.13,6     2.09,4   (871)   ¦    13.22    4.!   36.07    2.!   16.44    5.!
53           6. Ganz Simon                          89 Saland                     1:09.36,1     5.31,9   (875)   ¦    13.41    6.!   38.37    5.!   17.17    6.!
15           2. Wild Ruedi, Samstagern              82 Tri Team Aqua Nova-Zofing  1:36.52,4     0.59,3   (264)   ¦    27.06    2.!   54.52    2.!   14.54    1.!
10          15. Chalverat Richard, Satigny          69 CNN Tri Nyon               1:37.48,5     6.13,4    (17)   ¦    26.40   14.!   56.37   26.!   14.30   10.!
12           7. Betschart Guido                     51 Sattel                     1:53.25,8     5.31,1    (98)   ¦    34.20   11.! 1:00.02    1.!   19.03   10.!
30           4. Grab Mäni, Sattel                   72 Triathlon Team Zugerland   1:27.16,2     4.35,6   (513)   ¦    14.30    9.!   56.05    3.!   16.39    8.!
11          16. Fosca Lorenzo, I-Savignano          64 Triathlon Duathlon Rimini  1:48.54,5    12.44,9   (127)   ¦    30.38   15.! 1:01.22   18.!   16.53   14.!
11           4. Moroni Ugo, I-Savignano sul Rubicon 58 Triathlon Duathlon Rimini  1:41.23,4     5.13,8   (129)   ¦    27.29    4.!   58.43   11.!   15.10    2.!
13           3. Annen Kurt, Schaffhausen            42 Tristar Schaffhausen       2:13.33,5    12.52,7   (275)   ¦    35.50    3.! 1:16.57    3.!   20.46    2.!
32          20. Müller Bruno                        56 Schaffhausen               1:46.24,4    14.56,7   (633)   ¦    19.04   25.! 1:04.25   15.!   22.54   24.!
10          36. Schmid Philipp, Schaffhausen        72 Ready Sport Team           1:44.44,9    13.09,8    (38)   ¦    28.33   33.!   59.49   41.!   16.21   34.!
33           3. Hasler Patrick, Schattdorf          84 FC Schattdorf              1:42.22,7     9.09,8   (685)   ¦    16.54    4.! 1:06.27    3.!   19.00    3.!
52          16. Dillier Adrian, Schneisingen        88 Run + Bike Team Studenlan  1:03.02,1     9.05,6   (886)   ¦    11.46    7.!   36.31   18.!   14.44    9.!
10           4. Mauch Christoph, Sempach Stadt      71 ewz power team             1:32.07,1     0.32,0     (4)   ¦    26.16    9.!   51.49    2.!   14.01    4.!
32         ---  Kurth Ulrich                        52 Seuzach                      20.35,2   Wechsel1   (630)   ¦    20.35   36.!    ----  ----!    ----  ----!
30          23. Rüegg Frowin                        71 Siebnen                    1:36.04,5    13.23,9   (489)   ¦    16.24   23.! 1:00.31   22.!   19.09   23.!
40           4. Späti Priska, Solothurn             67 RV Solothurn               1:44.45,5     8.47,0   (730)   ¦    19.10   12.! 1:03.47    4.!   21.47    9.!
14          10. Rieder Stefan, Speicher             83 Tri Team Aqua-Nova         1:30.26,2     7.15,6   (764)   ¦    14.30    6.!   58.44    9.!   17.11    9.!
32          28. Hauenstein Walter                   45 Spreitenbach               1:56.58,5    25.30,8   (655)   ¦    19.46   30.! 1:10.43   25.!   26.28   30.!
32         ---  von Allmen Hans                     44 Spreitenbach                 19.52,8   Wechsel1   (642)   ¦    19.52   31.!    ----  ----!    ----  ----!
40          10. Dür Carolin                         75 St. Gallen                 1:50.06,8    14.08,3   (724)   ¦    18.40    7.! 1:10.28   11.!   20.58    6.!
31           2. Fuchs Daniel                        67 St. Gallen                 1:27.31,2     0.50,1   (678)   ¦    13.42    2.!   57.16    5.!   16.32    4.!
14           3. Widmer Marc, St. Gallen             84 Saeco-Asics-Wheeler        1:26.26,4     3.15,8   (771)   ¦    13.24    3.!   56.46    4.!   16.16    3.!
30          36. Zwicky Werner                       75 St. Gallen                 1:55.00,6    32.20,0   (504)   ¦    18.22   37.! 1:14.13   36.!   22.24   35.!
11          19. Wyss Eric, St. Moritz               66 Triathlon Club Solothurn   1:50.30,7    14.21,1   (135)   ¦    30.04   10.! 1:04.28   22.!   15.57    6.!
10          17. Leemann Martin, St. Pelagiberg      73 Tri-Team Aqua Nova         1:38.19,1     6.44,0   (148)   ¦    27.00   15.!   56.19   24.!   14.58   15.!
32          33. Lehmann Walter                      47 Stadel(Winterthur)         2:09.30,2    38.02,5   (631)   ¦    20.25   34.! 1:19.22   34.!   29.41   35.!
20           7. Becker Sandra, Stäfa                76 TG Hütten                  1:56.43,2    13.08,4   (334)   ¦    32.27    6.! 1:06.34    6.!   17.41    5.!
31          14. Häberling Jürg                      64 Stallikon                  1:33.18,5     6.37,4   (677)   ¦    15.36   15.!   59.06   13.!   18.36   20.!
30          18. Weber Daniel, Stans                 73 Triclub Hergiswil          1:32.54,7    10.14,1   (495)   ¦    15.00   12.!   58.16   14.!   19.38   26.!
50          20. Haldemann Thomas                    57 Staufen                    1:12.12,4    14.56,9   (806)   ¦    14.54   22.!   38.45   19.!   18.32   19.!
31          48. Grob Thomas, Steg im Tösstal        65 LSG Bauma                  1:49.19,4    22.38,3   (646)   ¦    17.02   37.! 1:12.04   54.!   20.12   33.!
32          14. Spörri Walter, Steg im Tösstal      53 SC Bachtel                 1:42.50,7    11.23,0   (641)   ¦    16.43   12.! 1:06.05   18.!   20.02   12.!
15          17. Büeler Willy                        79 Steinen                    1:59.42,0    23.48,9   (271)   ¦    34.42   17.! 1:05.24   16.!   19.34   17.!
31          20. Schenk Daniel                       61 Steinen                    1:35.46,3     9.05,2   (606)   ¦    15.56   18.! 1:00.20   16.!   19.28   29.!
31          42. Walther Peter, Steinen              62 Läuferteam Steinen         1:46.54,3    20.13,2   (614)   ¦    16.22   27.! 1:11.18   53.!   19.13   26.!
31           8. Janser Gregor, Steinerberg          63 VMC Ibach                  1:29.32,4     2.51,3   (517)   ¦    14.31    5.!   58.45   11.!   16.15    2.!
14           1. Schelling Sven, Steinerberg         83 Tri Club Zugerland         1:23.10,6      -----   (768)   ¦    13.01    1.!   55.14    2.!   14.53    1.!
63           1. Schärer Céline                      90 Steinhausen                1:04.06,4      -----   (918)   ¦    12.45    1.!   36.03    1.!   15.17    1.!
52           6. Schärer Philippe                    88 Steinhausen                  58.45,4     4.48,9   (889)   ¦    11.29    5.!   34.11   11.!   13.04    2.!
12          12. Lüscher Heinz, Strengelbach         50 Triathlon Club Zofingen    2:16.41,8    28.47,1   (138)   ¦    40.26   13.! 1:13.37   11.!   22.37   12.!

Total 43



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.