15. Rapperswiler Schlosslauf - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20          34. Sacchi Willi                        56 Reichenburg                   21.01,3      3.39,3  (2027)    3.53
17           8. Salvadori Bea, Glarus               60 LG Glarus                     23.12,5      2.06,0  (1721)    4.17
07          10. Salvadori Carmen, Glarus            88 LAV Glarus                     6.26,2      0.47,7   (714)    4.19
11          14. Salvadori Karin, Glarus             86 LAV Glarus                     7.27,1      1.42,2  (1107)    4.09
05           6. Salvadori Laura, Glarus             91 LAV Glarus                     4.07,1      0.24,6   (530)    3.57
03          23. Sämann Lisa                         95 Rüti ZH                        2.11,3      0.25,6   (323)    4.33
25           9. Sartori Gabriele                    65 Zürich                        33.36,0      4.25,9  (2550)    3.43
21          12. Sauter Hanspeter+Sandra             53 Oetwil                        28.33,7      4.41,3  (2130)    3.57
20          57. Sax Daniel, Zürich                  62 FC Wipkingen                  23.01,6      5.39,6  (2096)    4.15
20          61. Sax Fredi                           65 Meilen                        23.27,5      6.05,5  (2064)    4.20
19           2. Saxer Janina                        61 Zürich                        19.09,2      0.02,7    (56)    3.32
25          35. Scalia Maurizio                     66 Rüti ZH                       39.32,6     10.22,5  (2560)    4.22
20           6. Scattolin Pascal, Zürich            72 LAG Gossau                    18.44,3      1.22,3  (2066)    3.27
22          30. Schaefer Paul                       62 Weesen                        39.02,2      8.47,1  (2261)    4.19
16          17. Schäffer Maja                       71 Au ZH                         25.34,0      5.25,1  (1615)    4.43
24           6. Schaller Thomas, Wädenswil          78 BV Esslingen                  34.56,1      5.19,3  (2418)    3.52
10          12. Schäppi Jan+Stefan                  93 Horgen                         4.12,2      0.37,7  (1019)    4.02
12          20. Schäppi Matthias                    87 Eschenbach SG                  6.20,3      0.59,1  (1224)    3.32
06          16. Schäppi Simon                       91 Horgen                         4.05,0      0.36,0   (623)    3.55
22          36. Schättin Hermann, Siebnen           54 TC March-Grynau               39.49,9      9.34,8  (2245)    4.24
06           7. Schatzmann Christoph, A-Feldkirch   92 TS-Raiffeisen Gisingen         3.51,3      0.22,3   (624)    3.42
03           1. Schatzmann Laura, A-Feldkirch       94 TS-Raiffeisen Gisingen         1.45,7       -----   (316)    3.40
03           6. Schatzmann Nina, A-Feldkirch        94 TS-Raiffeisen Gisingen         1.53,1      0.07,4   (317)    3.55
23          15. Schaufelberger Hans                 40 Tann                          39.10,7      7.33,8  (2333)    4.20
11           3. Schaufelberger Sarah, Rieden SG     87 LG Benken                      6.35,7      0.50,8  (1117)    3.41
23           7. Scheger Reinhard                    47 A-Thüringen                   36.49,9      5.13,0  (2310)    4.04
06          54. Schegg Kaspar                       93 Matt                           4.59,1      1.30,1   (625)    4.47
03          34. Scheidegger Deborah                 94 Schönenwerd                    2.29,5      0.43,8   (318)    5.11
04          41. Scheidegger Elia                    97 Schönenwerd                    2.46,0      0.57,6   (420)    5.45
04          21. Scheidegger Mischa                  95 Schönenwerd                    2.04,2      0.15,8   (421)    4.18
09           3. Scheidegger Mischa+Roger            95 Schönenwerd                    4.29,6      0.04,8   (945)    4.19
06          17. Schellenberg Kevin, Reichenburg     92 Läuferriege Reichenburg        4.05,4      0.36,4   (626)    3.55
03           5. Schelling Ramona                    94 Lachen SZ                      1.52,7      0.07,0   (319)    3.54
24           8. Schenkel Andreas                    79 Jona                          35.03,7      5.26,9  (2417)    3.52
06          46. Scherhag Steven                     93 Freienbach                     4.34,9      1.05,9   (627)    4.24
20          33. Scherzinger Fredy                   55 Schmerikon                    21.00,2      3.38,2  (2028)    3.52
06           2. Scheuchzer Patrick                  92 Wängi                          3.36,6      0.07,6   (663)    3.28
10          41. Schilliger Linda+Christian          94 Einsiedeln                     5.22,7      1.48,2  (1020)    5.10
21          23. Schilliger Maya+Christian           63 Einsiedeln                    32.53,1      9.00,7  (2108)    4.33
08           9. Schilter Thomas, Steinen            90 TSV Steinen                    5.46,4      0.38,2   (825)    3.52
09          21. Schirmer Julia                      96 Siebnen                        5.22,7      0.57,9   (928)    5.10
11           1. Schlegel Sonja, Schwarzenbach SG    85 LC Uznwil                      5.44,9       -----  (1118)    3.12
09          24. Schlunegger Lukas+Michael           96 Wetzikon ZH                    5.28,8      1.04,0   (911)    5.16
03          16. Schmid Michelle, Rapperswil SG      94 LC Rapperswil                  2.04,5      0.18,8   (320)    4.19
08           6. Schmid Simon, Galgenen              88 TSV Galgenen - Läufergrup      5.36,7      0.28,5   (832)    3.45
14         ---  Schmid Thomas                       67 Rehetobel                     14.35,5      1.14,9  (1419)    4.01
23          20. Schmucki Viktor, Oberdürnten        40 Laufträff Rappi               41.11,8      9.34,9  (2331)    4.33
20          67. Schnellmann Toni, Galgenen          48 TSV  Galgenen                 23.50,8      6.28,8  (2080)    4.24
20          43. Schnellmann Walter, Galgenen        51 TSV Galgenen - Läufergrup     21.36,7      4.14,7  (2038)    3.59
05          26. Schnider Daniela                    92 Reichenburg                    4.41,4      0.58,9   (531)    4.30
08          13. Schnizer Patrick                    88 Goldach                        5.52,5      0.44,3   (826)    3.56
17           4. Schnyder Christa                    60 Vilters                       22.33,3      1.26,8  (1724)    4.10
05          20. Schnyder Marion                     91 Salins                         4.33,7      0.51,2   (548)    4.23
12          12. Schnyder Matthias, Lauerz           84 TV Ibach                       6.03,3      0.42,1  (1220)    3.22
08          30. Schnyder Reto                       89 Kaltbrunn                      6.24,8      1.16,6   (827)    4.18
11           4. Schönenberger Angela                87 Mosnang                        6.40,7      0.55,8  (1108)    3.43
20          27. Schönenberger Josef                 55 Mosnang                       20.40,8      3.18,8  (2029)    3.49
10           4. Schönenberger Romina+Josef          92 Mosnang                        3.53,5      0.19,0  (1021)    3.44
17          10. Schönenberger Vreni, Mosnang        61 LR Mosnang                    24.50,9      3.44,4  (1722)    4.35
09          10. Schreiber Rebecca+Gabi, A-Feldkirch 95 TS-Raiffeisen Gisingen         4.49,6      0.24,8   (912)    4.38
06          32. Schubiger Michael                   93 Rapperswil SG                  4.20,4      0.51,4   (628)    4.10
15          15. Schuler Anita                       76 Sattel                        27.25,9      6.39,3  (1518)    5.04
04           2. Schuler Marco                       94 Matt                           1.49,0      0.00,6   (422)    3.47
21           4. Schumacher Christian+Oberlin Monika 86 TSV Galgenen - Läufergrup     24.42,6      0.50,2  (2110)    3.25
06          14. Schumacher Flavio, Galgenen         93 TSV Galgenen - Läufergrup      4.03,5      0.34,5   (637)    3.54
13         ---  Schüpbach Priska                    70 Dübendorf                     17.23,3      1.04,3  (1330)    4.48
09          14. Schwab Alain+René                   96 Uerikon                        5.03,6      0.38,8   (913)    4.51
16           8. Schwander Kathrin                   66 Lachen SZ                     24.00,9      3.52,0  (1620)    4.26
09          25. Schwander Simone+Pirmin             95 Lachen SZ                      5.36,4      1.11,6   (920)    5.23
12          10. Schwarzenberger Michael             84 Gommiswald                     6.00,6      0.39,4  (1212)    3.21
17           6. Schweickhardt Lea, Saxon            60 CABV Martigny                 22.56,8      1.50,3  (1737)    4.14
22           1. Schweickhardt Stèphane, Saxon       60 CABV Martigny                 30.15,1       -----  (2238)    3.21
23           2. Schweizer René, Eglisau             50 SSC-Eglisau                   31.45,6      0.08,7  (2334)    3.31
12           4. Schwitter Roman, Jona               85 SC Diemberg                    5.37,0      0.15,8  (1213)    3.08
01         ---  Schwizer Margrith                   62 Goldach                       25.34,9      4.40,5   (105)    7.04
05           7. Schwizer Olivia                     91 Goldach                        4.15,1      0.32,6   (532)    4.05
20          22. Scottolin Marco                     73 Walde SG                      20.21,2      2.59,2  (2030)    3.45
21          15. Sczepek Volker+Regina               60 Tägerwilen                    30.02,5      6.10,1  (2127)    4.09
20          12. Seliner Christian, Schänis          82 TV Schänis                    19.34,1      2.12,1  (2084)    3.37
20          17. Seliner Leo, Schänis                65 TV Schänis                    20.01,7      2.39,7  (2085)    3.42
05          44. Sennhauser Jasmin, Gommiswald       92 Jugendriege Gommiswald         5.21,5      1.39,0   (533)    5.09
08          38. Sievi Gion                          90 Jona                           6.51,8      1.43,6   (828)    4.36
13         ---  Sigrist Brigitte                    62 Rüti ZH                       20.53,9      4.34,9  (1338)    5.46
05          28. Sigrist Daniela                     91 Rüti ZH                        4.53,3      1.10,8   (534)    4.42
12          17. Simon Matthias, Steinen             87 TSV Steinen                    6.15,4      0.54,2  (1214)    3.29
25          40. Sobaszkiewicz Markus                66 Wetzikon ZH                   39.59,4     10.49,3  (2528)    4.25
23          39. Spaas Harry                         45 Richterswil                   54.49,5     23.12,6  (2344)    6.04
20           4. Spalinger Rinaldo, Männedorf        81 LAC TV Unterstrasse           18.27,9      1.05,9  (2047)    3.24
13         ---  Spieler Nicole                      70 Rapperswil SG                 22.11,2      5.52,2  (1314)    6.07
20          91. Spiess Konrad                       59 Niederurnen                   30.54,0     13.32,0  (2031)    5.42
15           6. Spirig Karen                        82 Jona                          23.26,6      2.40,0  (1517)    4.20
21           9. Spirig Simone+Burkhard Beat         76 Jona                          27.45,5      3.53,1  (2121)    3.50
22           4. Spörri Georg, Hombrechtikon         60 LC Meilen                     32.29,4      2.14,3  (2246)    3.35
07           2. Staiger Jasmin, Reichenburg         89 Läuferriege Reichenburg        5.51,9      0.13,4   (716)    3.56
22           2. Steinbacher Wisi, Wattwil           62 Seewer Team                   30.54,8      0.39,7  (2256)    3.25
04          19. Steiner Fabio, Gommiswald           94 Jugendriege Gommiswald         2.03,1      0.14,7   (423)    4.16
07           6. Steiner Franziska                   89 Wilen                          6.19,1      0.40,6   (720)    4.14
23          14. Steiner Kurt                        48 St. Gallen                    38.45,9      7.09,0  (2328)    4.17
15          10. Steiner Marianne, Lachen SZ         74 Laufträff Rappi-Jona          25.06,1      4.19,5  (1510)    4.38
11          11. Steiner Martina                     85 Wilen                          7.13,1      1.28,2  (1109)    4.01
08          10. Steiner Michael, Bennau             88 FC Einsiedeln                  5.46,9      0.38,7   (837)    3.52
13         ---  Steiner Nadia, Rapperswil SG        81 Laufgruppe SGKB               23.04,0      6.45,0  (1315)    6.22
25          38. Steiner Roland                      67 Grüt (Gossau ZH)              39.47,3     10.37,2  (2556)    4.24
03          31. Steiner Tamara                      96 Bennau                         2.25,0      0.39,3   (334)    5.02
16          11. Steinmann Heidy                     65 Rotkreuz                      24.31,6      4.22,7  (1616)    4.32
11           8. Stelzer Yvonne, A-Feldkirch         87 TS-Raiffeissen Gisingen        6.53,4      1.08,5  (1110)    3.50
01         ---  Sterchi Carmen                      64 Herrliberg                    25.00,9      4.06,5   (107)    6.54
10          42. Stettler Beno+Silvia                94 Rapperswil SG                  5.24,8      1.50,3  (1022)    5.12
20          14. Steuble Roman, Hugelshofen          71 TV Neuwilen                   19.46,6      2.24,6  (2094)    3.39
04          36. Stieger Joël                        96 Wattwil                        2.35,6      0.47,2   (440)    5.24
06          27. Stieger Nicolas                     92 Wattwil                        4.15,9      0.46,9   (655)    4.06
22          34. Stoffel Robert                      59 Landquart                     39.43,4      9.28,3  (2219)    4.23
16          15. Strässler Nicole                    72 Ebmatingen                    25.09,1      5.00,2  (1622)    4.38
25          16. Strebel Roger                       64 Langnau am Albis              35.04,6      5.54,5  (2554)    3.53
07          20. Stübi Andrea                        88 Wagen                          7.00,8      1.22,3   (724)    4.42
13         ---  Stübi Judy                          52 Wagen                         19.27,6      3.08,6  (1328)    5.22
13         ---  Stübi Susan                         85 Wagen                         19.04,9      2.45,9  (1335)    5.16
12          14. Stucki Adrian, Galgenen             87 TSV Galgenen                   6.08,1      0.46,9  (1221)    3.25
12          19. Stucki Armin, St. Gallenkappel      87 SC Diemberg                    6.16,9      0.55,7  (1215)    3.30
22          17. Stucki Beat                         57 St. Gallenkappel              37.07,0      6.51,9  (2220)    4.06
06          13. Stucki Cornel                       91 St. Gallenkappel               4.02,6      0.33,6   (629)    3.53
10          15. Stucki Geraldine+Edith, St. Gallenk 92 SC Diemberg                    4.15,0      0.40,5  (1039)    4.05
08          34. Stucki Lukas, Galgenen              89 TSV Galgenen                   6.29,0      1.20,8   (840)    4.21
04           4. Stucki Matthias+Edith               94 St. Gallenkappel               1.51,9      0.03,5   (425)    3.53
12          13. Stucki Thomas                       85 Schwanden GL                   6.05,5      0.44,3  (1227)    3.24
20          66. Sturm Engelbert, Wilen b. Wollerau  52 KTV Freienbach                23.48,5      6.26,5  (2043)    4.24
08          20. Sturm Julian                        89 Wilen b. Wollerau              6.01,2      0.53,0   (850)    4.02
08           8. Süess Michael                       88 Schönenberg TG                 5.40,2      0.32,0   (836)    3.48
22           8. Süess Stefan, Schönenberg TG        58 LATV Uzwil                    34.10,5      3.55,4  (2225)    3.47
11           9. Süess Stephanie                     86 Schönenberg TG                 6.59,5      1.14,6  (1112)    3.54
14         ---  Süri Roland, Rapperswil SG          66 Laufgruppe SGKB               17.21,3      4.00,7  (1420)    4.47
13         ---  Susewind Yvonne, Jona               68 Laufgruppe SGKB               17.20,3      1.01,3  (1316)    4.47
06          26. Sutter Daniel, Gommiswald           92 Jugendriege Gommiswald         4.14,4      0.45,4   (630)    4.04
04          17. Sutter Flavio                       94 Gommiswald                     2.01,4      0.13,0   (426)    4.12
25          32. Sutter Henrik                       69 Winterthur                    38.24,8      9.14,7  (2559)    4.15
03          20. Sutter Jasmin, Gommiswald           95 Jugendriege Gommiswald         2.08,4      0.22,7   (321)    4.27
08          19. Sutter Manuel                       88 Uetliburg SG                   6.00,8      0.52,6   (829)    4.02
05          41. Sutter Martina                      91 Uetliburg SG                   5.16,3      1.33,8   (537)    5.04
09          19. Sutter Nathalie+Stefan              96 Gommiswald                     5.19,0      0.54,2   (914)    5.06
21           3. Sutter Sonja+Balasubramanian J., Ni 85 LC Uzwil                      24.25,7      0.33,3  (2115)    3.23

Total 140



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.