XX Maratona Ticino 2002 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8          247. Bachmann Philipp                    55 Forch                       1:57.48,7     43.56,5  (1443)    5.35
5           13. Bader Wanda                         70 Zürich                      3:58.29,4     50.05,4   (259)    5.39
8          181. Baldo Roberto                       56 I-Pallanza                  1:43.39,6     29.47,4  (1302)    4.54
8           70. Baldocchi Aldo, I-Milano            57 Società Canottieri Milano   1:28.33,1     14.40,9  (1098)    4.11
2           54. Balloni Alfio, I-Pratolino (FI)     59 Atletica Pratese            3:35.03,4     58.20,2    (16)    5.05
1           56. Balziger Jürg                       63 Bern                        3:22.54,2     53.00,2   (269)    4.48
9            5. Bandli Domenic, Ilanz               52 Curriders Arena Alva        1:22.10,4      5.51,5  (1111)    3.53
8          114. Baracchetti Antonio, I-Bergamo      54 Amatori Lazzaretto Bergam   1:35.07,7     21.15,5  (1278)    4.30
7          303. Barani Diego, I-Verbania            67 cover sport e sportivi      1:54.20,8     46.56,2  (2137)    5.25
9           21. Barban Bruno, I-Castronno           51 GP Castronno                1:29.10,0     12.51,1  (1109)    4.13
10          18. Bardeschi Antonio                   38 I-Milano                    1:42.22,8     17.40,3  (2036)    4.51
2           46. Baroni Franco, Bosco Luganese       57 USC Capriaschese            3:30.24,4     53.41,2    (17)    4.59
7          288. Barros Flavio                       72 Minusio                     1:48.38,5     41.13,9  (2387)    5.08
7           66. Basadonna Paolo, I-Milano           65 GS Montestella              1:22.16,6     14.52,0  (2605)    3.53
1           24. Bassanini Fabio, I-San Giuliano Mil 64 US ACLI Giurati             2:54.38,9     24.44,9   (357)    4.08
7          316. Battaglia Gaspare                   72 Locarno                     1:56.20,6     48.56,0  (2147)    5.30
7           33. Bättig Adrian                       65 Goldau                      1:17.45,1     10.20,5  (2609)    3.41
12          48. Battlogg Anita, A-Tschagguns        78 -------                     1:56.26,6     38.37,7  (2160)    5.31
7          254. Baumann Hansjürg                    66 Hünenberg                   1:43.25,9     36.01,3  (1318)    4.54
12          21. Baumann Martina                     71 Schüpfen                    1:40.59,0     23.10,1  (1456)    4.47
13          71. Baumann-Tresch Claudia              66 Seedorf UR                  1:59.15,9     37.55,9  (2341)    5.39
13          68. Baumgartner Kirsten, Rifferswil     61 GP Baumgartner              1:57.46,6     36.26,6  (2157)    5.34
7           17. Baumgartner Markus, Mörschwil       68 LC Uzwil                    1:14.33,2      7.08,6  (1025)    3.32
8          139. Baumgartner Willy                   54 Rifferswil                  1:37.41,7     23.49,5  (1236)    4.37
9          100. Bazzurri Sergio                     44 Sorengo                     1:46.44,2     30.25,3  (1237)    5.03
7          253. Beall Scot                          65 I-Milano                    1:43.24,5     35.59,9  (2537)    4.54
4            1. Bechtle Henner                      42 Comano                      3:26.16,2       -----   (237)    4.53
6            3. Beerli Ruth, Zürich                 62 Moduline                    3:21.16,6     13.52,2   (295)    4.46
1           80. Bein Kevin                          67 Bern                        3:41.14,8   1:11.20,8   (283)    5.14
12          30. Belloli Nicole, Soazza              70 Runners Club Bellinzona     1:46.59,0     29.10,1  (2096)    5.04
7          301. Belloni Luca, I-Bergamo             67 Amatori Lazzaretto Bergam   1:53.48,3     46.23,7  (1224)    5.23
8          170. Bellora Lorenzo                     61 I-Milano                    1:42.09,7     28.17,5  (2048)    4.50
12          27. Bellwald Alexandra, Brittnau        83 Tri Club Zofingen           1:45.16,0     27.27,1  (2221)    4.59
10          29. Belotti Natale, I-Bergamo           34 Amatori Lazzaretto Bergam   1:50.49,2     26.06,7  (1296)    5.15
8          210. Beltrame Roberto                    61 Urdorf                      1:46.54,9     33.02,7  (2278)    5.04
7          132. Beltrami Michel                     67 Minusio                     1:29.58,9     22.34,3  (1461)    4.15
8           99. Benazzo Roberto, I-Cosio Valtellino 60 CSI Morbegno                1:32.50,8     18.58,6  (2503)    4.24
9           71. Benedetti Dario, Morbio Inferiore   47 SP Locarnese                1:39.38,5     23.19,6  (1281)    4.43
12          19. Benkovics Agnes                     68 Gordola                     1:36.16,0     18.27,1  (1391)    4.33
9           93. Berardo Nicola, I-Bergamo           49 Amatori Lazzaretto Bergam   1:45.12,1     28.53,2  (2071)    4.59
8          225. Berchtold René                      53 Fiesch                      1:50.36,5     36.44,3  (2500)    5.14
7          199. Beretta Adriano, Arcegno            70 SP Locarnese                1:37.40,8     30.16,2  (1171)    4.37
8          209. Beretta Marco                       60 I-Renate                    1:46.33,3     32.41,1  (2588)    5.03
12          43. Beretta-Piccoli Lucia, Pregassona   68 Triathlon Team Atlantide    1:53.54,8     36.05,9  (2046)    5.23
13          40. Bernaschina-Durisch Anna, Riva S. V 62 ASSPO Riva S. Vitale        1:48.00,0     26.40,0  (1317)    5.07
9           52. Bernaschina Emilio, Riva S. Vitale  49 ASSPO Riva San Vitale       1:37.27,9     21.09,0  (1186)    4.37
2           35. Bernasconi Vittorio                 53 Bellinzona                  3:21.51,6     45.08,4    (20)    4.47
1           60. Bernstein Stefan, D-Loerrach        64 Lauftick-Brombach           3:24.44,4     54.50,4    (22)    4.51
8           52. Berra Tiziano, I-Mosso Santa Maria  59 GS Zegna                    1:26.05,9     12.13,7  (2548)    4.04
9           18. Bersacola Dino, Claro               49 GAB Bellinzona              1:28.16,6     11.57,7  (1125)    4.11
7          313. Berset Jean-Francçois               71 Locarno                     1:55.52,3     48.27,7  (2338)    5.29
9           17. Berta Elvezio, Breganzona           43 USC Capriaschese            1:27.50,4     11.31,5  (1207)    4.09
7          311. Bertarini Andrea                    71 I-Valsolda                  1:55.35,2     48.10,6  (2484)    5.28
7           68. Bertocco Davide, I-Brusnengo        77 Atletica Fantone            1:22.39,2     15.14,6  (2547)    3.55
8            4. Bertolini Andrea, I-Luvinate (VA)   57 CRAL Aermacchi Venegono     1:15.15,5      1.23,3  (1022)    3.34
8          135. Bertoni Giuseppe                    58 Bern                        1:37.24,5     23.32,3  (2211)    4.37
2           76. Beschta Reinhard                    55 D-Holzheim                  4:09.21,7   1:32.38,5    (23)    5.54
7          227. Besutti Maurizio                    63 I-Cuasso al Monte VA        1:40.13,2     32.48,6  (2541)    4.45
8          110. Besutti Vanni, I-Gravellona Toce (V 57 GS Gravellona VCO           1:34.34,3     20.42,1  (1160)    4.28
9          114. Bianchi Alberto, I                  43 Gruppo Canottieri Lario C   1:50.56,4     34.37,5  (2019)    5.15
2           52. Bianchi Paolo                       61 Breganzona                  3:32.51,9     56.08,7   (345)    5.02
1           11. Bieler Norbert                      63 Bonaduz                     2:45.09,2     15.15,2    (24)    3.54
12          28. Bigolin Mros Leila, Ascona          71 TRI Team Ticino             1:45.43,4     27.54,5  (2062)    5.00
13          60. Bigolin Paula, Cugnasco             63 Vis Nova                    1:56.35,3     35.15,3  (2052)    5.31
7          219. Binggeli Oliver                     73 Affoltern am Albis          1:39.22,7     31.58,1  (2060)    4.42
7          239. Bionda Alberto, I-Gravellona Tove V 72 GS Gravellona VCO           1:41.47,1     34.22,5  (1436)    4.49
12          52. Birk Doris                          72 D-Amtzell                   2:03.12,7     45.23,8  (2335)    5.50
9           63. Bischofsberger Max                  51 D-Wangen                    1:38.38,3     22.19,4  (2581)    4.40
3           12. Bischur Manfred, D-Peißenberg       49 TSV Peissenberg             3:25.55,1     26.37,3    (25)    4.52
13          69. Bisig Ruth                          50 Genève                      1:58.11,8     36.51,8  (2081)    5.36
9           42. Bissig Hans                         52 Cham                        1:35.07,6     18.48,7  (1049)    4.30
12          60. Bizzini Natja                       72 Gordola                     2:21.41,7   1:03.52,8  (2405)    6.42
7          218. Blaettler René, Luzern              67 velobude luzern             1:39.19,4     31.54,8  (2064)    4.42
1           75. Blaettler Richard                   64 Zürich                      3:35.30,8   1:05.36,8   (333)    5.06
12          61. Blasi Giulia                        71 Locarno                     2:22.53,1   1:05.04,2  (2203)    6.46
7          141. Blasucci Marco, I-Verbania          66 Gravellona                  1:31.06,7     23.42,1  (1385)    4.19
8          163. Blattmann Albert, Oberägeri         58 Lauftreff Oberägeri         1:40.15,1     26.22,9  (2510)    4.45
1          104. Bleiker Marc                        68 Aeugst am Albis             4:29.39,9   1:59.45,9    (26)    6.23
8          106. Boccadoro Marco, Verscio            54 SPL Locarnese               1:33.18,5     19.26,3  (1458)    4.25
7           39. Boggini Ivan, Giubiasco             80 SAB Bellinzona              1:18.04,0     10.39,4  (1409)    3.42
13          26. Boillat Kireev Véronique            62 Saint-Sulpice               1:40.20,9     19.00,9  (2011)    4.45
7          160. Boillod Joakim                      71 Le Vaud                     1:32.46,7     25.22,1  (1379)    4.23
7          106. Bolla Bruno, I-Bergamo              69 Amatori Lazzaretto Bergam   1:27.07,2     19.42,6  (1133)    4.07
12          62. Bolli Monika                        71 Tesserete                   2:23.56,5   1:06.07,6  (2188)    6.49
10          13. Bomio Renato, Minusio               41 SPL Locarnese               1:39.20,4     14.37,9  (2005)    4.42
1           50. Bonalumi Massimo                    64 I-Rho                       3:19.09,8     49.15,8   (319)    4.43
10          10. Bonazzi Antonio, I-Stezzano/BG      37 Amatori Lazzaretto          1:37.58,1     13.15,6  (1271)    4.38
8          172. Bonelli Corrado, I-Milano           62 Società Canottieri Milano   1:42.16,7     28.24,5  (1211)    4.50
7           18. Bonelli Gianni, I-Lurate Caccivio ( 64 Athl. Team Lario            1:14.39,0      7.14,4  (2534)    3.32
7          230. Boneschi Ettore, I-Monza            71 Triathlon Team Brianza      1:40.23,9     32.59,3  (2594)    4.45
7            7. Boneschi Paolo, I-Oggebbio          81 Virtus Locarno              1:10.46,9      3.22,3  (2604)    3.21
1           17. Bonfanti Amedeo, I-Merate (LC)      65 Triathlon Lecco             2:47.43,5     17.49,5   (340)    3.58
9          147. Bonomelli Luigi, I-Torre Boldone (B 47 Amatori Lazzaretto Bergam   2:02.28,4     46.09,5  (2123)    5.48
7          280. Bonomi Paolo, I-Bergamo             63 Amatori Lazzaretto Bergam   1:47.56,7     40.32,1  (1225)    5.06
7           99. Boos Martin, D-Waldshut-Tiengen     63 LG Hohenfels                1:26.51,5     19.26,9  (1147)    4.07
8           17. Bordignon Marco, I-Ponzone di Biell 61 Dopolavoro AZ Zegna         1:20.19,1      6.26,9  (1437)    3.48
9           46. Borella Attilio                     47 Giubiasco                   1:35.55,5     19.36,6  (1176)    4.32
8          180. Borelli Fausto, Barbengo            53 SAM Massagno                1:43.24,6     29.32,4  (2536)    4.54
8          232. Borghi Giancarlo, I-Cantù           55 Clu del Mesdí               1:52.37,8     38.45,6  (2219)    5.20
8          200. Borradori Giorgio, Bellinzona       55 Athletik Club               1:45.18,0     31.25,8  (2261)    4.59
7          281. Borst Daniel, D-Nürtingen           71 Xcellis                     1:48.02,3     40.37,7  (2357)    5.07
8          178. Bortolotti Giorgio, Biogno-Beride   58 SAP Purasca                 1:42.48,0     28.55,8  (1251)    4.52
2           11. Bösch Toni, Davos Platz             53 Track Club Davos            2:55.41,3     18.58,1   (353)    4.09
2           28. Bosio Giacomo, I-Bergamo            62 LA TORRE                    3:13.50,1     37.06,9    (27)    4.35
2           42. Bosshart Christoph                  56 Rorschach                   3:28.09,9     51.26,7   (231)    4.56
12          55. Bottoli Michela                     71 I-Canegrate                 2:04.33,1     46.44,2  (2526)    5.54
13          79. Bousbah-Tanner Heidi, Minusio       48 SPL Locarnese               2:03.13,3     41.53,3  (2134)    5.50
7          274. Bozzini Claudio                     63 Arbedo                      1:46.34,3     39.09,7  (2058)    5.03
9           84. Bozzini Riccardo                    51 Corzoneso                   1:42.40,8     26.21,9  (1360)    4.52
13          32. Bracelli Lea, Li Curt               66 Valposchiavo                1:44.10,7     22.50,7  (2098)    4.56
3           21. Braig Albert, D-Markdorf            48 TV Markdorf                 3:49.47,8     50.30,0    (29)    5.26
12          56. Branca-Beck Francesca               73 Minusio                     2:07.51,2     50.02,3  (2294)    6.03
12           6. Brandt Monika, Chur                 80 Tri Team Calanda            1:26.43,8      8.54,9  (1435)    4.06
3           34. Breitenmoser Walti                  46 Adetswil                    4:28.07,4   1:28.49,6   (290)    6.21
7          332. Brigatti Fabrizio, I-Borgomanero    64 La Cecca Borgomanero        2:05.49,4     58.24,8  (1447)    5.57
8          133. Briguglio Claudio, I-Bergamo        54 Amatori Lazzaretto Bergam   1:37.15,9     23.23,7  (1247)    4.36
9          143. Briker Anton                        44 Altdorf UR                  2:01.07,6     44.48,7  (2068)    5.44
8           21. Brillo Antonio, I-Milano            59 ROAD RUNNERS CLUB MILANO    1:21.15,4      7.23,2  (1342)    3.51
1           70. Brizio Sebastiano, I-Cannero Rivier 70 Verbania Marathon           3:33.26,4   1:03.32,4   (289)    5.03
7          208. Broetto Davide, I-Cremenaga (VA)    66 Luino Verbano Triathlon     1:38.36,1     31.11,5  (2031)    4.40
7           46. Browne David, Vilters               64 TV Mels                     1:19.28,1     12.03,5  (2582)    3.45
7          291. Brugger Harald, D-Kißlegg           69 Gazelle Kißlegg             1:49.05,3     41.40,7  (2267)    5.10
8           43. Brülisauer Karl, Appenzell          62 LC Uzwil                    1:24.49,9     10.57,7  (1339)    4.01
12           2. Brülisauer Marianne, Appenzell      68 LC Uzwil                    1:20.58,1      3.09,2  (1338)    3.50
10          25. Brunhart Bruno                      40 Wädenswil                   1:46.58,3     22.15,8  (2066)    5.04
13          48. Brunner Inge                        63 Erlenbach                   1:51.19,2     29.59,2  (2250)    5.16
3           30. Brunner Roly, Dachsen               52 LT Cholfirst                4:21.56,9   1:22.39,1   (222)    6.12
7          244. Büchel Emil                         65 FL-Schaan                   1:42.07,7     34.43,1  (2104)    4.50
13          45. Büchler Anita                       67 Rothenburg                  1:50.00,2     28.40,2  (2470)    5.12
8           83. Buechel Jakob, FL-Ruggell           55 VC Ruggell                  1:30.21,0     16.28,8  (2491)    4.16
8          117. Bühler Röbi                         58 Thal                        1:35.30,0     21.37,8  (1134)    4.31
9          127. Bühlmann Ernst                      43 Küsnacht ZH                 1:53.57,7     37.38,8  (2228)    5.24
11          16. Buhmann Patrick                     88 A-Hard                      1:47.35,6     25.29,6  (2007)    5.05
7          121. Buholzer Peter, Luzern              63 SC Kriens                   1:29.07,3     21.42,7  (1069)    4.13
8           35. Bunkofer Mauro                      61 Sorengo                     1:24.05,5     10.13,3  (1170)    3.59
10          27. Bürgisser Othmar, Davos Platz       41 MR Davos                    1:50.09,3     25.26,8  (2136)    5.13
7          300. Burkhard Andreas                    65 Zürich                      1:53.35,2     46.10,6  (2379)    5.23
7          297. Burkhardt Wolfgang                  68 Dübendorf                   1:52.35,0     45.10,4  (2249)    5.20
3            1. Burkhart Stefan                     50 Stansstad                   2:59.17,8       -----   (114)    4.14
10           7. Burtscher Herbert, A-Nüziders       37 Union Lauf Club, Bludenz    1:37.26,8     12.44,3  (2617)    4.37
1           38. Busetti Fabio, I-Castello di B.(LC) 74 Avis Oggiono                3:10.51,1     40.57,1    (33)    4.31
2            3. Bussu Gesuino, I-Misinto            61 Bussu                       2:43.10,6      6.27,4    (34)    3.52
1           28. Bütler Leo                          70 Winterthur                  2:57.19,4     27.25,4    (35)    4.12

Total 143



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.