Triathlon di Locarno 2002 - nazione "D"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett   ¦         nuoto ¦         bici ¦        corsa ¦
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MD-CPu      59. Schreiner Jörg, D                   69 VEREIN POST SV TÜBINGEN     4:30.16,4     37.08,0   (307)   ¦    50.58  117.¦ 2:12.02   61.¦ 1:27.15   23.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:03.01   94.¦ 4:30.16   59.¦
MD-CPu      44. Barwicki, D-Adolzfurt               68 Techno AG Reinach           4:23.07,3     29.58,9   (351)   ¦    42.31   62.¦ 2:12.16   65.¦ 1:28.19   27.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:54.47   61.¦ 4:23.07   44.¦
MD-S1u      37. Franke Carsten, D-Allensbach        66 ASC Konstanz                4:32.05,2     34.31,0    (93)   ¦    40.28   23.¦ 2:12.01   32.¦ 1:39.35   50.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:52.29   26.¦ 4:32.05   37.¦
MD-CPu      23. Hummer Martin, D-Amtzell            70 Team Medobs SG Niederwang   4:11.27,5     18.19,1   (310)   ¦    40.00   41.¦ 2:03.55   22.¦ 1:27.31   25.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:43.55   33.¦ 4:11.27   23.¦
Mini-S1u    12. Kuhn Max, D-Bad Wurzach             63 SV Herlatshofen             1:05.19,1      6.33,7  (1221)   ¦    10.03   22.¦   34.52   13.¦   20.22   14.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   44.56   14.¦ 1:05.19   12.¦
MD-S1u       1. Maurus Raimund, D-Bad Wurzach       64 SV Herlazhofen              3:57.34,2       -----    (61)   ¦    38.02    8.¦ 2:03.13    6.¦ 1:16.17    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:41.16    3.¦ 3:57.34    1.¦
MD-CPu      35. Schad Bernhard, D-Bad Wurzach       78 SV Herlazhofen              4:20.22,2     27.13,8    (90)   ¦    39.33   26.¦ 2:01.51    9.¦ 1:38.56   70.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:41.25   14.¦ 4:20.22   35.¦
Mini-CPd    17. Schäffeler Andrea, D-Bad Wurzach    75 SV Herlazhofen              1:14.50,4     13.43,8  (1033)   ¦    10.23   27.¦   38.46   11.¦   25.40   25.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   49.09   14.¦ 1:14.50   17.¦
MD-S2u      19. Wolfgang Eisold                     56 D-Balgheim                  4:59.46,4     56.06,4   (169)   ¦    46.38   15.¦ 2:28.59   28.¦ 1:44.08   13.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:15.37   23.¦ 4:59.46   19.¦
MD-S1u       7. Wintersteiner Martin, D-Benediktbeu 66 WSV Bad Toelz               4:03.15,6      5.41,4     (6)   ¦    42.29   37.¦ 2:05.50   13.¦ 1:14.55    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:48.20   15.¦ 4:03.15    7.¦
MD-CPd       8. Lorenz Sarah, D-Berlin              79 BSV Friesen Berlin          4:33.34,4     15.29,8   (522)   ¦    42.14   11.¦ 2:20.22    8.¦ 1:30.57    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:02.37    8.¦ 4:33.34    8.¦
Mini-S2u    14. Ponert Lutz                         54 D-Breisach A. Rhein         1:14.31,7     13.39,3  (1061)   ¦    11.55   16.¦   39.59   17.¦   22.36   15.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   51.54   16.¦ 1:14.31   14.¦
MD-S1u      68. Eichhorn Stefan, D-Coburg           62 Hot Chili Coburg            4:48.09,9     50.35,7   (359)   ¦    42.23   36.¦ 2:27.42   94.¦ 1:38.04   43.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:10.05   80.¦ 4:48.09   68.¦
MD-S1u     106. Eichhorn Thomas, D-Coburg           65 Schwimmeverin Coburg        5:38.48,7   1:41.14,5   (358)   ¦    57.24  113.¦ 2:38.10  110.¦ 2:03.13  103.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:35.34  112.¦ 5:38.48  106.¦
MD-S1u      28. Gschwandtner Peer, D-Daisendorf     58 TV Überlingen               4:27.55,4     30.21,2   (150)   ¦    40.00   19.¦ 2:12.32   35.¦ 1:35.22   33.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:52.32   27.¦ 4:27.55   28.¦
MD-S2u      17. Winkelmann Kay, D-Darmstadt         57 SF Tria Roßdorf             4:55.16,8     51.36,8    (74)   ¦    42.52    6.¦ 2:25.08   22.¦ 1:47.15   18.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:08.01   16.¦ 4:55.16   17.¦
MD-S1u     109. Kiefer Hartwig, D-Ebringen          65 TV Pfaffenweiler            5:42.34,6   1:45.00,4   (241)   ¦    47.04   73.¦ 2:28.26   95.¦ 2:27.03  115.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:15.30   87.¦ 5:42.34  109.¦
MD-CPu      54. Dittrich Jens, D-Erding             80 New Line Triathlon Potsda   4:28.13,3     35.04,9   (374)   ¦    34.07    2.¦ 2:07.19   38.¦ 1:46.46   95.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:41.26   16.¦ 4:28.13   54.¦
MD-S1u      38. Huber Roman                         64 D-Ergolding                 4:33.40,3     36.06,1   (304)   ¦    39.41   15.¦ 2:12.01   33.¦ 1:41.57   62.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:51.43   24.¦ 4:33.40   38.¦
MD-S1u      29. Holzkamp Jens, D-Illerkirchberg     66 SSV Ulm                     4:28.57,4     31.23,2   (273)   ¦    39.25   11.¦ 2:09.29   20.¦ 1:40.02   52.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:48.54   19.¦ 4:28.57   29.¦
MD-CPu      82. Strittmatter Dr. Marc, D-Konstanz   68 ASC Konstanz                4:42.26,4     49.18,0   (288)   ¦    40.54   47.¦ 2:08.20   40.¦ 1:53.11  113.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:49.14   43.¦ 4:42.26   82.¦
MD-S1u      73. Velte Peter                         61 D-Korntal-Münchingen        4:52.28,6     54.54,4   (192)   ¦    44.03   50.¦ 2:19.54   78.¦ 1:48.30   79.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:03.58   70.¦ 4:52.28   73.¦
MD-CPd       9. Klatt Cordula, D-Kostanz            77 ALZ Sigmaringen             4:35.00,7     16.56,1   (540)   ¦    40.14    9.¦ 2:22.39   12.¦ 1:32.07    8.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:02.53   12.¦ 4:35.00    9.¦
MD-S2u      16. Drexel Christian, D-Lambsheim       57 Kein Verein                 4:52.23,3     48.43,3   (127)   ¦    55.24   29.¦ 2:20.54   16.¦ 1:36.04    6.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:16.18   25.¦ 4:52.23   16.¦
MD-S3u       7. Huber Roman, D-Landshut             38 SC 53 LANDSHUT              6:09.54,4   1:32.29,8   (305)   ¦  1:02.08    6.¦ 3:02.37    7.¦ 2:05.09    5.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 4:04.45    7.¦ 6:09.54    7.¦
MD-S3u       4. Notz Willy, D-Leutkirch/Allgäu      47 SV Herlazhofen              5:12.17,5     34.52,9   (137)   ¦  1:00.10    5.¦ 2:28.58    3.¦ 1:43.07    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:29.09    4.¦ 5:12.17    4.¦
Mini-S1d     3. Anton Katja                         67 D-Moos                      1:10.16,3      3.36,5  (1427)   ¦     7.54    1.¦   39.03    6.¦   23.18    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   46.58    2.¦ 1:10.16    3.¦
MD-CPu      21. Goerner Erik, D-Muehlacker          70 WF Muehlacker               4:11.07,7     17.59,3    (48)   ¦    34.58    4.¦ 2:06.58   35.¦ 1:29.10   31.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:41.56   20.¦ 4:11.07   21.¦
MD-CPu     125. Baumann Thomas, D-München           69 Kick the limit - Team Bay   5:21.37,6   1:28.29,2    (83)   ¦  1:00.02  130.¦ 2:23.55  111.¦ 1:57.40  119.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:23.57  122.¦ 5:21.37  125.¦
Mini-CPd    24. Döbl Stefanie, D-München            77 Triathlon Karlsfeld         1:17.00,3     15.53,7  (1111)   ¦    11.22   38.¦   39.36   15.¦   26.01   30.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   50.59   20.¦ 1:17.00   24.¦
MD-S1u       6. Fricke Alexander, D-München         64 MRRC München                4:02.33,3      4.59,1   (284)   ¦    35.43    2.¦ 2:07.53   17.¦ 1:18.56    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:43.37   12.¦ 4:02.33    6.¦
Mini-S1d    24. Junkermann Jaqueline, D-München     60 MRRC MUENCHEN               1:27.38,7     20.58,9  (1341)   ¦    14.13   23.¦   49.08   25.¦   24.16   10.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:03.22   25.¦ 1:27.38   24.¦
MD-CPu      30. Müller Christian, D-München         71 Triathlon Karlsfeld         4:15.20,0     22.11,6    (82)   ¦    42.21   58.¦ 2:09.20   47.¦ 1:23.38   17.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:51.41   50.¦ 4:15.20   30.¦
MD-S2u      23. Teerling Konrad, D-Münster          50 Wasser und Freizeit Münst   5:05.01,0   1:01.21,0    (39)   ¦    43.19    8.¦ 2:24.48   20.¦ 1:56.52   26.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:08.08   17.¦ 5:05.01   23.¦
MD-CPu      71. Bechtold Dirk                       72 D-Norsingen                 4:36.55,2     43.46,8   (236)   ¦    48.05  106.¦ 2:14.52   74.¦ 1:33.57   55.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:02.58   93.¦ 4:36.55   71.¦
MD-CPu      74. Fersing Christian, D-Pforzheim      71 TRT Remchingen              4:37.35,5     44.27,1   (252)   ¦    47.13   95.¦ 2:16.06   86.¦ 1:34.16   56.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:03.19   95.¦ 4:37.35   74.¦
MD-CPu      88. Sauber Ronald, D-Potsdam            68 New Line 1psv               4:45.18,0     52.09,6   (372)   ¦    39.56   38.¦ 2:12.07   64.¦ 1:53.13  114.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:52.04   51.¦ 4:45.18   88.¦
MD-CPu     114. Wittig Nico, D-Potsdam              82 1psv New Line Triathlon     5:06.19,6   1:13.11,2   (373)   ¦    35.01    5.¦ 2:13.53   70.¦ 2:17.25  135.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:48.54   40.¦ 5:06.19  114.¦
MD-S2u      28. Bartl Michael, D-Ravensburg         55 SV Herlazhofen              5:17.51,4   1:14.11,4   (175)   ¦    55.55   31.¦ 2:28.03   25.¦ 1:53.52   23.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:23.59   29.¦ 5:17.51   28.¦
Mini-S1d     9. Klumpp Jutta, D-Reutlingen          67 TSG Reutlingen              1:16.32,3      9.52,5  (1228)   ¦     9.50    3.¦   40.17    8.¦   26.25   16.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   50.07    6.¦ 1:16.32    9.¦
MD-CPu       2. Klumpp Matthias, D-Reutlingen       68 TSG Reutlingen              3:54.10,5      1.02,1     (5)   ¦    34.57    3.¦ 2:01.00    1.¦ 1:18.12    6.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:35.58    2.¦ 3:54.10    2.¦
MD-S1u      51. Kampert Andreas, D-Rohrdorf         59 TSV-Calw                    4:40.02,7     42.28,5   (244)   ¦    43.03   42.¦ 2:19.45   76.¦ 1:37.13   41.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:02.48   57.¦ 4:40.02   51.¦
MD-CPd      10. Forstner Renate, D-Rosenheim        77 TV 1860 Rosenheim           4:35.35,2     17.30,6   (590)   ¦    36.15    3.¦ 2:26.22   16.¦ 1:32.56    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:02.38    9.¦ 4:35.35   10.¦
MD-S1u      49. Mayer Gernot, D-Schallstadt         67 TV Pfaffenweiler            4:38.31,7     40.57,5   (240)   ¦    47.35   80.¦ 2:16.06   59.¦ 1:34.49   30.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:03.42   67.¦ 4:38.31   49.¦
Mini-S2d     4. Mayer Erika, D-Schlier              56 RSG Ankenreute              1:25.41,0     10.54,4  (1204)   ¦    12.40    5.¦   47.37    7.¦   25.22    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:00.18    7.¦ 1:25.41    4.¦
MD-S2u      26. Mayer Franz, D-Schlier              52 RSG Ankenreute              5:15.46,2   1:12.06,2   (206)   ¦    56.00   32.¦ 2:27.04   24.¦ 1:52.41   22.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:23.05   28.¦ 5:15.46   26.¦
Mini-S2u    40. Wahl Helmut, D-Steinheim            51 GSV Höpfigheim              1:32.59,8     32.07,4  (1337)   ¦    12.16   23.¦   50.32   37.¦   30.11   37.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 1:02.48   36.¦ 1:32.59   40.¦
MD-S1u      19. Mayer Volker, D-Tübigen             66 Post SV Tübigen             4:21.09,7     23.35,5   (246)   ¦    41.32   29.¦ 2:09.38   21.¦ 1:29.58   21.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 2:51.11   21.¦ 4:21.09   19.¦
MD-CPd      17. Hägele Monika, D-Tübingen           76 Post SV Tübingen            5:03.10,2     45.05,6   (531)   ¦    47.22   21.¦ 2:28.28   18.¦ 1:47.18   17.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:15.51   18.¦ 5:03.10   17.¦
MD-CPd      14. Hillinger Elisa, D-Tübingen         78 TV Echterdingen             4:50.27,0     32.22,4   (537)   ¦    44.55   14.¦ 2:23.25   13.¦ 1:42.06   15.¦
                                                                                                                   ¦               ¦ 3:08.20   15.¦ 4:50.27   14.¦
Mini-S2u     1. Hermann Helmut, D-Wangen            57 Team Medobs SG Niederwang   1:00.52,4       -----  (1348)   ¦     9.53    4.¦   33.27    1.¦   17.31    2.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   43.21    1.¦ 1:00.52    1.¦

totale 51



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.