15. Rapperswiler Schlosslauf - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20          31. Rüdisühli Andi                      62 Saland                        20.57,1      3.35,1  (2042)    3.52
06           6. Rüdisühli Pascal                    92 Saland                         3.49,3      0.20,3   (661)    3.40
10           3. Rüdisühli Pascal+Andi               92 Saland                         3.52,2      0.17,7  (1032)    3.43
05          20. Schnyder Marion                     91 Salins                         4.33,7      0.51,2   (548)    4.23
09           8. Hitz Florian+Hitz Roland            95 Samstagern                     4.45,1      0.20,3   (906)    4.34
24          11. Kropf Joel                          74 Samstagern                    38.08,4      8.31,6  (2403)    4.13
18           6. Diethelm Maria                      47 Sattel                        29.05,4      6.51,3  (1803)    5.22
17          31. Lüönd Anita                         53 Sattel                        29.48,6      8.42,1  (1736)    5.30
15          15. Schuler Anita                       76 Sattel                        27.25,9      6.39,3  (1518)    5.04
17          25. Waser Brigitt                       62 Sattel                        27.25,1      6.18,6  (1714)    5.04
06          63. Waser Christof                      91 Sattel                         5.26,6      1.57,6   (635)    5.14
05          47. Waser Mirjam                        93 Sattel                         5.29,4      1.46,9   (539)    5.16
20          74. Waser Stefan                        61 Sattel                        24.11,4      6.49,4  (2033)    4.28
17           6. Schweickhardt Lea, Saxon            60 CABV Martigny                 22.56,8      1.50,3  (1737)    4.14
22           1. Schweickhardt Stèphane, Saxon       60 CABV Martigny                 30.15,1       -----  (2238)    3.21
15           2. Berri Annina                        80 Schänis                       20.59,3      0.12,7  (1509)    3.52
25          57. Horner Peter                        65 Schänis                       45.25,4     16.15,3  (2513)    5.01
20          12. Seliner Christian, Schänis          82 TV Schänis                    19.34,1      2.12,1  (2084)    3.37
20          17. Seliner Leo, Schänis                65 TV Schänis                    20.01,7      2.39,7  (2085)    3.42
08          49. Hermann Jona                        90 Scharans                       7.59,2      2.51,0   (852)    5.21
17          19. Hermann Ruth                        60 Scharans                      26.51,5      5.45,0  (1718)    4.57
05          54. Hermann Sina                        93 Scharans                       5.36,3      1.53,8   (562)    5.23
03          41. Bürgi Nicole                        96 Schindellegi                   2.46,0      1.00,3   (336)    5.45
23          12. Berlinger Peter                     47 Schmerikon                    38.06,9      6.30,0  (2341)    4.13
13         ---  Glarner Katharina                   54 Schmerikon                    19.31,7      3.12,7  (1444)    5.23
16          10. Hegner Connie                       67 Schmerikon                    24.30,5      4.21,6  (1623)    4.31
12          24. Müller Simon                        87 Schmerikon                     6.45,1      1.23,9  (1208)    3.46
20          33. Scherzinger Fredy                   55 Schmerikon                    21.00,2      3.38,2  (2028)    3.52
08           8. Süess Michael                       88 Schönenberg TG                 5.40,2      0.32,0   (836)    3.48
22           8. Süess Stefan, Schönenberg TG        58 LATV Uzwil                    34.10,5      3.55,4  (2225)    3.47
11           9. Süess Stephanie                     86 Schönenberg TG                 6.59,5      1.14,6  (1112)    3.54
03          34. Scheidegger Deborah                 94 Schönenwerd                    2.29,5      0.43,8   (318)    5.11
04          41. Scheidegger Elia                    97 Schönenwerd                    2.46,0      0.57,6   (420)    5.45
04          21. Scheidegger Mischa                  95 Schönenwerd                    2.04,2      0.15,8   (421)    4.18
09           3. Scheidegger Mischa+Roger            95 Schönenwerd                    4.29,6      0.04,8   (945)    4.19
22          19. Ziegler Robert                      53 Schübelbach                   37.19,0      7.03,9  (2223)    4.07
05          11. Gröbli Aline                        91 Schwanden GL                   4.21,9      0.39,4   (509)    4.11
03          35. Hug Michaela                        95 Schwanden GL                   2.31,8      0.46,1   (308)    5.16
16          26. Hug Rita                            66 Schwanden GL                  29.27,4      9.18,5  (1611)    5.26
05          15. Kunz Selina                         91 Schwanden GL                   4.29,7      0.47,2   (523)    4.19
12           6. Luchinger Fridli, Schwanden GL      84 SC Riedern                     5.46,3      0.25,1  (1226)    3.13
17          14. Luchsinger Anna                     60 Schwanden GL                  25.40,4      4.33,9  (1708)    4.44
07          21. Luchsinger Fabienne                 90 Schwanden GL                   7.04,4      1.25,9   (708)    4.44
10          46. Luchsinger Marc+Anna                92 Schwanden GL                   8.02,9      4.28,4  (1014)    7.44
12          13. Stucki Thomas                       85 Schwanden GL                   6.05,5      0.44,3  (1227)    3.24
17           3. Zopfi Elisabeth                     62 Schwanden GL                  22.30,7      1.24,2  (1720)    4.09
20          78. Rehmann Guido, Schwarzenbach SG     55 LC Uzwil                      25.05,9      7.43,9  (2067)    4.38
11           1. Schlegel Sonja, Schwarzenbach SG    85 LC Uznwil                      5.44,9       -----  (1118)    3.12
11           7. Brugger Manuela, Schwyz             84 TV Ibach                       6.47,4      1.02,5  (1116)    3.47
06          18. Fässler Christoph, Schwyz           92 TV Ibach                       4.06,6      0.37,6   (654)    3.57
04          28. Fässler Mathias, Schwyz             96 TV Ibach                       2.15,8      0.27,4   (439)    4.42
08           3. Fässler Philipp, Schwyz             88 TV Ibach                       5.31,4      0.23,2   (839)    3.42
10          19. Birchler Nico+Niederöst Josef       92 Seewen SZ                      4.25,4      0.50,9  (1045)    4.15
14         ---  Gerber Beat, Seewen SZ              60 Läuferriege TV Ibach          13.33,4      0.12,8  (1433)    3.44
07           5. Heinzer Marianne, Seewen SZ         88 TV Ibach                       6.18,3      0.39,8   (723)    4.13
14         ---  Heinzer Peter, Seewen SZ            59 Läuferriege TV Ibach          14.05,2      0.44,6  (1431)    3.53
26          28. Bänziger Rico                       81 Siebnen                       47.11,3     20.36,8    (32)    5.13
20          82. Beceren Necdet                      62 Siebnen                       25.56,3      8.34,3  (2097)    4.47
17          23. Böni Jrene                          54 Siebnen                       27.03,6      5.57,1  (1704)    5.00
22          11. Düggelin Toni, Siebnen              59 STV Wangen                    35.10,0      4.54,9  (2252)    3.53
24          16. Hüppin Marcel                       79 Siebnen                       41.22,5     11.45,7  (2413)    4.34
18          10. Kistler Lilly                       39 Siebnen                       33.04,4     10.50,3  (1806)    6.06
22          36. Schättin Hermann, Siebnen           54 TC March-Grynau               39.49,9      9.34,8  (2245)    4.24
09          21. Schirmer Julia                      96 Siebnen                        5.22,7      0.57,9   (928)    5.10
13         ---  Ulz Monika                          69 Siebnen                       19.35,6      3.16,6  (1319)    5.24
10          21. Zürcher Kevin+Peter, Siebnen        92 SC Siebnen                     4.29,3      0.54,8  (1031)    4.18
04          31. Zürcher Yannick, Siebnen            94 SC Siebnen                     2.21,5      0.33,1   (443)    4.54
26          20. Müller Urs, Sitterdorf              76 OL Nationalkader              29.56,6      3.22,1    (20)    3.18
25           5. Fuchs Daniel, St. Gallen            67 LSV St. Gallen                31.44,8      2.34,7  (2529)    3.30
20          30. Lüber Walter                        53 St. Gallen                    20.49,8      3.27,8  (2023)    3.51
23          14. Steiner Kurt                        48 St. Gallen                    38.45,9      7.09,0  (2328)    4.17
10          23. Gadient Remo+Stefan                 94 St. Gallenkappel               4.33,6      0.59,1  (1007)    4.23
15           4. Konrad Susanne, St. Gallenkappel    75 LG Obersee                    21.31,2      0.44,6  (1503)    3.58
21           5. Konrad Susanne+Ciresa Reto          77 St. Gallenkappel              25.58,4      2.06,0  (2131)    3.35
12          19. Stucki Armin, St. Gallenkappel      87 SC Diemberg                    6.16,9      0.55,7  (1215)    3.30
22          17. Stucki Beat                         57 St. Gallenkappel              37.07,0      6.51,9  (2220)    4.06
06          13. Stucki Cornel                       91 St. Gallenkappel               4.02,6      0.33,6   (629)    3.53
10          15. Stucki Geraldine+Edith, St. Gallenk 92 SC Diemberg                    4.15,0      0.40,5  (1039)    4.05
04           4. Stucki Matthias+Edith               94 St. Gallenkappel               1.51,9      0.03,5   (425)    3.53
23          28. Eicher Josef, St. Moritz            49 SC Diemberg                   43.50,9     12.14,0  (2337)    4.51
14         ---  Niederer Michael                    ?? St. Pelagisberg               18.00,5      4.39,9  (1443)    4.58
15           1. Becker Sandra, Stäfa                76 TG Hütten                     20.46,6       -----  (1515)    3.50
09          30. Briner Ivo+Raphael                  95 Stäfa                          5.49,7      1.24,9   (902)    5.36
25          41. Briner Raphael                      67 Stäfa                         40.21,0     11.10,9  (2501)    4.28
20          63. Illa Juan                           51 Stallikon                     23.36,1      6.14,1  (2054)    4.21
17          15. Illa Margrit                        53 Stallikon                     26.12,5      5.06,0  (1726)    4.50
09          45. Keller Mike+Susi                    98 Steg im Tösstal                7.19,1      2.54,3   (921)    7.02
18           3. Rösch Concetta                      48 Steinach                      26.14,7      4.00,6  (1807)    4.51
12           7. Abegg Steven, Steinen               86 TSV Steinen                    5.51,5      0.30,3  (1219)    3.16
06          15. Fassbind Stefan, Steinen            92 TSV Steinen                    4.04,3      0.35,3   (603)    3.54
06          29. Henseler Pirmin, Steinen            93 TSV Steinen                    4.17,9      0.48,9   (650)    4.07
05          31. Holzgang Livia, Steinen             93 TSV Steinen                    5.01,4      1.18,9   (516)    4.49
05          21. Holzgang Milena, Steinen            91 TSV Steinen                    4.34,4      0.51,9   (517)    4.23
03          19. Inderbitzin Carla, Steinen          95 TSV Steinen                    2.07,4      0.21,7   (309)    4.25
05           1. Inderbitzin Iris, Steinen           91 TSV Steinen                    3.42,5       -----   (519)    3.33
08           1. Inglin Erwin, Steinen               89 TSV Steinen                    5.08,2       -----   (813)    3.26
06          40. Jinglin Jonas, Steinen              91 TSV Steinen                    4.25,9      0.56,9   (649)    4.15
08           7. Kälin Bruno, Steinen                90 TSV Steinen                    5.37,4      0.29,2   (814)    3.46
06           9. Kälin Daniel, Steinen               92 TSV Steinen                    3.53,7      0.24,7   (612)    3.44
07           4. Kälin Sonja, Steinen                89 TSV Steinen                    6.02,7      0.24,2   (704)    4.03
07          22. Kaufmann Manuela, Steinen           89 TSV Steinen                    7.12,2      1.33,7   (722)    4.50
05          13. Merz Andrea, Steinen                92 TSV Steinen                    4.27,4      0.44,9   (525)    4.17
07          18. Merz Claudia, Steinen               90 TSV Steinen                    6.53,5      1.15,0   (710)    4.37
08           9. Schilter Thomas, Steinen            90 TSV Steinen                    5.46,4      0.38,2   (825)    3.52
12          17. Simon Matthias, Steinen             87 TSV Steinen                    6.15,4      0.54,2  (1214)    3.29
06          41. Truttmann Sandro, Steinen           92 TSV Steinen                    4.26,4      0.57,4   (651)    4.16
03           7. Marquart Andrea                     94 Sursee                         1.54,1      0.08,4   (327)    3.57
03           9. Marquart Chantal                    94 Sursee                         1.58,0      0.12,3   (326)    4.05

Total 108



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.