14ème Triathlon de Nyon - par lieu "B"

catégorie  rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  temps      retard    doss   ¦           nat ¦          chg ¦         vélo ¦          chg ¦       course ¦
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
45           2. Waser Melanie, Baar                 86 Triteam Zugerland           1:16.02,6      3.02,8  (1614)   ¦     9.45    3.¦    0.52    2.¦   42.13    2.¦    0.44    3.¦   22.26    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   10.38    3.¦   52.51    2.¦   53.35    2.¦ 1:16.02    2.¦

10         ---  Zakraysek Ewald                     70 Baar                          32.42,4        chg1   (164)   ¦    30.41   73.¦    2.01   79.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦   32.42   71.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦

10         ---  Zakraysek Georg                     70 Baar                          34.03,2        chg1   (165)   ¦    32.04   79.¦    1.58   77.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦   34.03   81.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦

10          30. Disler Andy, Ballwil                76 BC Inwil                    2:24.57,3     16.08,9   (114)   ¦    25.14   28.¦    1.28   52.¦ 1:16.38   49.¦    0.44   10.¦   40.51   24.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   26.42   28.¦ 1:43.21   36.¦ 1:44.05   35.¦ 2:24.57   30.¦

10          33. Bellapart Arnau, E-Barcelona        78 C.T.S.J.Abadesses           2:25.57,0     17.08,6   (102)   ¦    28.32   55.¦    1.19   43.¦ 1:14.38   32.¦    1.02   46.¦   40.23   21.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   29.52   53.¦ 1:44.31   45.¦ 1:45.33   45.¦ 2:25.57   33.¦

10           4. Bühler Bernhard, Bäretswil          77 Tri-Team-Aadorf             2:13.12,8      4.24,4   (108)   ¦    23.32   13.¦    0.46    5.¦ 1:09.20    1.¦    0.44   11.¦   38.48   12.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   24.19    7.¦ 1:33.39    1.¦ 1:34.24    2.¦ 2:13.12    4.¦

10          82. Bolliger Oliver, Basel              71 Tri VC Allschwil            2:54.31,8     45.43,4   (105)   ¦    30.10   71.¦    2.36   88.¦ 1:27.57   80.¦    1.28   75.¦   52.19   82.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   32.47   72.¦ 2:00.44   80.¦ 2:02.12   79.¦ 2:54.31   82.¦

10          79. Kang Randhir                        ?? Basel                       2:51.10,9     42.22,5   (187)   ¦    32.20   81.¦    1.45   64.¦ 1:25.22   76.¦    0.58   41.¦   50.44   76.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   34.05   82.¦ 1:59.28   77.¦ 2:00.26   77.¦ 2:51.10   79.¦

01           7. Szekeres Stephan, Basel             79 Tri Team Aqua Nova-Zofing   2:05.03,7      2.48,5    (25)   ¦    20.22    7.¦    0.50   14.¦ 1:06.56    3.¦    0.43   15.¦   36.10    8.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   21.13    8.¦ 1:28.09    5.¦ 1:28.53    8.¦ 2:05.03    7.¦

35          14. Künzi Vincent, Bassins              86 CNN Tri Nyon                1:29.34,8     26.04,1  (1389)   ¦    10.55   13.¦    3.02   16.¦   46.33   14.¦    1.07   15.¦   27.55   15.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.57   15.¦ 1:00.31   14.¦ 1:01.39   14.¦ 1:29.34   14.¦

36          11. Pfefferle Guillaume                 87 Bassins                     1:25.35,8     14.25,3  (1339)   ¦     9.21    3.¦    2.24   14.¦   46.40   13.¦    1.22   14.¦   25.47   12.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   11.45    8.¦   58.26   10.¦   59.48   10.¦ 1:25.35   11.¦

10         ---  Messikommer Urs, Bauma              71 Triathlon Team Aadorf            disq       -----   (142)   ¦    23.14  ----¦    1.14  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦   24.28  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦

10          21. Roegg Peter, Bauma                  82 Tri Team Aadorf             2:20.26,7     11.38,3   (195)   ¦    23.28    9.¦    0.45    4.¦ 1:11.01   13.¦    0.48   20.¦   44.22   49.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   24.13    6.¦ 1:35.15   10.¦ 1:36.04   10.¦ 2:20.26   21.¦

40           6. Dony Caroline                       78 F-Bavilliers                1:23.55,2      7.04,6  (1593)   ¦    11.35    5.¦    2.08   15.¦   45.38    8.¦    1.07   16.¦   23.25    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.43    6.¦   59.21    7.¦ 1:00.29    6.¦ 1:23.55    6.¦

40          24. Ammann Susanne                      68 Begnins                     1:42.12,7     25.22,1  (1653)   ¦    15.33   23.¦    3.01   21.¦   54.14   27.¦    1.01    7.¦   28.23   19.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   18.34   22.¦ 1:12.48   27.¦ 1:13.49   26.¦ 1:42.12   24.¦

31          40. Mcauley Chris                       64 GB-Belfast N.Ire            1:23.45,1     14.50,6  (1434)   ¦    12.42   28.¦    2.14   48.¦   46.08   60.¦    0.43    7.¦   21.56   21.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   14.56   32.¦ 1:01.04   47.¦ 1:01.48   46.¦ 1:23.45   40.¦

11          48. Bigler Jean-Claude, Belmont-Lausann 62 CSPL                        2:50.12,0     34.49,4   (428)   ¦    29.02   29.¦    1.29   22.¦ 1:22.57   44.¦    1.18   33.¦   55.24   61.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   30.32   29.¦ 1:53.29   39.¦ 1:54.47   39.¦ 2:50.12   48.¦

11           9.         Jean-Daniel, Belmont-Lausan 65 tri team Pully              2:25.18,4      9.55,8   (425)   ¦    27.00   14.¦    1.38   33.¦ 1:14.14    8.¦    1.29   48.¦   40.55    6.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   28.39   16.¦ 1:42.54    9.¦ 1:44.23   11.¦ 2:25.18    9.¦

20           7. Lehmann Monika, Berikon             72 Triteam Limmattal           2:39.21,0      9.03,3   (556)   ¦    27.27    4.¦    1.06    2.¦ 1:22.07    7.¦    0.55    7.¦   47.44   11.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   28.34    3.¦ 1:50.41    5.¦ 1:51.36    5.¦ 2:39.21    7.¦

20           4. Nieke Julia, D-Berlin               76 SV Berlin-Chemie Adlersho   2:33.47,5      3.29,8   (568)   ¦    23.56    1.¦    1.21    5.¦ 1:21.39    6.¦    0.53    5.¦   45.57    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   25.18    1.¦ 1:46.57    3.¦ 1:47.50    3.¦ 2:33.47    4.¦

99           3. Drews Barbara, Bern                 78 Fellergut 02                1:51.51,6     29.25,2  (1556)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦   44.26    3.¦    0.43    2.¦   24.53    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   41.48    4.¦ 1:26.14    3.¦ 1:26.57    4.¦ 1:51.51    3.¦

99           4. Drilling Carsten, Bern              72 Fellergut 02                1:53.50,1     31.23,7  (1016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦   40.19    1.¦    1.08    4.¦   18.45    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   53.37    7.¦ 1:33.56    5.¦ 1:35.04    6.¦ 1:53.50    4.¦

12           3. Schori Daniel, Bern                 48 Tri Team Bern               2:29.31,4      3.03,5   (460)   ¦    24.54    1.¦    1.17    3.¦ 1:18.18    6.¦    0.55    2.¦   44.05    5.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   26.11    1.¦ 1:44.29    3.¦ 1:45.25    3.¦ 2:29.31    3.¦

99           6. Winkels Philipp, Bern               79 Fellergut 02                1:59.36,9     37.10,5  (1069)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦   41.43    2.¦    0.37    1.¦   23.37    2.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   53.38    8.¦ 1:35.21    6.¦ 1:35.59    7.¦ 1:59.36    6.¦

30          65. Charriere Denis                     74 Bernex                      1:25.23,1     18.28,0  (1154)   ¦    12.54   54.¦    1.43   45.¦   45.05   68.¦    1.51   82.¦   23.48   56.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   14.37   51.¦   59.43   64.¦ 1:01.34   66.¦ 1:25.23   65.¦

57          20. Dall'Antonia David+Ravier Florence+ 66 Les Tonneaux                1:25.12,5     13.58,3  (1959)   ¦    10.57    8.¦    0.54   24.¦   47.29   25.¦    0.43   14.¦   25.07   16.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   11.52    7.¦   59.22   23.¦ 1:00.05   22.¦ 1:25.12   20.¦

30          71. Farre David                         69 Bernex                      1:27.05,9     20.10,8  (1020)   ¦    14.31   74.¦    1.54   55.¦   44.20   66.¦    1.47   80.¦   24.32   67.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.25   71.¦ 1:00.45   69.¦ 1:02.33   70.¦ 1:27.05   71.¦

30          33. Ferrari Hubert                      68 Bernex                      1:17.37,3     10.42,2  (1022)   ¦    12.08   39.¦    1.41   44.¦   40.41   38.¦    0.48   17.¦   22.17   36.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.50   38.¦   54.32   37.¦   55.20   34.¦ 1:17.37   33.¦

33           4. Heinze Wolfgang                     40 Bernex                      1:28.00,4     10.02,5  (1134)   ¦    12.16    2.¦    1.13    1.¦   44.31    4.¦    1.09    4.¦   28.48    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.30    2.¦   58.02    2.¦   59.11    2.¦ 1:28.00    4.¦

10          84. Poncelet Renaud                     75 Bernex                      2:58.21,4     49.33,0   (146)   ¦    35.41   93.¦    2.59   90.¦ 1:30.46   84.¦    0.41    4.¦   48.12   68.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   38.40   93.¦ 2:09.27   85.¦ 2:10.08   85.¦ 2:58.21   84.¦

02           9. Chelius Diane, L-Bertrange          77 Tri 93 Differdange          2:41.29,2     26.11,6    (61)   ¦    22.29    4.¦    0.55    8.¦ 1:25.49    9.¦    0.54    9.¦   51.20    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   23.24    4.¦ 1:49.13    9.¦ 1:50.08    9.¦ 2:41.29    9.¦

31          33. Guyot Richard, F-Besancon           66 Besancon Tri                1:21.59,3     13.04,8  (1321)   ¦    11.55   15.¦    0.56    3.¦   43.26   43.¦    0.47   11.¦   24.53   55.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.52   11.¦   56.19   28.¦   57.06   27.¦ 1:21.59   33.¦

34           4. Labourier Ludovic, F-Besancon       84 Chateau                     1:19.56,9     12.30,4  (1329)   ¦    13.30    5.¦    1.56    5.¦   40.19    4.¦    1.30    5.¦   22.40    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   15.26    5.¦   55.45    4.¦   57.16    4.¦ 1:19.56    4.¦

31          71. Labourier Raphaël, F-Besancon       59 Chateau                     1:32.19,0     23.24,5  (1330)   ¦    13.47   51.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦ 1:32.19   71.¦

53           1. Leuba Jean-Sébastien, F-Besancon    72 CNN Tri Nyon                1:07.13,6       -----  (1740)   ¦    11.05    1.¦    0.36    1.¦   35.08    1.¦    0.39    2.¦   19.44    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   11.41    1.¦   46.49    1.¦   47.29    1.¦ 1:07.13    1.¦

10          14. Leuba Jean-Sébastien, F-Besancon    72 CNN                         2:16.38,4      7.50,0   (220)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦ 2:16.38   14.¦

24           4. Heid Barbara, Biberist              84 Tropical Solothurn          1:25.20,0     11.18,6  (1851)   ¦    14.11    3.¦    1.13    2.¦   44.25    4.¦    0.45    1.¦   24.45    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   15.24    3.¦   59.49    4.¦ 1:00.35    4.¦ 1:25.20    4.¦

01          16. Pyott Jan, Biel                     81 Tri Team Aqua Nova-Zofing   2:19.11,3     16.56,1    (11)   ¦    21.03   11.¦    0.45    6.¦ 1:12.08   15.¦    0.39    8.¦   44.33   16.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   21.48   11.¦ 1:33.57   13.¦ 1:34.37   13.¦ 2:19.11   16.¦

11          57. Gerber Christoph, Biel-Vingelz      67 Tri Club Solothurn          2:56.25,1     41.02,5   (372)   ¦    33.44   54.¦    2.15   53.¦ 1:29.55   61.¦    1.22   39.¦   49.07   47.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   36.00   53.¦ 2:05.55   59.¦ 2:07.18   59.¦ 2:56.25   57.¦

11          17. Geiser Thomas, Blonay               64 Vevey-Riviera               2:30.56,2     15.33,6   (371)   ¦    26.06    9.¦    1.50   42.¦ 1:16.06   16.¦    1.30   50.¦   45.22   27.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   27.56   10.¦ 1:44.03   14.¦ 1:45.33   15.¦ 2:30.56   17.¦

30          24. Smith Andrew                        68 Blonay                      1:14.45,1      7.50,0  (1120)   ¦    10.43   14.¦    1.23   28.¦   39.16   25.¦    0.57   34.¦   22.24   38.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.06   14.¦   51.23   20.¦   52.20   20.¦ 1:14.45   24.¦

55           9. Maksimovic Rade+René+Hanspeter, Bol 66 Miraga                      1:14.40,1     14.05,8  (2011)   ¦    12.01    9.¦    0.44    7.¦   38.51   10.¦    0.38    7.¦   22.24   15.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.45   12.¦   51.37   10.¦   52.15   10.¦ 1:14.40    9.¦

31           4. Mader Roland, Bönigen               64 SG Spiezathlon Rolis Velo   1:10.58,8      2.04,3  (1333)   ¦    11.01    7.¦    0.50    1.¦   37.04    3.¦    0.53   20.¦   21.08   12.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   11.52    5.¦   48.56    3.¦   49.49    3.¦ 1:10.58    4.¦

57          36. Jageneau Regis+Pugin Evelyne+Fuss C 49 Team Regis Jageneau         1:45.01,7     33.47,5  (1975)   ¦    15.51   31.¦    4.07   35.¦   57.01   34.¦    1.05   33.¦   26.56   21.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   19.58   35.¦ 1:17.00   35.¦ 1:18.05   34.¦ 1:45.01   36.¦

42           4. Jageneau Suzanne                    50 F-Bons en Chablais          2:03.12,4     25.19,0  (1565)   ¦    24.30    4.¦    4.18    4.¦ 1:01.55    4.¦    0.59    3.¦   31.29    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   28.48    4.¦ 1:30.43    4.¦ 1:31.42    4.¦ 2:03.12    4.¦

33           3. Adcock Peter, Borex                 43 Francs-Coureurs Nyon        1:27.41,9      9.44,0  (1078)   ¦    18.08    7.¦    2.07    4.¦   41.14    1.¦    1.42    8.¦   24.28    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   20.16    6.¦ 1:01.30    4.¦ 1:03.13    4.¦ 1:27.41    3.¦

31          52. Bühler Daniel, Borex                60 Omnisports Skyguide         1:26.48,2     17.53,7  (1306)   ¦    14.21   56.¦    3.23   67.¦   44.37   51.¦    0.39    3.¦   23.46   44.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   17.44   65.¦ 1:02.22   55.¦ 1:03.01   51.¦ 1:26.48   52.¦

57          24. Cardinaux Muriel+Raphael+Cindy, Bor ?? Trac 1                      1:27.28,4     16.14,2  (2000)   ¦    19.45   35.¦    0.50   17.¦   36.58    4.¦    0.46   24.¦   29.07   29.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   20.36   36.¦   57.34   19.¦   58.21   19.¦ 1:27.28   24.¦

31           1. Grivel Philippe                     64 Borex                       1:08.54,5       -----  (1382)   ¦    11.03    8.¦    1.00    5.¦   36.08    2.¦    0.42    4.¦   19.59    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.04    6.¦   48.12    1.¦   48.55    1.¦ 1:08.54    1.¦

11          60. Jeanneret Thierry                   66 Boudry                      3:05.37,6     50.15,0   (434)   ¦    37.50   61.¦    2.39   59.¦ 1:34.15   64.¦    0.57   10.¦   49.55   51.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   40.29   61.¦ 2:14.45   66.¦ 2:15.42   66.¦ 3:05.37   60.¦

12          20. Camard Dominique                    54 F-Bourg St Christophe       3:07.18,1     40.50,2   (481)   ¦    41.20   24.¦    2.19   18.¦ 1:25.11   16.¦    1.27   19.¦   57.00   20.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   43.39   24.¦ 2:08.50   20.¦ 2:10.17   20.¦ 3:07.18   20.¦

11          35. Borgeaud Pierre, Boussens           67 Triathlon Team CSPL         2:40.04,2     24.41,6   (357)   ¦    31.43   46.¦    1.46   40.¦ 1:17.00   20.¦    1.14   30.¦   48.19   42.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   33.30   44.¦ 1:50.30   33.¦ 1:51.44   33.¦ 2:40.04   35.¦

11         ---  Hamilton Tim                        66 Bremblens                   2:13.07,7        chg2   (470)   ¦    31.37   44.¦    2.19   54.¦ 1:37.39   67.¦    1.31   51.¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦   33.56   46.¦ 2:11.36   62.¦ 2:13.07   62.¦    ----  ----¦

20          12. Studer Sibylle, Bremgarten          75 Tri Team Bern               2:49.43,6     19.25,9   (563)   ¦    27.18    3.¦    1.31   10.¦ 1:28.48   14.¦    1.14   14.¦   50.50   13.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   28.50    4.¦ 1:57.38   12.¦ 1:58.53   12.¦ 2:49.43   12.¦

40          27. Gachoud Valérie, Bretigny-Morrens   73 Tri Team CSPL               1:45.12,9     28.22,3  (1601)   ¦    15.52   24.¦    1.51   11.¦   53.42   25.¦    1.22   22.¦   32.23   29.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   17.43   19.¦ 1:11.26   25.¦ 1:12.49   25.¦ 1:45.12   27.¦

36           3. Bücheli Lionel, Bubendorf           87 SC Liestal                  1:11.58,9      0.48,4  (1305)   ¦     9.38    4.¦    1.26    9.¦   37.36    1.¦    0.45    3.¦   22.32    5.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   11.04    3.¦   48.41    1.¦   49.26    1.¦ 1:11.58    3.¦

31           2. Glardon Denis, Bulle                65 Divisport                   1:09.53,4      0.58,9  (1377)   ¦    11.37   13.¦    1.16   11.¦   35.33    1.¦    1.07   42.¦   20.19    5.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.53   12.¦   48.27    2.¦   49.34    2.¦ 1:09.53    2.¦

11          37. Mooser Francis                      59 Bulle 1                     2:41.57,2     26.34,6   (392)   ¦    31.42   45.¦    1.38   32.¦ 1:18.55   34.¦    1.32   53.¦   48.07   38.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   33.21   41.¦ 1:52.17   35.¦ 1:53.50   38.¦ 2:41.57   37.¦

11          30. Flück Thomas                        64 Burgdorf                    2:37.14,3     21.51,7   (370)   ¦    29.53   34.¦    1.11    7.¦ 1:19.58   40.¦    0.59   13.¦   45.11   25.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   31.05   31.¦ 1:51.03   34.¦ 1:52.02   34.¦ 2:37.14   30.¦

14           6. Hügli Paul, Burgdorf                84 Tri Team Emmental           1:08.20,9      2.49,6  (1852)   ¦    11.42    6.¦    0.43    3.¦   36.31    6.¦    0.42    5.¦   18.40    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.25    6.¦   48.57    6.¦   49.40    6.¦ 1:08.20    6.¦

01          14. Iseli Marco, Burgdorf               80 Tri Team Emmental           2:12.54,5     10.39,3    (20)   ¦    22.57   15.¦    0.53   16.¦ 1:10.28   13.¦    0.40    9.¦   37.56   13.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   23.50   15.¦ 1:34.18   15.¦ 1:34.58   15.¦ 2:12.54   14.¦

10          27. Reinhard Marco, Burgdorf            81 Tri Team Emmental           2:23.26,7     14.38,3   (149)   ¦    24.44   25.¦    1.01   18.¦ 1:18.02   59.¦    0.55   33.¦   38.43   11.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   25.46   24.¦ 1:43.48   38.¦ 1:44.43   38.¦ 2:23.26   27.¦

14           8. Wüthrich Alain, Burgdorf            84 Tri Team Zofingen           1:10.09,0      4.37,7  (1856)   ¦    11.52    8.¦    0.51   10.¦   37.39   10.¦    0.43    6.¦   19.01    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.43    8.¦   50.23   10.¦   51.07   10.¦ 1:10.09    8.¦

11          46. Cattin Philippe, Bursins            62 tri-club genève             2:49.05,2     33.42,6   (363)   ¦    29.32   33.¦    1.59   47.¦ 1:23.20   45.¦    1.24   43.¦   52.48   58.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   31.31   33.¦ 1:54.52   46.¦ 1:56.16   44.¦ 2:49.05   46.¦

30          67. Juon Didier                         69 Bursins                     1:25.52,5     18.57,4  (1033)   ¦    14.02   69.¦    2.56   85.¦   42.37   56.¦    2.09   86.¦   24.06   60.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.58   77.¦   59.36   62.¦ 1:01.46   67.¦ 1:25.52   67.¦

31          66. Zuercher Markus                     65 Bursins                     1:30.49,6     21.55,1  (1356)   ¦    13.56   52.¦    3.33   70.¦   48.07   71.¦    0.59   31.¦   24.14   47.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   17.29   64.¦ 1:05.36   71.¦ 1:06.35   70.¦ 1:30.49   66.¦

53           5. Aeby Alain, Bussigny-Lausanne       69 Tri-Team CSPL               1:17.21,9     10.08,3  (1725)   ¦    15.10    7.¦    0.59    2.¦   38.16    3.¦    0.52   10.¦   22.03    8.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.09    8.¦   54.26    4.¦   55.18    4.¦ 1:17.21    5.¦

11          53. Ferrai Alberto                      67 Bussigny-Lausanne           2:52.33,7     37.11,1   (368)   ¦    36.29   59.¦    1.51   43.¦ 1:25.28   50.¦    1.18   35.¦   47.26   36.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   38.20   59.¦ 2:03.48   54.¦ 2:05.06   54.¦ 2:52.33   53.¦

30          18. Leiser Jürg                         78 Bussigny-Lausanne           1:13.06,3      6.11,2  (1145)   ¦    14.00   68.¦    1.28   34.¦   35.27    2.¦    1.10   52.¦   20.59   21.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   15.28   60.¦   50.55   17.¦   52.06   18.¦ 1:13.06   18.¦

11          21. Richon Yves, Bussigny-Lausanne      67 Tri Team Vallée de Joux     2:32.32,2     17.09,6   (402)   ¦    31.27   41.¦    1.59   49.¦ 1:16.07   17.¦    1.09   23.¦   41.48   11.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   33.27   42.¦ 1:49.34   31.¦ 1:50.43   29.¦ 2:32.32   21.¦

57          29. Matchett Geraldine+Deyrolle Carolin 72 Bellefontaine               1:32.20,1     21.05,9  (2034)   ¦    11.51   14.¦    0.46    6.¦   51.35   30.¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.37   13.¦ 1:04.13   27.¦    ----  ----¦ 1:32.20   29.¦

57          12. Matchett P.+Braissant B.+Martin L., 72 Rockets                     1:19.58,9      8.44,7  (2035)   ¦    10.04    2.¦    1.19   32.¦    ----  ----¦    ----  ----¦   23.46   13.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   11.23    4.¦    ----  ----¦   56.12   13.¦ 1:19.58   12.¦

31          24. Gisler Stefan                       65 Buttwil                     1:19.21,7     10.27,2  (1318)   ¦    13.35   44.¦    2.10   46.¦   39.59   20.¦    1.05   40.¦   22.31   26.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   15.45   40.¦   55.45   25.¦   56.50   24.¦ 1:19.21   24.¦


total 73



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.