XX Maratona Ticino 2002 - nach Name "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          55. Tami Gabriella, Malvaglia           44 GAD Dongio                  1:55.11,1     33.51,1  (2076)    5.27
7          261. Tanadini Stefano, Losone            79 Contrada San Giorgio        1:44.19,6     36.55,0  (1121)    4.56
10          19. Tanner Kurt, Riehen                 36 LSV Basel                   1:44.30,4     19.47,9  (2053)    4.57
7          264. Tanner Pascal, Zürich               71 Free Radical                1:44.30,6     37.06,0  (1001)    4.57
12          50. Tavasci Alessandra                  73 Roveredo GR                 2:01.44,0     43.55,1  (2566)    5.46
9           91. Tavoli Fernando                     50 Morbio Inferiore            1:44.49,4     28.30,5  (2480)    4.58
9           58. Tempera Roberto                     50 I-Milano                    1:38.10,1     21.51,2  (2578)    4.39
9          106. Tenchio Loris, Faido                44 U.S.Mairengo                1:48.45,9     32.27,0  (2310)    5.09
13          61. Tenconi Gianna, Gordola             47 O-92 Piano di Magadino      1:56.39,5     35.19,5  (2110)    5.31
1           18. Testorelli Alain, Intragna          71 USC Capriaschese            2:47.47,2     17.53,2     (7)    3.58
2           16. Thalheim Rolf, Bern                 62 v maxxx                     3:00.48,1     24.04,9   (180)    4.17
3            8. Thalmann Paul, Bösingen             49 TV Bösingen                 3:19.57,8     20.40,0   (181)    4.44
2           38. Thanner Helmut, D-Bärnau            60 TSV Bärnau                  3:25.26,1     48.42,9   (212)    4.52
2           51. Theiler Alois                       ?? Oensingen                   3:32.34,1     55.50,9   (256)    5.02
1           83. Thiemermann Eric                    67 Fribourg                    3:44.33,9   1:14.39,9   (236)    5.19
12          14. Thoma Daniela, Ascona               72 Tri Team Ticino             1:33.32,8     15.43,9  (1260)    4.26
8          238. Thomas Niklaus                      61 Dättwil                     1:55.03,7     41.11,5  (2396)    5.27
10          53. Thueler Erwin, Brügg BE             34 Cross Club Nidau            3:00.17,0   1:35.34,5  (2531)    8.32
13          98. Thueler Ursula                      63 Ascona                      2:54.25,5   1:33.05,5  (2532)    8.16
12          57. Thungputsa Tahrinée                 72 Corsier-sur-Vevey           2:10.15,6     52.26,7  (2439)    6.10
3            4. Thür Erwin, St. Gallen              50 TV Teufen                   3:12.35,2     13.17,4   (239)    4.33
7          194. Thüring Joachim                     66 D-Köln                      1:36.27,4     29.02,8  (1198)    4.34
3           17. Thurnheer Jurg                      48 Wetzikon ZH                 3:38.02,4     38.44,6   (347)    5.10
7           12. Tiozzo Marco                        71 I-Besozzo                   1:13.32,3      6.07,7  (2253)    3.29
13          47. Tipaldi Roberta                     56 I-Cannero Riviera           1:50.47,6     29.27,6  (2383)    5.15
8          211. Todeschini Flavio, I-Bergamo        60 Amatori Lazzaretto Bergam   1:47.20,4     33.28,2  (1288)    5.05
7          150. Togni Eros, Camorino                67 SAB Bellinzona              1:31.55,1     24.30,5  (1167)    4.21
13          73. Tognoli Enrica, I-Morbegno          48 GS CSI Morbegno             1:59.40,0     38.20,0  (2451)    5.40
7           13. Toniolo Antonino, I-Castronno (VA)  71 Luino Verbano Triathlon     1:13.56,9      6.32,3  (1019)    3.30
7          330. Tornari Paolo                       65 I-Alzate Brianza            2:02.30,5     55.05,9  (2613)    5.48
7          116. Torri Moreno, I-Molvedo             65 Atletica Centro Lario       1:28.03,1     20.38,5  (2489)    4.10
7          336. Toscano Francesco                   77 Bellinzona                  2:08.57,2   1:01.32,6  (2156)    6.06
8           75. Trabucchi Maurizio, I-Bisuschio (VA 59 CRAL Aermacchi Venegono     1:29.05,4     15.13,2  (1090)    4.13
8          160. Traini Mauro, I-Varese              59 CRAL Aermacchi Venegono     1:40.02,9     26.10,7  (2006)    4.44
8          156. Trapletti Igino, I-Azzano S. Paolo  55 Amatori Lazzaretto Bergam   1:39.41,5     25.49,3  (1118)    4.43
12          29. Traxel Sonia                        82 Silenen                     1:46.13,5     28.24,6  (1337)    5.02
3            7. Troller Rolf, Langnau am Albis      52 SSC Langnau                 3:14.34,4     15.16,6   (332)    4.36
2            5. Troncarelli Roberto, I-Como         61 Polisportiva San Marco      2:48.10,6     11.27,4   (183)    3.59
8           24. Tröndle Pirmin, D-Waldshut-Tiengen  62 LG Hohenfels                1:22.24,0      8.31,8  (1372)    3.54
1           99. Truong Tai                          74 Waldenburg                  4:14.20,1   1:44.26,1   (184)    6.01
13          76. Tschanz Heidi                       47 Bern                        2:02.13,2     40.53,2  (2144)    5.47
5            3. Tundo Silvia, I-Venegono Superiore  75 Marathon Max                3:26.38,1     18.14,1   (225)    4.53
12          16. Tunesi Melanie, Minusio             76 tri team ticino             1:34.49,5     17.00,6  (1107)    4.29
7           14. Turati Silvano, Stabio              72 SFG Stabio                  1:14.12,6      6.48,0  (1356)    3.31
8           58. Turconi Mario, I-Villa Guardia      55 Clu del Mesdí               1:27.02,1     13.09,9  (1094)    4.07

Total 45



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.