1. Teilstrecke Herren

Bieler Lauftage 2002 - 1. Teilstrecke Herren

Rangliste Inline City Race
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  Kat/Rang        Ø/km ¦   Oberramsern !    Kirchberg !    Gossliwil !
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Jaunin Marc-Henri                   68 Neuchâtel                  2:42.57,2      -----    (22)  TS1/M30  1.     4.13 ¦  2:42.57    1.!    ----  ----!    ----  ----!
    2. Geissbühler Fritz                   61 Lauperswil                 2:50.14,4     7.17,2     (2)  TS1/M40  1.     4.24 ¦  2:50.14    2.!    ----  ----!    ----  ----!
    3. Baumann Walter                      53 Flawil                     2:58.23,6    15.26,4     (6)  TS1/M45  1.     4.37 ¦  2:58.23    3.!    ----  ----!    ----  ----!
    4. Kulbaczynski Jan                    62 PL-Koden                   3:07.34,3    24.37,1   (521)  TS1/M40  2.     4.51 ¦  3:07.34    4.!    ----  ----!    ----  ----!
    5. Gysin Parick                        ?? Gattikon                   3:14.07,3    31.10,1  (1855)  TS1/M20  1.     5.01 ¦  3:14.07    5.!    ----  ----!    ----  ----!
    6. Affentranger René                   58 Langenthal                 3:15.19,3    32.22,1  (3555)  TS1/M40  3.     5.03 ¦  3:15.19    6.!    ----  ----!    ----  ----!
    7. Walter Thomas                       68 D-Duingen                  3:15.44,4    32.47,2   (128)  TS1/M30  2.     5.04 ¦  3:15.44    7.!    ----  ----!    ----  ----!
    8. Salvotelli Remo                     59 Stein AR                   3:18.56,8    35.59,6  (3547)  TS1/M40  4.     5.09 ¦  3:18.56    8.!    ----  ----!    ----  ----!
    9. Christen Rolf                       58 Olten                      3:20.12,5    37.15,3  (3675)  TS1/M40  5.     5.11 ¦  3:20.12    9.!    ----  ----!    ----  ----!
   10. Schmidt Erhard                      56 D-Pfinztal                 3:23.05,4    40.08,2   (517)  TS1/M45  2.     5.15 ¦  3:23.05   10.!    ----  ----!    ----  ----!
   11. Baier Günter                        66 D-Hausen                   3:28.58,4    46.01,2    (92)  TS1/M35  1.     5.24 ¦  3:28.58   11.!    ----  ----!    ----  ----!
   12. Frund Sebastien                     70 Vicques                    3:29.33,7    46.36,5  (1633)  TS1/M30  3.     5.25 ¦  3:29.33   12.!    ----  ----!    ----  ----!
   13. Fluri Josef                         63 Matzendorf                 3:30.32,8    47.35,6   (253)  TS1/M35  2.     5.27 ¦  3:30.32   13.!    ----  ----!    ----  ----!
   14. Schlecht Klaus                      56 D-Wemding                  3:32.53,8    49.56,6   (140)  TS1/M45  3.     5.30 ¦  3:32.53   14.!    ----  ----!    ----  ----!
   15. Häfliger René                       64 Oberdorf SO                3:33.49,6    50.52,4   (223)  TS1/M35  3.     5.32 ¦  3:33.49   15.!    ----  ----!    ----  ----!
   16. Schwald Andre                       63 D-Schopfheim               3:35.12,6    52.15,4    (51)  TS1/M35  4.     5.34 ¦  3:35.12   16.!    ----  ----!    ----  ----!
   17. Gut Paul                            48 Fislisbach                 3:35.48,7    52.51,5   (236)  TS1/M50  1.     5.35 ¦  3:35.48   17.!    ----  ----!    ----  ----!
   18. Linsenmaier Werner                  43 D-Uhingen                  3:38.49,5    55.52,3   (101)  TS1/M55  1.     5.40 ¦  3:38.49   18.!    ----  ----!    ----  ----!
   19. Raeber Res                          56 Koppigen                   3:39.50,5    56.53,3  (1832)  TS1/M45  4.     5.41 ¦  3:39.50   19.!    ----  ----!    ----  ----!
   20. Burgherr Hans                       61 Reiden                     3:41.35,0    58.37,8   (153)  TS1/M40  6.     5.44 ¦  3:41.35   20.!    ----  ----!    ----  ----!
   21. Hassler Jürg                        57 Henggart                   3:42.35,3    59.38,1    (62)  TS1/M45  5.     5.45 ¦  3:42.35   21.!    ----  ----!    ----  ----!
   22. Pärli Fritz                         55 Schüpfen                   3:43.32,2  1:00.35,0  (3292)  TS1/M45  6.     5.47 ¦  3:43.32   22.!    ----  ----!    ----  ----!
   23. Rickel Adelbert                     57 D-Großlangheim             3:47.03,6  1:04.06,4    (76)  TS1/M45  7.     5.52 ¦  3:47.03   23.!    ----  ----!    ----  ----!
   24. Karrer René                         58 Küttigen                   3:48.23,0  1:05.25,8  (3572)  TS1/M40  7.     5.55 ¦  3:48.23   24.!    ----  ----!    ----  ----!
   25. Sahli Martin                        67 Nidau                      3:48.39,8  1:05.42,6   (109)  TS1/M35  5.     5.55 ¦  3:48.39   25.!    ----  ----!    ----  ----!
   26. Schor Pascal                        75 Thierachern                3:50.24,4  1:07.27,2  (1857)  TS1/M20  2.     5.58 ¦  3:50.24   26.!    ----  ----!    ----  ----!
   27. Bähr Andreas                        65 D-Orsingen-Nenzingen       3:50.25,6  1:07.28,4  (1604)  TS1/M35  6.     5.58 ¦  3:50.25   27.!    ----  ----!    ----  ----!
   28. Pernet Alain                        61 Orbe                       3:50.32,1  1:07.34,9  (1682)  TS1/M40  8.     5.58 ¦  3:50.32   28.!    ----  ----!    ----  ----!
   29. Raschid Andreas                     64 D-Filderstadt              3:53.01,1  1:10.03,9  (3388)  TS1/M35  7.     6.02 ¦  3:53.01   29.!    ----  ----!    ----  ----!
   30. Klenner Hans-Jürgen                 59 D-Geisingen                3:53.15,8  1:10.18,6  (3500)  TS1/M40  9.     6.02 ¦  3:53.15   30.!    ----  ----!    ----  ----!
   31. Schmutz Pascal                      69 Bösingen                   3:53.42,6  1:10.45,4  (1460)  TS1/M30  4.     6.03 ¦  3:53.42   31.!    ----  ----!    ----  ----!
   32. Habegger Robert                     66 Le Fuet                    3:54.25,0  1:11.27,8  (3237)  TS1/M35  8.     6.04 ¦  3:54.25   32.!    ----  ----!    ----  ----!
   33. Strassmann Markus                   65 Bazenheid                  3:54.36,0  1:11.38,8   (359)  TS1/M35  9.     6.04 ¦  3:54.36   33.!    ----  ----!    ----  ----!
   34. Ludwig Klemens                      55 D-Tübingen                 3:55.01,0  1:12.03,8  (1847)  TS1/M45  8.     6.05 ¦  3:55.01   34.!    ----  ----!    ----  ----!
   35. Faeh Daniel                         61 Zürich                     3:55.06,1  1:12.08,9   (242)  TS1/M40  10.    6.05 ¦  3:55.06   35.!    ----  ----!    ----  ----!
   36. Rolli Bernard                       57 Biel/Bienne                3:55.13,9  1:12.16,7  (3295)  TS1/M45  9.     6.05 ¦  3:55.13   36.!    ----  ----!    ----  ----!
   37. Gautschi Herbert                    65 Orpund                     3:56.34,8  1:13.37,6  (3432)  TS1/M35  10.    6.07 ¦  3:56.34   37.!    ----  ----!    ----  ----!
   38. Zosel Felix                         68 D-Eckental                 3:59.26,9  1:16.29,7   (330)  TS1/M30  5.     6.12 ¦  3:59.26   38.!    ----  ----!    ----  ----!
   39. Gerle Ulrich                        49 D-Neckarsulm               4:01.14,0  1:18.16,8   (243)  TS1/M50  2.     6.14 ¦  4:01.14   39.!    ----  ----!    ----  ----!
   40. Martin Walter                       41 D-Wehingen                 4:02.03,6  1:19.06,4  (3674)  TS1/M60  1.     6.16 ¦  4:02.03   40.!    ----  ----!    ----  ----!
   41. Huggenberger Kurt                   49 Zürich                     4:03.09,6  1:20.12,4  (1058)  TS1/M50  3.     6.17 ¦  4:03.09   41.!    ----  ----!    ----  ----!
   42. Schott Patrick                      54 L-Bettange                 4:03.15,4  1:20.18,2   (219)  TS1/M45  10.    6.18 ¦  4:03.15   42.!    ----  ----!    ----  ----!
   43. Sachse Ekke                         68 D-Wuppertal                4:03.20,3  1:20.23,1  (3346)  TS1/M30  6.     6.18 ¦  4:03.20   43.!    ----  ----!    ----  ----!
   44. Turrel Georges                      51 L'Egreve                   4:03.51,8  1:20.54,6  (3632)  TS1/M50  4.     6.19 ¦  4:03.51   44.!    ----  ----!    ----  ----!
   45. Bachmann Hermann                    52 Oberwangen b. Bern         4:04.58,0  1:22.00,8  (3416)  TS1/M50  5.     6.20 ¦  4:04.58   45.!    ----  ----!    ----  ----!
   46. Habegger Ruedi                      65 Gipf-Oberfrick             4:06.09,5  1:23.12,3  (3426)  TS1/M35  11.    6.22 ¦  4:06.09   46.!    ----  ----!    ----  ----!
   47. Sandrock Arno                       65 D-Rosenheim                4:06.21,3  1:23.24,1   (120)  TS1/M35  12.    6.22 ¦  4:06.21   47.!    ----  ----!    ----  ----!
   48. Bedat Cédric                        65 Genève                     4:06.59,4  1:24.02,2   (430)  TS1/M35  13.    6.23 ¦  4:06.59   48.!    ----  ----!    ----  ----!
   49. Graf Paul                           66 Oberdiessbach              4:08.05,1  1:25.07,9   (387)  TS1/M35  14.    6.25 ¦  4:08.05   49.!    ----  ----!    ----  ----!
   50. Studer Kilian                       56 Visp                       4:09.13,6  1:26.16,4  (1717)  TS1/M45  11.    6.27 ¦  4:09.13   50.!    ----  ----!    ----  ----!
   51. Baumgartner Urs                     50 St. Gallen                 4:09.34,9  1:26.37,7  (3690)  TS1/M50  6.     6.27 ¦  4:09.34   51.!    ----  ----!    ----  ----!
   52. Allesina Flavio                     67 Corsier-sur-Vevey          4:10.05,8  1:27.08,6  (3319)  TS1/M35  15.    6.28 ¦  4:10.05   52.!    ----  ----!    ----  ----!
   53. Rütti Toni                          49 Schliern b. Köniz          4:10.13,7  1:27.16,5   (251)  TS1/M50  7.     6.28 ¦  4:10.13   53.!    ----  ----!    ----  ----!
   54. Schnoz Edvin                        61 Rueun                      4:10.31,7  1:27.34,5   (171)  TS1/M40  11.    6.29 ¦  4:10.31   54.!    ----  ----!    ----  ----!
   55. Friedrich Peter                     65 D-Braubach                 4:10.37,6  1:27.40,4  (1515)  TS1/M35  16.    6.29 ¦  4:10.37   55.!    ----  ----!    ----  ----!
   56. Rosowski Reinhard                   41 D-Freiburg                 4:10.52,4  1:27.55,2  (3694)  TS1/M60  2.     6.29 ¦  4:10.52   56.!    ----  ----!    ----  ----!
   57. Frischknecht Fritz                  58 Steinmaur                  4:11.04,7  1:28.07,5  (1539)  TS1/M40  12.    6.30 ¦  4:11.04   57.!    ----  ----!    ----  ----!
   58. Fischer Markus                      56 Baden                      4:11.34,2  1:28.37,0  (1891)  TS1/M45  12.    6.31 ¦  4:11.34   58.!    ----  ----!    ----  ----!
   59. Brogle Andreas                      46 Wittnau                    4:12.42,8  1:29.45,6  (3683)  TS1/M55  2.     6.32 ¦  4:12.42   59.!    ----  ----!    ----  ----!
   60. Solenthaler Peter                   57 Herisau                    4:12.55,6  1:29.58,4  (3435)  TS1/M45  13.    6.33 ¦  4:12.55   60.!    ----  ----!    ----  ----!
   61. Gaus Bruno                          46 Goldach                    4:13.11,0  1:30.13,8  (1334)  TS1/M55  3.     6.33 ¦  4:13.11   61.!    ----  ----!    ----  ----!
   62. Mora Heinz                          54 Wettingen                  4:13.12,7  1:30.15,5   (194)  TS1/M45  14.    6.33 ¦  4:13.12   62.!    ----  ----!    ----  ----!
   63. Gaberthül Beat                      54 Strengelbach               4:14.56,0  1:31.58,8   (258)  TS1/M45  15.    6.36 ¦  4:14.56   63.!    ----  ----!    ----  ----!
   64. Korkmaz Memet                       64 Le Lignon                  4:15.37,2  1:32.40,0  (1415)  TS1/M35  17.    6.37 ¦  4:15.37   64.!    ----  ----!    ----  ----!
   65. Martens Michael                     59 D-Walheim                  4:15.40,5  1:32.43,3   (469)  TS1/M40  13.    6.37 ¦  4:15.40   65.!    ----  ----!    ----  ----!
   66. Steiger Peter                       46 Bern                       4:17.29,4  1:34.32,2  (1861)  TS1/M55  4.     6.40 ¦  4:17.29   66.!    ----  ----!    ----  ----!
   67. Müller Bernhard                     58 Wald ZH                    4:18.39,4  1:35.42,2   (446)  TS1/M40  14.    6.42 ¦  4:18.39   67.!    ----  ----!    ----  ----!
   68. Kurzo Bertrand                      63 Fribourg                   4:18.48,6  1:35.51,4  (1216)  TS1/M35  18.    6.42 ¦  4:18.48   68.!    ----  ----!    ----  ----!
   69. LCPL Fletcher Daniel Gregory        78 D-Hameln                   4:20.07,6  1:37.10,4  (3002)  TS1/M20  3.     6.44 ¦  4:20.07   69.!    ----  ----!    ----  ----!
   70. SSGT Scanlan Edmund                 65 D-Hameln                   4:20.07,9  1:37.10,7  (3001)  TS1/M35  19.    6.44 ¦  4:20.07   70.!    ----  ----!    ----  ----!
   71. Fausch Jörg                         63 Frauenfeld                 4:21.16,6  1:38.19,4   (356)  TS1/M35  20.    6.46 ¦  4:21.16   71.!    ----  ----!    ----  ----!
   72. Lüthi Simon                         76 Bern                       4:23.27,6  1:40.30,4  (1319)  TS1/M20  4.     6.49 ¦  4:23.27   72.!    ----  ----!    ----  ----!
   73. Gruner Simon                        84 Wangen an der Aare         4:24.28,3  1:41.31,1  (1612)  TS1/MJ   1.     6.51 ¦  4:24.28   73.!    ----  ----!    ----  ----!
   74. Geilenkirchen Heinz                 54 D-Köln                     4:26.48,3  1:43.51,1  (3325)  TS1/M45  16.    6.54 ¦  4:26.48   74.!    ----  ----!    ----  ----!
   75. Hübscher Walter                     56 Bern                       4:26.56,2  1:43.59,0   (382)  TS1/M45  17.    6.54 ¦  4:26.56   75.!    ----  ----!    ----  ----!
   76. Huser Peter                         54 Baar                       4:27.42,4  1:44.45,2   (272)  TS1/M45  18.    6.56 ¦  4:27.42   76.!    ----  ----!    ----  ----!
   77. Fahrni Sigi                         64 Schüpfheim                 4:27.51,6  1:44.54,4  (1566)  TS1/M35  21.    6.56 ¦  4:27.51   77.!    ----  ----!    ----  ----!
   78. Scabell Stefan                      58 Worben                     4:29.28,4  1:46.31,2  (1111)  TS1/M40  15.    6.58 ¦  4:29.28   78.!    ----  ----!    ----  ----!
   79. Fluri Otto                          60 Matzendorf                 4:29.32,6  1:46.35,4  (1091)  TS1/M40  16.    6.58 ¦  4:29.32   79.!    ----  ----!    ----  ----!
   80. Wollenweber Kurt                    40 D-Kelkheim                 4:29.45,1  1:46.47,9   (440)  TS1/M60  3.     6.59 ¦  4:29.45   80.!    ----  ----!    ----  ----!
   81. Mullis Walter                       64 Biel/Bienne                4:30.49,3  1:47.52,1  (3293)  TS1/M35  22.    7.00 ¦  4:30.49   81.!    ----  ----!    ----  ----!
   82. Wigger Michel                       71 Aesch                      4:32.01,1  1:49.03,9   (199)  TS1/M30  7.     7.02 ¦  4:32.01   82.!    ----  ----!    ----  ----!
   83. Jenal Paul                          57 Burgdorf                   4:33.37,4  1:50.40,2  (1128)  TS1/M45  19.    7.05 ¦  4:33.37   83.!    ----  ----!    ----  ----!
   84. Bowald Eric                         60 Kriens                     4:34.08,5  1:51.11,3   (121)  TS1/M40  17.    7.06 ¦  4:34.08   84.!    ----  ----!    ----  ----!
   85. Brodmann Michael                    68 D-Heimsheim                4:34.14,5  1:51.17,3  (1739)  TS1/M30  8.     7.06 ¦  4:34.14   85.!    ----  ----!    ----  ----!
   86. Hirschi Roger                       61 Twann                      4:34.44,5  1:51.47,3  (3276)  TS1/M40  18.    7.07 ¦  4:34.44   86.!    ----  ----!    ----  ----!
   87. Saak Rolf                           50 D-Wattenheim               4:34.52,7  1:51.55,5   (449)  TS1/M50  8.     7.07 ¦  4:34.52   87.!    ----  ----!    ----  ----!
   88. Zuber Benno                         60 Randa                      4:36.00,3  1:53.03,1  (3564)  TS1/M40  19.    7.09 ¦  4:36.00   88.!    ----  ----!    ----  ----!
   89. Bläsi Gilbert                       63 Solothurn                  4:36.46,3  1:53.49,1  (1013)  TS1/M35  23.    7.10 ¦  4:36.46   89.!    ----  ----!    ----  ----!
   90. Kälin Remo                          79 Wernetshausen              4:37.22,3  1:54.25,1  (3685)  TS1/M20  5.     7.11 ¦  4:37.22   90.!    ----  ----!    ----  ----!
   91. Becker Mattin                       60 D-Arnsberg                 4:38.16,3  1:55.19,1  (3583)  TS1/M40  20.    7.12 ¦  4:38.16   91.!    ----  ----!    ----  ----!
   92. Niederberger Martin                 76 Sarnen                     4:38.34,0  1:55.36,8  (1154)  TS1/M20  6.     7.13 ¦  4:38.34   92.!    ----  ----!    ----  ----!
   93. Fischer Manuel                      81 Brügg BE                   4:38.40,5  1:55.43,3  (1414)  TS1/M20  7.     7.13 ¦  4:38.40   93.!    ----  ----!    ----  ----!
   94. Arnet Martin                        61 Bern                       4:38.43,4  1:55.46,2   (422)  TS1/M40  21.    7.13 ¦  4:38.43   94.!    ----  ----!    ----  ----!
   95. Frahm Lasse                         42 D-Hanau                    4:38.45,8  1:55.48,6   (337)  TS1/M60  4.     7.13 ¦  4:38.45   95.!    ----  ----!    ----  ----!
   96. Vogt Paul                           50 Basel                      4:39.02,8  1:56.05,6  (3660)  TS1/M50  9.     7.13 ¦  4:39.02   96.!    ----  ----!    ----  ----!
   97. Hopf Klaus                          52 D-Berlin                   4:39.09,6  1:56.12,4   (512)  TS1/M50  10.    7.13 ¦  4:39.09   97.!    ----  ----!    ----  ----!
   98. Cadario Stefan                      72 Locarno                    4:39.33,6  1:56.36,4  (3546)  TS1/M30  9.     7.14 ¦  4:39.33   98.!    ----  ----!    ----  ----!
   99. Gempeler Peter                      74 Bellmund                   4:39.43,4  1:56.46,2  (3211)  TS1/M20  8.     7.14 ¦  4:39.43   99.!    ----  ----!    ----  ----!
  100. Meder Gottfried                     52 D-Baden-Baden              4:39.46,2  1:56.49,0  (3402)  TS1/M50  11.    7.14 ¦  4:39.46  100.!    ----  ----!    ----  ----!
  101. Thierstein Paul                     51 Biel/Bienne                4:40.33,4  1:57.36,2  (3475)  TS1/M50  12.    7.16 ¦  4:40.33  101.!    ----  ----!    ----  ----!
  102. Kümin Otto                          51 Pfäffikon SZ               4:41.22,8  1:58.25,6  (1849)  TS1/M50  13.    7.17 ¦  4:41.22  102.!    ----  ----!    ----  ----!
  103. Guisolan Alain                      49 Meyrin                     4:41.41,8  1:58.44,6  (1753)  TS1/M50  14.    7.17 ¦  4:41.41  103.!    ----  ----!    ----  ----!
  104. Kobler Stéphane                     76 Lausanne                   4:41.45,8  1:58.48,6   (190)  TS1/M20  9.     7.17 ¦  4:41.45  104.!    ----  ----!    ----  ----!
  105. Lenggenhager Michael                76 Dielsdorf                  4:43.37,8  2:00.40,6  (3622)  TS1/M20  10.    7.20 ¦  4:43.37  105.!    ----  ----!    ----  ----!
  106. Brzozowski Jan                      52 PL-Mikolw 1                4:43.50,8  2:00.53,6  (1749)  TS1/M50  15.    7.21 ¦  4:43.50  106.!    ----  ----!    ----  ----!
  107. Rüegsegger Michael                  80 Utzenstorf                 4:46.05,0  2:03.07,8  (3677)  TS1/M20  11.    7.24 ¦  4:46.05  107.!    ----  ----!    ----  ----!
  108. Illa Juan                           51 Stallikon                  4:46.25,1  2:03.27,9  (1705)  TS1/M50  16.    7.25 ¦  4:46.25  108.!    ----  ----!    ----  ----!
  109. Berger Hans-Ueli                    77 Undervelier                4:46.27,1  2:03.29,9  (1667)  TS1/M20  12.    7.25 ¦  4:46.27  109.!    ----  ----!    ----  ----!
  110. Lohmann Martin                      47 D-Recklinghausen           4:46.34,5  2:03.37,3  (1266)  TS1/M55  5.     7.25 ¦  4:46.34  110.!    ----  ----!    ----  ----!
  111. Gaus Daniel                         78 Glattbrugg                 4:47.44,6  2:04.47,4  (1525)  TS1/M20  13.    7.27 ¦  4:47.44  111.!    ----  ----!    ----  ----!
  112. D'Alessandri Michel                 61 Genève                     4:47.53,5  2:04.56,3  (1165)  TS1/M40  22.    7.27 ¦  4:47.53  112.!    ----  ----!    ----  ----!
  113. Schneble Edgar                      58 D-Oggelshausen             4:48.09,7  2:05.12,5   (511)  TS1/M40  23.    7.27 ¦  4:48.09  113.!    ----  ----!    ----  ----!
  114. Gerber Ueli                         79 Aetigkofen                 4:48.56,7  2:05.59,5  (1501)  TS1/M20  14.    7.29 ¦  4:48.56  114.!    ----  ----!    ----  ----!
  115. Schürg Volker                       63 D-Streithausen             4:49.20,4  2:06.23,2   (465)  TS1/M35  24.    7.29 ¦  4:49.20  115.!    ----  ----!    ----  ----!
  116. Roth Patrick                        86 Utzenstorf                 4:49.32,7  2:06.35,5  (1768)  TS1/M20  15.    7.30 ¦  4:49.32  116.!    ----  ----!    ----  ----!
  117. Malsch Volker                       58 D-Sonthofen                4:49.56,0  2:06.58,8  (1496)  TS1/M40  24.    7.30 ¦  4:49.56  117.!    ----  ----!    ----  ----!
  118. Bürgi Erich                         64 Kallnach                   4:51.53,4  2:08.56,2  (3201)  TS1/M35  25.    7.33 ¦  4:51.53  118.!    ----  ----!    ----  ----!
  119. Neumann Harry                       40 D-Burgdorf                 4:52.36,8  2:09.39,6  (3531)  TS1/M60  5.     7.34 ¦  4:52.36  119.!    ----  ----!    ----  ----!
  120. Wilhelm Dieter                      59 D-Erfweiler                4:53.13,9  2:10.16,7  (1606)  TS1/M40  25.    7.35 ¦  4:53.13  120.!    ----  ----!    ----  ----!
  121. Ulrich Paul                         59 Ebikon                     4:53.34,6  2:10.37,4  (3549)  TS1/M40  26.    7.36 ¦  4:53.34  121.!    ----  ----!    ----  ----!
  122. Jeanmonod David                     74 Bienne                     4:55.32,2  2:12.35,0  (1182)  TS1/M20  16.    7.39 ¦  4:55.32  122.!    ----  ----!    ----  ----!
  123. Rüegger Christian                   50 Gachnang                   4:55.38,0  2:12.40,8  (1016)  TS1/M50  17.    7.39 ¦  4:55.38  123.!    ----  ----!    ----  ----!
  124. Schnell Oliver                      66 D-Waiblingen               4:57.35,2  2:14.38,0  (3324)  TS1/M35  26.    7.42 ¦  4:57.35  124.!    ----  ----!    ----  ----!
  125. Petersen Jens                       60 D-Neustadt                 4:57.56,5  2:14.59,3  (1424)  TS1/M40  27.    7.43 ¦  4:57.56  125.!    ----  ----!    ----  ----!
  126. Jeanrichard Florian                 79 Cortaillod                 4:58.54,6  2:15.57,4  (1707)  TS1/M20  17.    7.44 ¦  4:58.54  126.!    ----  ----!    ----  ----!
  127. Fahrni Kurt                         65 Cham                       5:03.12,5  2:20.15,3   (141)  TS1/M35  27.    7.51 ¦  5:03.12  127.!    ----  ----!    ----  ----!
  128. Lorenz Markus                       67 D-Püttlingen               5:03.13,7  2:20.16,5  (3396)  TS1/M35  28.    7.51 ¦  5:03.13  128.!    ----  ----!    ----  ----!
  129. Lattion Philippe                    69 Muraz (Collombey)          5:03.51,2  2:20.54,0  (3303)  TS1/M30  10.    7.52 ¦  5:03.51  129.!    ----  ----!    ----  ----!
  130. Staude Peter                        49 D-Marl                     5:03.58,8  2:21.01,6   (346)  TS1/M50  18.    7.52 ¦  5:03.58  130.!    ----  ----!    ----  ----!
  131. Rollo Signorello                    78 Emmenbrücke                5:04.07,4  2:21.10,2  (3557)  TS1/M20  18.    7.52 ¦  5:04.07  131.!    ----  ----!    ----  ----!
  132. Fischer Wolfgang                    44 D-Neukirchen/Pleisze       5:04.24,6  2:21.27,4   (395)  TS1/M55  6.     7.53 ¦  5:04.24  132.!    ----  ----!    ----  ----!
  133. Ramunno Claudio                     60 Seewen SO                  5:04.27,3  2:21.30,1  (1617)  TS1/M40  28.    7.53 ¦  5:04.27  133.!    ----  ----!    ----  ----!
  134. Schenker Thomas                     61 Rothrist                   5:04.53,5  2:21.56,3  (1812)  TS1/M40  29.    7.53 ¦  5:04.53  134.!    ----  ----!    ----  ----!
  135. Glöckner Konrad                     40 D-Frickenhausen            5:07.06,8  2:24.09,6  (1066)  TS1/M60  6.     7.57 ¦  5:07.06  135.!    ----  ----!    ----  ----!
  136. Hunziker Urs                        61 Fällanden                  5:07.28,4  2:24.31,2  (3393)  TS1/M40  30.    7.57 ¦  5:07.28  136.!    ----  ----!    ----  ----!
  137. Kirner Ernst                        40 Mettmenstetten             5:07.44,8  2:24.47,6  (3459)  TS1/M60  7.     7.58 ¦  5:07.44  137.!    ----  ----!    ----  ----!
  138. Schmidt Gerhard                     41 D-Dortmund                 5:07.49,0  2:24.51,8  (3244)  TS1/M60  8.     7.58 ¦  5:07.49  138.!    ----  ----!    ----  ----!
  139. Siegenthaler Daniel                 56 Ecublens                   5:08.11,0  2:25.13,8  (1322)  TS1/M45  20.    7.59 ¦  5:08.11  139.!    ----  ----!    ----  ----!
  140. Rossel Martin                       59 Aegerten                   5:08.26,0  2:25.28,8  (3506)  TS1/M40  31.    7.59 ¦  5:08.26  140.!    ----  ----!    ----  ----!
  141. Herrmann Bernhard                   64 D-St Leon-Rot              5:08.38,5  2:25.41,3  (1250)  TS1/M35  29.    7.59 ¦  5:08.38  141.!    ----  ----!    ----  ----!
  142. Surholt Angelo                      53 Spreitenbach               5:09.28,6  2:26.31,4  (1816)  TS1/M45  21.    8.01 ¦  5:09.28  142.!    ----  ----!    ----  ----!
  143. Voegtli Hanspeter                   68 Reinach                    5:10.11,9  2:27.14,7  (1697)  TS1/M30  11.    8.02 ¦  5:10.11  143.!    ----  ----!    ----  ----!
  144. Ungaro Nicola                       38 I-Roma                     5:11.19,3  2:28.22,1  (1143)  TS1/M60  9.     8.03 ¦  5:11.19  144.!    ----  ----!    ----  ----!
  145. Marti Philippe                      69 Bernex                     5:12.03,7  2:29.06,5  (1677)  TS1/M30  12.    8.05 ¦  5:12.03  145.!    ----  ----!    ----  ----!
  146. Ferrari Hansruedi                   59 Bern                       5:12.30,8  2:29.33,6  (3673)  TS1/M40  32.    8.05 ¦  5:12.30  146.!    ----  ----!    ----  ----!
  147. Imhof Michael                       73 Matten                     5:14.46,5  2:31.49,3  (3562)  TS1/M20  19.    8.09 ¦  5:14.46  147.!    ----  ----!    ----  ----!
  148. Baumgartner Beat                    55 Nidau                      5:14.48,4  2:31.51,2  (3307)  TS1/M45  22.    8.09 ¦  5:14.48  148.!    ----  ----!    ----  ----!
  149. Wyss Karl Martin                    68 Bern                       5:15.17,0  2:32.19,8  (1874)  TS1/M30  13.    8.10 ¦  5:15.17  149.!    ----  ----!    ----  ----!
  150. Menger Lars                         73 D-Langenbach               5:15.50,3  2:32.53,1   (504)  TS1/M20  20.    8.10 ¦  5:15.50  150.!    ----  ----!    ----  ----!
  151. Wegmüller Bernhard                  58 Rubigen                    5:17.11,2  2:34.14,0   (546)  TS1/M40  33.    8.13 ¦  5:17.11  151.!    ----  ----!    ----  ----!
  152. Rischl Peter                        57 Baar                       5:17.31,4  2:34.34,2  (3644)  TS1/M45  23.    8.13 ¦  5:17.31  152.!    ----  ----!    ----  ----!
  153. Studer Jürg                         49 Zug                        5:17.31,8  2:34.34,6   (415)  TS1/M50  19.    8.13 ¦  5:17.31  153.!    ----  ----!    ----  ----!
  154. Kärcher Peter                       66 Rapperswil SG              5:18.16,2  2:35.19,0  (1318)  TS1/M35  30.    8.14 ¦  5:18.16  154.!    ----  ----!    ----  ----!
  155. Heid Thomas                         83 Zuchwil                    5:19.14,1  2:36.16,9  (1220)  TS1/MJ   2.     8.16 ¦  5:19.14  155.!    ----  ----!    ----  ----!
  156. Kistler Daniel Lukas                60 Reichenburg                5:19.34,7  2:36.37,5  (1580)  TS1/M40  34.    8.16 ¦  5:19.34  156.!    ----  ----!    ----  ----!
  157. Brenn Marcel                        53 Winterthur                 5:19.46,6  2:36.49,4  (1132)  TS1/M45  24.    8.17 ¦  5:19.46  157.!    ----  ----!    ----  ----!
  158. Flume Karl-Heinz                    47 D-Dortmund                 5:20.14,0  2:37.16,8  (1095)  TS1/M55  7.     8.17 ¦  5:20.14  158.!    ----  ----!    ----  ----!
  159. Guidet Jean-Paul                    63 F-Charenton le Pont        5:21.24,4  2:38.27,2  (3441)  TS1/M35  31.    8.19 ¦  5:21.24  159.!    ----  ----!    ----  ----!
  160. Lattmann Thomas                     68 Wiesendangen               5:21.36,0  2:38.38,8  (1564)  TS1/M30  14.    8.19 ¦  5:21.36  160.!    ----  ----!    ----  ----!
  161. OFW Allak Engin Ofw                 70 NL-LB Budel                5:24.42,6  2:41.45,4  (1879)  TS1/M30  15.    8.24 ¦  5:24.42  161.!    ----  ----!    ----  ----!
  162. Palumbo Antonio                     64 Orpund                     5:26.01,5  2:43.04,3  (1714)  TS1/M35  32.    8.26 ¦  5:26.01  162.!    ----  ----!    ----  ----!
  163. Schönbächler René                   51 Aegerten                   5:27.20,8  2:44.23,6  (1585)  TS1/M50  20.    8.28 ¦  5:27.20  163.!    ----  ----!    ----  ----!
  164. Treier Franz                        52 Wittnau                    5:27.53,2  2:44.56,0  (3679)  TS1/M50  21.    8.29 ¦  5:27.53  164.!    ----  ----!    ----  ----!
  165. Moser Oliver                        78 Wettingen                  5:31.53,6  2:48.56,4  (1248)  TS1/M20  21.    8.35 ¦  5:31.53  165.!    ----  ----!    ----  ----!
  166. Sikorski Zbigniew                   31 PL-Wroclaw                 5:32.35,0  2:49.37,8  (1734)  TS1/M70  1.     8.36 ¦  5:32.35  166.!    ----  ----!    ----  ----!
  167. Grüninger Kurt                      54 Wiezikon b.Sirnach         5:33.10,6  2:50.13,4  (1468)  TS1/M45  25.    8.37 ¦  5:33.10  167.!    ----  ----!    ----  ----!
  168. Foulaz Pierre                       ?? F-Claix                    5:33.25,1  2:50.27,9  (3628)  TS1/M20  22.    8.38 ¦  5:33.25  168.!    ----  ----!    ----  ----!
  169. Rousseau Albert                     45 F-Grenoble                 5:33.28,7  2:50.31,5  (3625)  TS1/M55  8.     8.38 ¦  5:33.28  169.!    ----  ----!    ----  ----!
  170. Bloise Domenico                     74 Lüterkofen-Ichert          5:33.30,8  2:50.33,6  (3498)  TS1/M20  23.    8.38 ¦  5:33.30  170.!    ----  ----!    ----  ----!
  171. Müller Jürgen                       67 D-Coburg                   5:33.43,2  2:50.46,0  (1522)  TS1/M35  33.    8.38 ¦  5:33.43  171.!    ----  ----!    ----  ----!
  172. Roffler Markus                      62 Churwalden                 5:34.12,7  2:51.15,5   (508)  TS1/M40  35.    8.39 ¦  5:34.12  172.!    ----  ----!    ----  ----!
  173. Schibli Joe                         42 Rothrist                   5:35.19,8  2:52.22,6  (3569)  TS1/M60  10.    8.41 ¦  5:35.19  173.!    ----  ----!    ----  ----!
  174. Buetikofer Olivier                  68 Gossliwil                  5:35.35,4  2:52.38,2  (3419)  TS1/M30  16.    8.41 ¦  5:35.35  174.!    ----  ----!    ----  ----!
  175. Lenzen Werner                       41 D-Krefeld                  5:35.47,8  2:52.50,6  (1156)  TS1/M60  11.    8.41 ¦  5:35.47  175.!    ----  ----!    ----  ----!
  176. Gantenbein Hanspeter                66 Nidau                      5:36.34,9  2:53.37,7  (3246)  TS1/M35  34.    8.43 ¦  5:36.34  176.!    ----  ----!    ----  ----!
  177. Balmer Werner                       60 Zweidlen                   5:36.41,5  2:53.44,3  (1746)  TS1/M40  36.    8.43 ¦  5:36.41  177.!    ----  ----!    ----  ----!
  178. Oldenburg Markus                    64 D-Karlsruhe                5:38.54,9  2:55.57,7  (1246)  TS1/M35  35.    8.46 ¦  5:38.54  178.!    ----  ----!    ----  ----!
  179. Hofer Roger                         72 Rheinfelden                5:42.32,2  2:59.35,0  (1791)  TS1/M30  17.    8.52 ¦  5:42.32  179.!    ----  ----!    ----  ----!
  180. Hejna Harald                        58 D-Leutershausen            5:42.56,8  2:59.59,6  (1430)  TS1/M40  37.    8.53 ¦  5:42.56  180.!    ----  ----!    ----  ----!
  181. Isoz Michael                        79 Grafenried                 5:43.59,6  3:01.02,4  (1850)  TS1/M20  24.    8.54 ¦  5:43.59  181.!    ----  ----!    ----  ----!
  182. Hagner Jürgen                       60 D-Kottweiler-Schwanden     5:45.44,2  3:02.47,0  (1262)  TS1/M40  38.    8.57 ¦  5:45.44  182.!    ----  ----!    ----  ----!
  183. Trummer Jean Pierre                 51 Carouge GE                 5:47.12,5  3:04.15,3  (1085)  TS1/M50  22.    8.59 ¦  5:47.12  183.!    ----  ----!    ----  ----!
  184. Griessen Roland                     56 Richigen                   5:47.44,6  3:04.47,4  (1200)  TS1/M45  26.    9.00 ¦  5:47.44  184.!    ----  ----!    ----  ----!
  185. Biskupiak Henryk                    36 PL-Mikolon                 5:49.13,4  3:06.16,2  (1748)  TS1/M65  1.     9.02 ¦  5:49.13  185.!    ----  ----!    ----  ----!
  186. Achermann Pius                      66 Rothrist                   5:49.27,9  3:06.30,7  (1775)  TS1/M35  36.    9.03 ¦  5:49.27  186.!    ----  ----!    ----  ----!
  187. Junod Alain                         58 Ste-Croix                  5:51.37,9  3:08.40,7  (1758)  TS1/M40  39.    9.06 ¦  5:51.37  187.!    ----  ----!    ----  ----!
  188. Spitzer Jürgen                      55 D-Solingen                 5:52.34,3  3:09.37,1  (3492)  TS1/M45  27.    9.08 ¦  5:52.34  188.!    ----  ----!    ----  ----!
  189. Fürst Stefan                        72 Messen                     5:53.44,8  3:10.47,6  (3489)  TS1/M30  18.    9.09 ¦  5:53.44  189.!    ----  ----!    ----  ----!
  190. Jossi Philippe                      64 Vionnaz                    5:54.20,0  3:11.22,8  (3511)  TS1/M35  37.    9.10 ¦  5:54.20  190.!    ----  ----!    ----  ----!
  191. Rüetschi Peter                      52 Schöftland                 5:56.47,1  3:13.49,9  (3466)  TS1/M50  23.    9.14 ¦  5:56.47  191.!    ----  ----!    ----  ----!
  192. Hügi Peter                          37 Zürich                     5:57.14,3  3:14.17,1  (1339)  TS1/M65  2.     9.15 ¦  5:57.14  192.!    ----  ----!    ----  ----!
  193. Dickhardt Ludwig                    52 D-Bad Vilbel               5:58.03,6  3:15.06,4  (1782)  TS1/M50  24.    9.16 ¦  5:58.03  193.!    ----  ----!    ----  ----!
  194. Reschke Christoph                   69 D-München                  5:58.54,5  3:15.57,3  (1432)  TS1/M30  19.    9.17 ¦  5:58.54  194.!    ----  ----!    ----  ----!
  195. Kpl Hofmann Stefan                  78 Biel/Bienne                6:02.01,6  3:19.04,4  (1403)  TS1/M20  25.    9.22 ¦  6:02.01  195.!    ----  ----!    ----  ----!
  196. Kilic Sükür                         65 Flawil                     6:03.59,9  3:21.02,7  (3525)  TS1/M35  38.    9.25 ¦  6:03.59  196.!    ----  ----!    ----  ----!
  197. Amstutz Timon                       87 Hindelbank                 6:05.25,3  3:22.28,1  (1830)  TS1/MJ   3.     9.28 ¦  6:05.25  197.!    ----  ----!    ----  ----!
  198. Wittwer Simon                       ?? Hindelbank                 6:05.25,4  3:22.28,2  (1691)  TS1/M20  26.    9.28 ¦  6:05.25  198.!    ----  ----!    ----  ----!
  199. Reichmuth Sepp                      42 Rickenbach SZ              6:05.41,2  3:22.44,0  (3445)  TS1/M60  12.    9.28 ¦  6:05.41  199.!    ----  ----!    ----  ----!
  200. Spielmann Bernd                     62 D-Monheim                  6:07.30,1  3:24.32,9  (3611)  TS1/M40  40.    9.31 ¦  6:07.30  200.!    ----  ----!    ----  ----!
  201. Grünzig Torsten                     61 D-Reinhardshagen           6:07.54,8  3:24.57,6  (1255)  TS1/M40  41.    9.31 ¦  6:07.54  201.!    ----  ----!    ----  ----!
  202. Wendler Stephan                     54 D-Hochheim                 6:09.54,1  3:26.56,9  (1465)  TS1/M45  28.    9.34 ¦  6:09.54  202.!    ----  ----!    ----  ----!
  203. Jobin Christian                     62 Le Noirmont                6:10.33,2  3:27.36,0  (1365)  TS1/M40  42.    9.35 ¦  6:10.33  203.!    ----  ----!    ----  ----!
  204. Riedi Edwin                         52 Thalwil                    6:12.58,6  3:30.01,4  (3341)  TS1/M50  25.    9.39 ¦  6:12.58  204.!    ----  ----!    ----  ----!
  205. Troxler Georg                       80 Ottikon                    6:13.58,6  3:31.01,4  (3697)  TS1/M20  27.    9.41 ¦  6:13.58  205.!    ----  ----!    ----  ----!
  206. De Boer H.J.                        43 NL-Avenhorn                6:16.04,1  3:33.06,9  (1277)  TS1/M55  9.     9.44 ¦  6:16.04  206.!    ----  ----!    ----  ----!
  207. Arn Heinz                           67 Hindelbank                 6:16.05,7  3:33.08,5  (1410)  TS1/M35  39.    9.44 ¦  6:16.05  207.!    ----  ----!    ----  ----!
  208. Gauroy Christian                    ?? L-Rodange                  6:16.27,2  3:33.30,0  (3437)  TS1/M20  28.    9.45 ¦  6:16.27  208.!    ----  ----!    ----  ----!
  209. Zeljko Martinovic                   63 D-Ludwigshafen             6:18.42,4  3:35.45,2  (1488)  TS1/M35  40.    9.48 ¦  6:18.42  209.!    ----  ----!    ----  ----!
  210. Jan Christoph                       79 Gstaad                     6:18.55,4  3:35.58,2  (1706)  TS1/M20  29.    9.49 ¦  6:18.55  210.!    ----  ----!    ----  ----!
  211. Graber Christian                    77 Bellelay                   6:20.58,2  3:38.01,0  (1843)  TS1/M20  30.    9.52 ¦  6:20.58  211.!    ----  ----!    ----  ----!
  212. Röthlisberger Christian             81 Reconvilier                6:21.01,5  3:38.04,3  (1406)  TS1/M20  31.    9.52 ¦  6:21.01  212.!    ----  ----!    ----  ----!
  213. Dietiker Alfred                     43 Hirschthal                 6:21.29,1  3:38.31,9  (1854)  TS1/M55  10.    9.52 ¦  6:21.29  213.!    ----  ----!    ----  ----!
  214. Rufer Armin                         43 Chur                       6:21.37,6  3:38.40,4  (1559)  TS1/M55  11.    9.53 ¦  6:21.37  214.!    ----  ----!    ----  ----!
  215. Utzinger Reto                       64 Uster                      6:21.55,3  3:38.58,1  (1195)  TS1/M35  41.    9.53 ¦  6:21.55  215.!    ----  ----!    ----  ----!
  216. Bissig Andy                         64 Oberrieden                 6:21.57,3  3:39.00,1  (3481)  TS1/M35  42.    9.53 ¦  6:21.57  216.!    ----  ----!    ----  ----!
  217. Nowka Theodor                       58 Köniz                      6:30.06,2  3:47.09,0  (3530)  TS1/M40  43.   10.06 ¦  6:30.06  217.!    ----  ----!    ----  ----!
  218. Kpl Uhler Roland                    66 St. Gallen                 6:31.06,2  3:48.09,0  (3053)  TS1/M35  43.   10.07 ¦  6:31.06  218.!    ----  ----!    ----  ----!
  219. Müller Albrecht                     56 D-Rheinstetten             6:36.11,6  3:53.14,4  (1142)  TS1/M45  29.   10.15 ¦  6:36.11  219.!    ----  ----!    ----  ----!
  220. Tanner Daniel                       45 Renan BE                   6:40.15,2  3:57.18,0  (1898)  TS1/M55  12.   10.22 ¦  6:40.15  220.!    ----  ----!    ----  ----!
  221. Naegeli Toni                        81 Grenchen                   6:43.19,4  4:00.22,2  (3618)  TS1/M20  32.   10.26 ¦  6:43.19  221.!    ----  ----!    ----  ----!
  222. Fuchs Christian                     74 Lausanne                   6:43.47,2  4:00.50,0  (1658)  TS1/M20  33.   10.27 ¦  6:43.47  222.!    ----  ----!    ----  ----!
  223. Arter Matthyas                      56 Zürich                     6:44.28,9  4:01.31,7  (1108)  TS1/M45  30.   10.28 ¦  6:44.28  223.!    ----  ----!    ----  ----!
  224. Leonhard Kurt                       49 Wangen SZ                  6:47.57,2  4:05.00,0  (1438)  TS1/M50  26.   10.34 ¦  6:47.57  224.!    ----  ----!    ----  ----!
  225. Moser Nicolas                       47 Zürich                     6:48.39,9  4:05.42,7  (1582)  TS1/M55  13.   10.35 ¦  6:48.39  225.!    ----  ----!    ----  ----!
  226. Feifel Manfred                      42 D-Filderstadt              6:52.22,5  4:09.25,3  (3259)  TS1/M60  13.   10.40 ¦  6:52.22  226.!    ----  ----!    ----  ----!
  227. Sollberger Thomas                   59 Pratteln                   6:53.17,2  4:10.20,0  (1218)  TS1/M40  44.   10.42 ¦  6:53.17  227.!    ----  ----!    ----  ----!
  228. Deschamps Pascal                    73 Biel/Bienne                6:55.07,2  4:12.10,0  (3267)  TS1/M20  34.   10.45 ¦  6:55.07  228.!    ----  ----!    ----  ----!
  229. Rekr Wanner Luc                     83 Bellmund                   6:56.32,5  4:13.35,3  (3098)  TS1/MJ   4.    10.47 ¦  6:56.32  229.!    ----  ----!    ----  ----!
  230. Staubli Werner                      70 Bonstetten                 6:57.40,6  4:14.43,4  (3698)  TS1/M30  20.   10.49 ¦  6:57.40  230.!    ----  ----!    ----  ----!
  231. Scherling Otto                      37 D-Bad Krozingen            6:57.45,1  4:14.47,9  (3522)  TS1/M65  3.    10.49 ¦  6:57.45  231.!    ----  ----!    ----  ----!
  232. Garvey James                        77 D-Frankfurt                6:58.57,8  4:16.00,6  (1899)  TS1/M20  35.   10.51 ¦  6:58.57  232.!    ----  ----!    ----  ----!
  233. Benes Georg                         74 D-Frankfurt                6:59.01,6  4:16.04,4  (1900)  TS1/M20  36.   10.51 ¦  6:59.01  233.!    ----  ----!    ----  ----!
  234. Rau Theophil                        24 Fahrweid                   7:09.58,3  4:27.01,1  (1893)  TS1/M75  1.    11.08 ¦  7:09.58  234.!    ----  ----!    ----  ----!
  235. Widmer Adolf                        49 Illnau                     7:10.00,0  4:27.02,8  (1829)  TS1/M50  27.   11.08 ¦  7:10.00  235.!    ----  ----!    ----  ----!
  236. Kuratli Jörg                        64 Flawil                     7:10.28,1  4:27.30,9  (3523)  TS1/M35  44.   11.09 ¦  7:10.28  236.!    ----  ----!    ----  ----!
  237. Zürcher Peter                       58 Gerlafingen                7:15.11,5  4:32.14,3  (3228)  TS1/M40  45.   11.16 ¦  7:15.11  237.!    ----  ----!    ----  ----!
  238. Wettstein Walter                    51 Windisch                   7:21.33,4  4:38.36,2   (353)  TS1/M50  28.   11.26 ¦  7:21.33  238.!    ----  ----!    ----  ----!
  239. Reusser Jean                        46 Lausanne                   7:22.55,6  4:39.58,4  (3527)  TS1/M55  14.   11.28 ¦  7:22.55  239.!    ----  ----!    ----  ----!
  240. Groll Jean Paul                     ?? F-Wissembourg              7:23.06,6  4:40.09,4  (1567)  TS1/M20  37.   11.28 ¦  7:23.06  240.!    ----  ----!    ----  ----!
  241. Tschui Roland                       48 Subingen                   7:24.18,3  4:41.21,1  (1587)  TS1/M50  29.   11.30 ¦  7:24.18  241.!    ----  ----!    ----  ----!
  242. Schneider Peter                     38 Bellach                    7:24.20,7  4:41.23,5  (1601)  TS1/M60  14.   11.30 ¦  7:24.20  242.!    ----  ----!    ----  ----!
  243. Aubée Didier                        67 Boudry                     7:34.01,2  4:51.04,0  (1376)  TS1/M35  45.   11.45 ¦  7:34.01  243.!    ----  ----!    ----  ----!
  244. Romer Markus                        63 Rüti ZH                    7:43.22,9  5:00.25,7  (1499)  TS1/M35  46.   12.00 ¦  7:43.22  244.!    ----  ----!    ----  ----!
  245. Vogler Daniel                       86 Alpnach                    7:44.24,8  5:01.27,6  (1837)  TS1/MJ   5.    12.01 ¦  7:44.24  245.!    ----  ----!    ----  ----!
  246. Vogler Alois                        61 Alpnach Dorf               7:44.26,6  5:01.29,4  (1838)  TS1/M40  46.   12.01 ¦  7:44.26  246.!    ----  ----!    ----  ----!

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.