Innsbruck Sparkassen Stadtlauf 2002 - nach Ortschaft "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W30         46. Acker Bettina                       69 D-Mainz                    1:00.20,2    26.36,6  (2320)   ¦ 
Sch wIII    26. Blaas Johanna, I-Mals               91 SC  Laatsch                   5.35,7     0.55,6  (1609)   ¦ 
M55          6. Erhard Gebhard, I-Mals              47 SC Laatsch                   42.51,9     8.37,5  (1619)   ¦ 
M30          6. Rufinatscha Werner, I-Mals          69 SC Laatsch                   36.06,3     2.30,3  (1617)   ¦ 
M45         18. Tragust Günther, I-Mals             54 SC Laatsch                   41.32,7     7.32,5  (1618)   ¦ 
offen      177. Tragust Resi, I-Mals                46 SC  Laatsch                  16.47,1     7.31,6  (1614)   ¦ 
M35          1. Kejzar Roman, SLO-Maribor           66 Novice Extreme               31.40,9      -----     (2)   ¦ 
offen      100. Mühlbacher Ewald, Matrai A. Brenner 57 TILAK IT 1                   14.26,4     5.10,9   (174)   ¦ 
M40         94. Gschnitzer Dietmar, Matrei          62 Metallwerk Pittl Team I      50.42,7    18.08,0  (1197)   ¦ 
offen       18. Norbert Gschirr, Matrei             60 Ms wattens                   11.13,1     1.57,6   (300)   ¦ 
W35         37. Egg Margit, Matrei a.Br.            66 TILAK gemischt 2             56.17,2    21.23,6  (2096)   ¦ 
Schü II     61. Gschirr Andreas, Matrei am Brenne   89 HS Matrei/Brenner             5.19,1     1.14,0  (1843)   ¦ 
Schü II     22. Erdim Gülserim, Matrei am Brenner   89 HS Matrei/Brenner             4.45,2     0.40,1  (1845)   ¦ 
Schü II     50. Geir Stefan, Matrei am Brenner      89 HS Matrei/Brenner             5.06,9     1.01,8  (1842)   ¦ 
M30         65. Griesser Matthias, Matrei am Brenne 69 WIFI IX                      47.03,0    13.27,0   (955)   ¦ 
W20         12. Hörtnagl Christine                  74 Matrei am Brenner            46.11,4    12.08,4  (1161)   ¦ 
W20          6. Hörtnagl Waltraud                   82 Matrei am Brenner            43.16,6     9.13,6  (1162)   ¦ 
Schü II      5. Kolb Florian, Matrei am Brenner     89 HS Matrei/Brenner             4.24,6     0.19,5  (1844)   ¦ 
Schü II     19. Lener Hannes, Matrei am Brenner     89 HS Matrei/Brenner             4.41,3     0.36,2  (1841)   ¦ 
offen        9. Pfurtscheller Stefan, Matrei am Bre 86 BG/BRG Reithmann             10.51,3     1.35,8   (848)   ¦ 
M20         43. Spörr Christoph, Matrei am Brenner  85 TI - Innsbruck               39.26,4     9.14,5  (1190)   ¦ 
M40         98. Steiner Martin                      60 Matrei am Brenner            51.14,5    18.39,8  (1102)   ¦ 
M30         64. Eller Stefan                        68 Matrei/Brenner               47.00,6    13.24,6  (1386)   ¦ 
M35         20. Pacher Werner, Maurach              63 Laufteam Achensee            38.00,9     6.20,0   (673)   ¦ 
Sch w II    18. Paregger Nadine, Maurach            ?? Tri Team Achensee             5.11,5     0.45,0   (675)   ¦ 
M40         77. Schwarzmann Leopold, Maurach        59 LC Achensee                  48.18,0    15.43,3  (1235)   ¦ 
M20         42. Steinlechner Christian, Maurach     81 Bergrettung Maurach          39.11,0     8.59,1  (1233)   ¦ 
Schü IV      3. Wörndle Christopher, Maurach        93 Tri Team Achensee             4.59,1     0.19,6   (674)   ¦ 
Schü III    22. Fankhauser Patrick, Mayrhofen       91 HS Mayrhofen                  5.08,0     0.46,7  (2005)   ¦ 
Schü III    31. Klausner Georg, Mayrhofen           91 HS Mayrhofen                  5.13,6     0.52,3  (2007)   ¦ 
Schü III    18. Reitmeir Tobias, Mayrhofen          91 HS Mayrhofen                  5.04,2     0.42,9  (2008)   ¦ 
Schü III    19. Schneidinger Alexander, Mayrhofen   91 HS Mayrhofen                  5.04,5     0.43,2  (2009)   ¦ 
Schü I      23. Schweidinger Michael                87 Mayrhofen                     9.19,0     1.41,7   (684)   ¦ 
Schü III    64. Tramnitz Thomas, Mayrhofen          91 HS Mayrhofen                  6.05,4     1.44,1  (2006)   ¦ 
M35         39. Oberhofer Guenther, I-Meran         65 SC Meran                     40.01,8     8.20,9  (1120)   ¦ 
Schü III    26. Foidl Lucas, Mieders                91 BG/BRG Reithmann              5.11,2     0.49,9  (1953)   ¦ 
Schü III     8. Gander Roman, Mieders               91 BG/BRG Reithmann              4.38,2     0.16,9  (1954)   ¦ 
offen       96. Güngör Soner, Mieders               81 Metallwerk Pittl Team IV     14.16,2     5.00,7  (1205)   ¦ 
W40         15. Hirn Barbara, Mieders               59 WIFI IX                      51.10,8    10.37,9   (975)   ¦ 
Schü IV     49. Hirn Thomas                         93 Mieders                       7.06,4     2.26,9   (668)   ¦ 
M45         52. Hirn Wolfgang, Mieders              57 WIFI IX                      49.11,8    15.11,6   (974)   ¦ 
Schü IV     29. Kafka Mario                         93 Mieders                       5.52,5     1.13,0  (1670)   ¦ 
W40         36. Kafka Sabine, Mieders               60 porzens                    1:04.41,9    24.09,0   (118)   ¦ 
W45          6. Maurer Christine                    55 Mieming                      48.13,9     6.56,8   (864)   ¦ 
M35         46. Pilser Siegfried                    63 Mieming                      41.27,5     9.46,6  (2317)   ¦ 
offen       12. Spielmann Alexander, Mieming        79 TILAK IT 2                   10.59,5     1.44,0   (176)   ¦ 
M35         26. Brandstätter Manni, Mils            64 Club-Sport-Spezial           38.36,3     6.55,4    (99)   ¦ 
Schü III     9. Brandstätter Nico, Mils             92 Club-Sport-Spezial            4.43,1     0.21,8  (2133)   ¦ 
M40         83. Leiter Christoph                    60 Mils                         49.09,5    16.34,8  (1385)   ¦ 
W45         19. Moser Barbara, Mils                 57 WIFI V                       57.48,7    16.31,6   (958)   ¦ 
M20        134. Niederwieser Markus, Mils           73 Dynamo IS-LM "Wort amoi"     50.16,2    20.04,3  (1461)   ¦ 
M35         29. Staudegger Volkmar, Mils            64 Club-Sport-Spezial           38.42,8     7.01,9  (2137)   ¦ 
offen       68. Tratter Bernd, Mils                 72 Wiener Städtische III        13.31,4     4.15,9  (1541)   ¦ 
Jug m        3. Kuffer Christian, D-Mittenwald      85 Laufclub Mittenwald           7.38,2     0.20,9  (1174)   ¦ 
M40          1. Aichner Josef, I-Molten             61 SV Mölten Raiffaisen         32.34,7      -----   (786)   ¦ 
offen      226. Körber Andrea                       58 Mötz                         18.11,6     8.56,1  (2315)   ¦ 
Schü II      2. Körber Daniel, Mötz                 89 LG-Raiffeisen Telfs           4.11,9     0.06,8  (2313)   ¦ 
Sch w I     18. Körber Lisa, Mötz                   88 LG-Raiffeisen Telfs          10.26,3     2.10,7  (2314)   ¦ 
W40         22. Favretto Mariella, I-Muhlbach       62 SG Eisacktal Raiffeisen      53.29,1    12.56,2  (2495)   ¦ 
M50         14. Favretto Paolo, I-Muhlbach          51 SG Eisacktal Raiffeisen      45.54,8    13.04,8  (2494)   ¦ 
M35          9. Rogen Helmut, I-Muhlbach            67 SG Eisacktal Raiffeisen      35.11,8     3.30,9   (356)   ¦ 
M55         13. Vaja Franz, I-Muhlbach              43 SG Eisacktal Raiffeisen      46.23,8    12.09,4  (2375)   ¦ 
W55          2. Vaja Notburga, I-Muhlbach           47 SG Eisacktal Raiffeisen      56.10,7     3.24,8  (2374)   ¦ 
M20          5. Innerhofer Wilhelm, I-Mühlen/Taufer 73 Südtiroler Laufverein        31.00,9     0.49,0    (20)   ¦ 
W35         45. Berger Sabine, Münster              65 TILAK ZML 1                  58.12,9    23.19,3   (214)   ¦ 
M35         87. Kapeller Markus, Münster            64 TILAK ZML 1                  46.30,6    14.49,7   (215)   ¦ 
Schü I       6. Provin Daniel, Münster              88 BSV Brixlegg                  7.56,2     0.18,9  (1496)   ¦ 
M45         30. Provin Josef, Münster               57 BSV Brixlegg                 43.51,7     9.51,5  (1501)   ¦ 
Schü II     58. Provin Cristoph, Münster, Tirol     90 BSV Brixlegg                  5.15,0     1.09,9  (1497)   ¦ 
offen      140. Stöckl Franz, Münster, Tirol        62 ILF-ZWEI                     15.42,8     6.27,3  (2056)   ¦ 
M45         64. Dr. Alge Axel, Mutters              56 Privatklinik Triumphpfort    54.54,0    20.53,8   (303)   ¦ 
offen      203. Haselwanter Lydia, Mutters          64 Privatklinik Triumphpfort    17.27,5     8.12,0   (302)   ¦ 
M45         51. Huber Reinhard, Mutters             54 Sporttherapie Huber          48.25,8    14.25,6   (468)   ¦ 
M30        100. Leitner Marko, Mutters              72 -                            52.53,8    19.17,8   (235)   ¦ 
W35         31. Penz Ingrid, Mutters                63 RFC Natters-Mutters          54.55,0    20.01,4   (869)   ¦ 
offen       98. Slamanig Gerald, Mutters            73 TILAK IT 2                   14.18,8     5.03,3   (178)   ¦ 
W40          9. Strele Margit, Mutters              59 RFC Natters-Mutters          48.03,5     7.30,6   (868)   ¦ 
M40         97. Strele Peter, Mutters               58 RFC Natters                  51.13,9    18.39,2   (867)   ¦ 
Sch w I     21. Tschoner Verena, Mutters            88 HS d. Barmh. Schwestern      10.41,1     2.25,5  (1897)   ¦ 

Total 79



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.