XX Maratona Ticino 2002 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9          135. Johnson Richard                     46 Gattikon                    1:56.35,9     40.17,0  (2349)    5.31
2           24. Platon Didier, Gempen               56 LSV Basel                   3:07.18,2     30.35,0   (140)    4.26
9            3. Crivelli Gianni                     51 Genestrerio                 1:20.47,1      4.28,2  (1035)    3.49
13          69. Bisig Ruth                          50 Genève                      1:58.11,8     36.51,8  (2081)    5.36
7          251. Mazzucchelli Michele                71 Gentilino                   1:43.07,4     35.42,8  (1214)    4.53
8          153. Andreotti Sergio                    58 Giubiasco                   1:39.12,5     25.20,3  (1202)    4.42
7          279. Aquilini Diego, Giubiasco           65 GAB Bellinzona              1:47.49,7     40.25,1  (2302)    5.06
7           39. Boggini Ivan, Giubiasco             80 SAB Bellinzona              1:18.04,0     10.39,4  (1409)    3.42
9           46. Borella Attilio                     47 Giubiasco                   1:35.55,5     19.36,6  (1176)    4.32
7          154. Facchetti Renato, Giubiasco         64 Immoprogramm Rivolta        1:32.15,2     24.50,6  (2568)    4.22
9          154. Menozzi Bruno                       50 Giubiasco                   2:13.29,1     57.10,2  (2119)    6.19
7          250. Pizzamiglio Diego, Giubiasco        63 Quadrifoglio                1:42.59,2     35.34,6  (2350)    4.52
8          255. Vignola Mario, Giubiasco            58 Quadrifoglio                2:02.30,9     48.38,7  (2352)    5.48
13          94. Züger Beatrice, Giubiasco           62 Quadrifoglio                2:18.33,3     57.13,3  (2164)    6.34
2           13. Küng Paul, Glarus                   56 LG Glarus                   2:57.19,3     20.36,1   (299)    4.12
2            4. Vogel Bruno, Glarus                 59 SSC Langnau                 2:48.00,1     11.16,9   (190)    3.58
10          40. Garbely Georg, Glis                 42 KTV Glis                    1:59.39,1     34.56,6  (2100)    5.40
7           33. Bättig Adrian                       65 Goldau                      1:17.45,1     10.20,5  (2609)    3.41
2           45. Parietti Duilio                     58 Golino                      3:29.52,0     53.08,8   (135)    4.58
13          46. Antoniutti Doris                    59 Gordola                     1:50.02,5     28.42,5  (1496)    5.12
12          19. Benkovics Agnes                     68 Gordola                     1:36.16,0     18.27,1  (1391)    4.33
12          60. Bizzini Natja                       72 Gordola                     2:21.41,7   1:03.52,8  (2405)    6.42
8          130. Candolfi Nelson, Gordola            59 SPL Locarnese               1:36.57,1     23.04,9  (1231)    4.35
9           59. Lucchini Fausto                     47 Gordola                     1:38.17,3     21.58,4  (2358)    4.39
8          195. Moebius Marco                       61 Gordola                     1:44.50,8     30.58,6  (1235)    4.58
9           19. Politta Dino, Gordola               45 SAG Gordola                 1:28.17,7     11.58,8  (2391)    4.11
8          223. Ramos Mario                         61 Gordola                     1:50.22,3     36.30,1  (2343)    5.13
1          100. Scolari Dante Davide, Gordola       66 Gordemo Verzasca            4:17.46,4   1:47.52,4   (242)    6.06
9           53. Simoni Claudio, Gordola             51 SAG Gordola                 1:37.33,1     21.14,2  (2337)    4.37
13          61. Tenconi Gianna, Gordola             47 O-92 Piano di Magadino      1:56.39,5     35.19,5  (2110)    5.31
10          28. Albasini Pietro, Gorduno            38 SP Camignolo                1:50.42,3     25.59,8  (2054)    5.14
13          24. Dattrino Kordula, Gorduno           59 Runner's Club Bellinzona    1:39.41,1     18.21,1  (2467)    4.43
9           13. Dattrino Sergio, Gorduno            47 RC Bellinzona               1:27.21,3     11.02,4  (2468)    4.08
10          49. Piffaretti Domenico, Grancia        40 SAL Lugano                  2:09.52,5     45.10,0  (2151)    6.09
10           4. Manzoni Luigi, Gravesano            42 SP Camignolo                1:36.07,8     11.25,3  (1190)    4.33
2            2. Rohner Theophil, Gross              62 Gross                       2:42.14,9      5.31,7   (235)    3.50
13          19. Abgottspon Julia, Gwatt (Thun)      50 All Blacks Oberland         1:36.18,2     14.58,2  (1219)    4.33

Total 37



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.