Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "Z"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V/M30       22. Buchli Lorenz                       68 Zauggenried                  51.55,5    19.42,2  (6094)    4.56 ¦ 
100/M30      4. Leuenberger Peter                   69 Zauggenried                7:48.37,6    43.59,8    (47)    4.41 ¦ 
V/W20        9. Schneider Rita                      76 Zauggenried                  55.31,4     8.17,8  (6095)    5.17 ¦ 
H/M50       15. Götzeberger Franz                   49 Zermatt                    1:32.15,3    11.39,1  (5223)    4.22 ¦ 
100/M30     21. Maurer Roland                       68 Zetzwil                    9:21.44,7  2:17.06,9   (529)    5.37 ¦ 
100/M55     15. Joltuch Edward                      45 PL-Zgorzelec              11:19.30,3  2:31.21,9  (1757)    6.47 ¦ 
TS2/M20     24. Perren Christoph                    80 Ziefen                     9:52.50,9  4:13.05,6  (1616)   10.03 ¦ 
V/M40       19. Kuzlarek Krzysztof                  58 PL-Zielona Gora              51.46,0    15.28,8  (6227)    4.55 ¦ 
100/M40     91. Meier Andreas                       59 Zizers                    11:14.57,3  4:18.18,3  (3550)    6.44 ¦ 
H/M20       31. Fehr Lörtscher Philippe             73 Zofingen                   1:42.24,3    36.10,8  (5475)    4.51 ¦ 
H/W30       19. Loertscher Fehr Gaby                72 Zofingen                   1:53.19,0    36.01,0  (5474)    5.22 ¦ 
V/M20        5. Flückiger Daniel                    80 Zollbrück                    37.37,7     3.38,5  (6086)    3.35 ¦ 
TS2/M45     10. Gerber Beat                         57 Zollbrück                  6:19.25,0  1:12.12,5   (429)    6.26 ¦ 
V/M55       11. Gimmel Peter                        43 Zollikerberg               1:12.16,1    28.05,0  (6135)    6.52 ¦ 
M/M35       12. Feller Markus                       63 Zollikofen                 3:29.30,7    29.57,9  (4085)    4.57 ¦ 
TS3/MJ       2. Gerber Oliver                       83 Zollikofen                16:07.19,5  2:41.29,7  (1702)   11.46 ¦ 
H/W40        5. Jenni Margrit                       58 Zollikofen                 1:37.52,0    22.16,4  (5326)    4.38 ¦ 
H/M50       37. Kobel Kurt                          52 Zollikofen                 1:47.11,2    26.35,0  (5528)    5.04 ¦ 
H/W55        2. Piot Elisabeth                      46 Zollikofen                 1:44.44,4     0.00,3  (5465)    4.57 ¦ 
H/M50       31. Rohrer Fritz                        51 Zollikofen                 1:43.05,2    22.29,0  (5466)    4.53 ¦ 
M/M40       33. Seiler Martin                       62 Zollikofen                 4:50.13,2  2:00.01,8  (4036)    6.52 ¦ 
M/M45       13. Voegeli Andreas                     54 Zollikofen                 3:25.11,4    36.34,2  (4225)    4.51 ¦ 
100/M60     47. Müller Hans-Werner                  39 D-Zorge                   14:08.16,1  4:46.58,8  (1076)    8.28 ¦ 
TS1/MJ       2. Heid Thomas                         83 Zuchwil                    5:19.14,1    54.45,8  (1220)    8.16 ¦ 
100/MJ       4. Karli Benjamin                      83 Zuchwil                   17:45.09,4  6:41.03,8  (1251)   10.39 ¦ 
100/W20     11. Karli Bettina                       81 Zuchwil                   17:45.09,2  7:08.06,3   (809)   10.39 ¦ 
100/M50    165. Marti Rudolf                        49 Zuchwil                   17:54.24,5  9:45.12,4  (1345)   10.44 ¦ 
V/M35       33. Reber Sam                           66 Zuchwil                    1:00.07,1    24.14,0  (6192)    5.43 ¦ 
100/M30     68. Juergens Tim                        72 Zuerich                   13:20.10,1  6:15.32,3  (3400)    8.00 ¦ 
100/M30     61. Schlamp Stefan                      72 Zuerich                   12:58.09,6  5:53.31,8   (482)    7.46 ¦ 
100/M55     94. Bächtold Hans-Ulrich                43 Zug                       17:17.50,2  8:29.41,8  (1842)   10.22 ¦ 
TS1/W20      3. Bächtold Sara                       76 Zug                        6:25.51,6  2:12.03,6  (2617)    9.59 ¦ 
TS2/M35     21. Kottmeyer Renè                      66 Zug                        7:22.08,1  3:20.22,8   (542)    7.30 ¦ 
V/M30       11. Sondergeld Ingo                     70 Zug                          46.59,8    14.46,5  (6123)    4.28 ¦ 
TS1/M50     19. Studer Jürg                         49 Zug                        5:17.31,8  1:41.43,1   (415)    8.13 ¦ 
H/M20       18. Rindlisbacher Thomas                73 Zumholz                    1:32.53,7    26.40,2  (5291)    4.24 ¦ 
100/M50     10. Ohme Rudi                           51 Zunzgen                    9:23.28,7  1:14.16,6  (3407)    5.38 ¦ 
100/M45    166. Pflugi Joerg                        54 Zunzgen                   15:26.39,9  7:53.22,3  (1859)    9.15 ¦ 
H/M50       35. Abrell Matthias                     48 Zürich                     1:46.31,7    25.55,5  (5183)    5.02 ¦ 
H/W35        6. Almaraz Ligia                       66 Zürich                     1:43.40,4    17.31,9  (5091)    4.54 ¦ 
H/M30        4. Althaus Daniel                      68 Zürich                     1:13.46,8     7.29,8  (5001)    3.29 ¦ 
TS1/M45     30. Arter Matthyas                      56 Zürich                     6:44.28,9  3:46.05,3  (1108)   10.28 ¦ 
TS1/W30      1. Awomolo Omowunmi                    69 Zürich                     6:18.38,6      -----  (2529)    9.48 ¦ 
100/W45     27. Bachmann Marianne                   53 Zürich                    18:21.47,9  8:35.44,9  (2515)   11.01 ¦ 
100/W35     36. Bolliger Vedika                     64 Zürich                    16:25.22,7  7:31.24,8   (805)    9.51 ¦ 
H/W30       14. Bollinger Lelia Coralia             71 Zürich                     1:43.07,9    25.49,9  (5084)    4.53 ¦ 
H/M30        3. Brand Christoph                     69 Zürich                     1:12.48,0     6.31,0  (5229)    3.27 ¦ 
247         39. Bratschi Hans-Peter                 60 Zürich                     3:54.27,0  1:29.09,8  (4613)    5.33 ¦ 
H/W30       17. Braun Denise                        70 Zürich                     1:51.46,9    34.28,9  (5555)    5.17 ¦ 
H/M30       15. Braun Urs                           70 Zürich                     1:23.39,1    17.22,1  (5160)    3.57 ¦ 
100/M45    178. Bulato Angelo                       57 Zürich                    16:40.52,4  9:07.34,8  (1825)   10.00 ¦ 
100/M45    194. Dekker Thomas                       55 Zürich                    18:32.38,5 10:59.20,9  (1693)   11.07 ¦ 
M/W30        4. Erni Manuela                        70 Zürich                     3:50.42,0    28.32,4  (4123)    5.28 ¦ 
TS1/M40     10. Faeh Daniel                         61 Zürich                     3:55.06,1  1:04.51,7   (242)    6.05 ¦ 
H/W30       15. Feind Irmela                        69 Zürich                     1:48.20,4    31.02,4  (5542)    5.08 ¦ 
100/M50    182. Gennari Ivano                       51 Zürich                    20:46.37,0 12:37.24,9  (3585)   12.27 ¦ 
100/W35     10. Giandomenico Cinzia                 65 Zürich                    10:51.50,4  1:57.52,5  (3314)    6.31 ¦ 
TS2/M55     11. Giannopulos Georgios                45 Zürich                     7:27.12,3  2:09.54,9  (1050)    7.35 ¦ 
TS2/M55     19. Glaus Willi                         45 Zürich                    12:29.06,6  7:11.49,2  (3455)   12.43 ¦ 
100/M45    155. Grossmann Balthasar                 54 Zürich                    14:39.04,7  7:05.47,1  (1151)    8.47 ¦ 
M/M45       27. Gysin Roland                        57 Zürich                     3:47.14,3    58.37,1  (4064)    5.23 ¦ 
V/W20        1. Haldi Nicole                        77 Zürich                       47.13,6      -----  (6195)    4.29 ¦ 
100/M50     59. Hertig Paul                         48 Zürich                    11:38.46,8  3:29.34,7  (3563)    6.59 ¦ 
100/W50     24. Herzog Esther                       51 Zürich                    18:37.02,2  8:30.56,2  (2518)   11.10 ¦ 
100/M30     58. Horlbeck Rene                       68 Zürich                    12:43.45,1  5:39.07,3  (1032)    7.38 ¦ 
M/M35       23. Howald Patrik                       67 Zürich                     4:05.20,4  1:05.47,6  (4104)    5.48 ¦ 
H/W20        6. Howald Simone                       75 Zürich                     1:41.23,7    22.50,6  (5166)    4.48 ¦ 
100/M35     92. Huber Rene                          64 Zürich                    12:47.23,5  5:17.10,7  (1073)    7.40 ¦ 
TS1/M50      3. Huggenberger Kurt                   49 Zürich                     4:03.09,6    27.20,9  (1058)    6.17 ¦ 
TS1/M65      2. Hügi Peter                          37 Zürich                     5:57.14,3     8.00,9  (1339)    9.15 ¦ 
M/M35       19. Isenegger Beat                      66 Zürich                     3:48.27,6    48.54,8  (4223)    5.24 ¦ 
H/M30       39. Jakob Patrik                        71 Zürich                     1:56.37,5    50.20,5  (5213)    5.31 ¦ 
V/W30        9. Jimenez Davila Heide                70 Zürich                     1:11.59,7    32.18,4  (6055)    6.51 ¦ 
M/M40       16. Jost Thomas                         62 Zürich                     3:24.11,3    33.59,9  (4017)    4.50 ¦ 
H/M30        9. Jucker Claude M.                    68 Zürich                     1:18.47,9    12.30,9  (5268)    3.44 ¦ 
100/M60     74. Keller Herbert                      39 Zürich                    18:37.02,7  9:15.45,4  (1332)   11.10 ¦ 
H/M50       40. Lehmann Rudolf                      48 Zürich                     1:49.06,8    28.30,6  (5081)    5.10 ¦ 
100/M50    160. Lepper Albert                       52 Zürich                    17:13.14,4  9:04.02,3  (1284)   10.19 ¦ 
100/M65     22. Lüchinger Ernst                     34 Zürich                    14:29.01,4  4:40.07,3   (466)    8.41 ¦ 
TS2/M20      7. Lüscher Sven                        75 Zürich                     7:43.21,5  2:03.36,2  (1304)    7.52 ¦ 
H/M20       24. Maiorano Michel                     80 Zürich                     1:35.24,3    29.10,8  (5379)    4.31 ¦ 
H/W20       14. Morf Susanne                        75 Zürich                     1:47.29,2    28.56,1  (5171)    5.05 ¦ 
100/M30     28. Moser Felix                         68 Zürich                    10:16.16,2  3:11.38,4   (202)    6.09 ¦ 
TS1/M55     13. Moser Nicolas                       47 Zürich                     6:48.39,9  3:09.50,4  (1582)   10.35 ¦ 
M/M40       14. Oswald Christoph                    58 Zürich                     3:21.14,3    31.02,9  (4140)    4.46 ¦ 
M/W20        3. Rehm Annette                        74 Zürich                     3:54.36,3    54.46,2  (4265)    5.33 ¦ 
H/M30       22. Saville Scott                       72 Zürich                     1:34.46,1    28.29,1  (5381)    4.29 ¦ 
100/W45     29. Scherrer Trudi                      53 Zürich                    19:53.40,1 10:07.37,1  (2536)   11.56 ¦ 
100/M45    203. Schmutz Fredi                       55 Zürich                    21:20.59,5 13:47.41,9  (1398)   12.48 ¦ 
100/W30      6. Schneebeli Catherine                70 Zürich                    11:39.24,4  1:40.03,4  (2559)    6.59 ¦ 
M/M30        2. Schrader Stefan                     71 Zürich                     2:56.21,1    18.11,1  (4016)    4.10 ¦ 
V/W20       18. Schulthess Beatrix                  74 Zürich                     1:08.34,9    21.21,3  (6097)    6.31 ¦ 
H/W35        9. Schulthess Noemie                   65 Zürich                     1:47.17,7    21.09,2  (5540)    5.05 ¦ 
100/M70     15. Stadelmann Martin                   31 Zürich                    21:33.05,1  9:42.50,1  (1377)   12.55 ¦ 
H/M40       22. Stöcklin Markus                     60 Zürich                     1:33.08,5    17.15,3  (5337)    4.24 ¦ 
H/M35       10. Studer Claude                       66 Zürich                     1:18.27,3     7.05,8  (5287)    3.43 ¦ 
100/M45     53. Tanner Daniel                       56 Zürich                    10:34.17,2  3:00.59,6   (420)    6.20 ¦ 
H/M65        6. Troxler Jakob                       35 Zürich                     1:55.01,4    29.07,8  (5105)    5.27 ¦ 
H/M30       11. Trüb Thomas                         71 Zürich                     1:21.44,7    15.27,7  (5227)    3.52 ¦ 
H/W20       12. Wirthlin Judith                     75 Zürich                     1:44.29,7    25.56,6  (5339)    4.57 ¦ 
H/W20        7. Witzig Sarah                        75 Zürich                     1:43.02,0    24.28,9  (5289)    4.52 ¦ 
M/M35       10. Zeller Beat                         64 Zürich                     3:25.39,3    26.06,5  (4093)    4.52 ¦ 
100/M65     24. Zuffo Sergio                        36 Zürich                    14:53.32,7  5:04.38,6   (455)    8.56 ¦ 
100/M40     83. Götz Jürgen                         59 D-Zusmarshausen           11:06.29,1  4:09.50,1  (3397)    6.39 ¦ 
100/M50     85. Reich Josef                         48 D-Zweibrücken             12:19.05,8  4:09.53,7  (3688)    7.23 ¦ 
TS1/M40     36. Balmer Werner                       60 Zweidlen                   5:36.41,5  2:46.27,1  (1746)    8.43 ¦ 
100/M30     89. Hensel Andreas                      71 D-Zwickau                 16:23.12,7  9:18.34,9  (1399)    9.49 ¦ 
TS2/M45     15. Memmishofer Denis                   57 Zwillikon                  6:30.33,4  1:23.20,9  (1204)    6.37 ¦ 
100/M50    141. Goldowsky Hans-Georg                51 D-Zwintschöna             14:21.58,3  6:12.46,2  (1516)    8.37 ¦ 



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.