69ème course Morat-Fribourg - nach Ortschaft "U"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W40          7. Erni Helena                         60 Ueberstorf                  1:18.54,3      7.26,5  (2098)    4.35
M20       1490. Hörner Michael                      66 Ueberstorf                  1:29.06,9     30.46,1  (4043)    5.11
EMC         60. Hostettler Lukas                    93 Ueberstorf                     6.26,4      1.21,5 (11074)    5.22
EFA         23. Riedo Sabrina                       89 Ueberstorf                    16.26,1      3.51,3 (13057)    4.54
M40        203. Schmutz Roland                      61 Ueberstorf                  1:17.26,9     15.10,0   (720)    4.30
M20       1133. Schwaninger Ralf                    67 Ueberstorf                  1:23.55,6     25.34,8  (3756)    4.53
M20       1028. Sobrino Javier                      71 Ueberstorf                  1:22.48,2     24.27,4  (5470)    4.49
M20        253. Böhler Ueli                         66 Uetendorf                   1:10.46,3     12.25,5   (540)    4.07
M20       1196. Durtschi Thomas                     69 Uetendorf                   1:24.51,3     26.30,5  (3316)    4.56
M20         50. Tissot Karim, Uetendorf             63 La Poste / Swisscom 1       1:04.04,8      5.44,0   (200)    3.43
M55         57. Aeschlimann Jean-Daniel             43 Uettligen                   1:24.17,7     21.11,7  (1656)    4.54
M40        485. Haenni Beat                         60 Uettligen                   1:26.51,5     24.34,6  (2130)    5.03
M50        344. Hegg Werner                         48 Uettligen                   1:36.21,1     31.22,6  (4019)    5.36
M45        561. Marti Ueli                          57 Uettligen                   1:45.29,8     45.07,4  (7169)    6.08
M50         48. Meier Wilfried                      48 Uitikon Waldegg             1:16.39,9     11.41,4   (490)    4.27
W45         29. Lichtensteiger Marianne             55 Ulmiz                       1:30.32,8     19.02,8  (3610)    5.16
M50        180. Imoberdorf Emile                    50 Ulrichen                    1:25.54,3     20.55,8  (4021)    5.00
M45         39. Parrat-Humair Roger                 53 Undervelier                 1:11.11,3     10.48,9   (869)    4.08
M60        202. Artho Walter                        36 Unterägeri                  1:50.05,4     38.32,5  (4165)    6.24
M50        465. Edelmann Peter                      49 Untereggen                  1:58.28,5     53.30,0  (7633)    6.54
W20        171. Edelmann Simone                     81 Untereggen                  1:35.53,9     24.43,0  (7639)    5.35
W40        180. Ihasz Christina                     61 Untereggen                  1:52.39,0     41.11,2  (7409)    6.33
EMC         11. Berthoud Marc                       94 Unterseen                      5.22,8      0.17,9 (11011)    4.29
EMB         10. Berthoud Yannick                    92 Unterseen                      8.20,2      0.27,5 (12014)    3.58
M50        326. Kuettel Meinrad                     48 Unterseen                   1:35.29,1     30.30,6  (4286)    5.33
M40        341. Liechti Urs                         62 Unterseen                   1:22.37,7     20.20,8  (4003)    4.48
M40        536. Michel René                         61 Unterseen                   1:29.03,1     26.46,2  (3230)    5.11
M45        398. Bischof Guido                       55 Urdorf                      1:30.28,8     30.06,4  (6055)    5.16
M45         91. Dreyer Richard                      54 Urdorf                      1:16.48,5     16.26,1  (1579)    4.28
M40        443. Isler Bruno                         59 Urdorf                      1:25.31,5     23.14,6  (3724)    4.58
W35        212. Mäder Franziska                     64 Urdorf                      1:52.19,0     43.14,2  (7106)    6.32
W20        123. Pfister Andrea                      72 Urdorf                      1:31.30,7     20.19,8  (6356)    5.19
W20        167. Zuber Fränzi                        68 Urdorf                      1:35.37,3     24.26,4  (6071)    5.34
M55        294. Demierre Marcel                     46 Ursy                        1:50.28,1     47.22,1  (7103)    6.26
M20        266. Duc Christian                       65 Ursy                        1:11.09,3     12.48,5   (790)    4.08
W20        188. Hassler Isabelle                    72 Ursy                        1:36.56,2     25.45,3  (6003)    5.38
M50        261. Perroud Albert                      49 Ursy                        1:31.00,0     26.01,5  (4098)    5.17
M55        277. Walther Alfred                      47 Urtenen                     1:47.16,6     44.10,6  (7039)    6.14
M20       1231. Zürcher Adrian                      70 Urtenen                     1:25.22,8     27.02,0  (4552)    4.58
M60         19. Kemmler Willi                       42 Uster                       1:21.11,3      9.38,4  (2498)    4.43
M20        170. Rechsteiner Stefan                  77 Uster                       1:08.20,7      9.59,9   (483)    3.58
W20         98. Schmid Denise                       75 Uster                       1:29.00,0     17.49,1  (4341)    5.11
M45        554. Zehnder Rolf                        57 Uster                       1:43.59,5     43.37,1  (4056)    6.03
M50         14. Aspali Fabio                        49 Uttigen                     1:10.20,7      5.22,2   (317)    4.05
M20         91. Bantli Herby                        69 Uttwil                      1:05.43,7      7.22,9   (863)    3.49
M20        797. Rüegsegger Michael                  80 Utzenstorf                  1:19.35,7     21.14,9  (1772)    4.38
M60        259. Singer Rolf                         37 Utzenstorf                  2:15.07,3   1:03.34,4  (7551)    7.52
M50        187. Kindler Heinz                       51 Utzigen                     1:26.13,1     21.14,6  (1308)    5.01
M50         32. Lathion Roland                      49 Uvrier                      1:15.06,6     10.08,1   (846)    4.22
W45         91. Rezazadeh  Xenia                    55 Uvrier                      1:45.18,4     33.48,4  (5088)    6.07
W50         18. Vetter Odette                       48 Uvrier                      1:30.48,3     14.33,2  (3569)    5.17

Total 51



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.