(253) Militär-Patrouille

Bieler Lauftage 2002 - (253) Militär-Patrouille

Rangliste Inline City Race
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦   Oberramsern !    Kirchberg !    Gossliwil !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Sdt Steinmann Thomas, Koppigen      63 STE 63                     7:46.30,4      -----  (3081)    4.39 ¦  3:02.32    1.! 4:24.12    2.! 6:14.13    2.!
    1. Sdt Sterchi Markus, Jegenstorf      63 STE 63                     7:46.30,4      -----  (3082)    4.39 ¦  3:02.32    2.! 4:24.12    1.! 6:14.12    1.!
    3. PLt Sarosi Francisc, R-Sibiu        71 Romania 1                  8:19.39,9    33.09,5  (3036)    4.59 ¦  3:07.16    6.! 4:34.47    4.! 6:37.45    4.!
    3. MAJ Sarosi Iosif, R-Sibiu           68 Romania 1                  8:19.39,9    33.09,5  (3035)    4.59 ¦  3:07.15    5.! 4:34.47    3.! 6:37.45    3.!
    5. LIEUTN Aguilera Martin Francisco, E 63 SPAIN 1                    8:23.08,9    36.38,5  (3010)    5.01 ¦  3:06.11    4.! 4:37.09    6.! 6:47.29    6.!
    6. 1.SERGE Crespo Reina Juan Antonio,  71 SPAIN 1                    8:23.09,0    36.38,6  (3009)    5.01 ¦  3:06.11    3.! 4:37.09    5.! 6:47.29    5.!
    7. Wm Müller Stefan, Reinach AG        64 Müller Brothers / MKG Fri  8:40.11,6    53.41,2  (3071)    5.12 ¦  3:12.44    8.! 4:48.10    7.! 6:54.55    8.!
    8. Kpl Müller Felix, Beinwil am See    61 Müller Brothers / MKG Fri  8:40.12,1    53.41,7  (3072)    5.12 ¦  3:12.44    7.! 4:48.10    8.! 6:54.55    7.!
    9. Col Macherzynski Czestaw, PL-Krakow 55 Poland 1                   9:20.24,7  1:33.54,3  (3018)    5.36 ¦  3:17.02   10.! 5:01.55   10.! 7:31.30    9.!
    9. WO Miluk Stanislaw, PL-Lubliniec    62 Poland 1                   9:20.24,7  1:33.54,3  (3017)    5.36 ¦  3:17.01    9.! 5:01.55    9.! 7:31.30   10.!
   11. Füs Schütz Hanspeter, Kirchberg BE  44 Vater und Sohn            10:38.23,8  2:51.53,4  (3007)    6.23 ¦  3:47.29   13.! 6:21.47   13.! 8:41.29   13.!
   12. Caporal Costiuc Vasile, R-Mestecani 71 Romania II                10:41.21,2  2:54.50,8  (3051)    6.24 ¦  3:25.51   12.! 5:06.56   12.! 8:16.16   11.!
   12. Plt Dumitru Florin, R-Prahova       74 Romania II                10:41.21,2  2:54.50,8  (3052)    6.24 ¦  3:25.51   11.! 5:06.55   11.! 8:16.17   12.!
   14. WO Rosinski Zbigniew, PL-Lubliniec  60 Poland 2                  11:37.10,0  3:50.39,6  (3020)    6.58 ¦  4:17.43   20.! 6:30.00   17.! 9:20.56   15.!
   15. MJR Ruta Tadeusz, PL-Todz           50 Poland 2                  11:37.10,3  3:50.39,9  (3019)    6.58 ¦  4:17.10   19.! 6:29.47   16.! 9:20.56   14.!
   16. Oberstlt Merrath Juergen, D-Lachen  62 UNIBWM 1                  11:46.15,3  3:59.44,9  (3061)    7.03 ¦  4:11.41   17.! 6:31.07   19.! 9:28.53   17.!
   17. Hptm Offermann Eric, D-Oberhaching  74 UNIBWM 1                  11:46.15,6  3:59.45,2  (3062)    7.03 ¦  4:11.40   16.! 6:31.06   18.! 9:28.53   16.!
   18. Lt Schiefer Andrej, D-Annaberg-Buch 76 EX-WOW 98                 12:52.06,4  5:05.36,0  (3069)    7.43 ¦  4:25.46   22.! 6:48.16   21.!10:03.32   19.!
   18. Lt Schmitz Frank, D-Eckental        76 EX-WOW 98                 12:52.06,4  5:05.36,0  (3070)    7.43 ¦  4:25.45   21.! 6:48.16   22.!10:03.33   20.!
   20. OL Gordzielik Marian, D-Riemerling  77 Immortal                  13:13.03,6  5:26.33,2  (3016)    7.55 ¦  3:48.21   14.! 6:23.06   14.!10:30.53   21.!
   21. OLT Fischer Dan, D-Neubiberg        77 Immortal                  13:13.03,9  5:26.33,5  (3015)    7.55 ¦  3:48.21   15.! 6:23.07   15.!10:30.54   22.!
   22. GEND Beliard Denis, F-Thonon les Ba 67 Chablais                  13:18.39,5  5:32.09,1  (3042)    7.59 ¦  4:13.38   18.! 6:38.08   20.! 9:58.37   18.!
   23. Fw Mosimann Walter, Lyssach         52 LT Emmental               15:32.57,2  7:46.26,8  (3068)    9.19 ¦  4:44.03   23.! 8:12.16   31.!12:17.44   26.!
   24. Sdt Kernen Markus, Reutigen         62 LT Emmental               15:32.57,6  7:46.27,2  (3067)    9.19 ¦  4:44.03   24.! 8:06.47   28.!12:17.45   27.!
   25. Olt Nötzold Hendrik, D-Neubiberg    77 Apocalypse                15:39.14,2  7:52.43,8  (3033)    9.23 ¦  5:09.09   26.! 7:55.35   23.!12:11.06   25.!
   26. OLt Lidl Carsten, D-Neubiberg       74 Apocalypse                15:39.14,3  7:52.43,9  (3034)    9.23 ¦  5:09.12   27.! 7:55.36   24.!12:11.05   24.!
   27. GEND Kieffer Denis, F-St Egreve     68 Gendarmerie ST EGREVE     15:52.13,5  8:05.43,1  (3037)    9.31 ¦  5:07.18   25.! 8:01.27   25.!11:59.04   23.!
   28. App Mollier Bertrand, Les Brenets   68 ASSO Reconvilier II       15:57.47,5  8:11.17,1  (3075)    9.34 ¦  5:55.41   41.! 8:47.46   38.!12:31.22   32.!
   29. OLT Pink Sönke, D-Neubiberg         ?? Karnevalsverein           16:13.32,8  8:27.02,4  (3060)    9.44 ¦  5:22.27   32.! 8:05.37   27.!12:27.31   30.!
   30. OLT Dammers Thorsten, D-Neubiberg   ?? Karnevalsverein           16:13.33,0  8:27.02,6  (3059)    9.44 ¦  5:22.27   32.! 8:05.36   26.!12:27.31   31.!
   31. Motf Schwager Rudolf, Thun          33 Ltt-Thun                  16:22.52,8  8:36.22,4  (3077)    9.49 ¦  5:46.40   39.! 8:49.45   40.!12:47.31   34.!
   32. Kpl Jegerlehner Kurt, Hindelbank    50 Ltt-Thun                  16:22.53,1  8:36.22,7  (3078)    9.49 ¦  5:46.41   40.! 8:49.45   39.!12:45.59   33.!
   33. Olt Knippschild Michael, D-Neubiber 76 Nordmänner                16:31.54,2  8:45.23,8  (3039)    9.55 ¦  5:11.10   28.! 8:10.37   29.!12:26.41   29.!
   34. Lt Schulz Thomas Christian, D-Neubi 76 Nordmänner                16:31.54,8  8:45.24,4  (3040)    9.55 ¦  5:11.11   29.! 8:10.38   30.!12:26.40   28.!
   35. OLT Fickentscher Daniel, D-Neubiber 78 Team "Art"                16:31.58,8  8:45.28,4  (3045)    9.55 ¦  5:40.56   36.! 8:42.15   35.!12:56.01   36.!
   36. LT Janis Jens, D-Lichtenau          78 Team "Art"                16:31.59,1  8:45.28,7  (3046)    9.55 ¦  5:40.56   37.! 8:42.15   34.!12:56.00   35.!
   37. Cap Detrey Yvan, Monthey            65 Chevrons 1                16:36.58,0  8:50.27,6  (3066)    9.58 ¦  5:40.38   35.! 8:47.34   36.!13:02.25   40.!
   37. Cpl Hurni Laurent, Neuchâtel        59 Chevrons 1                16:36.58,0  8:50.27,6  (3065)    9.58 ¦  5:40.37   34.! 8:47.34   37.!13:02.25   39.!
   39. Stabsadj Ita Regula, Oberstammheim  62 Holland-Marschgruppe      16:41.36,4  8:55.06,0  (3064)   10.00 ¦  6:05.41   44.! 9:02.24   41.!13:05.45   41.!
   40. Hptm Schmid Esther, Wiedlisbach     63 Holland-Marschgruppe      16:41.36,5  8:55.06,1  (3063)   10.00 ¦  6:05.41   43.! 9:02.25   43.!13:05.45   42.!
   41. HPTM Schoch Michael, D-Mühlhausen-E 67 Team Luftwaffe            16:56.03,6  9:09.33,2  (3055)   10.09 ¦  6:13.13   46.! 9:02.25   42.!13:08.37   43.!
   42. STUFFZ Heyen Hans-Jürgen, D-Leinbur 48 Team Luftwaffe            16:56.04,0  9:09.33,6  (3056)   10.09 ¦  6:13.13   47.! 9:02.26   44.!13:08.37   44.!
   43. Aufkl Weber Patrik, Olten           80 Hitstone-Explorers        18:02.40,5 10:16.10,1  (3089)   10.49 ¦  6:04.11   42.! 9:32.21   48.!13:48.25   45.!
   44. OFW Papageorgiou Thomas, D-München  63 1.Infanterie RK München-N 18:28.40,8 10:42.10,4  (3043)   11.05 ¦  5:16.03   30.! 8:14.45   32.!12:58.34   37.!
   45. HG Niedermeier Fabian, D-München    69 1.Infanterie RK München-N 18:28.41,4 10:42.11,0  (3044)   11.05 ¦  5:16.05   31.! 8:14.45   33.!12:58.35   38.!
   46. STFW Engelhard Erich, D-Rain        42 Marschgruppe Oberbayern   19:20.02,8 11:33.32,4  (3057)   11.36 ¦  6:26.01   50.! 9:38.14   50.!15:02.25   47.!
   46. Menig Müller Steffanie, S-Bandhagen 73 Marschgruppe Oberbayern   19:20.02,8 11:33.32,4  (3058)   11.36 ¦  6:25.59   49.! 9:38.13   49.!15:02.23   46.!
   48. Lt Heynen Daniel, Glis              77 Luftwaffe Na/Uem          19:27.33,9 11:41.03,5  (3024)   11.40 ¦  6:27.03   52.!10:18.02   51.!15:14.55   49.!
   49. Lt Habegger Niklaus, Trub           79 Luftwaffe Na/Uem          19:27.34,1 11:41.03,7  (3023)   11.40 ¦  6:27.03   51.!10:18.11   52.!15:14.58   50.!
   50. OFW Sulimma Udo, D-München          60 1.Infanterie RK München-N 20:10.35,7 12:24.05,3  (3049)   12.06 ¦  5:46.33   38.! 9:09.18   46.!15:10.53   48.!
   51. OFW Hantke Erwin, D-München         60 1.Infanterie RK München-N 20:10.35,8 12:24.05,4  (3050)   12.06 ¦  6:10.02   45.! 9:09.08   45.!15:14.59   51.!
   52. Obtsm d.R. Platz Hans-Michael, D-Bi 52 RK-BICKENBACH             20:23.17,4 12:36.47,0  (3030)   12.13 ¦  6:52.35   53.!10:20.07   56.!15:31.38   53.!
   53. HFW dR Korduan Volker, D-Rodenbach  50 RK-BICKENBACH             20:23.17,8 12:36.47,4  (3029)   12.13 ¦  6:52.40   54.!10:20.05   55.!15:31.42   54.!
   54. OFW Tischler Ingo-Klaus, D-Bad Berl 63 Euro-Korps Strassburg     20:23.20,6 12:36.50,2  (3032)   12.14 ¦  6:52.40   55.!10:20.04   54.!15:32.20   55.!
   55. OLT Schuppler Thilo, D-Wernau       74 Gemischtes Doppel         20:23.20,7 12:36.50,3  (3099)   12.14 ¦  7:03.57   59.!10:20.04   53.!15:33.05   56.!
   56. Gfr Baumann Rolf Markus, Dierikon   72 MG Free Walkers           20:44.31,0 12:58.00,6  (3079)   12.26 ¦  7:40.33   62.!11:18.56   62.!16:19.14   59.!
   57. Wm Buck Remo, Hochdorf              74 MG Free Walkers - UOV A H 20:44.32,7 12:58.02,3  (3087)   12.26 ¦  7:40.33   63.!11:18.56   63.!16:19.14   60.!
   58. Pz Gren Bieri Patrick               82 Lüscherz                  20:52.58,5 13:06.28,1  (3097)   12.31 ¦  6:56.31   58.!10:28.46   57.!15:31.09   52.!
   59. OTL Breuer Gerhard H., D-Efringen-K 44 Staufer Löwe 2            21:23.07,4 13:36.37,0  (3095)   12.49 ¦  6:13.16   48.! 9:18.28   47.!    ----  ----!
   59. Oblt Heller Markus, Unterbözberg    75 AVANTI                    21:23.07,4 13:36.37,0  (3093)   12.49 ¦  6:53.08   56.!10:38.40   58.!16:05.35   57.!
   61. Sdt Gantner Harry, Au ZH            72 AVANTI                    21:23.16,7 13:36.46,3  (3094)   12.49 ¦  6:53.09   57.!10:38.41   59.!16:05.47   58.!
   62. MCH Fabre Frederic, F-Metz Armees   76 TENERE-HANC               21:46.17,7 13:59.47,3  (3028)   13.03 ¦  7:11.06   60.!10:52.44   61.!16:28.31   61.!
   63. ADJ Chalard Bruno, F-Metz Armees    70 TENERE-HANC               21:46.21,9 13:59.51,5  (3027)   13.03 ¦  7:11.11   61.!10:52.44   60.!16:34.34   62.!

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.