XX Maratona Ticino 2002 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8          262. Lo Russo Vito                       61 S. Antonino                 2:05.45,6     51.53,4  (2270)    5.57
3           20. Meier Edoardo, S. Antonino          48 SC S. Antonino              3:47.55,1     48.37,3   (119)    5.24
7          190. Rossi Gian-Paolo                    66 S. Antonino                 1:35.21,3     27.56,7  (1395)    4.31
7          331. Vergani Daniele                     68 Saanen                      2:05.18,0     57.53,4  (2268)    5.56
1           85. Kohler Peter                        69 Saas Balen                  3:46.33,9   1:16.39,9    (99)    5.22
5            9. Kronig Manuela                      81 Saas Grund                  3:44.28,5     36.04,5   (100)    5.19
13          26. Boillat Kireev Véronique            62 Saint-Sulpice               1:40.20,9     19.00,9  (2011)    4.45
8          220. Kireev Alexandre                    55 Saint-Sulpice               1:49.15,4     35.23,2  (2004)    5.10
1           14. Jollien Yvan                        66 Savièse                     2:45.42,6     15.48,6    (91)    3.55
7          292. Ramazzi Manolo                      69 Savosa                      1:49.21,5     41.56,9  (2242)    5.11
7          333. Verde Michele                       68 Savosa                      2:05.58,4     58.33,8  (2109)    5.58
3           15. Mühlemann Heinz, Scharnachtal       47 Quadrifoglio                3:32.01,6     32.43,8   (279)    5.01
9           45. Furrer Karl, Schattdorf             44 UVSS                        1:35.51,3     19.32,4  (1268)    4.32
1           97. Knecht Andreas                      80 Schlieren                   4:05.37,5   1:35.43,5    (94)    5.49
1           93. Luder Andreas                       65 Schliern b. Köniz           3:56.53,5   1:26.59,5   (112)    5.36
5           14. Zumwald-Baeriswyl Judith            74 Schmitten                   3:58.33,7     50.09,7   (228)    5.39
12          21. Baumann Martina                     71 Schüpfen                    1:40.59,0     23.10,1  (1456)    4.47
7           47. Iseli Patrick                       67 Schüpfen                    1:19.43,4     12.18,8  (1455)    3.46
1           68. Maskos Karlheinz                    65 Scuol                       3:31.33,5   1:01.39,5   (348)    5.00
13          71. Baumann-Tresch Claudia              66 Seedorf UR                  1:59.15,9     37.55,9  (2341)    5.39
1           54. Henkel Oliver, Seengen              68 DAV Kassel                  3:22.12,6     52.18,6   (326)    4.47
9           79. Guidotti Pier Giorgio               52 Sementina                   1:41.39,5     25.20,6  (1232)    4.49
9           38. Rusconi Elio, Sementina             52 Runners Club Bellinzona     1:35.00,1     18.41,2  (1164)    4.30
12          17. Kempf Sarah                         82 Silenen                     1:35.01,4     17.12,5  (1336)    4.30
12          29. Traxel Sonia                        82 Silenen                     1:46.13,5     28.24,6  (1337)    5.02
12          30. Belloli Nicole, Soazza              70 Runners Club Bellinzona     1:46.59,0     29.10,1  (2096)    5.04
9          100. Bazzurri Sergio                     44 Sorengo                     1:46.44,2     30.25,3  (1237)    5.03
8           35. Bunkofer Mauro                      61 Sorengo                     1:24.05,5     10.13,3  (1170)    3.59
7          241. Caldelari Giorgio, Sorengo          72 Sorengo                     1:41.55,3     34.30,7  (2521)    4.49
13          74. Kaufmann Magda                      61 Sorengo                     2:00.46,6     39.26,6  (2189)    5.43
2           14. Hiltbrunner Beat                    60 Spiegel b. Bern             2:57.41,1     20.57,9   (230)    4.12
6            5. Streun Sonia, Spiez                 63 All Blacks                  3:25.48,1     18.23,7   (173)    4.52
8          121. Zbinden Peter                       59 Spiez                       1:35.43,9     21.51,7  (1096)    4.32
1           69. Herger Bruno                        75 Spiringen                   3:31.52,5   1:01.58,5   (349)    5.01
8           82. Good Erich                          62 St. Gallen                  1:30.16,9     16.24,7  (2329)    4.16
6           15. Hafen Dominik                       67 St. Gallen                  4:21.05,9   1:13.41,5   (238)    6.11
7            5. Simister Ranald, St. Gallen         64 LC Uzwil                    1:10.10,2      2.45,6  (1005)    3.19
3            4. Thür Erwin, St. Gallen              50 TV Teufen                   3:12.35,2     13.17,4   (239)    4.33
12          36. Wettstein Lucia                     69 St. Gallen                  1:49.37,1     31.48,2  (2292)    5.11
9           11. Valmadre Giancarlo, St. Moritz      50 Podistica Riccione          1:25.52,9      9.34,0  (1076)    4.04
7          329. Rossi Francesco                     70 Stabio                      2:01.44,2     54.19,6  (2495)    5.46
7           14. Turati Silvano, Stabio              72 SFG Stabio                  1:14.12,6      6.48,0  (1356)    3.31
9          146. Leeger Hans                         45 Stadel                      2:02.18,2     45.59,3  (2220)    5.47
1           76. Inäbnit Rinaldo, Stans              77 Teddybär 1-4                3:36.04,0   1:06.10,0   (339)    5.07
3            1. Burkhart Stefan                     50 Stansstad                   2:59.17,8       -----   (114)    4.14
13           9. Grünig Barbara                      66 Steffisburg                 1:31.18,9      9.58,9  (1217)    4.19
13          44. Wenger Anita, Steffisburg           55 All Blacks Berner Oberlan   1:49.14,2     27.54,2  (2070)    5.10
2           36. Wenger Manfred, Steffisburg         54 LT All Blacks Berner Ober   3:23.50,6     47.07,4   (195)    4.49
12          22. Gisler Martha, Steinen              71 Akiclub Steinen             1:41.10,6     23.21,7  (2608)    4.47
7          320. Folch Juan                          66 Strengelbach                1:57.31,7     50.07,1  (1241)    5.34
12          45. Hensch Judith, Strengelbach         70 Tri Club Zofingen           1:55.05,3     37.16,4  (2141)    5.27
3           28. Mathys Peter                        44 Sulz AG                     4:14.10,1   1:14.52,3   (116)    6.01
8           56. Sommerau Urs                        62 Summaprada                  1:26.50,6     12.58,4  (2560)    4.06
1           36. Schumacher Pius, Sursee             71 LR Gettnau                  3:05.44,9     35.50,9   (159)    4.24
1           30. Grand Benno                         71 Susten                      2:58.52,1     28.58,1    (67)    4.14

Total 55



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.