15. Rapperswiler Schlosslauf - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14         ---  Beckmann Rainer                     44 Gachnang                      17.42,9      4.22,3  (1403)    4.53
21           6. Hegner David+Monika, Galgenen       70 TSV Galgenen - Läufergrup     26.25,9      2.33,5  (2111)    3.39
20           3. Hegner Lukas, Galgenen              67 TSV Galgenen - Läufergrup     17.57,8      0.35,8  (2037)    3.19
25           2. Hegner Norbert, Galgenen            65 TSV Galgenen - Läufergrup     29.45,2      0.35,1  (2524)    3.17
09          16. Hegner Pascal+Norbert, Galgenen     96 TSV Galgenen                   5.11,8      0.47,0   (935)    4.59
06           5. Hutter Christian, Galgenen          92 TSV Galgenen - Läufergrup      3.48,6      0.19,6   (639)    3.39
08          26. Kälin Simon, Galgenen               89 TSV Galgenen - Läufergrup      6.08,9      1.00,7   (834)    4.07
06           8. Looser Dario, Galgenen              91 TSV Galgenen - Läufergrup      3.52,1      0.23,1   (638)    3.43
08          27. Margelisch Michael, Galgenen        89 TSV Galgenen - Läufergrup      6.12,1      1.03,9   (833)    4.09
12           8. Marty Urs, Galgenen                 86 TSV Galgenen                   5.56,2      0.35,0  (1222)    3.18
06          43. Otto Stephan, Galgenen              91 TSV Galgenen - Läufergrup      4.28,0      0.59,0   (640)    4.17
08           6. Schmid Simon, Galgenen              88 TSV Galgenen - Läufergrup      5.36,7      0.28,5   (832)    3.45
20          67. Schnellmann Toni, Galgenen          48 TSV  Galgenen                 23.50,8      6.28,8  (2080)    4.24
20          43. Schnellmann Walter, Galgenen        51 TSV Galgenen - Läufergrup     21.36,7      4.14,7  (2038)    3.59
21           4. Schumacher Christian+Oberlin Monika 86 TSV Galgenen - Läufergrup     24.42,6      0.50,2  (2110)    3.25
06          14. Schumacher Flavio, Galgenen         93 TSV Galgenen - Läufergrup      4.03,5      0.34,5   (637)    3.54
12          14. Stucki Adrian, Galgenen             87 TSV Galgenen                   6.08,1      0.46,9  (1221)    3.25
08          34. Stucki Lukas, Galgenen              89 TSV Galgenen                   6.29,0      1.20,8   (840)    4.21
20          42. Ziegler Paul, Galgenen              44 TSV Galgenen - Läufergrup     21.35,8      4.13,8  (2039)    3.59
21          19. Bislin  Doris                       63 Gams                          31.48,2      7.55,8  (2114)    4.24
03          36. Bislin Alexandra                    96 Gams                           2.32,5      0.46,8   (343)    5.17
06          50. Bislin Philipp, Gams                93 GETU Gams                      4.51,6      1.22,6   (662)    4.40
20          93. Christen David, Gattikon            69 SSL Langnau                   31.22,9     14.00,9  (2056)    5.48
09          26. Blöchlinger Nico                    96 Gebertingen                    5.37,6      1.12,8   (937)    5.24
04           8. Blöchlinger Ronny                   94 Gebertingen                    1.53,9      0.05,5   (437)    3.57
20          89. Epper Severin                       81 Gebertingen                   29.52,1     12.30,1  (2062)    5.31
19           6. Hostettler Anna, Gelterkinden       83 OL Nationalkader              23.37,6      4.31,1    (53)    4.22
17           1. Vogt Barbara, Gelterkinden          60 Crazy Runner                  21.06,5       -----  (1732)    3.54
26          17. Lotfi Bel Hadj                      ?? Genève                        28.48,4      2.13,9    (30)    3.11
26          27. Delle Cave Matteo                   83 Gibswil-Ried                  44.55,5     18.21,0     (5)    4.58
26          23. Frei Michael                        83 Gibswil-Ried                  36.50,4     10.15,9     (8)    4.04
10          14. Rupp Alexander+Kälin Bruno          94 Gibswil-Ried                   4.13,9      0.39,4  (1018)    4.04
04          12. Rupp Alexander                      94 Gibswil-Ried                   1.57,3      0.08,9   (419)    4.04
08          28. Rupp Matthias                       90 Gibswil-Ried                   6.14,2      1.06,0   (824)    4.11
21          20. Umbricht Ronny+Silvana              90 Gibswil-Ried                  32.38,3      8.45,9  (2124)    4.31
17           7. Umbricht Silvana                    58 Gibswil-Ried                  22.58,2      1.51,7  (1730)    4.14
20          86. Holzer Ueli, Gimmelwald             61 VC Interlaken                 26.54,7      9.32,7  (2044)    4.58
03          43. Bolliger Ramona                     96 Glarus                         2.50,3      1.04,6   (302)    5.54
05          30. Ender Deborah, Glarus               91 LAV Glarus                     4.59,9      1.17,4   (507)    4.48
17           8. Salvadori Bea, Glarus               60 LG Glarus                     23.12,5      2.06,0  (1721)    4.17
07          10. Salvadori Carmen, Glarus            88 LAV Glarus                     6.26,2      0.47,7   (714)    4.19
11          14. Salvadori Karin, Glarus             86 LAV Glarus                     7.27,1      1.42,2  (1107)    4.09
05           6. Salvadori Laura, Glarus             91 LAV Glarus                     4.07,1      0.24,6   (530)    3.57
11          16. Zeller Stefanie                     83 Glarus                         7.45,9      2.01,0  (1111)    4.20
18           4. Müller Gertrud                      51 Glattfelden                   26.30,6      4.16,5  (1811)    4.54
12          15. Müller Sandro                       87 Glattfelden                    6.14,4      0.53,2  (1228)    3.29
13         ---  Büsser Brigitte                     42 Goldach                       22.43,4      6.24,4  (1301)    6.16
14         ---  Büsser Hans-Peter, Goldach          41 LG Goldach                    22.29,2      9.08,6  (1404)    6.12
15          11. Eberle Karin                        79 Goldach                       25.38,2      4.51,6  (1502)    4.44
10           7. Heinzmann Andreas+Rolf              92 Goldach                        4.00,7      0.26,2  (1024)    3.51
10          24. Heinzmann Mathias+Cornelia          93 Goldach                        4.34,1      0.59,6  (1010)    4.23
08          39. Heinzmann Thomas                    90 Goldach                        6.54,2      1.46,0   (809)    4.37
14         ---  Holenstein Hermann                  25 Goldach                       19.24,0      6.03,4  (1410)    5.21
08          13. Schnizer Patrick                    88 Goldach                        5.52,5      0.44,3   (826)    3.56
01         ---  Schwizer Margrith                   62 Goldach                       25.34,9      4.40,5   (105)    7.04
05           7. Schwizer Olivia                     91 Goldach                        4.15,1      0.32,6   (532)    4.05
07          19. Wey Andrea, Goldach                 88 LG  Bodensee                   6.54,9      1.16,4   (725)    4.38
23          33. Fischer Vinzenz, Goldau             34 VM Goldau                     45.49,9     14.13,0  (2330)    5.04
13         ---  Ulrich Claudia                      71 Goldingen                     22.28,0      6.09,0  (1318)    6.12
06          33. Bernet Silvan, Gommiswald           93 Jugendriege Gommiswald         4.20,9      0.51,9   (601)    4.10
05          25. Bösch Jasmin, Gommiswald            92 Jugendriege Gommiswald         4.40,2      0.57,7   (505)    4.29
20           9. Colella Andy, Gommiswald            68 Hakle                         18.55,5      1.33,5  (2057)    3.29
06          49. Fritschi Jan, Gommiswald            93 Jugendriege Gommiswald         4.40,7      1.11,7   (606)    4.29
04          16. Fritschi Ramon, Gommiswald          94 TV Gommiswald                  2.00,6      0.12,2   (435)    4.11
06          57. Füglistaler Marco, Gommiswald       92 Jugendriege Gommiswald         5.05,8      1.36,8   (607)    4.54
04          11. Füglistaler Remo, Gommiswald        94 Jugendriege Gommiswald         1.56,7      0.08,3   (410)    4.03
07          17. Gadient Erika, Gommiswald           90 Jugendriege Gommiswald         6.46,5      1.08,0   (707)    4.32
12          11. Gadient Martin, Gommiswald          85 Jugendriege Gommiswald         6.02,1      0.40,9  (1201)    3.22
08          40. Gähler Andreas, Gommiswald          88 Jugendriege Gommiswald         6.55,7      1.47,5   (807)    4.38
06          23. Gähler Daniel, Gommiswald           92 Jugendriege Gommiswald         4.12,2      0.43,2   (608)    4.02
08          47. Gähler Michael, Gommiswald          90 Jugendriege Gommiswald         7.29,1      2.20,9   (808)    5.01
08           5. Helbling Fabian, Gommiswald         89 Jugendriege Gommiswald         5.34,5      0.26,3   (810)    3.44
05          32. Hinder Corina, Gommiswald           92 Jugendriege Gommiswald         5.02,3      1.19,8   (514)    4.50
06          37. Kuster David, Gommiswald            92 Jugendriege Gommiswald         4.24,1      0.55,1   (616)    4.13
03          26. Kuster Marina, Gommiswald           94 Jugendriege Gommiswald         2.17,6      0.31,9   (310)    4.46
16           9. Lang Petra                          66 Gommiswald                    24.12,6      4.03,7  (1628)    4.28
12          10. Schwarzenberger Michael             84 Gommiswald                     6.00,6      0.39,4  (1212)    3.21
05          44. Sennhauser Jasmin, Gommiswald       92 Jugendriege Gommiswald         5.21,5      1.39,0   (533)    5.09
04          19. Steiner Fabio, Gommiswald           94 Jugendriege Gommiswald         2.03,1      0.14,7   (423)    4.16
06          26. Sutter Daniel, Gommiswald           92 Jugendriege Gommiswald         4.14,4      0.45,4   (630)    4.04
04          17. Sutter Flavio                       94 Gommiswald                     2.01,4      0.13,0   (426)    4.12
03          20. Sutter Jasmin, Gommiswald           95 Jugendriege Gommiswald         2.08,4      0.22,7   (321)    4.27
09          19. Sutter Nathalie+Stefan              96 Gommiswald                     5.19,0      0.54,2   (914)    5.06
20          24. Mettler Paul                        59 Gossau                        20.29,5      3.07,5  (2052)    3.47
07           8. Ayari Leila                         89 Gossau SG                      6.20,7      0.42,2   (702)    4.15
04           1. Ayari Rayan                         94 Gossau SG                      1.48,4       -----   (446)    3.45
06          62. Ayari Samir                         91 Gossau SG                      5.25,2      1.56,2   (664)    5.12
05          45. Fehr Michèle                        93 Gossau SG                      5.23,7      1.41,2   (552)    5.11
05          34. Fehr Nadine                         91 Gossau SG                      5.07,1      1.24,6   (554)    4.55
08          11. Koller Philipp                      90 Gossau SG                      5.47,4      0.39,2   (818)    3.53
06          25. Mauchle Marco                       91 Gossau SG                      4.13,6      0.44,6   (656)    4.03
08          36. Mauchle Patrik                      90 Gossau SG                      6.39,3      1.31,1   (844)    4.27
06          30. Mauchle Simon                       91 Gossau SG                      4.18,3      0.49,3   (657)    4.08
05          29. Menzi Corinne                       92 Gossau SG                      4.54,7      1.12,2   (553)    4.43
03          39. Mettler Corinne                     97 Gossau SG                      2.41,6      0.55,9   (312)    5.36
03          28. Mettler Sonja                       95 Gossau SG                      2.20,9      0.35,2   (313)    4.53
12           3. Zwahlen Adrian                      83 Gossau SG                      5.29,6      0.08,4  (1229)    3.04
22          47. Grogg Silvio                        60 Gossau ZH                     41.29,0     11.13,9  (2207)    4.35
03           2. Leemann Anika                       94 Gossau ZH                      1.48,3      0.02,6   (311)    3.45
06          39. Leemann Christian                   92 Gossau ZH                      4.25,1      0.56,1   (658)    4.14
23          23. Züger Othmar                        50 Greifensee                    41.43,6     10.06,7  (2315)    4.37
09           2. Kälin Dany+Walter                   95 Gross                          4.28,5      0.03,7   (908)    4.18
25          39. Guthauser Dominik                   66 Grüningen                     39.51,7     10.41,6  (2549)    4.24
07          15. Kägi Evelyne                        89 Grüningen                      6.40,3      1.01,8   (703)    4.28
25          23. Grolp Thomas                        ?? Grüt (Gossau ZH)              36.37,2      7.27,1  (2536)    4.03
17          20. Moor Karina                         56 Grüt (Gossau ZH)              26.55,8      5.49,3  (1709)    4.58
25          38. Steiner Roland                      67 Grüt (Gossau ZH)              39.47,3     10.37,2  (2556)    4.24

Total 107



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.