Innsbruck Sparkassen Stadtlauf 2002 - nach Ortschaft "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Schü II     67. Angerer Thomas, Absam               90 SHS Absam                     5.44,7     1.39,6  (2222)   ¦ 
Sch w IV     5. Egger Hanna, Absam                  93 BLT-Volders                   5.33,1     0.39,6  (1783)   ¦ 
Schü II     15. Federspiel Harald, Absam            89 SHS Absam                     4.39,0     0.33,9  (1878)   ¦ 
Schü IV     39. Fuchs Thomas, Absam                 93 VS Hochfilzen                 6.07,2     1.27,7   (920)   ¦ 
Schü II     43. Fuschelberger Robert, Absam         89 SHS Absam                     5.04,4     0.59,3  (1877)   ¦ 
W35         13. Greiderer Elisabeth                 67 Absam                        49.01,7    14.08,1  (1246)   ¦ 
Schü III    55. Hackl Maximilian                    92 Absam                         5.44,4     1.23,1  (2391)   ¦ 
M40         17. Haidegger Klaus                     58 Absam                        38.50,6     6.15,9  (1274)   ¦ 
Schü W      12. Huber Verena                        92 Absam                         5.47,3     2.00,2  (2223)   ¦ 
Schü II     59. Isser Matthias, Absam               89 SHS Absam                     5.16,1     1.11,0  (1880)   ¦ 
M45         63. Kollmai Stephan, Absam              55 Sporttherapie Huber          54.19,4    20.19,2   (440)   ¦ 
Schü I      11. Kraxner Hans-Peter, Absam           88 SHS Absam                     8.25,2     0.47,9  (1881)   ¦ 
M50         11. Mair Otti, Absam                    52 Club-Sport-Spezial           44.53,5    12.03,5  (2141)   ¦ 
Schü I      18. Oberwasserlechner Lukas, Absam      88 SHS Absam                     8.44,3     1.07,0  (1883)   ¦ 
M20         95. Pittracher Michael, Absam           87 BG/BRG Reithmann (frei, o    45.03,9    14.52,0  (1931)   ¦ 
offen       63. Samwald Rudolf, Absam               59 TILAK LKI Verwaltung 2       13.18,9     4.03,4  (2094)   ¦ 
Schü II     70. Schmidbauer Hannes, Absam           89 SHS Absam                     5.58,0     1.52,9  (1846)   ¦ 
offen      233. Schranz Helga                       58 Absam                        18.38,1     9.22,6   (271)   ¦ 
offen      238. Schranz Nicole                      83 Absam                        18.48,2     9.32,7   (272)   ¦ 
Sch w IV     1. Schwaiger Valentina, Absam          93 BLT-Volders                   4.53,5      -----  (1782)   ¦ 
M35         55. Seyer Markus, Absam                 66 SC Reith 1                   42.25,8    10.44,9  (1476)   ¦ 
Schü W      11. Steindl Esther, Absam               91 Eislaufverein Hall            5.32,6     1.45,5  (2233)   ¦ 
Schü IV     36. Steindl Fabian, Absam               94 Judozentrum Innsbruck         6.03,3     1.23,8  (2234)   ¦ 
offen       17. Steindl Johannes                    66 Absam                        11.13,0     1.57,5  (2229)   ¦ 
offen      240. Steindl Sandra                      68 Absam                        18.55,3     9.39,8  (2230)   ¦ 
Schü I      15. Steindl Tobias, Absam               88 CSI                           8.41,7     1.04,4  (2231)   ¦ 
offen      234. Strassl Petra                       72 Absam                        18.41,6     9.26,1  (2232)   ¦ 
M30        107. Terzer Martin                       68 Absam                        55.22,0    21.46,0  (1694)   ¦ 
Schü I      41. Unterfrauner Stefan, Absam          88 SHS Absam                    10.35,8     2.58,5  (1886)   ¦ 
Schü III    63. Unterfrauner Thomas                 91 Absam                         6.00,6     1.39,3  (2393)   ¦ 
W20         68. Wagner Claudia                      74 Absam                        59.42,7    25.39,7  (2065)   ¦ 
Schü III    37. Wittauer Matthias, Absam            91 Haller Gym                    5.18,8     0.57,5  (2367)   ¦ 
M40        111. Wittauer Robert, Absam              59 Pitagora Neubau              58.26,2    25.51,5   (696)   ¦ 
M45         70. Zitterl Michael, Absam              53 WIFI IV                      56.54,4    22.54,2   (715)   ¦ 
M30         88. Felderer Christian, Absam   /   Tir 71 /                            49.45,7    16.09,7   (268)   ¦ 
M30        112. Klingler Markus, Achenkirch         71 WIFI II                      56.43,0    23.07,0   (703)   ¦ 
M30         14. Kritzinger Manfred                  68 I-Aica di Fiè                38.13,4     4.37,4  (2380)   ¦ 
Schü I       4. Plattner Thomas, I-Aica di Fiè      87 SU Jenesien                   7.48,1     0.10,8   (658)   ¦ 
Schü IV     23. Brugger Felix                       93 Aldrans                       5.43,6     1.04,1   (690)   ¦ 
Sch w II    18. Burgstaller Lisa, Aldrans           89 AGI                           5.11,5     0.45,0  (1744)   ¦ 
M40         37. Gapp Andreas, Aldrans               58 IKB AG - Verkauf             41.48,2     9.13,5  (1638)   ¦ 
W40         30. Gapp Margit, Aldrans                61 IKB AG - Frauen              58.09,3    17.36,4  (1645)   ¦ 
W35         43. Lercher Monika, Aldrans             67 -                            58.01,5    23.07,9   (259)   ¦ 
W20         34. Muigg Sandra, Aldrans               74 Sporttherapie Huber          52.54,9    18.51,9   (404)   ¦ 
offen       69. Reimeir Oliver, Aldrans             71 Privatklinik Triumphpfort    13.32,5     4.17,0  (1256)   ¦ 
W50          8. Walpoth Monika, Aldrans             52 Sporttherapie Huber          55.11,1    15.21,8   (320)   ¦ 
Schü IV     11. Zimmermann Felix                    93 Aldrans                       5.28,8     0.49,3   (677)   ¦ 
Schü I      20. Zimmermann Paul, Aldrans            88 BG/BRG Reithmann (frei, o     8.48,3     1.11,0  (1982)   ¦ 
offen      145. Grassegger Horst, Ampass            66 Privatklinik Triumphpfort    15.45,1     6.29,6  (1277)   ¦ 
Schü II     11. Reitter Maximilian, Ampass          90 BG/BRG Reithmann 1            4.33,3     0.28,2  (1916)   ¦ 
M30        108. Waldnig Norbert, Ampass             70 WIFI XIV                     55.23,1    21.47,1   (953)   ¦ 
AK M         1. Wolf Hannes, Ampass                 74 UECI                         14.05,8      -----  (2071)   ¦ 
W20          4. Bramböck  Eva, Angath               78 mtv-tirol                    41.13,3     7.10,3   (293)   ¦ 
M55         23. Winkelmann Norbert                  43 Angath                       53.41,8    19.27,4  (1066)   ¦ 
M30         30. Hochstaffl Josef                    71 Angerberg                    41.11,1     7.35,1   (279)   ¦ 
offen       23. Höfle Markus, Angererberg           63 Verein f. Freizeitsport-S    11.37,9     2.22,4   (775)   ¦ 
M30         51. Kugler Günter                       70 Arzl                         45.04,5    11.28,5   (264)   ¦ 
M30        117. Lang Christoph                      68 Arzl                       1:00.26,0    26.50,0  (2293)   ¦ 
Jug w        1. Kröll Julia, Aschau                 85 LG Pletzer Hopfgarten         8.28,3      -----  (1729)   ¦ 
offen       62. Kröll Franz, Aschau, Zillertal      48 SV Aschau im Zillertal       13.16,8     4.01,3   (854)   ¦ 
Jug m       11. Waldner Andreas, Aschau, Zillertal  86 BORG Ibk.                     9.05,8     1.48,5  (1716)   ¦ 
W30         10. Asch Judith, Axams                  71 Sporttherapie Huber          48.19,7    14.36,1   (544)   ¦ 
W45         20. Falkner Renate                      53 Axams                      1:01.08,5    19.51,4  (1107)   ¦ 
M75          1. Fasser Kurt, Axams                  27 LSV 90 Kitzbühel             47.13,4      -----  (1103)   ¦ 
M35        158. Fritz Erwin                         63 Axams                        58.39,7    26.58,8  (1108)   ¦ 
W50          3. Gstader Christine, Axams            50 LG Telfs                     47.17,3     7.28,0  (1225)   ¦ 
W35         55. Hoindasch-Schönsleben Helga         63 Axams                      1:02.00,5    27.06,9  (2288)   ¦ 
M70          2. Kyrcz Otto, Axams                   29 LSV 90 Kitzbühel           1:16.05,1    21.16,5  (2068)   ¦ 
W30         16. Larocque Josee, Axams               70 Burton Sportartikel GmbH     50.11,5    16.27,9  (1247)   ¦ 
offen      173. Mayr Katharina, Axams               84 WIFI III                     16.41,0     7.25,5   (994)   ¦ 
M30         22. Peer Norbert, Axams                 68 Team HEADS                   38.49,3     5.13,3   (105)   ¦ 
Schü II     20. Pichler Sebastian, Axams            90 BG/BRG Reithmann 2            4.42,5     0.37,4  (1958)   ¦ 
M20         47. Riedl Hansjörg, Axams               75 Metallwerk Pittl Team I      39.48,1     9.36,2  (1193)   ¦ 
M30         43. Saurer Thomas                       72 Axams                        43.42,6    10.06,6  (1089)   ¦ 
W45         21. Schaffenrath Andrea                 57 Axams                      1:01.09,1    19.52,0  (1109)   ¦ 
offen        7. Schaffenrath Roland, Axams          80 HSV-Absam                    10.32,4     1.16,9  (1345)   ¦ 
M35         84. Schrettenhauser Martin, Axams       67 WIFI XVII                    46.22,2    14.41,3   (968)   ¦ 
M50         18. Steiner Kurt, Axams                 50 IKB AG - Bäder               46.57,3    14.07,3  (1628)   ¦ 
W30         45. Truksa Dagmar                       71 Axams                      1:00.14,5    26.30,9  (2319)   ¦ 

Total 79



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.