(165) 2. Teilstrecke M40

Bieler Lauftage 2002 - (165) 2. Teilstrecke M40

Rangliste Inline City Race
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  Overall         Ø/km ¦   Oberramsern !    Kirchberg !    Gossliwil !
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Probst Silvio                       62 Gunzgen                    4:15.30,6      -----    (33)  TS2      2.     4.20 ¦  2:48.31    1.! 4:15.30    1.!    ----  ----!
    2. Brigada Saez Cazorla Federico       58 E-Toledo                   5:08.40,2    53.09,6  (3011)  TS2      10.    5.14 ¦  3:15.54    2.! 5:08.40    2.!    ----  ----!
    3. Nehmert Neal                        60 Troinex                    5:16.30,9  1:01.00,3    (61)  TS2      12.    5.22 ¦  3:23.23    4.! 5:16.30    3.!    ----  ----!
    4. Pacher Horst                        61 A-Bregenz                  5:17.31,1  1:02.00,5  (3329)  TS2      14.    5.23 ¦  3:24.22    5.! 5:17.31    4.!    ----  ----!
    5. Capitan Cueto Llenin Francisco      59 E-Toledo                   5:19.53,6  1:04.23,0  (3014)  TS2      16.    5.25 ¦  3:18.57    3.! 5:19.53    5.!    ----  ----!
    6. Lang Rudolf                         61 D-Würzburg                 6:07.05,6  1:51.35,0  (1416)  TS2      40.    6.13 ¦  4:08.16    9.! 6:07.05    6.!    ----  ----!
    7. Koselski Krzysztof                  61 PL-Lubliniec               6:15.38,5  2:00.07,9  (3535)  TS2      49.    6.22 ¦  4:05.46    8.! 6:15.38    7.!    ----  ----!
    8. Meinhardt Henry                     59 D-Gera                     6:27.25,1  2:11.54,5  (3493)  TS2      57.    6.34 ¦  3:58.29    6.! 6:27.25    8.!    ----  ----!
    9. von Arx Urs                         61 Kaiseraugst                6:43.35,1  2:28.04,5  (3654)  TS2      68.    6.51 ¦  4:20.07   11.! 6:43.35    9.!    ----  ----!
   10. Tuchschmid Hanspeter                59 Mattwil                    6:50.35,4  2:35.04,8   (270)  TS2      73.    6.58 ¦  4:01.27    7.! 6:50.35   10.!    ----  ----!
   11. Campos Joao                         62 Marly                      6:59.50,8  2:44.20,2  (1055)  TS2      77.    7.07 ¦  4:48.18   17.! 6:59.50   11.!    ----  ----!
   12. Pittet Darcy                        62 Villaraboud                7:03.44,5  2:48.13,9  (1152)  TS2      80.    7.11 ¦  4:27.39   12.! 7:03.44   12.!    ----  ----!
   13. Tinguely Yves                       59 Bernex                     7:13.34,6  2:58.04,0  (1688)  TS2      86.    7.21 ¦  4:45.40   15.! 7:13.34   13.!    ----  ----!
   14. Auderset Roland                     61 Münchenstein               7:19.51,9  3:04.21,3  (3591)  TS2      88.    7.28 ¦  4:14.59   10.! 7:19.51   14.!    ----  ----!
   15. Amacker Hugo                        62 Binningen                  7:21.28,3  3:05.57,7  (1888)  TS2      90.    7.29 ¦  4:35.42   14.! 7:21.28   15.!    ----  ----!
   16. Ernst Ralf-Ortwin                   58 D-Niesky                   7:36.12,5  3:20.41,9   (221)  TS2      100.   7.44 ¦  4:32.56   13.! 7:36.12   16.!    ----  ----!
   17. Treib Friedrich                     62 Wädenswil                  7:50.13,1  3:34.42,5  (1039)  TS2      105.   7.59 ¦  4:46.27   16.! 7:50.13   17.!    ----  ----!
   18. Rodeland Jürgen                     60 D-Mainz                    7:54.11,2  3:38.40,6  (1098)  TS2      108.   8.03 ¦  5:17.13   21.! 7:54.11   18.!    ----  ----!
   19. ADJ Bagniol Simon                   62 F-Metz Armees              7:55.50,0  3:40.19,4  (3025)  TS2      110.   8.04 ¦  4:59.50   19.! 7:55.50   19.!    ----  ----!
   20. Peuker Harald                       60 D-Sulzdorf                 8:00.07,6  3:44.37,0  (1509)  TS2      114.   8.09 ¦  4:55.55   18.! 8:00.07   20.!    ----  ----!
   21. Jünemann Arnd                       58 D-Lüdenscheid              8:12.28,7  3:56.58,1  (1106)  TS2      120.   8.21 ¦  5:16.38   20.! 8:12.28   21.!    ----  ----!
   22. Burkhardt Marc                      62 Biel/Bienne                8:57.03,1  4:41.32,5  (1700)  TS2      139.   9.07 ¦  5:35.44   22.! 8:57.03   22.!    ----  ----!
   23. Voelkel Thomas                      61 D-Dreieich                 9:27.50,4  5:12.19,8  (3391)  TS2      157.   9.38 ¦  6:02.43   23.! 9:27.50   23.!    ----  ----!
   24. Jäger Bernd                         62 D-Jüchen                   9:54.29,4  5:38.58,8  (3612)  TS2      172.  10.05 ¦  6:07.30   24.! 9:54.29   24.!    ----  ----!
   25. Binggeli Andreas                    61 Sugiez                    10:02.53,2  5:47.22,6  (3272)  TS2      175.  10.14 ¦  6:18.44   25.!10:02.53   25.!    ----  ----!
   26. Gerber Marc-André                   62 Malleray-Bévilard         10:17.41,6  6:02.11,0  (3655)  TS2      178.  10.29 ¦  6:27.01   27.!10:17.41   26.!    ----  ----!
   27. Faessler Willi                      59 Flawil                    10:29.51,8  6:14.21,2  (3521)  TS2      183.  10.41 ¦  6:21.27   26.!10:29.51   27.!    ----  ----!
   28. Schilliger Josef                    60 Flawil                    10:29.52,8  6:14.22,2  (1326)  TS2      184.  10.41 ¦  6:43.11   28.!10:29.52   28.!    ----  ----!
   29. Biermann Andreas                    61 D-Neustadt                10:38.08,7  6:22.38,1  (3385)  TS2      186.  10.50 ¦  6:50.59   29.!10:38.08   29.!    ----  ----!

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.