XX Maratona Ticino 2002 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7          162. Gabaglio Ivan, I-Como               63 atl como                    1:33.00,0     25.35,4  (1341)    4.24
8           27. Gadeschi Alberto, Maloja            57 LAUF Team St.Moritz         1:22.31,8      8.39,6  (1500)    3.54
11           3. Gadola Giulio, Muzzano              86 San Massagno                1:25.41,0      3.35,0  (2371)    4.03
11           5. Gadola Silvio, Muzzano              85 San Massagno                1:28.01,8      5.55,8  (2370)    4.10
9          123. Galbraith Peter                     51 Le Grand-Saconnex           1:53.15,0     36.56,1  (2021)    5.22
11          10. Galfetti Rafael, Morbio Inferiore   83 SFG Morbio Inferiore        1:35.18,5     13.12,5  (2305)    4.31
1           84. Galimberti Andrea, I-Cabiate CO     71 Atletica Team Brianza       3:46.05,0   1:16.11,0   (322)    5.21
5            2. Galimberti Barbara, I-Cabiate CO    72 Atletica Team Brianza       3:09.15,1      0.51,1   (323)    4.29
8           86. Galli Fabrizio                      62 Tesserete                   1:30.40,4     16.48,2  (2401)    4.17
7           73. Galli Massimo, I-Cameri/NO          69 Atl. Rub. F.lli Frattini    1:24.04,0     16.39,4  (2620)    3.59
13          12. Galli Simona, I-Feriolo di Baveno ( 64 G.S. Gravellona VCO         1:32.05,7     10.45,7  (1091)    4.21
7          134. Gambacorta Maurizio                 69 I-Luino                     1:30.06,8     22.42,2  (2279)    4.16
10          40. Garbely Georg, Glis                 42 KTV Glis                    1:59.39,1     34.56,6  (2100)    5.40
7          295. Garofalo Raffaele                   70 I-Verbania                  1:52.25,7     45.01,1  (2101)    5.19
7           64. Gasparotti Mauro, I-Arizzano        65 marathon verbania           1:22.01,1     14.36,5  (1340)    3.53
7           54. Gatti Renato, I-Caravaggio (BG)     63 Amatori Lazzaretto Bergam   1:20.53,7     13.29,1  (1073)    3.50
10          21. Gazzerro Corrado                    41 I-Musocco                   1:45.35,6     20.53,1  (2525)    5.00
9          148. Gebhardt Klaus, D-Argenbühl         49 TV Isng 1846                2:02.59,1     46.40,2  (2614)    5.49
9           48. Gehrle Frank                        48 D-Bad Dürrheim              1:36.12,9     19.54,0  (1390)    4.33
12          20. Geisseler Andrea-Alice              78 Lugano                      1:36.20,5     18.31,6  (2522)    4.33
7          294. Geisser Othmar                      63 Boll                        1:52.05,5     44.40,9  (2129)    5.18
7           84. Gemerasca Massimo, I-Cannero Rivier 69 Marathon Verbania           1:25.28,3     18.03,7  (2569)    4.03
13          28. Genasci Ivana                       61 Agarone                     1:41.07,3     19.47,3  (2397)    4.47
2            1. Gennari Claudio, Biasca             58 VIRTUS Locarno              2:36.43,2       -----    (63)    3.42
7          304. Genucchi Giacomo                    77 Biasca                      1:54.21,7     46.57,1  (2030)    5.25
1           94. Gerber Christoph                    67 Biel-Vingelz                3:59.56,3   1:30.02,3    (64)    5.41
7           53. Gervasoni Claudio, I-Bergamo        63 Amatori Lazzaretto Bergam   1:20.48,3     13.23,7  (1072)    3.49
2           56. Gesualdo Edoardo                    61 Morbio Inferiore            3:35.49,0     59.05,8    (65)    5.06
8          150. Gfrörer Harald                      62 D-Herrenberg                1:38.56,7     25.04,5  (1333)    4.41
13          49. Ghidossi Wilma                      57 Lumino                      1:51.37,8     30.17,8  (2339)    5.17
7          249. Ghielmetti Emilio, I-Valmorea       68 Atletica Como               1:42.54,7     35.30,1  (2616)    4.52
13           1. Ghilardi Caterina, I-Zanica         63 Amatori Lazzaretto Bergam   1:21.20,0       -----  (1050)    3.51
7           95. Ghirlanda Paolo, Davesco-Soragno    67 SPL Locarnese               1:26.35,8     19.11,2  (1048)    4.06
11          17. Ghisla Simone                       83 Ponto Valentino             1:49.58,6     27.52,6  (2473)    5.12
7           62. Ghisleni Gabriele                   63 Morbio Inferiore            1:21.55,9     14.31,3  (1041)    3.53
9          155. Gianocca Gianni, Bellinzona         49 Athletik Club 90            2:15.33,7     59.14,8  (2402)    6.25
9           69. Gianola Mario, I-Regoledo di Cosio  49 GS Val Gerola               1:39.15,2     22.56,3  (2455)    4.42
2           25. Gianoli Diego, I-Sondrio            62 2002 Marathon Club          3:07.18,9     30.35,7   (329)    4.26
9           86. Gianoli Quirino                     52 Campascio                   1:43.08,9     26.50,0  (2528)    4.53
7           57. Giavina Guido                       63 I-Ornavasso (VB)            1:21.24,0     13.59,4  (1024)    3.51
8           65. Giger Paul, Fideris                 56 TC Prättigau                1:28.03,9     14.11,7  (1421)    4.10
7           78. Gilardoni Daniele, I                76 Gruppo Canottieri Lario C   1:24.38,4     17.13,8  (2259)    4.00
7          293. Ginevro Oliviero                    66 Camorino                    1:50.11,2     42.46,6  (2263)    5.13
7          307. Giordano Francesco                  69 I-Sondrio                   1:54.39,2     47.14,6  (2579)    5.26
7          143. Giorgetti Fabio                     67 Massagno                    1:31.17,4     23.52,8  (1163)    4.19
13          96. Giovanola Stefania                  64 Breganzona                  2:24.17,3   1:02.57,3  (2200)    6.50
13          13. Girelli Oriana Barbara, I-Verbania  58 Sport & Sportivi COVER      1:33.46,2     12.26,2  (1259)    4.26
13          72. Gisler Edith                        64 Altdorf UR                  1:59.29,5     38.09,5  (2419)    5.39
12          22. Gisler Martha, Steinen              71 Akiclub Steinen             1:41.10,6     23.21,7  (2608)    4.47
8           61. Gisler Werner                       57 Altdorf UR                  1:27.14,3     13.22,1  (2420)    4.08
9           73. Giudici Mauro, I-Gavirate           51 CRAL Aermacchi Venegono     1:40.43,5     24.24,6  (1308)    4.46
9          113. Giugni Gabriele                     49 Locarno                     1:50.46,4     34.27,5  (1394)    5.15
9           23. Giugni Marco, Locarno               52 VIRTUS Locarno              1:29.46,0     13.27,1  (1113)    4.15
10           3. Giuliano Orlando                    36 I-Milano                    1:35.56,1     11.13,6  (2043)    4.32
13          18. Giulieri Fiorella, Agarone          65 Vis Nova                    1:36.16,4     14.56,4  (1248)    4.33
6            6. Glaus Corinne, Thalwil              59 SSC Langnau                 3:35.55,3     28.30,9   (327)    5.07
8           94. Gloss Werner, D-Passau              56 LG Passau                   1:32.09,9     18.17,7  (1419)    4.22
7          284. Gobbi Stefano, Lugano               75 GET TI                      1:48.26,6     41.02,0  (2344)    5.08
5           17. Golob Linda                         68 Zürich                      4:19.43,7   1:11.19,7   (285)    6.09
8           82. Good Erich                          62 St. Gallen                  1:30.16,9     16.24,7  (2329)    4.16
10           5. Gottardi Gabriele, Pregassona       40 USC Capriaschese            1:36.12,5     11.30,0  (2466)    4.33
9           66. Götzenberger Franz                  49 Zermatt                     1:38.48,5     22.29,6  (1253)    4.40
1           29. Graf Simon, Lenk im Simmental       64 All Blacks Thun             2:58.48,4     28.54,4    (66)    4.14
1           12. Granacher Markus, D-Konstanz        71 TNB Malterdingen            2:45.22,0     15.28,0   (274)    3.55
1           30. Grand Benno                         71 Susten                      2:58.52,1     28.58,1    (67)    4.14
5            6. Grass Nicole, Bellach               78 LG Niederbipp               3:35.27,8     27.03,8   (361)    5.06
2           60. Grathwohl Dominik, Lausanne         62 FT 1844 Freiburg            3:39.49,3   1:03.06,1   (302)    5.12
12          15. Grazioli Cristina, I-Urgnano (BG)   77 Amatori Lazzaretto Bergam   1:34.27,2     16.38,3  (2227)    4.28
7          209. Greggio Giorgio, I-Como             67 Thriatlon Molinari Como     1:38.39,8     31.15,2  (2118)    4.40
8          198. Greggio Sergio, I-Verbania          53 Sport & Sportivi COVER      1:44.54,4     31.02,2  (1326)    4.58
8          113. Gregori Piero                       62 I-Ornavasso                 1:35.07,6     21.15,4  (2368)    4.30
5           15. Greth Verena                        70 D-Amtzell                   4:01.04,6     52.40,6   (277)    5.42
8           34. Grieco Domenico, I-Varese           59 Atletica Varese             1:24.05,1     10.12,9  (1044)    3.59
2           12. Grohmann Raphael, D-Konstanz        59 ASC-Konstanz                2:55.43,3     19.00,1    (68)    4.09
8          158. Gross Frank P.                      54 Netstal                     1:39.59,6     26.07,4  (2059)    4.44
1           96. Grundmann Jörg                      70 Adliswil                    4:03.56,8   1:34.02,8    (69)    5.46
13           9. Grünig Barbara                      66 Steffisburg                 1:31.18,9      9.58,9  (1217)    4.19
8          233. Gstoehl Gustav                      62 FL-Vaduz                    1:53.11,7     39.19,5  (2403)    5.21
7           29. Guanziroli Moreno, I-Como           72 Pro Sesto Atletica          1:16.46,9      9.22,3  (1029)    3.38
7          252. Gudel Anton, Bern                   65 Tsv Fraunkappelen           1:43.08,4     35.43,8  (2311)    4.53
8            9. Guder Karl-Günther, D-Leutkirck     58 TSG Leutkirck               1:19.21,5      5.29,3  (1405)    3.45
8          217. Guerini Danilo                      59 Reinach BL                  1:48.45,6     34.53,4  (2026)    5.09
7          263. Guerini Marco                       65 Losone                      1:44.24,9     37.00,3  (2008)    4.56
1           79. Gugler Stefan                       67 Tafers                      3:37.48,5   1:07.54,5    (70)    5.09
9            9. Guglielmetti Armando, Massagno      46 SAM Massagno                1:25.34,5      9.15,6  (2386)    4.03
9           79. Guidotti Pier Giorgio               52 Sementina                   1:41.39,5     25.20,6  (1232)    4.49
5           16. Gujan Regina                        73 Falera                      4:02.53,5     54.29,5   (336)    5.45
8           19. Gulich Thomas, Männedorf            61 LC Meilen                   1:20.56,0      7.03,8  (1427)    3.50
13          64. Gürtler Fabienne, Campione d'Italia 53 Polisportiva Campione       1:57.12,7     35.52,7  (2146)    5.33
8          177. Gusella Tiziano, I-Milano           60 AS Ondaverde Athletic Tea   1:42.37,7     28.45,5  (2412)    4.51
8          222. Gusmeroli Celeste, I-Morbegno       54 GS Valgerola                1:50.08,2     36.16,0  (2454)    5.13
1            6. Gwerder Sepp, Ibach                 70 TV Ibach                    2:35.28,1      5.34,1    (10)    3.41
5            5. Gysin Katrin                        75 Frauenfeld                  3:35.26,2     27.02,2   (362)    5.06

Total 93



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.