1. Teilstrecke Frauen

Bieler Lauftage 2002 - 1. Teilstrecke Frauen

Rangliste Inline City Race
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦   Oberramsern !    Kirchberg !    Gossliwil !
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Constantin Yvonne                   64 Pont de la Morge           4:09.55,5      -----  (2572)  TS1/W35  1.     6.28 ¦  4:09.55    1.!    ----  ----!    ----  ----!
    2. Meier Susanne                       74 Männedorf                  4:13.48,0     3.52,5  (2554)  TS1/W20  1.     6.34 ¦  4:13.48    2.!    ----  ----!    ----  ----!
    3. Prasch Elisabeth                    58 A-Graz-Liebenau            4:32.27,7    22.32,2   (739)  TS1/W40  1.     7.03 ¦  4:32.27    3.!    ----  ----!    ----  ----!
    4. Kamber Verena                       63 Allschwil                  4:40.24,3    30.28,8  (3620)  TS1/W35  2.     7.15 ¦  4:40.24    4.!    ----  ----!    ----  ----!
    5. Schwab Monika                       66 Buch                       4:42.00,6    32.05,1   (747)  TS1/W35  3.     7.18 ¦  4:42.00    5.!    ----  ----!    ----  ----!
    6. Schneider Sabine                    63 D-Heimborn                 4:42.09,7    32.14,2   (754)  TS1/W35  4.     7.18 ¦  4:42.09    6.!    ----  ----!    ----  ----!
    7. Illa Margrit                        53 Stallikon                  4:46.26,0    36.30,5  (2590)  TS1/W45  1.     7.25 ¦  4:46.26    7.!    ----  ----!    ----  ----!
    8. Eichen Sabine                       53 D-Berlin                   4:51.38,1    41.42,6  (3230)  TS1/W45  2.     7.33 ¦  4:51.38    8.!    ----  ----!    ----  ----!
    9. Scheurer Doris                      67 Büren an der Aare          4:55.30,8    45.35,3  (2616)  TS1/W35  5.     7.39 ¦  4:55.30    9.!    ----  ----!    ----  ----!
   10. Masberg Anne                        39 Basel                      4:59.02,2    49.06,7  (2549)  TS1/W60  1.     7.44 ¦  4:59.02   10.!    ----  ----!    ----  ----!
   11. Gaberthül Iris                      57 Strengelbach               4:59.03,8    49.08,3   (717)  TS1/W45  3.     7.44 ¦  4:59.03   11.!    ----  ----!    ----  ----!
   12. Gruhnwald Elisabeth                 ?? D-Hamburg                  5:04.21,6    54.26,1  (3219)  TS1/W20  2.     7.53 ¦  5:04.21   12.!    ----  ----!    ----  ----!
   13. Schmidt Gudrun                      44 D-Dortmund                 5:07.40,3    57.44,8  (3245)  TS1/W55  1.     7.58 ¦  5:07.40   13.!    ----  ----!    ----  ----!
   14. Kuest Margarita                     53 D-Sinzheim                 5:08.55,5    59.00,0  (3401)  TS1/W45  4.     8.00 ¦  5:08.55   14.!    ----  ----!    ----  ----!
   15. Kittlova Ruzena                     49 CZ-Teplice                 5:13.05,5  1:03.10,0  (2599)  TS1/W50  1.     8.06 ¦  5:13.05   15.!    ----  ----!    ----  ----!
   16. Marolf Rosemarie                    43 Biel/Bienne                5:15.00,3  1:05.04,8   (762)  TS1/W55  2.     8.09 ¦  5:15.00   16.!    ----  ----!    ----  ----!
   17. Richter Kerstin                     65 D-Kassel                   5:33.14,5  1:23.19,0  (2591)  TS1/W35  6.     8.37 ¦  5:33.14   17.!    ----  ----!    ----  ----!
   18. Schneider Brigitte                  52 D-Sulzbach                 5:33.15,0  1:23.19,5   (720)  TS1/W50  2.     8.38 ¦  5:33.15   18.!    ----  ----!    ----  ----!
   19. Duschl Gisela                       32 D-Frankenthal              5:36.37,6  1:26.42,1   (758)  TS1/W70  1.     8.43 ¦  5:36.37   19.!    ----  ----!    ----  ----!
   20. Orlter Alice                        58 A-Innsbruck                5:37.14,1  1:27.18,6   (709)  TS1/W40  2.     8.44 ¦  5:37.14   20.!    ----  ----!    ----  ----!
   21. Schirmer Gudrun                     55 D-Winnenden                5:43.37,9  1:33.42,4   (808)  TS1/W45  5.     8.54 ¦  5:43.37   21.!    ----  ----!    ----  ----!
   22. Sokoloff Nadia                      61 Ste-Croix                  5:51.38,1  1:41.42,6  (2602)  TS1/W40  3.     9.06 ¦  5:51.38   22.!    ----  ----!    ----  ----!
   23. Södje Erika                         41 D-Celle                    6:01.42,7  1:51.47,2  (2543)  TS1/W60  2.     9.22 ¦  6:01.42   23.!    ----  ----!    ----  ----!
   24. Reichel Ulla                        55 D-Ludwigshafen             6:02.20,0  1:52.24,5   (807)  TS1/W45  6.     9.23 ¦  6:02.20   24.!    ----  ----!    ----  ----!
   25. Awomolo Omowunmi                    69 Zürich                     6:18.38,6  2:08.43,1  (2529)  TS1/W30  1.     9.48 ¦  6:18.38   25.!    ----  ----!    ----  ----!
   26. Bächtold Sara                       76 Zug                        6:25.51,6  2:15.56,1  (2617)  TS1/W20  3.     9.59 ¦  6:25.51   26.!    ----  ----!    ----  ----!
   27. Hänggi Elisabeth                    50 Nunningen                  6:42.29,6  2:32.34,1  (2614)  TS1/W50  3.    10.25 ¦  6:42.29   27.!    ----  ----!    ----  ----!
   28. Brügger Lotti                       37 Volketswil                 6:50.09,7  2:40.14,2  (2514)  TS1/W65  1.    10.37 ¦  6:50.09   28.!    ----  ----!    ----  ----!
   29. Hopp Sabine                         61 D-Berlin                   7:02.02,8  2:52.07,3  (2573)  TS1/W40  4.    10.56 ¦  7:02.02   29.!    ----  ----!    ----  ----!
   30. Lehmann Helma                       53 D-Berlin                   7:02.03,2  2:52.07,7  (2542)  TS1/W45  7.    10.56 ¦  7:02.03   30.!    ----  ----!    ----  ----!
   31. Knizkova Vera                       46 CZ-Vitice                  7:05.36,8  2:55.41,3  (2600)  TS1/W55  3.    11.01 ¦  7:05.36   31.!    ----  ----!    ----  ----!
   32. Hofer Rita                          56 Gerlafingen                7:15.11,9  3:05.16,4  (3223)  TS1/W45  8.    11.16 ¦  7:15.11   32.!    ----  ----!    ----  ----!
   33. Rinaldi Andrea                      64 Orpund                     7:16.10,2  3:06.14,7  (2610)  TS1/W35  7.    11.17 ¦  7:16.10   33.!    ----  ----!    ----  ----!
   34. Schmieman Joëlle                    68 Reconvilier                7:19.45,7  3:09.50,2  (2533)  TS1/W30  2.    11.23 ¦  7:19.45   34.!    ----  ----!    ----  ----!
   35. Reusser Dominique                   67 Lausanne                   7:22.52,8  3:12.57,3  (2580)  TS1/W35  8.    11.28 ¦  7:22.52   35.!    ----  ----!    ----  ----!
   36. Aubee Veronique                     68 Boudry                     7:34.00,1  3:24.04,6  (2571)  TS1/W30  3.    11.45 ¦  7:34.00   36.!    ----  ----!    ----  ----!
   37. Donarova Jana                       50 CZ-Brno                    7:37.17,2  3:27.21,7  (2596)  TS1/W50  4.    11.50 ¦  7:37.17   37.!    ----  ----!    ----  ----!
   38. Donarova Helena                     78 CZ-Brno                    7:37.17,3  3:27.21,8  (2595)  TS1/W20  4.    11.50 ¦  7:37.17   38.!    ----  ----!    ----  ----!

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.