15. Rapperswiler Schlosslauf - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12           5. Bäbler Peter                        83 Netstal                        5.39,2      0.18,0  (1225)    3.09
09           1. Baccarelli Yasmine+Paul             95 Amriswil                       4.24,8       -----   (901)    4.14
24           4. Bachmann Ivo, Eschenbach SG         75 SC Diemberg                   32.52,2      3.15,4  (2421)    3.38
22          25. Bächtiger André                     54 Jona                          38.17,2      8.02,1  (2229)    4.14
14         ---  Bächtiger Christoph, Rapperswil SG  83 Laufgruppe SGKB               17.09,0      3.48,4  (1402)    4.44
08           2. Bächtiger Mario, Eschenbach SG      88 TV Eschenbach                  5.20,9      0.12,7   (841)    3.35
05           9. Bächtiger Tanja, Eschenbach SG      92 STV Eschenbach                 4.18,8      0.36,3   (550)    4.08
11          18. Bader Heidi                         87 Künten                         8.09,9      2.25,0  (1101)    4.33
16          12. Bader Renate, Bremgarten AG         70 LR Wohlen                     24.38,8      4.29,9  (1631)    4.33
17          36. Baer Sylvia                         62 Wetzikon ZH                   33.08,9     12.02,4  (1725)    6.07
04          34. Ballaman Niko                       95 Rüti ZH                        2.30,3      0.41,9   (401)    5.13
22          27. Bänziger Albert                     61 Bauma                         38.37,3      8.22,2  (2239)    4.16
26          28. Bänziger Rico                       81 Siebnen                       47.11,3     20.36,8    (32)    5.13
26           2. Barngetuny Eliud                    73 Kenia                         26.41,6      0.07,1     (1)    2.57
22          33. Baumann Kurt                        59 Bubikon                       39.20,2      9.05,1  (2253)    4.21
10           2. Baumann Raphael+Koni                92 Unterägeri                     3.51,2      0.16,7  (1001)    3.42
13         ---  Baumgartner Brigitte                57 Nesslau                       18.51,2      2.32,2  (1334)    5.12
22           3. Baumgartner Bruno                   59 Therwil                       32.22,2      2.07,1  (2235)    3.35
15          18. Bayer Sylvia                        79 Dietikon                      31.04,5     10.17,9  (1507)    5.44
04          15. Beccarelli Claudio                  94 Amriswil                       2.00,1      0.11,7   (402)    4.10
20          41. Beccarelli Paul                     67 Amriswil                      21.30,3      4.08,3  (2063)    3.58
20          82. Beceren Necdet                      62 Siebnen                       25.56,3      8.34,3  (2097)    4.47
15           1. Becker Sandra, Stäfa                76 TG Hütten                     20.46,6       -----  (1515)    3.50
14         ---  Beckmann Rainer                     44 Gachnang                      17.42,9      4.22,3  (1403)    4.53
16           6. Bedford Pia                         66 Einsiedeln                    23.03,4      2.54,5  (1601)    4.15
18           8. Bedford Raili                       37 Einsiedeln                    30.11,2      7.57,1  (1802)    5.34
13         ---  Benvegnü Anja, Pfungen              76 Schloss-Garage                20.25,6      4.06,6  (1336)    5.38
20          19. Benvegnü Jvan, Pfungen              69 Schloss-Garage                20.07,8      2.45,8  (2060)    3.43
20          25. Benvegnü Patric, Pfungen            67 Schloss-Garage                20.30,3      3.08,3  (2061)    3.47
22          51. Benz Daniel                         61 Arni-Islisberg                45.28,7     15.13,6  (2201)    5.02
26          10. Benz Thomas                         80 Näfels                        28.05,3      1.30,8     (2)    3.06
05          36. Berchtold Katharina, A-Feldkirch    ?? TS- Raiffeisen Gisingen        5.10,9      1.28,4   (503)    4.58
23          12. Berlinger Peter                     47 Schmerikon                    38.06,9      6.30,0  (2341)    4.13
22          15. Berlinger Walter, Rapperswil SG     54 Laufträff Rappi-Jona          36.20,5      6.05,4  (2264)    4.01
20          54. Berner Urs                          69 Baar                          22.54,0      5.32,0  (2003)    4.13
06          33. Bernet Silvan, Gommiswald           93 Jugendriege Gommiswald         4.20,9      0.51,9   (601)    4.10
20          72. Bernhard Stefan, Bubikon            70 TV Bubikon                    24.08,1      6.46,1  (2075)    4.27
20          60. Bernhardsgrütter Urs                62 Jona                          23.16,1      5.54,1  (2004)    4.18
25          13. Bernsmeier Thomas, D                69 SC Aquarius Löhne             34.18,3      5.08,2  (2543)    3.47
15           2. Berri Annina                        80 Schänis                       20.59,3      0.12,7  (1509)    3.52
23          22. Bettinazzi Jürgen, A-Feldkirch      43 ULC-Bludenz                   41.29,9      9.53,0  (2323)    4.35
09           9. Bidoli Linda+Silvio                 95 Jona                           4.48,4      0.23,6   (932)    4.37
22          58. Bill Walter                         58 Küssnacht am Rigi             52.19,7     22.04,6  (2202)    5.47
22          28. Binder Peter                        56 Zürich                        38.42,3      8.27,2  (2203)    4.17
05           5. Birchler Barbara                    91 Einsiedeln                     4.06,1      0.23,6   (558)    3.56
10          19. Birchler Nico+Niederöst Josef       92 Seewen SZ                      4.25,4      0.50,9  (1045)    4.15
25          12. Bischof Thomas, Bäch SZ             64 Sportclub Bäch                34.11,9      5.01,8  (2558)    3.47
21          19. Bislin  Doris                       63 Gams                          31.48,2      7.55,8  (2114)    4.24
03          36. Bislin Alexandra                    96 Gams                           2.32,5      0.46,8   (343)    5.17
06          50. Bislin Philipp, Gams                93 GETU Gams                      4.51,6      1.22,6   (662)    4.40
20          47. Bitter Daniel                       63 Münchenstein                  21.56,7      4.34,7  (2087)    4.03
04          14. Blaser Aldo                         94 Herisau                        1.58,9      0.10,5   (432)    4.07
14         ---  Blaser Hanspeter, Herisau           60 Dream Team Meienb.            15.21,6      2.01,0  (1429)    4.14
10           8. Blecha Hannah+Michael, A-Feldkirch  93 TS-Raiffeisen Gisingen         4.01,3      0.26,8  (1002)    3.52
20          90. Blesz Ernst                         31 Wolfhausen                    30.20,4     12.58,4  (2059)    5.36
14         ---  Blöchliger Paul                     57 Jona                          18.33,5      5.12,9  (1436)    5.07
03          30. Blöchlinger Bettina                 95 Neuhaus SG                     2.22,8      0.37,1   (301)    4.57
09          26. Blöchlinger Nico                    96 Gebertingen                    5.37,6      1.12,8   (937)    5.24
10           6. Blöchlinger Roger+Ivo               93 Neuhaus SG                     3.56,4      0.21,9  (1003)    3.47
04           8. Blöchlinger Ronny                   94 Gebertingen                    1.53,9      0.05,5   (437)    3.57
10           1. Bochtler Nicola+Roger, Wald ZH      92 LC Meilen                      3.34,5       -----  (1035)    3.26
06           1. Bochtler Nicola, Wald ZH            92 LC Meilen                      3.29,0       -----   (666)    3.20
05          53. Bodenmann Anja                      92 Jona                           5.35,3      1.52,8   (504)    5.22
22          52. Bodenmann Horst                     58 Jona                          45.34,6     15.19,5  (2204)    5.02
04           7. Bodenmann Marc                      94 Jona                           1.53,6      0.05,2   (403)    3.56
23          10. Bodenmann Peter, Pfäffikon          52 Jogger-Träff-Pfäffikon        37.14,6      5.37,7  (2303)    4.07
16          20. Boggia Bernadette                   64 Wilen b. Wollerau             26.55,0      6.46,1  (1639)    4.58
20          88. Boggia Vincenzo                     62 Wollerau                      29.30,5     12.08,5  (2068)    5.27
15          19. Böhler Claudia                      73 Jona                          31.30,1     10.43,5  (1501)    5.49
06          53. Bolfing Dino, Eschenbach SG         92 SC Diemberg                    4.57,4      1.28,4   (602)    4.45
04          18. Bolfing Fabio, Eschenbach SG        94 SC-Diemberg                    2.02,1      0.13,7   (404)    4.14
04          26. Bolfing Mirco                       96 Eschenbach SG                  2.14,6      0.26,2   (405)    4.40
03          43. Bolliger Ramona                     96 Glarus                         2.50,3      1.04,6   (302)    5.54
17          23. Böni Jrene                          54 Siebnen                       27.03,6      5.57,1  (1704)    5.00
16          32. Boog Karin                          70 Oetwil                        32.05,9     11.57,0  (1632)    5.55
23           5. Borst Cornelis, Uzwil               39 L. G. Uzwil                   34.16,1      2.39,2  (2322)    3.47
05          25. Bösch Jasmin, Gommiswald            92 Jugendriege Gommiswald         4.40,2      0.57,7   (505)    4.29
25          55. Bosshard Remo                       70 Freienbach                    45.10,4     16.00,3  (2540)    5.00
22          20. Brack Christof                      62 Weesen                        37.35,6      7.20,5  (2260)    4.09
08          37. Brand Dominik                       90 Rüti ZH                        6.50,6      1.42,4   (803)    4.35
05          51. Brand Nadine                        93 Rüti ZH                        5.33,5      1.51,0   (506)    5.20
20          76. Brändle Urs                         75 Zürich                        24.53,1      7.31,1  (2050)    4.35
09          30. Briner Ivo+Raphael                  95 Stäfa                          5.49,7      1.24,9   (902)    5.36
25          41. Briner Raphael                      67 Stäfa                         40.21,0     11.10,9  (2501)    4.28
22          29. Brucherseifer Martin, Neuhaus SG    59 SC Diemberg                   38.54,1      8.39,0  (2257)    4.18
03          40. Brügger Laura                       96 Buch am Irchel                 2.45,2      0.59,5   (332)    5.44
11           7. Brugger Manuela, Schwyz             84 TV Ibach                       6.47,4      1.02,5  (1116)    3.47
08          33. Brühwiler Beat                      89 Tägerschen                     6.28,3      1.20,1   (804)    4.20
20          28. Brülisauer Karl                     62 Appenzell                     20.43,5      3.21,5  (2005)    3.49
16           1. Brülisauer Marianne                 68 Appenzell                     20.08,9       -----  (1602)    3.43
25          54. Brunner Hanspeter                   67 Rapperswil SG                 44.46,3     15.36,2  (2502)    4.57
18           7. Brunner Lia, Jona                   47 Lauftreff Jona                29.07,3      6.53,2  (1812)    5.22
21          24. Bucher Erich+Suhner Edith           57 Tägerwilen                    33.38,6      9.46,2  (2102)    4.39
11          15. Büchler Denise                      85 Wald ZH                        7.34,8      1.49,9  (1102)    4.14
21          28. Buergisser Yvonne+Schäfer Roger     71 Jona                          37.27,7     13.35,3  (2103)    5.11
17          27. Bühler Romy                         61 Horgen                        27.30,9      6.24,4  (1723)    5.05
03          41. Bürgi Nicole                        96 Schindellegi                   2.46,0      1.00,3   (336)    5.45
26           9. Burke John                          74 Irland                        28.00,3      1.25,8     (4)    3.06
20          59. Burri Hugo                          48 Luzern                        23.12,5      5.50,5  (2036)    4.17
13         ---  Büsser Brigitte                     42 Goldach                       22.43,4      6.24,4  (1301)    6.16
14         ---  Büsser Hans-Peter, Goldach          41 LG Goldach                    22.29,2      9.08,6  (1404)    6.12
22          18. Büsser Max, Amden                   53 LG Glarus                     37.17,7      7.02,6  (2242)    4.07

Total 102



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.