2. Teilstrecke Frauen

Bieler Lauftage 2002 - 2. Teilstrecke Frauen

Rangliste Inline City Race
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦   Oberramsern !    Kirchberg !    Gossliwil !
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Schlecht Angelika                   62 D-Wemding                  5:58.33,1      -----   (713)  TS2/W40  1.     6.05 ¦  3:56.03    1.! 5:58.33    1.!    ----  ----!
    2. Maurer Verena                       58 Matten                     6:27.56,4    29.23,3  (3565)  TS2/W40  2.     6.35 ¦  4:18.17    3.! 6:27.56    2.!    ----  ----!
    3. Keller Ruth                         58 Bassersdorf                6:53.03,8    54.30,7  (2552)  TS2/W40  3.     7.00 ¦  4:11.22    2.! 6:53.03    3.!    ----  ----!
    4. Woifensberger Sabina                69 Ipsach                     6:56.35,5    58.02,4  (3251)  TS2/W30  1.     7.04 ¦  4:31.22    4.! 6:56.35    4.!    ----  ----!
    5. Bettendorf Lea                      61 D-Baden-Baden              7:17.38,3  1:19.05,2  (3305)  TS2/W40  4.     7.25 ¦  4:54.50    9.! 7:17.38    5.!    ----  ----!
    6. Burkhardt Aurelia                   61 Ostermundigen              7:28.17,5  1:29.44,4  (3667)  TS2/W40  5.     7.36 ¦  4:54.13    8.! 7:28.17    6.!    ----  ----!
    7. Eisenkolb Cornelia                  62 Ittigen                    7:43.50,0  1:45.16,9   (825)  TS2/W40  6.     7.52 ¦  4:48.13    7.! 7:43.50    7.!    ----  ----!
    8. Schlaepper Katrin                   74 Arlesheim                  7:48.42,1  1:50.09,0  (2622)  TS2/W20  1.     7.57 ¦  5:15.01   12.! 7:48.42    8.!    ----  ----!
    9. Sigron Corina                       64 Domat/Ems                  7:49.44,3  1:51.11,2   (752)  TS2/W35  1.     7.58 ¦  4:46.12    6.! 7:49.44    9.!    ----  ----!
   10. Stalder Sonja                       56 Rapperswil BE              7:55.48,4  1:57.15,3  (2583)  TS2/W45  1.     8.04 ¦  5:10.21   10.! 7:55.48   10.!    ----  ----!
   11. Dörig Silvia                        55 Illnau                     8:00.59,2  2:02.26,1   (740)  TS2/W45  2.     8.09 ¦  4:44.20    5.! 8:00.59   11.!    ----  ----!
   12. Saladin Nadine                      73 Aesch                      8:22.47,8  2:24.14,7  (2585)  TS2/W20  2.     8.32 ¦  5:12.00   11.! 8:22.47   12.!    ----  ----!
   13. Hug Maria-Dolores                   78 Bottmingen                 8:28.52,1  2:30.19,0  (2618)  TS2/W20  3.     8.38 ¦  5:27.49   13.! 8:28.52   13.!    ----  ----!
   14. Lötscher Margrit                    48 Eptingen                   8:40.19,3  2:41.46,2   (803)  TS2/W50  1.     8.50 ¦  5:44.57   16.! 8:40.19   14.!    ----  ----!
   15. Schuetz Olga                        81 D-Würzburg                 9:01.55,6  3:03.22,5  (3348)  TS2/W20  4.     9.12 ¦  5:41.13   15.! 9:01.55   15.!    ----  ----!
   16. Waldhoff Claudia                    63 D-Pfullingen               9:05.08,6  3:06.35,5  (2567)  TS2/W35  2.     9.15 ¦  5:48.31   17.! 9:05.08   16.!    ----  ----!
   17. Bächtold Elsbeth                    44 Volketswil                 9:19.17,3  3:20.44,2   (813)  TS2/W55  1.     9.29 ¦  5:33.37   14.! 9:19.17   17.!    ----  ----!
   18. Liechti  Renate                     76 Nidau                      9:41.23,3  3:42.50,2  (2620)  TS2/W20  5.     9.52 ¦  5:55.50   18.! 9:41.23   18.!    ----  ----!
   19. Gisiger Daniela                     80 Péry                      10:17.52,1  4:19.19,0  (2575)  TS2/W20  6.    10.29 ¦  6:24.26   19.!10:17.52   19.!    ----  ----!
   20. Lüthy Trudy                         55 Holziken                  10:35.57,7  4:37.24,6  (2528)  TS2/W45  3.    10.47 ¦  6:46.35   20.!10:35.57   20.!    ----  ----!
   21. Bracher Käthi                       47 Madiswil                  11:00.27,9  5:01.54,8  (2517)  TS2/W55  2.    11.12 ¦  7:10.19   24.!11:00.27   21.!    ----  ----!
   22. Osborn Jessica M.                   29 NL-Apeldoorn EZ           11:02.32,2  5:03.59,1  (3227)  TS2/W70  1.    11.14 ¦  6:48.21   21.!11:02.32   22.!    ----  ----!
   23. Garbini Bettina                     74 Andwil SG                 11:18.57,2  5:20.24,1  (3651)  TS2/W20  7.    11.31 ¦  6:59.32   23.!11:18.57   23.!    ----  ----!
   24. Garbini Carmen                      78 Rorschach                 11:18.57,8  5:20.24,7  (3652)  TS2/W20  8.    11.31 ¦  6:59.31   22.!11:18.57   24.!    ----  ----!
   25. Barreiro Isabelle                   69 Bellelay                  11:27.14,8  5:28.41,7  (2532)  TS2/W30  2.    11.40 ¦  7:19.45   25.!11:27.14   25.!    ----  ----!
   26. Harrell Franziska                   52 D-Forchheim               12:08.21,9  6:09.48,8  (2519)  TS2/W50  2.    12.21 ¦     ----  ----!12:08.21   26.!    ----  ----!
   27. Marty Paula                         49 Gommiswald                12:14.47,3  6:16.14,2  (2548)  TS2/W50  3.    12.28 ¦  7:40.40   27.!12:14.47   27.!    ----  ----!
   28. King Jackie                         41 D-Oberdachstetten         12:14.47,5  6:16.14,4  (2598)  TS2/W60  1.    12.28 ¦  7:28.14   26.!12:14.47   28.!    ----  ----!

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.