Innsbruck Sparkassen Stadtlauf 2002 - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
offen       39. Wachter Andreas, Innsbruck          71 Privatklinik Triumphpfort    12.13,4     2.57,9  (1257)   ¦ 
M30        102. Wachter Herwig, Innsbruck           69 LHB 1                        53.47,7    20.11,7  (2204)   ¦ 
Sch w II    75. Wachter Simone, Innsbruck           89 HS d. Barmh. Schwestern       6.42,3     2.15,8  (1901)   ¦ 
Schü II     44. Wagner Benjamin, Telfs              90 LG-Raiffeisen Telfs           5.04,6     0.59,5  (1468)   ¦ 
W20         68. Wagner Claudia                      74 Absam                        59.42,7    25.39,7  (2065)   ¦ 
M40        106. Wagner Gert                         62 Telfs                        53.55,8    21.21,1  (1523)   ¦ 
Sch wIII     5. Wagner Iris, Reutte                 91 SV Raiba Reutte               5.00,4     0.20,3   (683)   ¦ 
M35         56. Wagner Jörg, D-Rosenheim            67 LG Happing Rosenheim         42.30,9    10.50,0   (773)   ¦ 
Sch w II     5. Wagner Lisa-Maria, Reutte           89 SV Raiba Reutte               4.42,6     0.16,1  (1004)   ¦ 
offen      245. Wagner Maria Luise, Wattens         54 TILAK Psychiatrie 3          18.59,3     9.43,8   (161)   ¦ 
Schü IV     25. Wagner Martin, Lechaschau           94 SV Raiba Reutte               5.46,5     1.07,0  (1006)   ¦ 
offen      153. Wagner Ruth, Innsbruck              74 Hypo Tirol 1                 16.04,9     6.49,4  (2331)   ¦ 
offen      194. Wagner Wolfgang, Rum                66 Metallwerk Pittl Team VI     17.17,7     8.02,2  (1215)   ¦ 
M45         62. Wahlen Christian                    56 Zell am Ziller               53.20,0    19.19,8   (431)   ¦ 
offen      150. Waibl Elke, Innsbruck               69 TILAK gemischt 4             15.59,8     6.44,3  (2084)   ¦ 
W30         44. Waimann Alexandra                   69 Rum                          59.57,4    26.13,8  (1358)   ¦ 
M35         40. Waimann Thomas                      65 Rum                          40.02,4     8.21,5  (1117)   ¦ 
Schü I      32. Walch Thomas                        87 Innsbruck                     9.55,5     2.18,2  (1047)   ¦ 
offen       79. Walch Thomas, Innsbruck             66 TILAK Psychiatrie 1          13.44,6     4.29,1   (152)   ¦ 
offen      106. Waldegger Thomas, Feichten          72 TILAK ZML 2                  14.30,5     5.15,0   (136)   ¦ 
W45         11. Walder Elisabeth                    55 Hall in Tirol                51.06,4     9.49,3  (1349)   ¦ 
M50          6. Walder Kurt                         49 Hall in Tirol                43.30,0    10.40,0  (1350)   ¦ 
M45         61. Waldhart Johann                     55 A                            52.49,6    18.49,4    (39)   ¦ 
M35          7. Waldhart Thomas, Oberhofen          64 LG Raiffeisen Telfs          34.46,0     3.05,1    (94)   ¦ 
M20         70. Waldhuber Sebastian, Innsbruck      76 Limnologie 1                 42.22,2    12.10,3  (1764)   ¦ 
Jug m       11. Waldner Andreas, Aschau, Zillertal  86 BORG Ibk.                     9.05,8     1.48,5  (1716)   ¦ 
W20         45. Waldner Barbara, Innsbruck          89 BG/BRG Reithmann (frei, o    55.07,5    21.04,5  (1973)   ¦ 
W30         35. Waldner Katharina                   70 A                            56.16,6    22.33,0    (52)   ¦ 
Schü I       7. Waldner Roman, Innsbruck            87 BG/BRG Reithmann 1            7.59,6     0.22,3  (1934)   ¦ 
Jug M        9. Waldnig Marco, Innsbruck            88 ASVÖ-RECI                     9.03,7     1.24,5  (1736)   ¦ 
M30        108. Waldnig Norbert, Ampass             70 WIFI XIV                     55.23,1    21.47,1   (953)   ¦ 
M35        117. Waldvogel Andreas, Rum              66 UNIQA                        49.22,1    17.41,2  (1426)   ¦ 
M30         93. Wallenta Michael, Schwaz            69 TILAK LKI Verwaltung 2       50.43,1    17.07,1   (201)   ¦ 
Sch w IV    27. Wallner Klara, Innsbruck            94 VS Angergasse                 6.40,9     1.47,4   (859)   ¦ 
Schü III    57. Wallner Lukas, Innsbruck            91 BG Sillgasse                  5.47,9     1.26,6   (857)   ¦ 
W35         62. Wallner Nikola, Ibk                 66 Sporttherapie Huber        1:07.31,7    32.38,1   (321)   ¦ 
M35         41. Wallner Wolfgang                    65 Jenbach                      40.08,2     8.27,3  (1367)   ¦ 
W50          8. Walpoth Monika, Aldrans             52 Sporttherapie Huber          55.11,1    15.21,8   (320)   ¦ 
M35         74. Walser Andreas, Zams                64 WIFI XII                     44.44,4    13.03,5   (951)   ¦ 
W35         40. Walser Christine, Zams              65 WIFI XII                     57.39,0    22.45,4   (950)   ¦ 
Sch wIII    25. Walter Katrin                       91 Götzens                       5.34,1     0.54,0  (1686)   ¦ 
Schü M       6. Walter Matthias, Innsbruck          90 Kunterbunt SG                 4.17,4     0.25,8    (57)   ¦ 
Schü II     27. Walter Matthias, Götzens            89 BG/BRG Reithmann 2            4.49,8     0.44,7  (1914)   ¦ 
Schü IV     20. Walter Sebastian, Innsbruck         93 Kunterbunt SG                 5.41,1     1.01,6  (2246)   ¦ 
M20         65. Waltl Anton                         74 A                            41.46,8    11.34,9  (2422)   ¦ 
Schü I      39. Waltl Christoph, Hall in Tirol      88 WIFI XIII                    10.28,2     2.50,9   (983)   ¦ 
M40         88. Waltl Johannes, Hall in Tirol       59 WIFI XIII                    49.57,9    17.23,2   (986)   ¦ 
W45         17. Wander Ida, Zirl                    53 Wiener Städtische I          54.15,8    12.58,7  (1533)   ¦ 
offen        2. Wanivenhaus Michael, Innsbruck      59 Voll-Dampf                    9.43,2     0.27,7   (910)   ¦ 
W20         75. Wanka Lisa                          85 Innsbruck                  1:02.27,2    28.24,2   (883)   ¦ 
M20         40. Wanner Markus, Inzing               75 Wiener Städtische II         39.07,4     8.55,5  (1536)   ¦ 
M20        101. Warkus Stefan                       81 D-Leppersdorf                46.01,5    15.49,6  (2099)   ¦ 
offen      278. Warum Marisa                        88 Rum                          23.04,0    13.48,5   (888)   ¦ 
offen      279. Warum Peter                         54 Rum                          23.11,6    13.56,1    (88)   ¦ 
Jug W        2. Weber Ramona, Innsbruck             86 UECI                          7.52,2     0.00,2   (723)   ¦ 
M20        120. Weberberger Markus                  74 Innsbruck                    48.14,4    18.02,5  (1313)   ¦ 
M50         21. Wechner Helmuth                     50 Wörgl                        47.14,5    14.24,5  (2248)   ¦ 
Sch wIII    17. Wechselberger Carina, Schwaz        91 SHS Schwaz                    5.22,1     0.42,0  (1859)   ¦ 
M35         93. Wechselberger Erich, Telfs          66 TILAK LKI Verwaltung 1       47.04,0    15.23,1   (199)   ¦ 
Sch wIII    16. Wechselberger Magdalena, Weerberg   91 SHS Schwaz                    5.19,0     0.38,9  (1857)   ¦ 
M30         73. Weglehner Alexander, Völs           69 Wiener Städtische I          47.55,0    14.19,0  (1534)   ¦ 
Schü III    29. Weigl Valentin, Rosenheim           92 SC Rosenheim                  5.12,3     0.51,0   (262)   ¦ 
Schü M       5. Weisbrich Daniel, A                 90 TSV Partenkirchen             4.00,0     0.08,4   (140)   ¦ 
Schü II     69. Weißenhofer Philipp, Vomp           90 SHS Schwaz                    5.54,2     1.49,1  (1864)   ¦ 
W20         57. Weiss Isabell, Innsbruck            78 Metallwerk Pittl Team II     57.07,8    23.04,8  (1218)   ¦ 
Schü I      33. Weiss Johannes, Innsbruck           88 BG/BRG Reithmann (frei, o     9.56,8     2.19,5  (1981)   ¦ 
Schü III    42. Weiss Martin, Innsbruck             91 BG/BRG Reithmann              5.25,5     1.04,2   (816)   ¦ 
W30         52. Weissbacher Martina, A              69 tiroler wasserkraft MAC 1  1:08.33,2    34.49,6  (1775)   ¦ 
M20          9. Weissteiner Michael, I-Gesteig      77 SV Sterzing Volksbank        32.57,8     2.45,9     (9)   ¦ 
W20          1. Weissteiner Silvia, I-Sterzing      79 SV Sterzing                  34.03,0      -----    (12)   ¦ 
M20         34. Weitlaner Erwin, Innsbruck          73 Union Raika Compedal         38.36,5     8.24,6   (263)   ¦ 
offen      196. Weitzenböck Eva, Innsbruck          74 TILAK gemischt 4             17.18,4     8.02,9  (1375)   ¦ 
W40         25. Wenusch Renate, I-Schludern         62 SV Schluderns/Raiffeisen     55.12,2    14.39,3  (1407)   ¦ 
Sch w I      5. Wenusch Stefanie                    88 I-Schluderns                  8.50,2     0.34,6  (1403)   ¦ 
Sch wIII    33. Weymar Milena, Rosenheim            92 SC Rosenheim                  5.53,3     1.13,2   (241)   ¦ 
Sch w IV    40. Weymar Pia, Rosenheim               94 SC Rosenheim                  7.50,9     2.57,4   (239)   ¦ 
Sch wIII    34. Weymar Simona, Rosenheim            91 SC Rosenheim                  5.54,3     1.14,2   (240)   ¦ 
Schü III    50. Wichmann Max, A                     92 SC Rosenheim                  5.32,7     1.11,4  (2432)   ¦ 
Schü II     29. Wieser Sebastian, Tulfes            90 BG/BRG Reithmann 3            4.50,0     0.44,9  (1922)   ¦ 
Jug M       13. Wifling Lukas, Schwaz               87 SHS Schwaz                    9.35,0     1.55,8   (647)   ¦ 
Sch w I     37. Wild Sabrina, Zirl                  87 TC Zirl                      12.05,1     3.49,5  (1653)   ¦ 
Schü II     52. Wildner Johannes, Zirl              90 BG/BRG Reithmann 4            5.09,4     1.04,3  (1956)   ¦ 
M35        115. Wille Anton, Stams                  63 Limnologie 1                 48.52,1    17.11,2  (1761)   ¦ 
offen       19. Wilson Axel, Innsbruck              75 Experimentalphysik AG Bla    11.14,8     1.59,3  (1450)   ¦ 
W40         32. Wimmer Regina, Inzing               58 Firma Pichl                  58.36,9    18.04,0  (2128)   ¦ 
Sch w II    54. Winder Livia, Innsbruck             90 BG/BRG Reithmann 4            5.58,7     1.32,2  (1940)   ¦ 
M55         23. Winkelmann Norbert                  43 Angath                       53.41,8    19.27,4  (1066)   ¦ 
W35         14. Winkler Angelika, Wattens           63 LT Swarovski                 49.58,7    15.05,1  (2166)   ¦ 
W30          9. Winkler Laura, Innsbruck            68 Privatklinik Triumphpfort    47.53,6    14.10,0  (1273)   ¦ 
Sch w II    20. Winkler Silke, Rum                  89 HS Rum                        5.12,0     0.45,5  (1709)   ¦ 
M35         31. Wint Simon, Ibk                     67 Sporttherapie Huber          39.02,7     7.21,8   (313)   ¦ 
Schü I      36. Winter Bernhard, Baumkirchen        88 SV Baumkirchen               10.01,1     2.23,8   (311)   ¦ 
M45         19. Winter Dietmar, Baumkirchen         56 SV Baumkirchen               41.37,5     7.37,3   (310)   ¦ 
W40         24. Winter Erika, Baumkirchen           61 SV Baumkirchen               54.58,2    14.25,3   (309)   ¦ 
M35        153. Winter Mario                        67 A                            57.24,8    25.43,9   (613)   ¦ 
Schü III    34. Winter Markus, Baumkirchen          91 SV Baumkirchen                5.15,0     0.53,7   (308)   ¦ 
W40         21. Witsch-Baumgartner Martina          62 Silz, Tirol                  53.10,6    12.37,7  (1436)   ¦ 
Schü III    37. Wittauer Matthias, Absam            91 Haller Gym                    5.18,8     0.57,5  (2367)   ¦ 
M40        111. Wittauer Robert, Absam              59 Pitagora Neubau              58.26,2    25.51,5   (696)   ¦ 
M40         81. Wolf Christian, Völs                58 IKB AG - Bäder               49.07,7    16.33,0  (1627)   ¦ 
Sch w II    49. Wolf Christine, Innsbruck-Igls      89 BG/BRG Reithmann 4            5.52,1     1.25,6   (833)   ¦ 
AK M         1. Wolf Hannes, Ampass                 74 UECI                         14.05,8      -----  (2071)   ¦ 
W35          4. Wolf Kathrin, D-Grassau             66 TSV 1860 Rosenheim           37.22,1     2.28,5   (369)   ¦ 
AK M        24. Wolf Maximilian, A                  48 UECI                         17.56,8     3.51,0  (1581)   ¦ 
Jug M        5. Wolters Sebastian, A                87 TSV Partenkirchen             8.32,4     0.53,2   (139)   ¦ 
M45          5. Wörndl Konrad, D-Samerberg          57 SB DJK Rosenheim             38.04,1     4.03,9  (1822)   ¦ 
offen       50. Wörndle Christoph, Reith bei Seefel 76 CDB renner                   12.44,8     3.29,3  (2112)   ¦ 
Schü IV      3. Wörndle Christopher, Maurach        93 Tri Team Achensee             4.59,1     0.19,6   (674)   ¦ 
Schü I      12. Wright Josef, Innsbruck             88 Turnerschaft IBK              8.29,9     0.52,6  (2352)   ¦ 
Jug M        8. Wukowitsch Daniel, Breitenbach      87 SC-Lattella-Wörgl/Team In     8.42,5     1.03,3   (556)   ¦ 
M20        150. Wunder Gerhard, Innsbruck           76 Uni Innsbruck                52.21,3    22.09,4  (1416)   ¦ 
M20         39. Wurm Bernhard, Bruck am Ziller      76 Told Auto Fügen              38.54,9     8.43,0  (1319)   ¦ 
Sch w I      1. Wurzer Christina-Maria, Volders     87 BLT-Volders                   8.15,6      -----  (1794)   ¦ 
M30         35. Wurzer Markus, Hall in Tirol        68 WIFI XII                     41.47,3     8.11,3   (995)   ¦ 
M40         28. Wurzer Roman, Hall in Tirol         60 WIFI XV                      40.32,2     7.57,5   (717)   ¦ 

Total 115



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.