(21) Sie & Er Staffellauf

15. Rapperswiler Schlosslauf - (21) Sie & Er Staffellauf

  Rang Name                                          Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Huber Felix+Feuz Cinda                        75 Running Team                  23.52,4       -----  (2125)    3.18
    2. Meier Bernadette+Daniel                       72 Dreien                        24.16,2      0.23,8  (2119)    3.21
    3. Sutter Sonja+Balasubramanian J.               85 LC Uzwil                      24.25,7      0.33,3  (2115)    3.23
    4. Schumacher Christian+Oberlin Monika           86 TSV Galgenen - Läufergrup     24.42,6      0.50,2  (2110)    3.25
    5. Konrad Susanne+Ciresa Reto                    77 St. Gallenkappel              25.58,4      2.06,0  (2131)    3.35
    6. Hegner David+Monika                           70 TSV Galgenen - Läufergrup     26.25,9      2.33,5  (2111)    3.39
    7. Makin Louise+Clark Duncan                     60 Wädenswil                     27.05,7      3.13,3  (2106)    3.45
    8. Greminger Andrea+Paul                         81 LC Uzwil                      27.35,1      3.42,7  (2123)    3.49
    9. Spirig Simone+Burkhard Beat                   76 Jona                          27.45,5      3.53,1  (2121)    3.50
   10. Holzinger Martin+Ulmann Erika                 71 Rüti ZH                       28.17,2      4.24,8  (2129)    3.55
   11. Tschümperlin Sandra+???                       80 Timanfaya                     28.25,2      4.32,8  (2122)    3.56
   12. Sauter Hanspeter+Sandra                       53 Oetwil                        28.33,7      4.41,3  (2130)    3.57
   13. Hegetschweiler Peter+Sabine                   68 Speedy Gonzales               29.13,0      5.20,6  (2117)    4.02
   14. Litscher Thomas+Susanne                       89 Thal                          29.37,2      5.44,8  (2113)    4.06
   15. Sczepek Volker+Regina                         60 Tägerwilen                    30.02,5      6.10,1  (2127)    4.09
   16. Trevisan Guido+Fricker Marlies                79 Zürich                        30.18,2      6.25,8  (2128)    4.11
   17. Wildhaber Barbara+René                        66 Walenstadt                    30.22,5      6.30,1  (2112)    4.12
   18. Hess Sandra+Wyler Marco                       82 LC Rapperswil-Jona            31.38,0      7.45,6  (2118)    4.22
   19. Bislin  Doris                                 63 Gams                          31.48,2      7.55,8  (2114)    4.24
   20. Umbricht Ronny+Silvana                        90 Gibswil-Ried                  32.38,3      8.45,9  (2124)    4.31
   21. Fischer Urs+Sabah                             60 Rapperswil SG                 32.43,1      8.50,7  (2105)    4.31
   22. Küng Walter+Anita                             54 Jona                          32.45,3      8.52,9  (2120)    4.32
   23. Schilliger Maya+Christian                     63 Einsiedeln                    32.53,1      9.00,7  (2108)    4.33
   24. Bucher Erich+Suhner Edith                     57 Tägerwilen                    33.38,6      9.46,2  (2102)    4.39
   25. Romer Stefanie+Boeck Thomas                   79 Rapperswil                    34.26,5     10.34,1  (2107)    4.46
   26. Kälin Sepp+Erika                              33 Laufträff Einsiedeln          34.48,6     10.56,2  (2116)    4.49
   27. Mäder Markus+Ziegler Mora                     45 Rapperswil SG                 36.46,1     12.53,7  (2126)    5.05
   28. Buergisser Yvonne+Schäfer Roger               71 Jona                          37.27,7     13.35,3  (2103)    5.11
   29. Arocha Maria-Eugenia+Carlos                   69 Adliswil                      41.28,3     17.35,9  (2101)    5.44

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.