Innsbruck Sparkassen Stadtlauf 2002 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M20        116. Brun Gianluca, Salzburg             74 De Biasi - Treviso 355       47.43,2    17.31,3  (1062)   ¦ 
Jug m        6. Maurer Florian, D-Samerberg         86 TSV Fischbach                 8.10,8     0.53,5  (1303)   ¦ 
Schü III     5. Maurer Michael, D-Samerberg         91 TSV Fischbach                 4.34,3     0.13,0  (1301)   ¦ 
Schü II     24. Maurer Stefan, D-Samerberg          89 TSV Fischbach                 4.45,9     0.40,8  (1302)   ¦ 
M45          5. Wörndl Konrad, D-Samerberg          57 SB DJK Rosenheim             38.04,1     4.03,9  (1822)   ¦ 
M35          5. Gross Richard, I-Sarentino          67 Lauffreunde Sarntal Raiff    34.31,4     2.50,5  (1452)   ¦ 
Schü II      3. Kienzl Harald, I-Sarntal            89 Lauffreunde Sarntal/Raiff     4.18,5     0.13,4  (2178)   ¦ 
Sch w II     6. Messner Marion, I-Sarntal           90 Lauffreunde Sarntal/Raiff     4.48,5     0.22,0  (2182)   ¦ 
Sch w II    33. Nussbaumer Christine, I-Sarntal     90 Lauffreunde Sarntal/Raiff     5.23,5     0.57,0  (2179)   ¦ 
W20          2. Rungger Renate, I-Sarntal           79 Südtiroler Laufverein        36.02,5     1.59,5    (15)   ¦ 
Jug m        4. Stuefer Matthias, I-Sarntal         85 Lauffreunde Sarntal/Raiff     7.40,8     0.23,5  (2189)   ¦ 
Jug m        5. Stuefer Patrick, I-Sarntal          86 Lauffreunde Sarntal/Raiff     7.50,0     0.32,7  (2190)   ¦ 
Sch w I      8. Trienbacher Silke, I-Sarntal        88 Lauffreunde Sarntal/Raiff     9.04,1     0.48,5  (2186)   ¦ 
M50          1. Rungger Albert, I-Sarntheim         52 Südtiroler Laufverein        32.50,0      -----    (21)   ¦ 
Schü IV     22. Knoll Simon, Sarnthein              94 Lauffreunde Sarntal Raiff     5.43,1     1.03,6  (2169)   ¦ 
offen      119. Seiler Brigitte                     77 Sautens                      15.03,4     5.47,9  (1332)   ¦ 
W45          4. Dr. Hofmann Andrea, Scharnitz       57 www.andreahofmann.at         44.09,8     2.52,7   (253)   ¦ 
M20        112. Hofmann Harald, Scharnitz           83 Hofmann Training & Beratu    47.00,5    16.48,6   (252)   ¦ 
Schü I       3. Lechner Christoph, Scheffau am Wild 87 LRL Scheffau                  7.46,6     0.09,3  (2158)   ¦ 
Sch wIII    61. Ouschek Lucienne                    92 Scheffau am Wilden Kaiser     7.35,0     2.54,9   (666)   ¦ 
M40         22. Meister Ulrich, I-Schlanders        60 Rennerclub Vinschgau         39.07,0     6.32,3  (2383)   ¦ 
W40         25. Wenusch Renate, I-Schludern         62 SV Schluderns/Raiffeisen     55.12,2    14.39,3  (1407)   ¦ 
Schü II      7. Kofler Kurti, I-Schluderns          89 SV Schluderns/Raiffeisen      4.28,5     0.23,4  (1409)   ¦ 
W40         14. Kofler Roswitha, I-Schluderns       61 SV Schluderns/Raiffeisen     50.50,3    10.17,4  (1408)   ¦ 
Schü III    10. Raffeiner Philipp, I-Schluderns     91 SV Schluderns/Raiffeisen      4.44,6     0.23,3  (1410)   ¦ 
Schü II     55. Trafoier Rudi, I-Schluderns         90 SV Schluderns/Raiffeisen      5.10,9     1.05,8  (1406)   ¦ 
Sch w I      5. Wenusch Stefanie                    88 I-Schluderns                  8.50,2     0.34,6  (1403)   ¦ 
Schü I       1. Stern Daniel, Schönberg             87 SV Schlickeralm               7.37,3      -----  (1136)   ¦ 
M45          8. Mayer Karl, Schönberg im Stubaital  56 WIFI II                      39.19,9     5.19,7   (712)   ¦ 
M55         14. Neurauter Rudolf, Schönberg im Stub 46 WIFI I                       47.06,0    12.51,6   (988)   ¦ 
M40         93. Pohl Michael, Schönberg im Stubaita 59 WIFI II                      50.31,8    17.57,1   (973)   ¦ 
offen      139. Vetter Simon, Schönberg im Stubaita 81 Metallwerk Pittl Team III    15.40,3     6.24,8  (1201)   ¦ 
Jug m        2. Stern Armin, Schönberg/St.          85 SV Schlickeralm               7.26,1     0.08,8  (1135)   ¦ 
W35         52. Berghofer Claudia, Schwaz           67 ADLER                      1:00.53,7    26.00,1  (2038)   ¦ 
W40         13. Blaas Erika                         61 Schwaz                       50.09,4     9.36,5   (229)   ¦ 
M45          1. Egger Alois, Schwaz                 56 Tu Raika Schwaz              34.00,2      -----   (853)   ¦ 
W40         23. Egger Anita, Schwaz                 59 TU Raika Schwaz              54.57,1    14.24,2  (1715)   ¦ 
Schü III    56. Fabian Stefan, Schwaz               91 SHS Schwaz                    5.47,5     1.26,2  (1868)   ¦ 
Schü I      24. Feix Alexander                      88 Schwaz                        9.21,0     1.43,7  (2402)   ¦ 
Sch w IV    39. Feix Maren                          94 Schwaz                        7.39,1     2.45,6  (2401)   ¦ 
M40         43. Feix Roger                          62 Schwaz                       42.51,2    10.16,5  (2403)   ¦ 
W30         17. Haidacher Birgit                    68 Schwaz                       50.34,1    16.50,5  (1229)   ¦ 
M40         51. Haidacher Hannes                    60 Schwaz                       44.32,5    11.57,8  (1230)   ¦ 
Schü M      10. Haidacher Patrick, Schwaz           92 Volksschule Johannes Mess     4.36,9     0.45,3  (1231)   ¦ 
Sch w IV    17. Holaus Katharina, Schwaz            93 VS Johannes Messner Schwa     6.09,7     1.16,2   (856)   ¦ 
Schü II     25. Huber Peter, Schwaz                 89 SHS Schwaz                    4.48,0     0.42,9  (1874)   ¦ 
Schü II     62. Hummel Mathias, Schwaz              90 SHS Schwaz                    5.21,4     1.16,3  (1873)   ¦ 
Schü II     66. Jenewein Christian, Schwaz          89 Waldorfschule                 5.42,1     1.37,0   (799)   ¦ 
Schü III    53. Kammerlander Alexander, Schwaz      91 SHS Schwaz                    5.41,3     1.20,0  (1867)   ¦ 
M45         28. Lang Adolf                          55 Schwaz                       43.34,0     9.33,8  (2239)   ¦ 
Sch w I     11. Liebl Sandra, Schwaz                88 SHS Schwaz                    9.20,0     1.04,4   (927)   ¦ 
Sch w II    59. Loeffler Stefanie, Schwaz           90 SHS Schwaz                    6.01,8     1.35,3  (1860)   ¦ 
Schü III    17. Nagl Michael, Schwaz                91 SHS Schwaz                    5.03,3     0.42,0  (1865)   ¦ 
M65          2. Noris Hermann, Schwaz               35 WIFI                         44.04,5     2.15,4    (49)   ¦ 
W20         71. Pegritz Margit, Schwaz              74 tiroler wasserkraft MAC 1  1:00.16,2    26.13,2  (1774)   ¦ 
W30         26. Resch Sigrid, Schwaz                70 WIFI XVIII                   54.40,6    20.57,0   (941)   ¦ 
Sch wIII    40. Senf Sarah, Schwaz                  91 SHS Schwaz                    6.04,5     1.24,4  (1858)   ¦ 
M30         93. Wallenta Michael, Schwaz            69 TILAK LKI Verwaltung 2       50.43,1    17.07,1   (201)   ¦ 
Sch wIII    17. Wechselberger Carina, Schwaz        91 SHS Schwaz                    5.22,1     0.42,0  (1859)   ¦ 
Jug M       13. Wifling Lukas, Schwaz               87 SHS Schwaz                    9.35,0     1.55,8   (647)   ¦ 
M20         30. Grünstäudl Herbert, Schweiggers     75 LC Waldviertel               38.06,0     7.54,1  (1480)   ¦ 
W35         38. Daum Gaby                           66 Schwendau                    56.27,7    21.34,1   (427)   ¦ 
M35        112. Probst Ulrich                       63 Schwendau                    48.32,6    16.51,7   (407)   ¦ 
M30         44. Zorzi Hannes, Seefeld               69 LHB 1                        43.54,2    10.18,2  (2205)   ¦ 
M55          9. Springer Hartmann, Seefeld in Tirol 43 Sport Norz                   45.15,4    11.01,0    (67)   ¦ 
W70          1. Spaun Renate, Seewalchen            31 LG Schartnerbombe AG       1:03.10,2      -----  (1079)   ¦ 
W50          1. Pattis Rosy, I-Seis A.Schlern       52 LG Schlern Raiffeisen        39.49,3      -----  (2353)   ¦ 
Sch w II     4. Belsito Patrizia, Seis Am Schlern   89 LG Schlern                    4.33,4     0.06,9  (2354)   ¦ 
M55         15. Belsito Roberto, I-Seis am Schlern  43 LG Schlern Raiffaisen        47.19,9    13.05,5   (692)   ¦ 
M45         13. Fritz Maximilian, Sellrain          55 SV Sellrain                  40.12,3     6.12,1  (2167)   ¦ 
W40         21. Witsch-Baumgartner Martina          62 Silz, Tirol                  53.10,6    12.37,7  (1436)   ¦ 
M35         47. Brugger Werner, Sistrans            63 BLT-Volders                  41.36,5     9.55,6  (2237)   ¦ 
Sch w II    66. Erenda Marija, Sistrans             89 BG/BRG Reithmann 6            6.10,1     1.43,6   (838)   ¦ 
Sch w I     12. Ewald Julia, Sistrans               88 BG/BRG Reithmann 1            9.35,9     1.20,3  (1962)   ¦ 
Schü II      9. Ewald Peter, Sistrans               90 BG/BRG Reithmann 1            4.29,5     0.24,4  (1917)   ¦ 
M45         44. Kaetzler Adalbert, Sistrans         56 WIFI V                       46.23,1    12.22,9   (963)   ¦ 
Schü III    46. Kaetzler Philipp, Sistrans          91 BG/BRG Sillgasse              5.28,0     1.06,7  (1713)   ¦ 
W35         66. Pisek Gabriele, Sistrans            64 Silberpfeile               1:17.07,6    42.14,0  (2213)   ¦ 
M40         26. Salchner Hansjörg, Sistrans         62 Konditorei Murauer           40.09,9     7.35,2  (1485)   ¦ 
Sch w II    64. Strade Nadine, Sistrans             89 BG/BRG Reithmann 6            6.09,5     1.43,0   (842)   ¦ 
Sch w II    52. Strobl Melanie, Sistrans            90 HS d. Barmh. Schwestern       5.55,5     1.29,0  (1907)   ¦ 
Sch w I     22. Tomedi Pia, Sistrans                88 BG/BRG Reithmann 2           10.41,5     2.25,9   (834)   ¦ 
M55         25. Jörg Helmut, St. Anton              45 WIFI X                       58.10,9    23.56,5   (999)   ¦ 
W30         25. Bendler Simone                      70 St. Johann I.tirol           53.43,9    20.00,3    (74)   ¦ 
M45         14. Kosak Walter, St. Johann in Tirol   57 ALC Kirchberg-Tirol          40.35,8     6.35,6  (1072)   ¦ 
W35         20. Müller Christine                    66 St. Ulrich am Pillersee      52.08,4    17.14,8   (640)   ¦ 
Schü III    26. Müller Jakob                        91 St. Ulrich am Pillersee       5.11,2     0.49,9   (642)   ¦ 
M35         57. Müller Johann                       66 St. Ulrich am Pillersee      42.32,7    10.51,8  (1337)   ¦ 
Schü II     21. Müller Mathias                      89 St. Ulrich am Pillersee       4.43,4     0.38,3   (641)   ¦ 
M40         33. Brunnbauer Hans-Peter, St.anton A.a 60 Arlberg Runners Club         41.16,6     8.41,9   (527)   ¦ 
M60          1. Putzer Werner, I-St.Sigmund         41 SG Eisacktal Raiffeisen      41.24,4      -----  (2498)   ¦ 
W45         10. Hasenauer Helga, St.ulrich Am Pille 54 LG Pletzer Hopfgarten        50.31,9     9.14,8   (488)   ¦ 
M45          2. Hasenauer Herbert, St.ulrich Am Pil 54 LG Pletzer Hopfgarten        36.06,8     2.06,6   (487)   ¦ 
M35        115. Wille Anton, Stams                  63 Limnologie 1                 48.52,1    17.11,2  (1761)   ¦ 
Schü II     39. Mirwald Jakob, Stans                89 Waldorfschule                 5.01,8     0.56,7   (769)   ¦ 
M65          6. Mirwald Peter, Stans                37 IKB AG - Wasserwerk          56.27,2    14.38,1  (1632)   ¦ 
W50         12. Fellenberg Gerda, Stans, Unterinnta 51 WIFI VI                    1:02.35,1    22.45,8   (990)   ¦ 
M50         36. Fellenberg Martin, Stans, Unterinnt 52 WIFI VI                    1:02.32,1    29.42,1   (991)   ¦ 
M35        136. Gschentner Helmut                   65 Stans, Unterinntal           51.53,0    20.12,1  (1471)   ¦ 
Schü IV     10. Huter Philip, Stans, Unterinntal    93 Waldorfschule                 5.25,9     0.46,4  (2334)   ¦ 
offen       45. Kopp Uwe, Stans, Unterinntal        64 Told Auto Fügen              12.34,0     3.18,5  (1316)   ¦ 
Schü III    40. Mirwald Johannes, Stans, Unterinnta 91 Waldofschule                  5.22,1     1.00,8  (2335)   ¦ 
M30         89. Monai Hubert, Stans, Unterinntal    72 Wiener Städtische II         49.49,4    16.13,4  (1538)   ¦ 
M40          3. Friedl Markus, Steeg                62 SV Raika Reutte              34.07,3     1.32,6   (243)   ¦ 
M45         39. Salchner Albert, Steinach           56 WIFI IX                      44.55,5    10.55,3   (931)   ¦ 
M40         82. Schlögl Hansjörg, Steinach          62 TILAK LKI Verwaltung 3       49.09,4    16.34,7   (204)   ¦ 
W30          5. Tomaselli Claudia                   70 Steinach                     44.22,1    10.38,5  (1310)   ¦ 
M30         87. Pittracher Arnold                   71 Steinach am Brenne           49.42,9    16.06,9  (2337)   ¦ 
offen      179. Faes Alexander, Steinach am Brenner 75 Metallwerk Pittl Team VI     16.53,8     7.38,3  (1216)   ¦ 
offen      123. Hilber Christian, Steinach am Brenn 80 Metallwerk Pittl Team II     15.04,3     5.48,8  (1217)   ¦ 
M20        113. Hilber Franz, Steinach am Brenner   76 Metallwerk Pittl Team I      47.06,1    16.54,2  (1194)   ¦ 
W45         13. Hörtnagl Katharina, Steinach am Bre 55 WIFI X                       52.30,7    11.13,6   (949)   ¦ 
M35         85. Hörtnagl Michael                    66 Steinach am Brenner          46.25,8    14.44,9  (1034)   ¦ 
M45         66. Hörtnagl Thomas, Steinach am Brenne 55 WIFI X                       55.33,4    21.33,2   (948)   ¦ 
Sch w IV    22. Hörtnagl Verena                     93 Steinach am Brenner           6.19,7     1.26,2  (1033)   ¦ 
M40         55. Mader-Ofer Gebhard, Steinach am Bre 59 WIFI I                       45.02,3    12.27,6   (709)   ¦ 
M45         40. Steiner Gerhard, Steinach am Brenne 57 WIFI XII                     44.57,5    10.57,3   (939)   ¦ 
Sch wIII    60. Krause Julia, Stephanskirchen       91 SC Rosenheim                  7.00,6     2.20,5   (278)   ¦ 
Sch wIII    42. Stulpe Julia, Stephanskirchen       91 SC Rosenheim                  6.05,2     1.25,1   (242)   ¦ 
M60          3. Zeller Hans-Dieter, D-Stephanskirch 41 SB DJK Rosenheim             44.03,5     2.39,1  (1823)   ¦ 
M35         17. Braunhofer Wilfried, I-Sterzing     64 Polisportiva Sterzing        37.29,1     5.48,2  (1298)   ¦ 
M45         55. Coppola Rosario, I-Sterzing         53 Polisportiva Vipiteno        49.40,7    15.40,5  (1516)   ¦ 
M30          9. Hofer Luis, I-Sterzing              68 SV Sterzing Volksbank        36.57,3     3.21,3  (1522)   ¦ 
M55         18. Iacoviello Vittorio, I-Sterzing     43 Polisportiva Sterzing        49.40,5    15.26,1    (45)   ¦ 
M35         69. Leitner Andreas, I-Sterzing         67 SV Sterzing Volksbank        44.38,1    12.57,2  (1525)   ¦ 
W30         30. Leitner Helga, I-Sterzing           69 SV Sterzing Volksbank        55.41,6    21.58,0  (1520)   ¦ 
M50         20. Nardon Renzo, I-Sterzing            48 Polisportiva Sterzing        47.02,5    14.12,5  (1517)   ¦ 
M55         17. Pase Sergio, I-Sterzing             43 Polisportiva Sterzing        49.07,6    14.53,2  (1512)   ¦ 
M35         22. Steindl Reinhard, I-Sterzing        66 SV Sterzing Volksbank        38.16,5     6.35,6  (1521)   ¦ 
W20          1. Weissteiner Silvia, I-Sterzing      79 SV Sterzing                  34.03,0      -----    (12)   ¦ 
M35        134. Mayer Herbert Jun., Strass im Zille 63 Wiener Städtische IV         51.17,7    19.36,8  (1545)   ¦ 

Total 131



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.