46. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2            2. Christen Urs, Baar                  63 LR Gettnau                  2:02.32,2      2.38,7   (295)    3.30 ¦ 
2            4. Klünger Jürgen                      68 Baden                       2:16.26,1     16.32,6   (104)    3.53 ¦ 
3           49. Gäumann Heinz                       57 Bargen BE                   3:08.39,9     56.38,4   (278)    5.23 ¦ 
15           5. Grob Barbara                        74 Basel                       1:42.10,0     13.20,7   (527)    4.50 ¦ 
15          12. Notter Patricia                     76 Basel                       1:55.26,5     26.37,2   (558)    5.28 ¦ 
7           12. Milesi Anita                        66 Bassersdorf                 2:55.05,9     18.50,7   (128)    5.00 ¦ 
3           69. Weiss Bruno, Bassersdorf            53 Swissair                    3:31.28,6   1:19.27,1   (283)    6.02 ¦ 
2           22. Grossniklaus Daniel                 68 Beatenberg                  2:41.36,2     41.42,7   (217)    4.37 ¦ 
9           50. Iseli Marcel+Ringgenberg Silvia+Gaf 54 Iseli-Ringgenberg-Gafner    3:06.00,3     53.56,6  (1021)    5.18 ¦ 
20          24. Pfeiffer Tom, Beatenberg            93 Jugi Beatenberg                9.18,8      2.01,3   (929)    4.39 ¦ 
7           28. Zimmermann Kathrin, Beatenberg      62 DTV Beatenberg              3:44.09,5   1:07.54,3   (213)    6.24 ¦ 
3            9. Zimmermann Urs, Beatenberg          62 VC Interlaken               2:33.42,5     21.41,0   (212)    4.23 ¦ 
21          19. Zimmrmann Nadja, Beatenberg         93 MR Beatenberg                  9.43,7      2.06,3   (938)    4.51 ¦ 
15          14. Bucher Christine                    81 Bellach                     1:58.19,2     29.29,9   (667)    5.36 ¦ 
10          16. Stämpfli Brigitte+Grosjean Brigitte 54 Bielersee-Frauen.           3:21.17,3   1:00.19,1  (1115)    5.45 ¦ 
12          54. Schwarzmeyer Günther                53 Belp                        1:48.27,4     32.44,6   (577)    5.08 ¦ 
20          32. Schwarzmeyer Michel                 93 Belp                           9.36,8      2.19,3   (902)    4.48 ¦ 
2           19. Schmid Christian                    67 Berikon                     2:40.20,8     40.27,3   (294)    4.34 ¦ 
13          20. Berweger Gottfried                  45 Bern                        2:07.22,4     37.41,0   (506)    6.02 ¦ 
11          12. Berweger Sebastian                  79 Bern                        1:37.42,5     23.22,9   (507)    4.37 ¦ 
17           4. Blatter Marie-Anna                  52 Bern                        2:51.02,0   1:13.37,4   (511)    8.06 ¦ 
15          16. Böhlen Susanne, Bern                72 Intersport                  2:02.42,5     33.53,2   (673)    5.48 ¦ 
6            9. Burn Brigitte                       73 Bern                        3:26.09,1     42.05,3    (49)    5.53 ¦ 
11          17. Donofrio Rico                       70 Bern                        1:46.01,2     31.41,6   (601)    5.01 ¦ 
7            4. Harder Judith                       60 Bern                        2:43.02,0      6.46,8   (238)    4.39 ¦ 
12          53. Hirschi Beat                        57 Bern                        1:48.22,5     32.39,7   (532)    5.08 ¦ 
15          20. Kräuchi Denise                      72 Bern                        2:12.55,5     44.06,2   (541)    6.17 ¦ 
7           30. Kunz Barbara                        67 Bern                        4:26.17,2   1:50.02,0   (239)    7.36 ¦ 
13          19. Kurt Fritz                          47 Bern                        2:02.25,3     32.43,9   (651)    5.48 ¦ 
12          42. Mächler Thomas                      66 Bern                        1:45.03,4     29.20,6   (548)    4.58 ¦ 
12          66. Naef Roland                         57 Bern                        2:00.21,5     44.38,7   (557)    5.42 ¦ 
8            5. Regez Marlis                        48 Bern                        3:35.45,4     40.28,9   (139)    6.09 ¦ 
9            3. Roth Jörg+Künzi Simon+Ogi Matthias, 71 Baurs Express               2:20.29,4      8.25,7  (1065)    4.00 ¦ 
2           33. Ryser Beat                          63 Bern                        2:52.37,9     52.44,4   (151)    4.55 ¦ 
15          17. Schling Silke, Bern                 70 Intersport                  2:02.42,6     33.53,3   (671)    5.48 ¦ 
9           41. Simon Benjamin+Hösli Erich+Wüthrich 86 Gymnasium Kirchenfeld 3A    2:58.58,6     46.54,9  (1034)    5.06 ¦ 
18           6. Stampfli Benedikt                   87 Bern                          10.05,4      0.48,7   (905)    3.36 ¦ 
9           31. Wegmüller Otto+Christ Adrian+Harri  49 Plattfüsse                  2:51.52,6     39.48,9  (1041)    4.54 ¦ 
1           26. Zeller Markus                       74 Bern                        3:01.39,5     52.08,2   (287)    5.11 ¦ 
6            4. Zellweger Agnes                     78 Bern                        2:49.28,6      5.24,8   (275)    4.50 ¦ 
16          27. Schellenberg Esther                 69 Bettingen                   2:13.18,9     47.09,1   (572)    6.19 ¦ 
16          12. Edalini Veronika                    66 Biberist                    1:57.15,5     31.05,7   (518)    5.33 ¦ 
1            5. Gerber Roger, Biberist              70 Team Fadegrad               2:18.12,3      8.41,0   (249)    3.56 ¦ 
17           3. Glanzmann Rosmarie, Biel/Bienne     43 Jogging Biel                2:08.03,4     30.38,8   (682)    6.04 ¦ 
14           2. Hofer Rolf                          37 Biel/Bienne                 1:49.29,5     15.04,5   (533)    5.11 ¦ 
12          61. Loosli Daniel                       60 Biel/Bienne                 1:52.20,5     36.37,7   (546)    5.19 ¦ 
23         ---  Tadic Svetlana                      67 Biel/Bienne                   56.54,9     20.18,9   (913)    9.29 ¦ 
3           66. Burla Stephan                       60 Binningen                   3:22.25,1   1:10.23,6    (48)    5.47 ¦ 
23         ---  Keller-Decker Liselotte             62 Bisikon                       41.22,0      4.46,0   (846)    6.53 ¦ 
2           11. Gerber Benno                        67 Blumenstein                 2:35.55,9     36.02,4   (274)    4.27 ¦ 
12          63. Hildebrandt Markus                  67 Boll                        1:53.22,0     37.39,2   (626)    5.22 ¦ 
1           22. Albrecht Martin                     70 Bolligen                    2:58.07,7     48.36,4   (270)    5.05 ¦ 
9           10. Rothen Michael+Burri Hanspeter+Roth 81 Sädubach Renners            2:29.00,6     16.56,9  (1031)    4.15 ¦ 
7            1. Knöri Monika                        69 Boltigen                    2:36.15,2       -----   (284)    4.27 ¦ 
19           6. Bosboom Vivienne                    89 Bönigen                       11.08,0      1.09,3   (941)    3.58 ¦ 
1           19. Brunner Andreas                     78 Bönigen                     2:50.51,6     41.20,3    (41)    4.52 ¦ 
20          42. Brunner Marco                       95 Bönigen                       11.14,9      3.57,4   (963)    5.37 ¦ 
21          41. Eggs Romana                         92 Bönigen                       11.53,0      4.15,6   (928)    5.56 ¦ 
20          23. Fahrni Manuel                       94 Bönigen                        9.17,6      2.00,1   (817)    4.38 ¦ 
3           76. Flückiger Martin                    62 Bönigen                     3:48.05,0   1:36.03,5   (245)    6.31 ¦ 
2           13. Frei Jürg                           63 Bönigen                     2:36.24,5     36.31,0   (215)    4.28 ¦ 
4           16. Fuhrer Hermann                      51 Bönigen                     2:57.23,2     43.13,6    (70)    5.04 ¦ 
18           2. Gilgen Markus                       88 Bönigen                        9.33,0      0.16,3   (943)    3.24 ¦ 
3            7. Griesser Roland                     58 Bönigen                     2:32.18,8     20.17,3    (83)    4.21 ¦ 
20          27. Hertig Jonas                        92 Bönigen                        9.26,6      2.09,1   (831)    4.43 ¦ 
20          36. Hertig Michael                      95 Bönigen                       10.11,3      2.53,8   (832)    5.05 ¦ 
1           14. Hostettler Erich, Bönigen           70 TV Bönigen                  2:38.36,9     29.05,6    (94)    4.31 ¦ 
18           4. Hostettler Fabio, Bönigen           89 Region Bödeli                  9.57,5      0.40,8   (933)    3.33 ¦ 
3           32. Imhof Hansjörg                      62 Bönigen                     2:54.05,5     42.04,0   (224)    4.58 ¦ 
21           7. Imhof Sarah                         93 Bönigen                        8.40,7      1.03,3   (836)    4.20 ¦ 
2           17. Jaggi Martin, Bönigen               65 TV Bönigen                  2:39.24,0     39.30,5   (209)    4.33 ¦ 
3           54. Jeremias Stephan                    60 Bönigen                     3:11.56,5     59.55,0   (102)    5.29 ¦ 
21          12. Kammer Tina                         92 Bönigen                        9.05,8      1.28,4   (843)    4.32 ¦ 
17           2. Kaufmann Anna                       52 Bönigen                     1:59.03,2     21.38,6   (629)    5.38 ¦ 
13          16. Kaufmann Ruedi                      44 Bönigen                     1:51.14,4     21.33,0   (630)    5.16 ¦ 
21          33. Lauener Anja                        92 Bönigen                       10.36,8      2.59,4   (853)    5.18 ¦ 
20          31. Lauener Ivan                        91 Bönigen                        9.36,3      2.18,8   (854)    4.48 ¦ 
21          31. Löffler Rebeka                      91 Bönigen                       10.36,3      2.58,9   (932)    5.18 ¦ 
2           21. Lucio Angelo                        63 Bönigen                     2:41.03,4     41.09,9   (116)    4.36 ¦ 
20           8. Michel Marc                         91 Bönigen                        8.02,4      0.44,9   (869)    4.01 ¦ 
10           7. Mühlemann Cindy+Seiler Christine+Bi 62 Böniger-Blitze              2:50.29,0     29.30,8  (1110)    4.52 ¦ 
21          21. Mühlemann Fabienne                  94 Bönigen                        9.54,2      2.16,8   (872)    4.57 ¦ 
21          14. Mühlemann Kim Sara                  91 Bönigen                        9.10,0      1.32,6   (939)    4.35 ¦ 
21          35. Mühlemann Sabrina                   95 Bönigen                       10.37,3      2.59,9   (873)    5.18 ¦ 
21           4. Mühlemann Tanja                     92 Bönigen                        8.30,7      0.53,3   (876)    4.15 ¦ 
20          41. Niedermann Marc                     95 Bönigen                       11.04,7      3.47,2   (878)    5.32 ¦ 
20          26. Nussbaum Martin                     94 Bönigen                        9.22,3      2.04,8   (879)    4.41 ¦ 
12          72. Nyffeler Hans                       55 Bönigen                     2:06.00,0     50.17,2   (641)    5.58 ¦ 
20          45. Ossola Matthias, Bönigen            95 Jugendriege                   11.49,5      4.32,0   (982)    5.54 ¦ 
20          34. Pochetti Dominic                    93 Bönigen                        9.57,2      2.39,7   (985)    4.58 ¦ 
23         ---  Schläpfer Corina                    ?? Bönigen                       39.54,1      3.18,1   (894)    6.39 ¦ 
7           25. Schläpfer Vreni, Bönigen            55 DTV Bönigen                 3:32.04,8     55.49,6   (216)    6.03 ¦ 
21          11. Schwab Anja                         93 Bönigen                        9.01,9      1.24,5   (898)    4.30 ¦ 
19          10. Schwab Lia                          90 Bönigen                       11.47,9      1.49,2   (899)    4.12 ¦ 
21          36. Schwab Sara                         95 Bönigen                       10.40,9      3.03,5   (900)    5.20 ¦ 
21          26. Seiler Lea                          95 Bönigen                       10.20,4      2.43,0   (903)    5.10 ¦ 
12          62. Seiler Stefan                       68 Bönigen                     1:53.02,1     37.19,3   (661)    5.21 ¦ 
21          46. Trafelet Sabrina                    93 Bönigen                       13.29,8      5.52,4   (915)    6.44 ¦ 
12          70. von Allmen Ernst                    59 Bönigen                     2:04.01,6     48.18,8   (650)    5.52 ¦ 
9           48. Wehrle Daniel+Handschin Andy+Wolf S 73 Bönigen                     3:03.16,2     51.12,5  (1056)    5.14 ¦ 
12          57. Wenger Daniel                       62 Bönigen                     1:48.54,0     33.11,2   (622)    5.09 ¦ 
12          59. Wyss Alfred                         56 Bönigen                     1:49.23,0     33.40,2   (662)    5.11 ¦ 
16          15. Wyss Madelaine                      65 Bönigen                     1:59.15,3     33.05,5   (596)    5.39 ¦ 
13           4. Tomantschger Gerhard                49 Bönigen b. Interlaken       1:32.39,6      2.58,2   (653)    4.23 ¦ 
2           25. Dummermuth Jürg                     69 Bottmingen                  2:42.03,4     42.09,9    (56)    4.37 ¦ 
4           18. Eckert Marcel                       47 Bottmingen                  3:03.40,2     49.30,6    (58)    5.14 ¦ 
16          29. Blaser Christine                    67 Bremgarten b. Bern          2:14.59,9     48.50,1   (618)    6.23 ¦ 
9            6. Lyrenmann Peter+NauerLyrenmann Dari 57 PEDANI                      2:24.25,3     12.21,6  (1027)    4.07 ¦ 
13          15. Reusser Urs                         46 Brenzikofen                 1:51.08,4     21.27,0   (680)    5.16 ¦ 
12          25. Ernst Artuhr                        62 Brienz BE                   1:35.42,4     19.59,6   (640)    4.32 ¦ 
13          18. Fuchs Hans                          50 Brienz BE                   1:57.18,1     27.36,7   (627)    5.33 ¦ 
12          33. Fuchs Heinz                         56 Brienz BE                   1:39.46,8     24.04,0   (635)    4.43 ¦ 
9           29. Hulliger Fritz+Perren Ruedi+Michel  48 Brienz ad hoc               2:49.26,2     37.22,5  (1074)    4.50 ¦ 
3            2. Kalbermatten Gaston                 62 Brienz BE                   2:14.47,2      2.45,7     (6)    3.51 ¦ 
18          13. Mathyer Dominique                   89 Brienz BE                     12.31,4      3.14,7   (864)    4.28 ¦ 
18           5. Rikic Buris                         88 Brienz BE                     10.03,5      0.46,8   (977)    3.35 ¦ 
10          13. Ruef-Hari Rosina+Zuerrer-Hari Berth 60 The Sisters go on           3:08.16,9     47.18,7  (1113)    5.22 ¦ 
20          28. Schild Christian                    91 Brienz BE                      9.29,0      2.11,5   (976)    4.44 ¦ 
7           14. Widmer Wiltrud                      67 Brienz BE                   3:00.23,0     24.07,8   (189)    5.09 ¦ 
7            6. Bühler Margrit                      54 Brienzwiler                 2:44.27,8      8.12,6    (10)    4.41 ¦ 
12          30. Nolfo Vincenzo                      67 Brienzwiler                 1:37.36,7     21.53,9   (614)    4.37 ¦ 
3           10. Santschi Hans, Brienzwiler          56 LG Ballenberg               2:35.40,7     23.39,2   (223)    4.26 ¦ 
12          27. Weingart Markus                     65 Brügg BE                    1:36.49,3     21.06,5   (599)    4.35 ¦ 
3           21. Anliker Marc                        58 Burgdorf                    2:49.14,0     37.12,5    (23)    4.50 ¦ 
3           51. Jenal Paul                          57 Burgdorf                    3:08.58,6     56.57,1   (100)    5.23 ¦ 
23         ---  Brütsch Judith                      66 Büttenhardt                   40.08,4      3.32,4   (811)    6.41 ¦ 
3           38. Brütsch Markus                      62 Büttenhardt                 2:58.42,3     46.40,8    (43)    5.06 ¦ 

Total 127



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.