15. Rapperswiler Schlosslauf - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
07          15. Kägi Evelyne                        89 Grüningen                      6.40,3      1.01,8   (703)    4.28
08           7. Kälin Bruno, Steinen                90 TSV Steinen                    5.37,4      0.29,2   (814)    3.46
06           9. Kälin Daniel, Steinen               92 TSV Steinen                    3.53,7      0.24,7   (612)    3.44
09           2. Kälin Dany+Walter                   95 Gross                          4.28,5      0.03,7   (908)    4.18
13         ---  Kälin Erika                         69 Einsiedeln                    16.19,0       -----  (1308)    4.30
21          26. Kälin Sepp+Erika, Einsiedeln        33 Laufträff Einsiedeln          34.48,6     10.56,2  (2116)    4.49
08          26. Kälin Simon, Galgenen               89 TSV Galgenen - Läufergrup      6.08,9      1.00,7   (834)    4.07
07           4. Kälin Sonja, Steinen                89 TSV Steinen                    6.02,7      0.24,2   (704)    4.03
04          29. Kalt Adrian                         95 Rapperswil SG                  2.18,0      0.29,6   (430)    4.47
06          60. Kalt Vivian                         93 Rapperswil SG                  5.19,6      1.50,6   (641)    5.07
17          12. Kamm Rahel, Näfels                  53 LG Glarus                     25.20,2      4.13,7  (1733)    4.40
13         ---  Kaufmann Hanny, Oberkirch LU        69 Powercats                     22.41,4      6.22,4  (1326)    6.16
07          22. Kaufmann Manuela, Steinen           89 TSV Steinen                    7.12,2      1.33,7   (722)    4.50
20          85. Kaufmann Martin                     62 Rieden SG                     26.47,7      9.25,7  (2083)    4.57
04          23. Keller Flurin                       94 Wagen                          2.12,8      0.24,4   (436)    4.36
05          24. Keller Melanie                      93 Fischenthal                    4.39,4      0.56,9   (520)    4.28
09          45. Keller Mike+Susi                    98 Steg im Tösstal                7.19,1      2.54,3   (921)    7.02
05          58. Keller Rita                         92 Fischenthal                    5.41,7      1.59,2   (521)    5.28
25          58. Keller Rolf, Wädenswil              68 KEBO                          45.51,5     16.41,4  (2539)    5.04
26          25. Keller Roman                        68 Wagen                         42.09,2     15.34,7    (29)    4.40
22          10. Keller Xaver, Freienbach            61 Joggerträff Pfäffikon         34.49,6      4.34,5  (2248)    3.51
16          33. Keller Yvonne                       64 Freienbach                    32.20,7     12.11,8  (1637)    5.58
13         ---  Kempf Gabriela                      75 Altendorf                     19.46,1      3.27,1  (1309)    5.27
25          30. Kereny Alexander                    71 Wetzikon ZH                   38.07,1      8.57,0  (2535)    4.13
03          10. Kern Alexandra                      94 Rehetobel                      1.59,2      0.13,5   (335)    4.08
10          16. Kern Matthias+Hans                  92 Rehetobel                      4.19,4      0.44,9  (1028)    4.09
08          29. Kessler Marcel                      89 Jona                           6.24,1      1.15,9   (815)    4.17
25          42. Killias Markus                      66 Wollerau                      41.08,4     11.58,3  (2526)    4.33
14         ---  Kirchmeier René                     65 Mollis                        14.26,3      1.05,7  (1440)    3.59
08          14. Kistler Jonas, Reichenburg          89 Läuferriege Reichenburg        5.53,2      0.45,0   (816)    3.57
18          10. Kistler Lilly                       39 Siebnen                       33.04,4     10.50,3  (1806)    6.06
06          36. Kistler Ramon, Reichenburg          93 STV-LR Reichenburg             4.23,8      0.54,8   (613)    4.13
08          15. Kistler Werner, Reichenburg         88 Läuferriege Reichenburg        5.53,6      0.45,4   (817)    3.57
22           9. Knobel Wilfried, Rümlang            58 TV Unterstrass                34.24,7      4.09,6  (2255)    3.48
26          16. Knoblich Christian                  70 D-Deutschland                 28.47,0      2.12,5    (12)    3.11
12          25. Kobald Mario, FL-Mauren             85 Speedskating Liechtenstei      7.03,2      1.42,0  (1205)    3.56
20          48. Koch Remeo                          65 Ehrendinge                    22.14,3      4.52,3  (2019)    4.06
08          11. Koller Philipp                      90 Gossau SG                      5.47,4      0.39,2   (818)    3.53
15           4. Konrad Susanne, St. Gallenkappel    75 LG Obersee                    21.31,2      0.44,6  (1503)    3.58
21           5. Konrad Susanne+Ciresa Reto          77 St. Gallenkappel              25.58,4      2.06,0  (2131)    3.35
25          17. Kosanke Andreas                     64 Freienbach                    35.08,1      5.58,0  (2547)    3.53
23          35. Kotz Josef                          49 Rueti                         47.32,9     15.56,0  (2318)    5.15
20          16. Krähenbühl Andreas, Hombrechtikon   66 LC Meilen                     19.54,9      2.32,9  (2055)    3.40
09          27. Krähenbühl Annina+Andreas           96 Hombrechtikon                  5.39,7      1.14,9   (909)    5.26
12          16. Krähenbühl Simon                    85 Jona                           6.14,9      0.53,7  (1206)    3.29
22          23. Krämer Hugo E.                      56 Jona                          37.55,9      7.40,8  (2213)    4.12
09          32. Krieg Oliver                        95 Rapperswil SG                  5.53,0      1.28,2   (948)    5.39
24          11. Kropf Joel                          74 Samstagern                    38.08,4      8.31,6  (2403)    4.13
10          40. Kubli Reto+Bäbler Werner, Netstal   94 Jugi Netstal                   5.11,6      1.37,1  (1041)    4.59
10          30. Kubli Thomas+Bäbler Ralph           92 Netstal                        4.46,3      1.11,8  (1042)    4.35
03           3. Kuhn Samira, Rüdlingen              96 LC Andelfingen                 1.50,6      0.04,9   (325)    3.50
13         ---  Kühne Andrea                        69 Benken SG                     21.33,3      5.14,3  (1324)    5.57
10          33. Kühne Pascal+Kurt                   94 Benken SG                      4.58,2      1.23,7  (1029)    4.46
05          37. Kühne Sarah                         92 Benken SG                      5.11,6      1.29,1   (551)    4.59
15           5. Kull Anita                          77 Küsnacht ZH                   22.46,3      1.59,7  (1504)    4.12
09          17. Küng Marco+Wildhaber Ueli           96 Jona                           5.13,1      0.48,3   (910)    5.01
10          35. Küng Tobias+Hacky                   94 Jona                           5.01,1      1.26,6  (1012)    4.49
21          22. Küng Walter+Anita                   54 Jona                          32.45,3      8.52,9  (2120)    4.32
05          15. Kunz Selina                         91 Schwanden GL                   4.29,7      0.47,2   (523)    4.19
23          21. Künzle Alfred                       44 Bülach                        41.26,4      9.49,5  (2332)    4.35
24          10. Künzli Sascha                       74 Bülach                        36.06,2      6.29,4  (2416)    3.59
22          55. Kurz Daniel                         59 Hinwil                        46.09,1     15.54,0  (2224)    5.06
06          31. Kurz David                          92 Heerbrugg                      4.19,8      0.50,8   (615)    4.09
06          44. Kuster Dario, Kaltbrunn             93 STV Kaltbrunn                  4.29,1      1.00,1   (645)    4.18
06          37. Kuster David, Gommiswald            92 Jugendriege Gommiswald         4.24,1      0.55,1   (616)    4.13
04          33. Kuster Luca, Kaltbrunn              95 STV Kaltbrunn                  2.23,7      0.35,3   (433)    4.59
03          26. Kuster Marina, Gommiswald           94 Jugendriege Gommiswald         2.17,6      0.31,9   (310)    4.46
17          18. Kuster Monika                       57 Buttikon SZ                   26.49,3      5.42,8  (1707)    4.57
05           2. Kuster Selina, Kaltbrunn            91 STV Kaltbrunn                  3.58,8      0.16,3   (545)    3.49
17           9. Kuster Verena                       56 Zürich                        24.37,7      3.31,2  (1734)    4.33
20          15. Küttel Andre, Wangen SZ             65 TZ March-Grynau               19.52,7      2.30,7  (2092)    3.40

Total 71



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.