Innsbruck Sparkassen Stadtlauf 2002 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr   ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jun m        4. Gabl Robert                         83 A                            35.53,6     3.29,5    (56)   ¦ 
offen      154. Gallbrunner Elfi, Innsbruck         67 TILAK gemischt 4             16.06,1     6.50,6  (1374)   ¦ 
W35         30. Galmozzi Pederica                   63 I-Barbiano                   54.54,5    20.00,9  (2363)   ¦ 
Sch w I      6. Galovic Christina, Volders          88 BLT-Volders                   8.52,3     0.36,7  (1793)   ¦ 
Sch wIII    55. Galovic Franziska, Volders          92 BLT-Volders                   6.39,0     1.58,9  (1784)   ¦ 
M30         15. Gamper Stephan                      68 I-Lana d'Adige               38.20,6     4.44,6   (699)   ¦ 
Schü M      15. Gamper Thomas                       ?? Rum                           5.14,1     1.22,5  (1964)   ¦ 
Schü IV     15. Gander Florian, Innsbruck           93 VS Angergasse                 5.39,0     0.59,5   (878)   ¦ 
M35         53. Gander Klaus, Innsbruck             63 UNIQA                        42.05,3    10.24,4   (750)   ¦ 
Sch w IV     6. Gander Larissa                      94 Innsbruck                     5.42,4     0.48,9   (879)   ¦ 
W35          5. Gander Monika                       66 Innsbruck                    42.06,3     7.12,7   (877)   ¦ 
Schü III     8. Gander Roman, Mieders               91 BG/BRG Reithmann              4.38,2     0.16,9  (1954)   ¦ 
W30         22. Gander Verena                       70 Innsbruck                    51.46,3    18.02,7  (1094)   ¦ 
offen       33. Gangkofner Thomas, A                60 BEG II                       11.52,8     2.37,3  (1756)   ¦ 
Sch w I     34. Ganser Sabine, Rum                  88 HS d. Barmh. Schwestern      11.30,0     3.14,4  (1904)   ¦ 
M40         37. Gapp Andreas, Aldrans               58 IKB AG - Verkauf             41.48,2     9.13,5  (1638)   ¦ 
M40         36. Gapp Christian, Völs                61 Post SV Tirol                41.27,6     8.52,9  (1593)   ¦ 
W40         30. Gapp Margit, Aldrans                61 IKB AG - Frauen              58.09,3    17.36,4  (1645)   ¦ 
M20        156. Gapp Paul                           77 I-Bozen                      52.46,8    22.34,9  (2436)   ¦ 
Jun m        2. Gartner Dusan, A                    83 Novice Extreme               34.10,9     1.46,8    (10)   ¦ 
Sch w II    62. Gärtner Katharina, Innsbruck        89 BG/BRG Reithmann 5            6.09,0     1.42,5   (839)   ¦ 
M35        164. Gaspari Helmut, Götzens             64 GASPARI - Bürobedarf       1:15.13,5    43.32,6  (1035)   ¦ 
offen      230. Gasser Anna                         65 I-Vintl                      18.25,6     9.10,1  (1164)   ¦ 
W35         46. Gasser Magdalena, Hatting           64 TILAK gemischt 1             58.14,8    23.21,2   (192)   ¦ 
M20        114. Gasser Norbert, Innsbruck           74 TILAK Medizin 5C             47.20,8    17.08,9   (211)   ¦ 
M40          5. Gassler Andreas, Inzing             61 Wiener Städtische II         35.06,1     2.31,4  (1537)   ¦ 
Jug M       10. Gatscher Daniel                     88 Trins                         9.24,9     1.45,7  (1045)   ¦ 
W35         64. Gatscher Gudrun                     65 Trins                      1:08.51,6    33.58,0  (1043)   ¦ 
M35        146. Gatscher Walter                     65 Trins                        54.09,4    22.28,5  (1044)   ¦ 
M55         10. Gatt Erich                          44 A                            45.45,1    11.30,7    (53)   ¦ 
W55          1. Gebhard Christel, Innsbruck         46 TI                           52.45,9      -----   (382)   ¦ 
W30         20. Gebhart Claudia                     70 Innsbruck                    51.18,5    17.34,9   (783)   ¦ 
AK M        12. Geets Markus, Innsbruck             82 UECI-Salomon                 15.32,4     1.26,6   (808)   ¦ 
Jug w        2. Geiger Kathrin, Götzens             86 BLT-Volders                   8.52,9     0.24,6  (1798)   ¦ 
Jug M       14. Geineder Michael, Innsbruck         88 ASVÖ-RECI                    10.11,3     2.32,1  (1734)   ¦ 
Schü III    68. Geineder Thomas, Innsbruck          92 ASVÖ-RECI                     6.50,1     2.28,8  (1740)   ¦ 
W20         31. Geir Heidi                          73 A                            52.13,9    18.10,9  (2462)   ¦ 
Schü II     50. Geir Stefan, Matrei am Brenner      89 HS Matrei/Brenner             5.06,9     1.01,8  (1842)   ¦ 
M30         74. Geisler Hans                        72 Innsbruck                    48.01,0    14.25,0    (86)   ¦ 
M35        137. Gesierich Peter                     67 Innsbruck                    51.53,8    20.12,9  (1147)   ¦ 
W30         29. Gidl Anneliese, Innsbruck           71 WIFI VII                     55.34,6    21.51,0   (977)   ¦ 
offen       99. Gillich Peter, Innsbruck            80 runSteMP                     14.19,5     5.04,0  (2461)   ¦ 
M50         24. Gimplinger Michael, Volders         49 IKB AG - Wasserwerk          47.45,2    14.55,2  (1634)   ¦ 
W40         31. Gimplinger Ulrike, Volders          61 IKB AG - Wasserwerk          58.16,7    17.43,8  (1635)   ¦ 
Sch w IV    21. Giner Anna                          93 Thaur                         6.15,9     1.22,4   (125)   ¦ 
Schü W      17. Giner Anna                          93 Thaur                         6.12,5     2.25,4   (126)   ¦ 
Schü W      19. Giner Elisabeth, Thaur              92 VS Thaur                      7.30,5     3.43,4  (2238)   ¦ 
Sch wIII    28. Giner Elisabeth, Thaur              92 VS Thaur                      5.43,9     1.03,8  (2236)   ¦ 
Schü III    58. Giner Maximilian                    91 Thaur                         5.49,1     1.27,8   (129)   ¦ 
offen      165. Giner Romed, Thaur                  64 TILAK IT 1                   16.29,2     7.13,7   (175)   ¦ 
M40         49. Girardi Christian, Innsbruck        61 TI Sparkasse                 43.47,4    11.12,7  (2000)   ¦ 
offen      180. Girardini Sabine, I-Kuens           68 SV Riffian-Kuens             16.56,4     7.40,9  (1132)   ¦ 
Sch wIII    30. Girstmair Katharina                 91 Natters                       5.46,0     1.05,9  (2350)   ¦ 
Sch w IV    12. Giuliani Martina, Innsbruck         93 ASVÖ-RECI                     5.51,3     0.57,8  (1737)   ¦ 
Sch wIII     2. Glänzer Valerie                     91 Völs                          4.46,7     0.06,6   (740)   ¦ 
Schü III    20. Gleirscher Dimitri, Neustift im Stu 92 SV Schlickeralm               5.04,8     0.43,5   (652)   ¦ 
M30         60. Gleirscher Florian                  69 Neustift im Stubaital        46.35,7    12.59,7  (1700)   ¦ 
M30         77. Gleirscher Herbert                  72 Neustift im Stubaital        48.13,7    14.37,7   (347)   ¦ 
Schü I      14. Gleirscher Paul, Neustift im Stubai 88 SV Schlickeralm               8.39,1     1.01,8   (651)   ¦ 
offen      147. Gliber Martin N.                    73 Zirl                         15.48,4     6.32,9  (1307)   ¦ 
offen      205. Göbel Georg, Innsbruck              65 Biostatistik                 17.29,6     8.14,1   (256)   ¦ 
W40         37. Gogl Edith                          61 Innsbruck                  1:04.57,1    24.24,2  (1377)   ¦ 
M40        107. Gogl Hans-Jörg, Ibk                 58 Sporttherapie Huber          54.26,1    21.51,4   (493)   ¦ 
M45         75. Gogl Johannes                       55 Innsbruck                  1:04.57,4    30.57,2  (2307)   ¦ 
M20        163. Gogl Lukas Jun., Innsbruck          89 Sportherapie Huber           54.25,9    24.14,0   (638)   ¦ 
Sch w IV    11. Goldbrich Maria, Vomp               93 MG-Trading                    5.50,3     0.56,8   (964)   ¦ 
M35         72. Goldbrich Mario, Vomp               64 WIFI VIII                    44.42,4    13.01,5   (966)   ¦ 
M30         25. Goller Wilfried, Innsbruck          71 Krone Team                   39.53,1     6.17,1  (2274)   ¦ 
Schü W       6. Goreis Claudia                      90 Innsbruck                     4.58,6     1.11,5   (373)   ¦ 
M40         99. Goritschnig Günter                  58 Götzens                      51.21,2    18.46,5  (1104)   ¦ 
offen      212. Gostner Nadja                       88 Thaur                        17.47,8     8.32,3  (1336)   ¦ 
Sch w I     20. Gottardis Laura, Innsbruck          88 BG/BRG Reithmann 2           10.40,5     2.24,9  (1961)   ¦ 
M35         97. Graf Christian                      63 A                            47.27,2    15.46,3    (91)   ¦ 
M45         37. Grafenauer Felix                    57 Innsbruck                    44.42,3    10.42,1  (1335)   ¦ 
W20         49. Graginger Susanne                   79 Innsbruck                    55.44,6    21.41,6  (1662)   ¦ 
M30        103. Granbichler Harald, Innsbruck       70 TILAK Neurolabor             54.05,3    20.29,3   (169)   ¦ 
offen      145. Grassegger Horst, Ampass            66 Privatklinik Triumphpfort    15.45,1     6.29,6  (1277)   ¦ 
Schü I      22. Grassmair Rupert, Rinn, Tirol       88 SV Rinn                       9.00,6     1.23,3  (1042)   ¦ 
W30         34. Grassmair Sonja, Rinn, Tirol        72 SV Rinn                      56.15,5    22.31,9  (1013)   ¦ 
M45         24. Gratl Alois, Reutte                 57 SV Raiba Reutte              42.54,1     8.53,9  (1346)   ¦ 
offen       40. Graziadei Ivo, Innsbruck            64 TILAK gemischt 3             12.18,9     3.03,4   (179)   ¦ 
W35         13. Greiderer Elisabeth                 67 Absam                        49.01,7    14.08,1  (1246)   ¦ 
M35         77. Greiderer Thomas, Rum               65 Hypo Tirol 1                 45.08,2    13.27,3  (2330)   ¦ 
Sch wIII     1. Greml Daniela, Thiersee             91 SC-Hinterthiersee             4.40,1      -----  (1488)   ¦ 
Sch w IV     4. Greml Michaela, Thiersee            93 SC Hinterthiersee             5.29,9     0.36,4  (2159)   ¦ 
Schü I      35. Grepl Alexander, A                  88 BG/BRG Reithmann 2            9.59,6     2.22,3  (1975)   ¦ 
Sch wIII    12. Gretschnig Julia, Baumkirchen       92 BLT-Volders                   5.13,5     0.33,4  (1785)   ¦ 
Sch w II    17. Gretschnig Melanie, Baumkirchen     89 BLT-Volders                   5.09,9     0.43,4  (1792)   ¦ 
W20         54. Griesser Lydia, Neustift im Stubait 74 Metallwerk Pittl Team II     56.50,4    22.47,4  (1219)   ¦ 
M30         65. Griesser Matthias, Matrei am Brenne 69 WIFI IX                      47.03,0    13.27,0   (955)   ¦ 
M20         12. Gritsch Andreas, Ötztal Bahnhof     73 LLZ - RUECKENWIND II         34.29,4     4.17,5  (1330)   ¦ 
M20         49. Groborsch Philipp, Innsbruck        77 Fun & Fit Weer 1             39.53,4     9.41,5  (1284)   ¦ 
M30         58. Groger Gerhard                      69 A                            46.10,4    12.34,4    (75)   ¦ 
M35          5. Gross Richard, I-Sarentino          67 Lauffreunde Sarntal Raiff    34.31,4     2.50,5  (1452)   ¦ 
M35         67. Gruber Franz                        67 I-Freienfeld                 44.12,6    12.31,7  (1064)   ¦ 
W35         41. Gruber Gabi                         64 Rum                          57.45,3    22.51,7  (1360)   ¦ 
W35         28. Gruber Karin                        67 Innsbruck                    54.39,4    19.45,8  (2312)   ¦ 
M35         45. Gruber Klaus                        63 Innsbruck                    41.18,0     9.37,1   (220)   ¦ 
M20         51. Gruber Michael, Götzens             73 LC SU Steinangerl Götzens    40.05,9     9.54,0   (107)   ¦ 
M20         82. Gruber Reinhold, Finkenberg         76 LG Hopfgarten                43.53,8    13.41,9  (1118)   ¦ 
Sch wIII    56. Gruber Tamara, A                    91 BG/BRG Reithmann              6.39,8     1.59,7   (822)   ¦ 
offen      159. Gruhs Helwig                        62 A                            16.17,1     7.01,6   (608)   ¦ 
Schü I      30. Grumser Stefan, A                   88 BG/BRG Reithmann 2            9.47,3     2.10,0  (1976)   ¦ 
M50         13. Grünauer Gerhard                    51 A                            45.43,8    12.53,8  (2472)   ¦ 
M30         80. Grüner Gerhard, Tulfes              68 TILAK Psychiatrie Station    48.15,3    14.39,3  (2093)   ¦ 
M40         30. Grüner Ignaz, Längenfeld            59 FC Fortuna Längenfeld        41.09,0     8.34,3  (1532)   ¦ 
M35        123. Grüner Johannes, Zams               67 SV Zams                      50.10,7    18.29,8  (1124)   ¦ 
M20         30. Grünstäudl Herbert, Schweiggers     75 LC Waldviertel               38.06,0     7.54,1  (1480)   ¦ 
M20        167. Gruszka Bernhard                    74 Baumkirchen                  58.38,1    28.26,2  (2109)   ¦ 
M30         79. Grutsch Harald                      69 A                            48.14,9    14.38,9    (33)   ¦ 
M35        136. Gschentner Helmut                   65 Stans, Unterinntal           51.53,0    20.12,1  (1471)   ¦ 
Schü II     61. Gschirr Andreas, Matrei am Brenne   89 HS Matrei/Brenner             5.19,1     1.14,0  (1843)   ¦ 
M20        144. Gschliesser Harald                  75 Innsbruck                    51.18,3    21.06,4  (1237)   ¦ 
M40         94. Gschnitzer Dietmar, Matrei          62 Metallwerk Pittl Team I      50.42,7    18.08,0  (1197)   ¦ 
Schü IV      1. Gschwentner Markus, Breitenbach     93 LT-Breitenbach                4.39,5      -----   (751)   ¦ 
M40         53. Gschwentner Richard, Breitenbach am 62 LT Breitenbach               44.55,2    12.20,5   (667)   ¦ 
M35        100. Gsellmann Gernot, A                 65 Krone Team                   47.49,4    16.08,5  (2271)   ¦ 
W50          3. Gstader Christine, Axams            50 LG Telfs                     47.17,3     7.28,0  (1225)   ¦ 
offen      114. Gstrein Patrick                     93 Völs                         14.49,0     5.33,5  (1030)   ¦ 
M30        113. Guggenbichler Wolfgang              70 Innsbruck                    59.42,9    26.06,9  (1397)   ¦ 
offen      180. Gundel Alf, Innsbruck               62 TILAK KH Natters             16.56,4     7.40,9   (148)   ¦ 
Sch w IV    35. Gundel Eva                          93 Innsbruck                     7.06,1     2.12,6  (1489)   ¦ 
offen      182. Gundel-Leiter Hildegard, Innsbruck  62 TILAK gemischt 2             16.57,3     7.41,8   (207)   ¦ 
offen       96. Güngör Soner, Mieders               81 Metallwerk Pittl Team IV     14.16,2     5.00,7  (1205)   ¦ 
M20         56. Günther Alexander                   78 Innsbruck                    40.43,3    10.31,4  (1435)   ¦ 
Jug w        8. Gutleben Stefanie, Zirl             86 TC Zirl                      11.35,8     3.07,5  (1652)   ¦ 
M35         38. Gwiß Leopold Karl, Krems            63 ULC-Sparkasse Langenlois     39.58,8     8.17,9  (1320)   ¦ 

Total 127



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.