Innsbruck Sparkassen Stadtlauf 2002 - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M45         44. Kaetzler Adalbert, Sistrans         56 WIFI V                       46.23,1    12.22,9   (963)   ¦ 
Schü III    46. Kaetzler Philipp, Sistrans          91 BG/BRG Sillgasse              5.28,0     1.06,7  (1713)   ¦ 
W20         62. Käfer Alexandra, Weer               76 Sporttherapie Huber          57.55,4    23.52,4   (458)   ¦ 
Schü IV     29. Kafka Mario                         93 Mieders                       5.52,5     1.13,0  (1670)   ¦ 
Sch w II    36. Kafka Mona                          89 A                             5.31,7     1.05,2   (475)   ¦ 
W40         36. Kafka Sabine, Mieders               60 porzens                    1:04.41,9    24.09,0   (118)   ¦ 
M35        159. Kähler Christian, Hall I.t.         65 TILAK gemischt 2             59.13,1    27.32,2   (206)   ¦ 
Sch w I     15. Kaier Birgit, Innsbruck             88 HS d. Barmh. Schwestern      10.02,9     1.47,3  (1896)   ¦ 
Schü IV     43. Kainz Thomas                        93 A                             6.11,6     1.32,1   (604)   ¦ 
M20         58. Kaltschmid Gregor                   80 Innsbruck                    40.56,3    10.44,4  (2453)   ¦ 
offen      249. Kamali Armita, Innsbruck            77 TILAK Psychiatrie 1          19.04,2     9.48,7   (153)   ¦ 
Schü III    53. Kammerlander Alexander, Schwaz      91 SHS Schwaz                    5.41,3     1.20,0  (1867)   ¦ 
M35         87. Kapeller Markus, Münster            64 TILAK ZML 1                  46.30,6    14.49,7   (215)   ¦ 
M35         98. Kapfinger Walter, A                 63 WIFI                         47.30,1    15.49,2   (501)   ¦ 
Sch w II    51. Karahasanovic Elvira                89 Innsbruck                     5.54,8     1.28,3  (2267)   ¦ 
offen      215. Karbon Birgit, A                    79 tiroler wasserkraft MAC 1    17.52,0     8.36,5  (1773)   ¦ 
offen      116. Karbon Claudia                      79 Rum                          14.52,2     5.36,7  (1698)   ¦ 
offen        6. Karu Moritz, Innsbruck              79 UNI - ISW 4                  10.29,3     1.13,8    (84)   ¦ 
Sch w II    40. Kastrati Dorina, A                  90 Lauffreunde Sarntal/Raiff     5.38,4     1.11,9  (2184)   ¦ 
W20         59. Kathrein Sarah, Innsbruck           79 TILAK Chirurgie OP           57.21,5    23.18,5   (195)   ¦ 
Jug w        6. Kätzler Gabriele                    86 A                            10.48,3     2.20,0   (607)   ¦ 
M20        149. Kaufmann Christian                  77 Innsbruck                    52.10,4    21.58,5  (2415)   ¦ 
W45         18. Kaufmann Margit, Hall in Tirol      56 Privatklinik Triumphpfort    56.16,1    14.59,0  (1262)   ¦ 
Jug w        5. Kecht Stefanie, Baumkirchen         86 BLT-Volders                  10.33,4     2.05,1  (1797)   ¦ 
M35          1. Kejzar Roman, SLO-Maribor           66 Novice Extreme               31.40,9      -----     (2)   ¦ 
Jun m        6. Kempl Manuel                        83 Innsbruck                    48.54,1    16.30,0   (872)   ¦ 
W35         63. Kennel-Blank Luzie, Ibk             64 Sporttherapie Huber        1:07.48,3    32.54,7   (452)   ¦ 
Sch w IV    18. Kennel Josephine                    94 Innsbruck                     6.12,9     1.19,4  (1721)   ¦ 
Sch w IV    19. Kennel Lisa                         93 Innsbruck                     6.14,4     1.20,9  (1720)   ¦ 
Schü I      26. Kern Manuel, Hall in Tirol          88 SHS Absam                     9.31,9     1.54,6  (1879)   ¦ 
Sch wIII    15. Kern Samantha, Innsbruck            91 ASVÖ-RECI                     5.16,1     0.36,0  (1741)   ¦ 
M35         18. Kerschat Michael                    64 A                            37.40,3     5.59,4  (2492)   ¦ 
M40         89. Kerschbaumer Christian, Innsbruck   61 WIFI 6                       49.59,7    17.25,0    (36)   ¦ 
offen      277. Kerschdorfer Barbara, Hippach       58 SPEEDY TEAM                  21.43,8    12.28,3  (2296)   ¦ 
Schü II     60. Kerscher Christoph, Volders         90 BLT-Volders                   5.16,8     1.11,7  (1820)   ¦ 
Sch wIII    37. Kerscher Sandra, Volders            92 BLT-Volders                   5.55,6     1.15,5  (1819)   ¦ 
M35         75. Kerschner Herbert                   63 Innsbruck                    45.02,4    13.21,5  (2301)   ¦ 
M35         96. Kertess Alexander                   65 A                            47.23,8    15.42,9   (765)   ¦ 
M40         58. Ketunuti Songtam                    60 Innsbruck                    45.12,5    12.37,8  (1054)   ¦ 
Jug M       12. Keusch Karl Wolfgang, A             88 SHS Schwaz                    9.25,9     1.46,7   (928)   ¦ 
W20         80. Kiefer Caroline                     82 Innsbruck                  1:04.03,2    30.00,2   (270)   ¦ 
M30          8. Kiem Franz                          69 I-Barbiano                   36.34,5     2.58,5  (2478)   ¦ 
W50          9. Kienast Ilse                        51 Ellbögen                     55.50,6    16.01,3   (865)   ¦ 
Schü II      3. Kienzl Harald, I-Sarntal            89 Lauffreunde Sarntal/Raiff     4.18,5     0.13,4  (2178)   ¦ 
Schü III     1. Kienzl Raimund, A                   91 Lauffreunde Sarntal/Raiff     4.21,3      -----  (2171)   ¦ 
W30         40. Kindler Brigitte                    69 Innsbruck                    59.15,9    25.32,3  (1663)   ¦ 
Schü W      20. Kirchebner Beatrix, Innsbruck       93 UECI                          7.31,6     3.44,5  (1550)   ¦ 
M35        130. Kirchebner Claus                    67 Innsbruck                    50.53,2    19.12,3   (116)   ¦ 
M20        128. Kirchler Willi                      79 Tux                          49.23,3    19.11,4  (1490)   ¦ 
Sch wIII    39. Kirchmaier Verena                   92 Innsbruck                     6.01,4     1.21,3   (780)   ¦ 
offen      218. Kirchmair Bruno, A                  57 BEG I                        18.01,3     8.45,8  (1751)   ¦ 
M35        105. Kirschner Markus, Innsbruck         67 tiroler wasserkraft          48.08,5    16.27,6  (2082)   ¦ 
Schü III    16. Kitzmüller Christoph                91 A                             5.03,2     0.41,9  (2377)   ¦ 
M30        118. Kitzmüller Jürgen, Hall in Tirol    70 PITAGORA NEUBAU            1:03.24,8    29.48,8  (2371)   ¦ 
offen       85. Kiziljatak Ferahat, Innsbruck       79 TILAK KH Natters             13.54,0     4.38,5   (149)   ¦ 
Schü M      18. Klancnik Nico                       90 A                             5.32,5     1.40,9   (806)   ¦ 
M30        114. Klapeer Rainer                      70 A                          1:00.01,8    26.25,8   (794)   ¦ 
Schü III    31. Klausner Georg, Mayrhofen           91 HS Mayrhofen                  5.13,6     0.52,3  (2007)   ¦ 
offen       84. Klein Alfred, Terfens               80 Swarovski Abtlg. Forschun    13.52,2     4.36,7  (1494)   ¦ 
M30         69. Kleinheinz Helmut, A                72 LLC Kramsach                 47.30,0    13.54,0   (771)   ¦ 
M30         48. Kleinheinz Martin                   70 Reith im Alpbachtal          44.38,8    11.02,8   (772)   ¦ 
offen      170. Klement Elisabeth, Innsbruck        78 Architekturbüro Atelier P    16.38,3     7.22,8  (2107)   ¦ 
W35         27. Klingenschmid Gaby, Rinn, Tirol     63 SV Rinn                      54.31,2    19.37,6  (1012)   ¦ 
Schü II     14. Klingenschmid Manuel, Volders       89 BLT-Volders                   4.38,0     0.32,9  (1812)   ¦ 
Jug w        3. Klingenschmid Nicole, Volders       85 BLT-Volders                   9.12,7     0.44,4  (1799)   ¦ 
Sch wIII    19. Klingenschmid Simona, Baumkirchen   91 BLT-Volders                   5.24,4     0.44,3  (2261)   ¦ 
M35         10. Klingler Andreas, Wien              64 Mointainbiker                35.43,1     4.02,2  (2010)   ¦ 
W30         23. Klingler Dagmar                     68 Innsbruck                    52.49,8    19.06,2   (230)   ¦ 
M30        112. Klingler Markus, Achenkirch         71 WIFI II                      56.43,0    23.07,0   (703)   ¦ 
W40         38. Kljma Andrea                        60 Innsbruck                  1:06.23,5    25.50,6  (2002)   ¦ 
Schü III    21. Kloger Tobias, Rinn, Tirol          91 BG/BRG Reithmann              5.06,0     0.44,7  (1952)   ¦ 
M40         45. Klotz Benedikt, Innsbruck           62 IKB AG - Verkauf             43.10,5    10.35,8  (1639)   ¦ 
M35        129. Klotz Wolfgang, Wattens             66 Wiener Städtische III        50.35,8    18.54,9  (1540)   ¦ 
M35        155. Knab Christoph, Innsbruck           64 ILF-EINS                     57.46,7    26.05,8  (2048)   ¦ 
W30         18. Knapp Andrea                        71 Weerberg                     50.55,7    17.12,1   (138)   ¦ 
M30        104. Knapp Werner                        70 Jenbach                      54.08,2    20.32,2  (2333)   ¦ 
M50         30. Knapp Wilhelm, Wattens              52 BLT-Volders                  49.59,8    17.09,8  (1818)   ¦ 
M30         54. Knoflach Hans, Thaur                70 LC Mezzo Litro               45.50,5    12.14,5  (2202)   ¦ 
Sch w II     9. Knoflach Katrin, Obernberg          90 SV Obernberg                  4.54,0     0.27,5  (1712)   ¦ 
M50          2. Knoll Robert                        52 A                            36.22,1     3.32,1  (2197)   ¦ 
Schü IV     22. Knoll Simon, Sarnthein              94 Lauffreunde Sarntal Raiff     5.43,1     1.03,6  (2169)   ¦ 
W35         61. Knop Christiane, Ibk                64 Sporttherapie Huber        1:06.21,4    31.27,8   (444)   ¦ 
M20         72. Koblmüller Stephan                  77 Graz                         42.28,2    12.16,3  (1305)   ¦ 
Schü III    30. Koch Christian, Fulpmes             92 Hobby Fulpmes                 5.13,2     0.51,9   (443)   ¦ 
offen      261. Koch Corinna, A                     70 BBT                          19.47,0    10.31,5  (1747)   ¦ 
M20         26. Koch Dieter, A                      78 Rennerclub Vinschgau Raif    37.48,9     7.37,0  (1605)   ¦ 
M40          9. Koch Hermann                        61 A                            36.50,7     4.16,0  (2410)   ¦ 
W30         11. Koch Sabine, Fulpmes                70 Hobby Fulpmes                48.32,9    14.49,3  (1467)   ¦ 
M20         50. Kocher Martin, Innsbruck            73 Dynamo IS-LM "I kimm glei    39.55,6     9.43,7  (1457)   ¦ 
W35         32. Köcher Monika                       65 Innsbruck                    55.03,1    20.09,5  (2241)   ¦ 
M20         98. Köchler Wolfgang, A                 78 LC Gallzein                  45.13,8    15.01,9    (80)   ¦ 
M30         97. Kofler Clemens                      72 A                            52.14,2    18.38,2    (92)   ¦ 
Sch w I     24. Kofler Jaqueline, A                 88 BG/BRG Reithmann 2           10.45,1     2.29,5  (1965)   ¦ 
Sch w II    43. Kofler Katharina, Götzens           90 Akademisches Gymnasium        5.41,9     1.15,4  (1665)   ¦ 
Schü II      7. Kofler Kurti, I-Schluderns          89 SV Schluderns/Raiffeisen      4.28,5     0.23,4  (1409)   ¦ 
Schü I      15. Kofler Lukas, Götzens               88 Akademisches Gymnasium        8.41,7     1.04,4  (1664)   ¦ 
Sch w I      4. Kofler Monika, A                    88 Lauffreunde Sarntal/Raiff     8.39,7     0.24,1  (2185)   ¦ 
offen      276. Kofler Priska, Innsbruck            80 SPEEDY TEAM                  21.43,6    12.28,1  (2300)   ¦ 
W40         14. Kofler Roswitha, I-Schluderns       61 SV Schluderns/Raiffeisen     50.50,3    10.17,4  (1408)   ¦ 
offen       35. Kofler Wolfgang                     66 Kolsassberg                  12.03,9     2.48,4  (2490)   ¦ 
Sch w II    48. Kogleck Stefanie, A                 89 BG/BRG Reithmann 4            5.51,0     1.24,5   (807)   ¦ 
M35         91. Kogler Manfred                      63 Kundl                        47.00,7    15.19,8  (1366)   ¦ 
M20        142. Kohl Clemens, A                     89 BG/BRG Reithmann (frei, o    51.11,6    20.59,7  (1984)   ¦ 
Jug m        9. Köhle Daniel, Innsbruck             86 BG/BRG Reithmann              8.28,9     1.11,6   (820)   ¦ 
W20         73. Kokolj Petra                        76 Innsbruck                  1:00.30,6    26.27,6  (1381)   ¦ 
offen      121. Kolar Ernst, Volders                52 Wiener Städtische IV         15.03,9     5.48,4  (1542)   ¦ 
Schü II      5. Kolb Florian, Matrei am Brenner     89 HS Matrei/Brenner             4.24,6     0.19,5  (1844)   ¦ 
offen      263. Köll Monika, Innsbruck              67 Hypo Tirol 2                 20.03,0    10.47,5  (2329)   ¦ 
M40        109. Koll Reinhard                       60 A                            57.03,3    24.28,6  (1463)   ¦ 
Sch wIII    31. Kölle Isabelle, Innsbruck           91 VS Mariahilf                  5.47,2     1.07,1  (1082)   ¦ 
Schü III     4. Koller Florian, Breitenbach         91 LT-Breitenbach                4.33,0     0.11,7   (753)   ¦ 
M30          4. Koller Markus, Breitenbach am Inn   69 SCLT-Breitenbach             35.38,3     2.02,3  (2441)   ¦ 
M45         63. Kollmai Stephan, Absam              55 Sporttherapie Huber          54.19,4    20.19,2   (440)   ¦ 
W20         66. Kolorz Alexandra                    79 A                            58.44,5    24.41,5  (2359)   ¦ 
M35        118. Kometer Gebhard, A                  64 LC Gallzein                  49.26,5    17.45,6    (79)   ¦ 
M35         99. Kontschieder Wolfgang, A            66 Krone Team                   47.49,0    16.08,1  (2275)   ¦ 
offen      243. Kopf Margit                         66 Dornbirn                     18.58,6     9.43,1  (2253)   ¦ 
M40         85. Kopf Robert                         62 Dornbirn                     49.30,4    16.55,7  (2252)   ¦ 
Schü IV      6. Kopp Alexander, Ried Im Zillertal   93 LCT-Zillertal                 5.18,2     0.38,7   (439)   ¦ 
M40         31. Kopp Erwin, Kaltenbach              61 LCT Zillertal                41.12,5     8.37,8  (2411)   ¦ 
Jun m        3. Kopp Herbert, Ried Im Zillertal     84 LCT-Zillertal                35.14,3     2.50,2   (438)   ¦ 
M35        156. Kopp Markus, Innsbruck              66 -                            58.01,0    26.20,1   (260)   ¦ 
offen       45. Kopp Uwe, Stans, Unterinntal        64 Told Auto Fügen              12.34,0     3.18,5  (1316)   ¦ 
AK M        13. Korak Reinhold                      58 A                            15.33,0     1.27,2   (102)   ¦ 
offen      226. Körber Andrea                       58 Mötz                         18.11,6     8.56,1  (2315)   ¦ 
Schü II      2. Körber Daniel, Mötz                 89 LG-Raiffeisen Telfs           4.11,9     0.06,8  (2313)   ¦ 
Sch w I     18. Körber Lisa, Mötz                   88 LG-Raiffeisen Telfs          10.26,3     2.10,7  (2314)   ¦ 
M45         14. Kosak Walter, St. Johann in Tirol   57 ALC Kirchberg-Tirol          40.35,8     6.35,6  (1072)   ¦ 
M20        129. Kössler Gert                        74 Innsbruck                    49.50,9    19.39,0  (1411)   ¦ 
M20         16. Kostner Florian                     79 I-Ortisei                    35.59,9     5.48,0   (731)   ¦ 
M55         11. Kostner Helmut                      43 A                            46.01,5    11.47,1   (779)   ¦ 
offen       83. Kostner Wolfgang, Hatting           72 SPECKBACHER                  13.52,0     4.36,5  (1099)   ¦ 
W45         24. Kottek Brigitte                     53 Thaur                      1:05.15,9    23.58,8  (1015)   ¦ 
M50         22. Kottek Gerhard                      51 Thaur                        47.16,1    14.26,1  (1014)   ¦ 
Sch w I     35. Kotter Julia, Innsbruck             88 BG/BRG Reithmann 3           11.45,5     3.29,9   (843)   ¦ 
Jun m        1. Kotz Peter                          84 D-Eningen                    32.24,1      -----  (2388)   ¦ 
Jun w        2. Kotz Susanne, D-Eningen             83 TSG Ehingen                  10.20,9     0.36,7  (2387)   ¦ 
M30         94. Kraft Alexander                     70 Zirl                         50.48,8    17.12,8  (2305)   ¦ 
M45         60. Kraft Fritz                         53 Völs                         52.42,2    18.42,0  (2153)   ¦ 
Sch w I      3. Kraiser Martina, Zirl               88 SK-Zirl-Tri                   8.36,6     0.21,0  (2160)   ¦ 
AK W        11. Kraker Tamara                       71 Thaur                        20.59,7     6.44,0  (1502)   ¦ 
M40         40. Kranebitter Benedikt, Telfs         61 LG Raiffaisen Telfs          42.43,9    10.09,2  (1683)   ¦ 
Schü W       3. Kranz Stefanie, Innsbruck           92 UECI                          4.41,0     0.53,9  (1551)   ¦ 
offen      111. Krassnitzer Heimo, A                70 BEG I                        14.40,1     5.24,6  (1752)   ¦ 
Sch wIII    60. Krause Julia, Stephanskirchen       91 SC Rosenheim                  7.00,6     2.20,5   (278)   ¦ 
M45         53. Krause Walter                       57 A                            49.24,2    15.24,0    (35)   ¦ 
M60          5. Krauss Gerold, D-Rosenheim          38 SB DJK Rosenheim             49.07,9     7.43,5  (1830)   ¦ 
AK M        29. Krauss Gerold, D-Rosenheim          38 SB DJK Rosenheim             20.19,2     6.13,4  (1831)   ¦ 
M20         74. Krautgartner James                  85 A                            42.43,9    12.32,0   (636)   ¦ 
Schü I      11. Kraxner Hans-Peter, Absam           88 SHS Absam                     8.25,2     0.47,9  (1881)   ¦ 
M55         22. Krell Peter, D-Puchheim             43 DAV Bayerland                53.08,8    18.54,4  (1007)   ¦ 
offen      227. Krennmayr Elisabeth                 75 A                            18.13,1     8.57,6  (2444)   ¦ 
M20        143. Kresser Florian                     78 Innsbruck                    51.16,4    21.04,5    (76)   ¦ 
offen       31. Kreuter Axel, Innsbruck             76 Experimentalphysik AG Bla    11.48,5     2.33,0  (1449)   ¦ 
AK M         2. Kreutz Hubert, Innsbruck            67 UECI                         14.06,0     0.00,2  (1579)   ¦ 
W35         17. Krismer Elisabeth, Volders          65 BLT-Volders                  51.27,4    16.33,8  (1800)   ¦ 
Schü III     6. Kritzinger Julian                   92 A                             4.34,4     0.13,1  (2379)   ¦ 
M30         14. Kritzinger Manfred                  68 I-Aica di Fiè                38.13,4     4.37,4  (2380)   ¦ 
M30         12. Kriz Patrik                         70 A                            38.06,7     4.30,7  (2433)   ¦ 
offen       62. Kröll Franz, Aschau, Zillertal      48 SV Aschau im Zillertal       13.16,8     4.01,3   (854)   ¦ 
Jug w        1. Kröll Julia, Aschau                 85 LG Pletzer Hopfgarten         8.28,3      -----  (1729)   ¦ 
W20         28. Krulis Bernadette, Innsbruck        77 Biostatistik                 51.16,2    17.13,2   (254)   ¦ 
Sch w IV    31. Kubanda Hannah                      93 Innsbruck                     7.00,0     2.06,5  (1343)   ¦ 
M30         68. Kudrnovsky Helmut                   71 Kematen                      47.16,6    13.40,6  (1138)   ¦ 
M45         12. Kuenzer Bernhard                    57 Innsbruck                    40.11,3     6.11,1  (2217)   ¦ 
Jug m        3. Kuffer Christian, D-Mittenwald      85 Laufclub Mittenwald           7.38,2     0.20,9  (1174)   ¦ 
offen      142. Kugener Thomas, Innsbruck           72 TILAK LKI Verwaltung 3       15.43,4     6.27,9   (205)   ¦ 
W30         13. Kugler Gerlinde                     72 A                            49.06,1    15.22,5   (648)   ¦ 
M30         51. Kugler Günter                       70 Arzl                         45.04,5    11.28,5   (264)   ¦ 
offen      269. Künzel Gabriele                     64 Wien                         20.44,4    11.28,9  (1113)   ¦ 
offen       34. Kupsa David, Volders                84 BLT-Volders                  11.57,4     2.41,9  (1813)   ¦ 
Sch w I     10. Kurtze Julia, Fritzens              88 BG/BRG Reithmann 1            9.19,3     1.03,7   (837)   ¦ 
offen      192. Kurtze Julia, Fritzens              88 ZIZ                          17.11,5     7.56,0   (693)   ¦ 
Sch w II    27. Kurtze Therese, Fritzens            90 BG/BRG Reithmann 2            5.19,0     0.52,5  (1941)   ¦ 
AK W         6. Kurz Antje, D-Rosenheim             63 SB DJK Rosenheim             17.17,4     3.01,7  (1832)   ¦ 
M65          4. Kurz Arno, D-Rosenheim              35 SB DJK Rosenheim             46.16,4     4.27,3  (1821)   ¦ 
Schü III    38. Kurz Christoph, D-Rosenheim         91 SB DJK Rosenheim              5.19,8     0.58,5  (1828)   ¦ 
Schü II     57. Kurz Matthias, D-Rosenheim          90 SB DJK Rosenheim              5.14,3     1.09,2  (1826)   ¦ 
Schü M       2. Kurz Matthias, D-Rosenheim          90 SB DJK Rosenheim              3.53,8     0.02,2  (1827)   ¦ 
M35         70. Kurz Stefan, D-Rosenheim            64 SB DJK Rosenheim             44.39,6    12.58,7  (1824)   ¦ 
AK M        21. Kurz Stefan, D-Rosenheim            64 SB DJK Rosenheim             17.12,6     3.06,8  (1825)   ¦ 
W20         19. Kuschel Sonja, Rum                  76 Sporttherapie Huber          49.23,5    15.20,5   (434)   ¦ 
M70          2. Kyrcz Otto, Axams                   29 LSV 90 Kitzbühel           1:16.05,1    21.16,5  (2068)   ¦ 

Total 183



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.