13. Züri-Oberländer Duathlon - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr   ¦           Run !         Bike !          Run !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22           1. Schwander Ruth, Baar                52 Triathlon Team Zugerland   2:00.24,9      -----   (358)   ¦    34.30    1.! 1:06.15    1.!   19.39    1.!
12           5. Rudolf Roland, Bachenbülach         57 Impuls Bulach              1:51.51,6     3.56,9   (101)   ¦    32.19    7.! 1:01.57    5.!   17.34    6.!
62           4. Egli Katrin, Bäretswil              86 RGZO                       1:20.44,7    11.49,0   (830)   ¦    17.02    4.!   42.17    4.!   21.25    5.!
32          31. Bailey Richard                      56 Bassersdorf                2:02.43,6    31.15,9   (621)   ¦    21.38   39.! 1:16.10   32.!   24.54   27.!
10          38. Messikommer Urs, Bauma              71 Triathlon Team Aadorf      1:45.33,2    13.58,1    (28)   ¦    30.04   42.! 1:00.08   42.!   15.19   22.!
10          11. Fröhlich Adrian, Beinwil am See     73 Tri Team Aqua Nova-Zofing  1:36.21,2     4.46,1    (48)   ¦    28.05   27.!   52.56    7.!   15.19   23.!
30           9. Baumann Emil                        70 Bennau                     1:28.03,6     5.23,0   (471)   ¦    14.10    4.!   56.48    7.!   17.04   10.!
30          37. Betschart Patrik                    76 Berikon                    1:59.18,8    36.38,2   (472)   ¦    18.13   36.! 1:15.15   37.!   25.50   37.!
11          25. Zubler Robert, Berikon              61 Tri Team Limmattal         2:01.16,9    25.07,3   (112)   ¦    35.09   30.! 1:06.27   24.!   19.40   25.!
10          45. Ramp Colin, Bern                    78 Bike 'n' Power             1:48.18,0    16.42,9    (53)   ¦    30.48   45.!   59.18   38.!   18.11   49.!
50           3. Rosini Sergio                       72 Bern                         59.47,6     2.32,1   (827)   ¦    12.18    6.!   33.25    4.!   14.03    3.!
10          48. Pyott Jan, Biel                     81 Tri Team Aqua Nova-Zofing  1:49.57,3    18.22,2    (59)   ¦    28.32   32.!   57.02   28.!   24.22   55.!
10           7. Müller Jochen, Biel/Bienne          71 Tri Team Aqua Nova-Zofing  1:35.03,7     3.28,6    (31)   ¦    26.01    7.!   54.25    8.!   14.36   11.!
52           9. Schirmer Roger                      87 Bilten                     1:01.20,6     7.24,1   (880)   ¦    12.17   13.!   33.20   10.!   15.42   16.!
30          11. Kohler Erich                        74 Birmenstorf AG             1:30.04,5     7.23,9   (512)   ¦    14.19    7.!   58.52   16.!   16.52    9.!
20           3. Kuhn Natalie                        76 Boll                       1:52.03,7     8.28,9   (336)   ¦    30.29    4.! 1:04.43    5.!   16.50    3.!
14           8. Salzmann Roland                     83 Bolligen                   1:30.17,3     7.06,7   (765)   ¦    14.45    9.!   58.52   10.!   16.39    6.!
10          13. Fiumara Daniele, I-Bomporto         69 C.U.S. Parma Triathlon     1:37.26,3     5.51,2    (42)   ¦    27.40   24.!   55.01   11.!   14.44   13.!
15          11. Müller Markus, Boniswil             81 Triclub Zofingen           1:48.12,4    12.19,3   (262)   ¦    31.41   14.!   59.43   13.!   16.47    9.!
60           2. Ruef Rahel, Bonstetten              76 SG Spiezathlon             1:03.58,3     0.16,4   (910)   ¦    13.22    2.!   35.18    1.!   15.17    2.!
31          27. Geissbühler Andreas                 60 Boppelsen                  1:39.19,7    12.38,6   (588)   ¦    16.46   33.! 1:04.04   33.!   18.28   17.!
10          10. Barami Fabio, I-Borgotaro           74 CUS Parma Italy            1:35.58,1     4.23,0     (8)   ¦    26.30   10.!   55.17   13.!   14.10    6.!
10          26. Baumann Lukas, Bottenwil            78 Weishaupt Cycles Team      1:40.22,7     8.47,6    (37)   ¦    28.42   34.!   55.51   17.!   15.49   29.!
10          54. Baumann Simon                       73 Bottenwil                  2:02.08,9    30.33,8    (16)   ¦    35.45   56.! 1:07.17   54.!   19.05   50.!
21           1. Graber Martha, Bottenwil            61 Triclub Zofingen           2:02.35,8      -----   (359)   ¦    33.45    1.! 1:09.58    1.!   18.51    2.!
15           9. Christ Iwan, Brittnau               81 Tri-Team Bucher            1:44.30,2     8.37,1   (260)   ¦    29.24    9.!   59.02    7.!   16.03    8.!
10          19. Schläfli Michael, Brittnau          73 Tri Team Aqua Nova-Zofing  1:38.35,9     7.00,8    (45)   ¦    27.59   25.!   55.24   14.!   15.12   20.!
10          34. Tschudi Reto, Brittnau              76 Weishaupt Cycles           1:43.07,5    11.32,4    (40)   ¦    30.30   44.!   56.09   22.!   16.27   35.!
10           6. Keller Daniel, Bronschhofen         63 Simplon-Girini             1:34.52,1     3.17,0     (1)   ¦    27.21   18.!   52.27    5.!   15.03   17.!
33           2. Rymann Tobias, Brugg AG             83 LSG Brugg                  1:34.39,4     1.26,5   (684)   ¦    14.59    1.! 1:01.11    2.!   18.28    2.!
31          11. Weber Andi                          65 Bubikon                    1:31.30,9     4.49,8   (615)   ¦    15.29   13.!   58.44   10.!   17.17    9.!
11           6. Hafner Andreas, Buch am Irchel      60 Finishers Klub Winterthur  1:43.13,8     7.04,2    (95)   ¦    28.58    5.!   58.25   10.!   15.49    5.!
10          39. Hagen Roger, Buch b. Frauenfeld     73 Triclub Frauenfeld         1:45.33,8    13.58,7    (22)   ¦    30.49   46.!   58.06   36.!   16.38   38.!
10          14. Hug Reto, Buchs SG                  75 ewz power team             1:37.45,3     6.10,2    (49)   ¦    27.13   17.!   56.06   21.!   14.26    8.!
30          13. Hofstetter Sascha                   78 Bülach                     1:31.47,2     9.06,6   (479)   ¦    15.57   22.!   58.03   13.!   17.46   15.!
31          58. Schmugge Christoph                  67 Bülach                     2:03.29,5    36.48,4   (659)   ¦    22.04   62.! 1:12.54   55.!   28.30   59.!
32         ---  Sigrist Emil                        45 Bülach                       19.25,6   Wechsel1   (640)   ¦    19.25   26.!    ----  ----!    ----  ----!
15          10. Wyler David                         81 Burgdorf                   1:47.02,9    11.09,8   (258)   ¦    30.35   11.!   59.19   10.!   17.08   10.!
32           7. Giger Leo                           50 Busswil TG                 1:36.25,1     4.57,4   (626)   ¦    15.20    5.! 1:03.09   11.!   17.55    3.!
52          10. Muhl Sandro                         85 Büttenhardt                1:01.27,4     7.30,9   (866)   ¦    12.29   15.!   34.26   14.!   14.31    8.!

Total 40



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.