(163) 2. Teilstrecke M30

Bieler Lauftage 2002 - (163) 2. Teilstrecke M30

Rangliste Inline City Race
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  Overall         Ø/km ¦   Oberramsern !    Kirchberg !    Gossliwil !
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Mollet Christoph                    72 Meikirch                   5:05.54,3      -----   (317)  TS2      8.     5.11 ¦  3:24.17    4.! 5:05.54    1.!    ----  ----!
    2. Uebersax Dan                        69 Homburg                    5:17.41,7    11.47,4    (31)  TS2      15.    5.23 ¦  3:02.43    1.! 5:17.41    2.!    ----  ----!
    3. Brandenberger Erwin                 70 Rorschacherberg            5:23.24,7    17.30,4    (79)  TS2      20.    5.29 ¦  3:20.09    2.! 5:23.24    3.!    ----  ----!
    4. Lenherr Renato                      72 Staad                      5:27.52,3    21.58,0  (1614)  TS2      21.    5.33 ¦  3:24.08    3.! 5:27.52    4.!    ----  ----!
    5. Lombard Didier                      68 F-Versonnex                6:05.03,7    59.09,4   (208)  TS2      39.    6.11 ¦  3:50.35    7.! 6:05.03    5.!    ----  ----!
    6. Geissbühler Stefan                  71 Thunstetten                6:08.26,0  1:02.31,7  (1695)  TS2      42.    6.15 ¦  3:30.39    5.! 6:08.26    6.!    ----  ----!
    7. Schleicher Jörg                     71 D-Bamberg                  6:09.09,6  1:03.15,3  (3450)  TS2      43.    6.16 ¦  3:48.23    6.! 6:09.09    7.!    ----  ----!
    8. Frey Raphael                        72 Bern                       6:34.41,3  1:28.47,0   (473)  TS2      59.    6.42 ¦  4:09.34   11.! 6:34.41    8.!    ----  ----!
    9. Zelck Karsten                       71 D-Erlensee                 6:38.24,6  1:32.30,3  (1428)  TS2      60.    6.45 ¦  4:02.03    8.! 6:38.24    9.!    ----  ----!
   10. Schrodt Markus                      70 D-Heusenstamm              6:38.25,0  1:32.30,7   (480)  TS2      61.    6.45 ¦  4:02.04    9.! 6:38.25   10.!    ----  ----!
   11. Lebus Pierre                        69 D-Wuppertal                6:46.34,7  1:40.40,4   (130)  TS2      70.    6.54 ¦  4:02.27   10.! 6:46.34   11.!    ----  ----!
   12. Fillinger Urs                       68 Weingarten-Kalth           6:50.32,7  1:44.38,4  (1524)  TS2      72.    6.58 ¦  4:24.29   12.! 6:50.32   12.!    ----  ----!
   13. Hürlimann Hugi                      72 Belp                       7:22.01,5  2:16.07,2  (3676)  TS2      92.    7.30 ¦  4:29.33   13.! 7:22.01   13.!    ----  ----!
   14. Nitschke Dirk                       68 D-Heuchelheim              7:49.41,3  2:43.47,0  (3273)  TS2      104.   7.58 ¦  5:01.42   16.! 7:49.41   14.!    ----  ----!
   15. ADJ Couturier Christophe            70 F-Metz Armees              7:55.51,0  2:49.56,7  (3026)  TS2      111.   8.04 ¦  4:59.50   15.! 7:55.51   15.!    ----  ----!
   16. Burkert Ralf                        70 D-Crottendorf              8:28.24,0  3:22.29,7  (1411)  TS2      125.   8.37 ¦  4:30.23   14.! 8:28.24   16.!    ----  ----!
   17. WOZ Darvill Neil                    68 D-Hameln                   9:12.59,0  4:07.04,7  (3005)  TS2      148.   9.23 ¦  5:24.42   17.! 9:12.59   17.!    ----  ----!
   18. Buhmann Kilian                      68 Ried-Brig                  9:28.46,1  4:22.51,8  (1886)  TS2      158.   9.39 ¦  6:10.34   22.! 9:28.46   18.!    ----  ----!
   19. Kopp Marcel                         71 Busswil b. Büren           9:41.23,1  4:35.28,8  (1486)  TS2      162.   9.52 ¦  5:55.50   19.! 9:41.23   19.!    ----  ----!
   20. Woerrle Achim                       70 D-Ulm                      9:42.25,9  4:36.31,6  (3372)  TS2      163.   9.53 ¦  5:56.08   20.! 9:42.25   20.!    ----  ----!
   21. U Opper Torsten U                   69 D-Hallbergmoos             9:42.51,9  4:36.57,6  (3496)  TS2      164.   9.53 ¦  6:20.37   24.! 9:42.51   21.!    ----  ----!
   22. Bexton Adam                         71 GB-Essex CBI O2YA          9:47.38,2  4:41.43,9  (3345)  TS2      166.   9.58 ¦  5:47.49   18.! 9:47.38   22.!    ----  ----!
   23. Brachmann Alain                     69 L-Soleuvre                 9:50.04,7  4:44.10,4  (3390)  TS2      167.  10.01 ¦  6:17.29   23.! 9:50.04   23.!    ----  ----!
   24. Imbach Hans                         68 Sursee                    10:18.48,7  5:12.54,4  (1422)  TS2      179.  10.30 ¦  6:04.27   21.!10:18.48   24.!    ----  ----!
   25. Kletke Claudio                      69 D-Bochum                  10:21.47,8  5:15.53,5  (1543)  TS2      180.  10.33 ¦  6:32.36   25.!10:21.47   25.!    ----  ----!
   26. Graeble Patrik                      70 Seltisberg                10:23.53,4  5:17.59,1  (3609)  TS2      181.  10.35 ¦  6:46.41   26.!10:23.53   26.!    ----  ----!
   27. Schneebeli Joachim                  71 Hausen am Albis           10:41.33,5  5:35.39,2  (3699)  TS2      188.  10.53 ¦  6:57.40   29.!10:41.33   27.!    ----  ----!
   28. Nauer Patrick                       70 Hochwald                  10:47.13,1  5:41.18,8  (1636)  TS2      190.  10.59 ¦  6:51.20   27.!10:47.13   28.!    ----  ----!
   29. Läuchli Kurt                        69 Remigen                   11:01.38,3  5:55.44,0  (1880)  TS2      191.  11.13 ¦  6:54.19   28.!11:01.38   29.!    ----  ----!

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.