(20) Männer Kurzdistanz

15. Rapperswiler Schlosslauf - (20) Männer Kurzdistanz

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Ciresa Reto, Kaltbrunn              71 LC Rapperswil-Jona            17.22,0       -----  (2006)    3.12
    2. Rickenmann Thomas, Wattwil          78 Finishers Winterthur          17.30,7      0.08,7  (2091)    3.14
    3. Hegner Lukas, Galgenen              67 TSV Galgenen - Läufergrup     17.57,8      0.35,8  (2037)    3.19
    4. Spalinger Rinaldo, Männedorf        81 LAC TV Unterstrasse           18.27,9      1.05,9  (2047)    3.24
    5. Maurer Lukas, Bern                  70 GGB                           18.38,6      1.16,6  (2065)    3.26
    6. Scattolin Pascal, Zürich            72 LAG Gossau                    18.44,3      1.22,3  (2066)    3.27
    7. Dambach René, Jona                  69 LC Meilen                     18.50,0      1.28,0  (2046)    3.28
    8. Leuzinger Urs                       64 Häuslenen                     18.53,9      1.31,9  (2020)    3.29
    9. Colella Andy, Gommiswald            68 Hakle                         18.55,5      1.33,5  (2057)    3.29
   10. Eberle Lukas                        78 Oberbüren                     19.11,9      1.49,9  (2093)    3.32
   11. Zumbühl André                       63 Netstal                       19.18,0      1.56,0  (2035)    3.34
   12. Seliner Christian, Schänis          82 TV Schänis                    19.34,1      2.12,1  (2084)    3.37
   13. Müller Urs, Wald                    72 LC Rapperswil-Jona            19.37,6      2.15,6  (2024)    3.37
   14. Steuble Roman, Hugelshofen          71 TV Neuwilen                   19.46,6      2.24,6  (2094)    3.39
   15. Küttel Andre, Wangen SZ             65 TZ March-Grynau               19.52,7      2.30,7  (2092)    3.40
   16. Krähenbühl Andreas, Hombrechtikon   66 LC Meilen                     19.54,9      2.32,9  (2055)    3.40
   17. Seliner Leo, Schänis                65 TV Schänis                    20.01,7      2.39,7  (2085)    3.42
   18. Morger Patrik, Uznach               73 SC Diemberg                   20.03,9      2.41,9  (2088)    3.42
   19. Benvegnü Jvan, Pfungen              69 Schloss-Garage                20.07,8      2.45,8  (2060)    3.43
   20. Grimm Peter, Jona                   82 LC Rapperswil-Jona            20.19,6      2.57,6  (2010)    3.45
   21. Wiederkehr Michael, Rudolfstetten   64 TV Unterstrass                20.20,6      2.58,6  (2076)    3.45
   22. Scottolin Marco                     73 Walde SG                      20.21,2      2.59,2  (2030)    3.45
   23. Weber Andre, Bubikon                65 TV Bubikon                    20.28,1      3.06,1  (2073)    3.47
   24. Mettler Paul                        59 Gossau                        20.29,5      3.07,5  (2052)    3.47
   25. Benvegnü Patric, Pfungen            67 Schloss-Garage                20.30,3      3.08,3  (2061)    3.47
   26. Wullschleger René, Pfungen          63 TV Pfungen                    20.31,1      3.09,1  (2070)    3.47
   27. Schönenberger Josef                 55 Mosnang                       20.40,8      3.18,8  (2029)    3.49
   28. Brülisauer Karl                     62 Appenzell                     20.43,5      3.21,5  (2005)    3.49
   29. Hofstetter Rolf                     63 Eschenbach SG                 20.43,8      3.21,8  (2014)    3.49
   30. Lüber Walter                        53 St. Gallen                    20.49,8      3.27,8  (2023)    3.51
   31. Rüdisühli Andi                      62 Saland                        20.57,1      3.35,1  (2042)    3.52
   32. Wettstein Kurt                      51 Rieden                        20.57,6      3.35,6  (2095)    3.52
   33. Scherzinger Fredy                   55 Schmerikon                    21.00,2      3.38,2  (2028)    3.52
   34. Sacchi Willi                        56 Reichenburg                   21.01,3      3.39,3  (2027)    3.53
   35. Gygax Urs                           61 Wetzikon ZH                   21.12,2      3.50,2  (2090)    3.55
   36. Zahner Andreas                      79 Uznach                        21.18,7      3.56,7  (2078)    3.56
   37. Helbling Martin                     65 Jona                          21.19,1      3.57,1  (2013)    3.56
   38. Jakopic Klemen                      68 Jona                          21.21,6      3.59,6  (2017)    3.56
   39. Zahner Roman, Kaltbrunn             84 1.st Squadron                 21.22,0      4.00,0  (2077)    3.56
   40. Iseli Bruno                         63 Lachen                        21.29,3      4.07,3  (2016)    3.58
   41. Beccarelli Paul                     67 Amriswil                      21.30,3      4.08,3  (2063)    3.58
   42. Ziegler Paul, Galgenen              44 TSV Galgenen - Läufergrup     21.35,8      4.13,8  (2039)    3.59
   43. Schnellmann Walter, Galgenen        51 TSV Galgenen - Läufergrup     21.36,7      4.14,7  (2038)    3.59
   44. Wild Ruedi                          70 Bubikon                       21.45,7      4.23,7  (2074)    4.01
   45. Hotz Marcel                         64 Jona                          21.51,1      4.29,1  (2015)    4.02
   46. Groebli Markus                      63 Jona                          21.53,5      4.31,5  (2041)    4.02
   47. Bitter Daniel                       63 Münchenstein                  21.56,7      4.34,7  (2087)    4.03
   48. Koch Remeo                          65 Ehrendinge                    22.14,3      4.52,3  (2019)    4.06
   49. Deller Hansruedi                    68 Dürnten                       22.18,8      4.56,8  (2007)    4.07
   50. Helbling Daniel                     63 Jona                          22.27,5      5.05,5  (2012)    4.09
   51. Hann Bruno, Bubikon                 67 TV Bubikon                    22.32,4      5.10,4  (2072)    4.09
   52. Ebnöther Markus                     67 Jona                          22.43,1      5.21,1  (2048)    4.11
   53. Pfister Martin                      63 Rapperswil SG                 22.46,5      5.24,5  (2040)    4.12
   54. Berner Urs                          69 Baar                          22.54,0      5.32,0  (2003)    4.13
   55. Feubli Peter                        67 Jona                          22.54,5      5.32,5  (2089)    4.14
   56. Zahner Reto                         67 Eschenbach SG                 22.57,5      5.35,5  (2034)    4.14
   57. Sax Daniel, Zürich                  62 FC Wipkingen                  23.01,6      5.39,6  (2096)    4.15
   58. Hefti Thomas, Ennenda               57 LG Glarus                     23.08,8      5.46,8  (2053)    4.16
   59. Burri Hugo                          48 Luzern                        23.12,5      5.50,5  (2036)    4.17
   60. Bernhardsgrütter Urs                62 Jona                          23.16,1      5.54,1  (2004)    4.18
   61. Sax Fredi                           65 Meilen                        23.27,5      6.05,5  (2064)    4.20
   62. Treichler Urs                       67 Richterswil                   23.35,6      6.13,6  (2032)    4.21
   63. Illa Juan                           51 Stallikon                     23.36,1      6.14,1  (2054)    4.21
   64. Anghileri Roger                     55 Hittnau                       23.36,9      6.14,9  (2001)    4.21
   65. Isler Erwin, Rapperswil             47 LC Rapperswil-Jona            23.44,2      6.22,2  (2082)    4.23
   66. Sturm Engelbert, Wilen b. Wollerau  52 KTV Freienbach                23.48,5      6.26,5  (2043)    4.24
   67. Schnellmann Toni, Galgenen          48 TSV  Galgenen                 23.50,8      6.28,8  (2080)    4.24
   68. Letsch Harry, Bubikon               71 TV Bubikon                    23.54,0      6.32,0  (2071)    4.25
   69. Niederöst Josef, Jona               53 Laufträff Rapperswil-Jona     23.54,9      6.32,9  (2086)    4.25
   70. Hager Pius                          45 Jona                          24.02,1      6.40,1  (2011)    4.26
   71. Rentsch Thomas                      64 Egg b. Zürich                 24.05,4      6.43,4  (2025)    4.27
   72. Bernhard Stefan, Bubikon            70 TV Bubikon                    24.08,1      6.46,1  (2075)    4.27
   73. Fischer Richi                       63 Uster                         24.09,2      6.47,2  (2079)    4.27
   74. Waser Stefan                        61 Sattel                        24.11,4      6.49,4  (2033)    4.28
   75. Wunderlin Daniel                    62 Zürich                        24.18,1      6.56,1  (2045)    4.29
   76. Brändle Urs                         75 Zürich                        24.53,1      7.31,1  (2050)    4.35
   77. Müller Mathias, Rapperswil SG       76 KC Rapperswil-Jona            25.05,2      7.43,2  (2081)    4.38
   78. Rehmann Guido, Schwarzenbach SG     55 LC Uzwil                      25.05,9      7.43,9  (2067)    4.38
   79. Löffel Jörg                         53 Uznach                        25.12,5      7.50,5  (2022)    4.39
   80. Ankli Othmar                        50 Jona                          25.36,6      8.14,6  (2002)    4.44
   81. Leonforte Leonardo, Caslano         51 Vagamondo                     25.48,8      8.26,8  (2051)    4.46
   82. Beceren Necdet                      62 Siebnen                       25.56,3      8.34,3  (2097)    4.47
   83. Gehring Urs                         62 Rüti ZH                       25.57,0      8.35,0  (2009)    4.47
   84. Rudolf Daniel                       67 Bramois                       26.01,6      8.39,6  (2049)    4.48
   85. Kaufmann Martin                     62 Rieden SG                     26.47,7      9.25,7  (2083)    4.57
   86. Holzer Ueli, Gimmelwald             61 VC Interlaken                 26.54,7      9.32,7  (2044)    4.58
   87. Niederbacher Martin                 68 Wetzikon ZH                   27.41,7     10.19,7  (2069)    5.07
   88. Boggia Vincenzo                     62 Wollerau                      29.30,5     12.08,5  (2068)    5.27
   89. Epper Severin                       81 Gebertingen                   29.52,1     12.30,1  (2062)    5.31
   90. Blesz Ernst                         31 Wolfhausen                    30.20,4     12.58,4  (2059)    5.36
   91. Spiess Konrad                       59 Niederurnen                   30.54,0     13.32,0  (2031)    5.42
   92. Rüegg Heinrich                      42 Bauma                         31.18,2     13.56,2  (2026)    5.47
   93. Christen David, Gattikon            69 SSL Langnau                   31.22,9     14.00,9  (2056)    5.48

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.