XX Maratona Ticino 2002 - nach Name "C"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8          215. Caflisch Felix                      55 Trin Mulin                  1:48.33,6     34.41,4  (2398)    5.08
12          31. Cagliani Alessandra                 74 I-Milano                    1:48.07,2     30.18,3  (2527)    5.07
7          306. Caiata Claudio                      63 Taverne                     1:54.36,5     47.11,9  (2612)    5.25
9            8. Cairo Gaetano, I-Milano             51 US ACLI Giuriati Milano     1:24.12,3      7.53,4  (2512)    3.59
3           19. Calà Cataldo                        44 Basel                       3:41.39,4     42.21,6    (36)    5.15
7          241. Caldelari Giorgio, Sorengo          72 Sorengo                     1:41.55,3     34.30,7  (2521)    4.49
12          49. Caldelari Zulma                     73 Regensdorf                  1:57.17,0     39.28,1  (2520)    5.33
13          17. Calgliani Paola                     61 I-Milano                    1:35.51,1     14.31,1  (2529)    4.32
7          111. Caliò Davide, I-Gravellona Toce (VB 74 G.S. Gravellona VCO         1:27.37,2     20.12,6  (1086)    4.09
1           89. Caluori Aurelio                     74 Chur                        3:51.49,0   1:21.55,0   (308)    5.29
9           90. Cameron Willie, Meyrin              48 CERN Footing Club           1:44.48,3     28.29,4  (2018)    4.58
7          248. Cammarata Pietro                    63 Pregassona                  1:42.47,6     35.23,0  (1175)    4.52
7          255. Camnasio Michele                    71 Massagno                    1:43.28,0     36.03,4  (1187)    4.54
8          175. Campora Luigi, Novaggio             58 SAP Purasca                 1:42.27,2     28.35,0  (1263)    4.51
8          130. Candolfi Nelson, Gordola            59 SPL Locarnese               1:36.57,1     23.04,9  (1231)    4.35
12          58. Canevascini Michela                 71 Calpiogna                   2:11.04,0     53.15,1  (2169)    6.12
9          156. Cannavò Luigi, Cugnasco             46 SPL Locarnese               2:16.33,6   1:00.14,7  (1489)    6.28
8          166. Canonica Carlo, Carabbia            57 Runner's Carabbia           1:41.33,2     27.41,0  (2425)    4.48
8           68. Canonica Gianni, Bidogno            55 USC Capriaschese            1:28.17,1     14.24,9  (1407)    4.11
8          204. Canova Roberto, Vacallo             56 SAV Vacallo                 1:46.02,1     32.09,9  (1273)    5.01
13          90. Canova Rossana                      63 Lugano                      2:10.50,8     49.30,8  (2576)    6.12
7          326. Carabellese Enzo, I-Porto Ceresio   65 Cral Aermacchi              2:00.21,0     52.56,4  (2277)    5.42
7          127. Carbone Gianluca                    69 I-Linate Paese              1:29.38,2     22.13,6  (2524)    4.14
8          207. Carcano Giuseppe, I-Varese          62 Atletica Crestani Arcisat   1:46.05,3     32.13,1  (2044)    5.01
7          175. Carcaterra Armando, I-Milano        63 Società Canottieri Milano   1:33.57,0     26.32,4  (1131)    4.27
12          38. Cardamone Mariuccia, I              72 Gruppo Canottieri Lario C   1:50.56,1     33.07,2  (2257)    5.15
10          50. Carenini Arturo, Bellinzona         35 R.C. Bellinzona             2:18.55,8     54.13,3  (2178)    6.35
9           34. Carmesecchi Francesco               51 I-Milano                    1:33.23,6     17.04,7  (2533)    4.25
7          207. Carmine Fausto, I-Cannero Riviera   64 Verbania Marathon           1:38.25,4     31.00,8  (2382)    4.39
8          226. Carmine Valerio, I-Cannero Riviera  56 Verbania Marathon           1:50.47,9     36.55,7  (2384)    5.15
9           33. Carnemolla Giovanni, I-Varese       51 CRAL Aermacchi Venegono     1:33.22,0     17.03,1  (1146)    4.25
7           75. Carnevali Claudio                   63 Morbio Inferiore            1:24.16,0     16.51,4  (1039)    3.59
8          157. Carollo Giuseppe, I-Cornaredo       57 Onda Verde Atletic Team     1:39.47,1     25.54,9  (2414)    4.43
8           74. Carpanese Carlo, I-Laveno Mombello  57 Atletica Verbano            1:29.04,8     15.12,6  (1126)    4.13
10          14. Carpentieri Sebastiano, Campione    39 Pol. Campionese             1:39.30,4     14.47,9  (1257)    4.42
3           27. Cartier Beat                        46 Cham                        4:12.43,4   1:13.25,6   (360)    5.59
9          140. Casero Giulio                       49 I-Legnano                   1:58.32,8     42.13,9  (1283)    5.37
7          182. Cassano Michele, I-Cannobio         67 Podistica Cannobio          1:34.31,6     27.07,0  (1403)    4.28
11          13. Casserini Marco, Ascona             85 Società Canottieri Locarn   1:39.13,8     17.07,8  (2488)    4.42
7           42. Cassina Guido                       69 I-Busto Arsizio VA          1:18.33,8     11.09,2  (1463)    3.43
7          233. Cassina Marco                       72 I-Cernobbio CO              1:40.54,6     33.30,0  (2610)    4.46
8          131. Castagna Sergio, I-Varese           57 CRAL Aermacchi Venegono     1:37.00,6     23.08,4  (1220)    4.35
8           95. Castagnetti Danilo, I-Cossato (Biel 57 Stronese Splendor Co        1:32.34,2     18.42,0  (2545)    4.23
8           51. Cathomas Severin, Laax              55 L.G. arena alva             1:25.54,8     12.02,6  (1092)    4.04
11           7. Cattaneo Andrea, Massagno           84 SAM Massagno                1:30.07,9      8.01,9  (2373)    4.16
2            7. Cattaneo Marco, I-Solza             62 Marathon Team               2:49.24,0     12.40,8    (39)    4.00
8           62. Cattaneo Severino, I-Lallio (BG)    59 Amatori Lazzaretto Bergam   1:27.26,5     13.34,3  (1116)    4.08
1            8. Cattori Jean-Marc, Ascona           74 VIRTUS Locarno              2:39.13,0      9.19,0     (6)    3.46
13          84. Caviezel Elisabetta                 47 Locarno                     2:05.41,4     44.21,4  (2158)    5.57
2           40. Cavin Jean-Philippe                 61 La Chaux-de-Fonds           3:26.24,1     49.40,9   (264)    4.53
7           69. Cella Carlo                         68 I-Aviatico                  1:23.39,7     16.15,1  (1151)    3.57
7          310. Celoria Marco                       71 Mendrisio                   1:55.19,1     47.54,5  (2166)    5.27
13           3. Cerutti  Maria Giovanna, I-Omegna ( 59 G.S. Valsesia               1:26.25,4      5.05,4  (2232)    4.05
3            6. Cerutti Marco, Bellinzona           52 RC Bellinzona               3:14.05,6     14.47,8   (234)    4.35
7           94. Cerutti Ottavio, I-Omegna           66 Omegna Runners              1:26.35,0     19.10,4  (2217)    4.06
7          144. Cerutti Paolo, I-Pieve Vergonte     69 GS Gavellona                1:31.41,9     24.17,3  (2558)    4.20
7           58. Cerutti Stefano, I-Borgomanero (NO) 66 GS La Cecca Borgomanero     1:21.29,2     14.04,6  (1445)    3.51
7          108. Chiappa Daniele, I-Bussero (MI)     71 Atleti Campo Giuriati Bra   1:27.30,3     20.05,7  (1353)    4.08
9           12. Chiara Carlo, I-Borgosesia (VC)     51 G.S.A. Valsesia             1:26.24,3     10.05,4  (2563)    4.05
1           49. Chiesa Giuseppe, I-Curno            65 Atletica Presezzo           3:18.32,7     48.38,7    (41)    4.42
8          258. Chiesa Paolo                        58 Riva S. Vitale              2:03.03,7     49.11,5  (2596)    5.49
2           37. Chiffelle Patrick, Bidogno          57 USC Capriaschese            3:25.08,1     48.24,9   (301)    4.51
8          154. Ciana Carlo, I-Arizzano             57 SPORT E SPORTIVI COVER      1:39.23,2     25.31,0  (1279)    4.42
7          272. Ciapponi Lorenzo                    72 I-Morbegno                  1:46.31,5     39.06,9  (2498)    5.02
9          104. Ciceri Giorgio, Bellinzona          52 SAB Bellinzona              1:48.40,7     32.21,8  (1396)    5.09
2           62. Ciprian Peter, Würenlos             60 SRL Telekurs                3:40.28,3   1:03.45,1    (42)    5.13
1           62. Cirronis Pier, Riehen               63 LSVB Basel                  3:26.02,1     56.08,1    (43)    4.52
8          144. Citrini Massimo                     59 I-Crevoladossola (VB)       1:38.24,3     24.32,1  (2453)    4.39
2           33. Clément Gerald, Middes              60 CARC Romont                 3:17.09,6     40.26,4    (44)    4.40
2           55. Clément Serge, Romont FR            58 CARC                        3:35.38,2     58.55,0    (45)    5.06
11           6. Clerici Alessio, I-Cadorago (CO)    84 OSG Guanzate                1:28.57,9      6.51,9  (2507)    4.13
10          23. Clerici Werner A., Rikon im Tösstal 42 TV Rikon                    1:46.32,1     21.49,6  (1226)    5.02
7          314. Cloetta Andri, Manno                76 USC                         1:55.53,3     48.28,7  (2306)    5.29
8           36. Cobelli Massimo, I-Sombreno Paladin 62 Amatori Lazzaretto Bergam   1:24.08,6     10.16,4  (1137)    3.59
7          245. Cocconi Daniele                     68 Minusio                     1:42.10,0     34.45,4  (2207)    4.50
6            1. Colautti Alessandra, I-Milano       62 GS Montestella MI           3:07.24,4       -----   (330)    4.26
12          23. Colle Sonia, I-Borgomanero (NO)     74 Wizzy Group                 1:42.58,4     25.09,5  (1249)    4.52
8           88. Colnaghi Piercarlo, I-Cantù         56 Clu del Mesdí               1:30.58,1     17.05,9  (1144)    4.18
7          242. Colombo Antonello, I-Cermenate      64 bussu                       1:41.57,6     34.33,0  (2185)    4.49
13          39. Colombo Francesca                   66 I-Milano                    1:47.35,2     26.15,2  (2572)    5.05
8          107. Colombo Matteo, I-Vedano Al Lambro  60 Triathlon Brianza Team      1:33.41,4     19.49,2  (2592)    4.26
9           55. Colusso Bruno                       46 I-Domodossola               1:37.47,0     21.28,1  (2565)    4.38
8           71. Consoli Vincenzo, I-Milano          61 ROAD RUNNERS CLUB MILANO    1:28.38,7     14.46,5  (1345)    4.12
13          58. Conti Monica, I-Buccinasco (MI)     61 Società Canottieri Milano   1:55.57,7     34.37,7  (2035)    5.29
7           49. Cordasco Michele                    65 Oberdorf BL                 1:20.29,2     13.04,6  (2523)    3.48
8          105. Cornali Aldo, I-Bergamo             60 Amatori Lazzaretto Bergam   1:33.16,7     19.24,5  (1157)    4.25
8          109. Corsi Tiziano, I-Verbania           60 Sport & Sportivi COVER      1:34.16,6     20.24,4  (1264)    4.28
8          194. Cortese Giuseppe, I-Como            58 SPL Locarnese               1:44.49,0     30.56,8  (1135)    4.58
9          128. Cortesi Annibale, Minusio           51 SPL                         1:54.18,7     37.59,8  (2332)    5.25
8           44. Corti Mauro                         58 I-Ello (LC)                 1:25.38,9     11.46,7  (2408)    4.03
10          47. Costantini Maurizio, I-Bergamo      39 Amatori Lazzaretto Bergam   2:08.34,0     43.51,5  (2012)    6.05
7          123. Costantino Benedetto, I-Cannobio Tr 75 Podistica Cannobio          1:29.17,0     21.52,4  (1423)    4.13
8          125. Crameri Giordano, Pontresina        54 Valposchiavo                1:36.08,7     22.16,5  (1059)    4.33
8           89. Cremona Giuseppe, I-Cernobbio (CO)  54 Tommy Sport                 1:31.13,1     17.20,9  (1097)    4.19
12          39. Cresta Simona, Breganzona           83 USC Capriaschese            1:51.53,4     34.04,5  (2209)    5.18
8           42. Cresta Soccorso                     56 Breganzona                  1:24.31,6     10.39,4  (1082)    4.00
9           28. Cresto Renzo, I-Cossato (Biella)    51 Atl. Lessona Ottica il Po   1:31.41,4     15.22,5  (2546)    4.20
7           26. Cretti Marcello, I-Rogno            76 Gp. Legnami Pellegrinelli   1:16.13,2      8.48,6  (1370)    3.36
7           48. Crevoiserat Dominique, Delémont     70 FSG Bessecourt              1:19.45,0     12.20,4  (1018)    3.46
9           20. Crimella Edoardo, I-Valmadrera      52 T.G. Lecco                  1:28.55,4     12.36,5  (1393)    4.12
7          113. Crimella Giancarlo, Pregassona      72 SAM Massagno                1:27.41,0     20.16,4  (2372)    4.09
9           64. Cristiano Giuseppe, I-Milano        43 Società Canottieri Milano   1:38.43,1     22.24,2  (1227)    4.40
9            3. Crivelli Gianni                     51 Genestrerio                 1:20.47,1      4.28,2  (1035)    3.49
8          241. Croce Carlo, I-Milano               56 La Michetta                 1:55.33,2     41.41,0  (1415)    5.28
8           22. Croci Renzo, I-Carnago              62 GS Maratoneti               1:22.13,9      8.21,7  (2440)    3.53
9           15. Curletto Roberto, I-Saltrio         47 atletica arcisate           1:27.24,1     11.05,2  (1357)    4.08
7          120. Curtarelli Michele                  66 I-Milano                    1:28.47,6     21.23,0  (2327)    4.12

Total 107



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.