15. Rapperswiler Schlosslauf - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24           2. Gächter Alex, Altstätten SG         79 Donnschtig-Hüpfer             30.06,5      0.29,7  (2412)    3.20
07          17. Gadient Erika, Gommiswald           90 Jugendriege Gommiswald         6.46,5      1.08,0   (707)    4.32
12          11. Gadient Martin, Gommiswald          85 Jugendriege Gommiswald         6.02,1      0.40,9  (1201)    3.22
10          23. Gadient Remo+Stefan                 94 St. Gallenkappel               4.33,6      0.59,1  (1007)    4.23
08          40. Gähler Andreas, Gommiswald          88 Jugendriege Gommiswald         6.55,7      1.47,5   (807)    4.38
06          23. Gähler Daniel, Gommiswald           92 Jugendriege Gommiswald         4.12,2      0.43,2   (608)    4.02
08          47. Gähler Michael, Gommiswald          90 Jugendriege Gommiswald         7.29,1      2.20,9   (808)    5.01
22          39. Gander Bruno                        55 Immensee                      40.19,3     10.04,2  (2236)    4.27
05          16. Gander Moira                        92 Immensee                       4.30,3      0.47,8   (555)    4.19
08          46. Gander Oliver                       90 CH                             7.24,0      2.15,8   (848)    4.57
03          13. Gander Romana                       94 Immensee                       2.01,1      0.15,4   (340)    4.12
25          18. Gander Urs                          68 Horgen                        35.22,0      6.11,9  (2545)    3.54
22          38. Gätzi Beat                          60 Wilen                         40.08,1      9.53,0  (2206)    4.26
13         ---  Gebert Carla                        61 Au ZH                         21.52,6      5.33,6  (1304)    6.02
20          83. Gehring Urs                         62 Rüti ZH                       25.57,0      8.35,0  (2009)    4.47
14         ---  Gerber Beat, Seewen SZ              60 Läuferriege TV Ibach          13.33,4      0.12,8  (1433)    3.44
07          24. Germann Natalie                     89 Hörhausen                      7.18,9      1.40,4   (728)    4.54
10          31. Gianelli Tanja+André                92 Wilen                          4.54,8      1.20,3  (1034)    4.43
25           3. Giger Peter                         63 Rieden SG                     30.23,6      1.13,5  (2552)    3.21
16          28. Gilgenreiner Beate                  69 Winterthur                    30.46,2     10.37,3  (1604)    5.41
03          22. Glanzmann Melissa                   95 Baar                           2.10,0      0.24,3   (339)    4.30
04          27. Glanzmann Remo                      96 Baar                           2.15,2      0.26,8   (442)    4.41
11           5. Glanzmann Sabrina                   86 Meggen                         6.42,9      0.58,0  (1114)    3.45
22          14. Glarner Fridli, Niederurnen         57 TV-Niederurnen                36.19,7      6.04,6  (2230)    4.01
13         ---  Glarner Katharina                   54 Schmerikon                    19.31,7      3.12,7  (1444)    5.23
05          35. Glarner Noemi, Niederurnen          92 Mädchenriege Niederurnen       5.10,2      1.27,7   (564)    4.58
09          22. Glauser Marco+Hans                  95 Jona                           5.25,4      1.00,6   (919)    5.12
25          34. Glur Daniel                         66 Zürich                        39.15,2     10.05,1  (2546)    4.20
16          21. Goehring Andrea                     66 Rapperswil SG                 27.00,7      6.51,8  (1640)    4.59
16           3. Göldi Marlis                        67 Bütschwil                     21.05,0      0.56,1  (1606)    3.53
22          40. Good Ewald, Mels                    62 Lauftreff Mels                40.23,3     10.08,2  (2243)    4.28
25          20. Graber Marcel, Jona                 67 LG ZKB                        36.10,9      7.00,8  (2538)    4.00
18           1. Graf Monika                         48 Bütschwil                     22.14,1       -----  (1805)    4.06
03          18. Gregorio Francesca                  95 Neuhaus SG                     2.05,9      0.20,2   (305)    4.22
03          29. Gregorio Ilaria                     94 Neuhaus SG                     2.21,3      0.35,6   (306)    4.54
21           8. Greminger Andrea+Paul, Niederuzwil  81 LC Uzwil                      27.35,1      3.42,7  (2123)    3.49
20          20. Grimm Peter, Jona                   82 LC Rapperswil-Jona            20.19,6      2.57,6  (2010)    3.45
05          11. Gröbli Aline                        91 Schwanden GL                   4.21,9      0.39,4   (509)    4.11
02         ---  Groebli Markus, Jona                63 LC Rapperswil-Jona            22.54,2      2.01,8   (205)    6.19
20          46. Groebli Markus                      63 Jona                          21.53,5      4.31,5  (2041)    4.02
22          47. Grogg Silvio                        60 Gossau ZH                     41.29,0     11.13,9  (2207)    4.35
25          23. Grolp Thomas                        ?? Grüt (Gossau ZH)              36.37,2      7.27,1  (2536)    4.03
15          17. Grosswiler Simone                   77 Hüttikon                      29.30,4      8.43,8  (1506)    5.27
23          36. Grünig Hans-Peter                   37 Rieden SG                     48.08,6     16.31,7  (2325)    5.19
23           1. Gschwend Peter                      52 Kloten                        31.36,9       -----  (2343)    3.30
09          47. Gübeli Vanessa+Richard              98 Eschenbach SG                  8.48,5      4.23,7   (943)    8.28
05          49. Gubser Alexandra                    91 Rapperswil SG                  5.31,6      1.49,1   (510)    5.18
06          64. Guggenbühler Philippe               93 Rapperswil SG                  5.43,1      2.14,1   (609)    5.29
23          11. Guidicetti Hanspeter                50 Bellach                       38.00,0      6.23,1  (2335)    4.12
17          22. Güntensperger Rita                  58 Jona                          27.02,7      5.56,2  (1719)    4.59
05          48. Güntert Simone                      91 Uznach                         5.30,5      1.48,0   (541)    5.17
25          39. Guthauser Dominik                   66 Grüningen                     39.51,7     10.41,6  (2549)    4.24
20          35. Gygax Urs                           61 Wetzikon ZH                   21.12,2      3.50,2  (2090)    3.55
16           2. Gyr Brigitte                        64 Wald                          20.19,2      0.10,3  (1607)    3.45

Total 54



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.