Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "R"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40    113. Klinowski Sylwester                 58 PL-Racula                 11:57.17,5  5:00.38,5   (535)    7.10 ¦ 
100/M35     54. Bleich Stephen                      65 D-Radolfzell              11:01.07,3  3:30.54,5    (83)    6.36 ¦ 
100/M50     12. Hirling Werner                      48 D-Radolfzell               9:30.23,0  1:21.10,9    (87)    5.42 ¦ 
100/M35     86. Hug Uwe                             65 D-Radolfzell              12:12.18,5  4:42.05,7  (3594)    7.19 ¦ 
H/M20        2. Skalik Jaroslaw                     76 PL-Radomsko                1:18.23,6    12.10,1  (5396)    3.42 ¦ 
100/M45     11. Dudek Edward                        54 PL-Radziechowy             8:49.32,9  1:16.15,3   (516)    5.17 ¦ 
TS2/M50      4. Vuille Vincent                      52 Rafz                       6:00.45,4    38.27,6   (159)    6.07 ¦ 
100/MP      46. STFW Engelhard Erich, D-Rain        42 Marschgruppe Oberbayern   19:20.02,8 11:33.32,4  (3057)   11.36 ¦ 
100/M45     86. Gottardo Engelbert                  57 Ramlinsburg               11:36.00,4  4:02.42,8  (3695)    6.57 ¦ 
M/M30        9. Murak Konrad                        68 D-Ramstein-Miesenbach      3:24.34,9    46.24,9  (4119)    4.50 ¦ 
TS1/M40     19. Zuber Benno                         60 Randa                      4:36.00,3  1:45.45,9  (3564)    7.09 ¦ 
100/M30     20. Molzbichler Hermann                 70 A-Rankweil                 9:13.58,0  2:09.20,2   (177)    5.32 ¦ 
100/M20     14. Glatt Lukas                         75 Rapperswil                10:52.16,1  2:25.55,3   (505)    6.31 ¦ 
TS2/W45      1. Stalder Sonja                       56 Rapperswil BE              7:55.48,4      -----  (2583)    8.04 ¦ 
TS1/M35     30. Kärcher Peter                       66 Rapperswil SG              5:18.16,2  1:49.17,8  (1318)    8.14 ¦ 
100/M35     90. Ernst Rüdiger                       66 D-Rastatt                 12:42.16,9  5:12.04,1  (3510)    7.37 ¦ 
100/M20     24. Kolodziej Andreas                   77 D-Rastatt                 12:33.56,4  4:07.35,6   (498)    7.32 ¦ 
100/M40     60. Ballier Klaus                       60 Ratingen                  10:17.25,6  3:20.46,6  (3653)    6.10 ¦ 
100/M50     41. Hennemann Heribert                  48 D-Ratingen                10:56.45,8  2:47.33,7  (3332)    6.34 ¦ 
100/M50     58. Hockauf Gerd                        49 D-Ratingen                11:36.38,6  3:27.26,5  (3351)    6.57 ¦ 
100/M40     61. Niedergesäss Frank                  60 D-Ratingen                10:18.04,0  3:21.25,0  (3249)    6.10 ¦ 
100/M50     27. Mayer Wilfried Dr.                  52 D-Ravensburg              10:29.47,5  2:20.35,4   (115)    6.17 ¦ 
H/M40       48. Häberli Daniel                      60 Recherswil                 1:51.58,8    36.05,6  (5198)    5.18 ¦ 
100/M30     71. Isering Stefan                      71 Recherswil                13:38.46,9  6:34.09,1  (1795)    8.11 ¦ 
100/M45    154. Ravlen Rudi                         56 SLO-Recica ob Savinji     14:30.41,9  6:57.24,3  (1811)    8.42 ¦ 
TS1/M55      5. Lohmann Martin                      47 D-Recklinghausen           4:46.34,5  1:07.45,0  (1266)    7.25 ¦ 
H/M40        1. Arm Pierre                          60 Reconvilier                1:15.53,2      -----  (5007)    3.35 ¦ 
V/M35       20. Eichenberger Romain                 63 Reconvilier                  45.47,1     9.54,0  (6268)    4.21 ¦ 
TS1/M20     31. Röthlisberger Christian             81 Reconvilier                6:21.01,5  3:06.54,2  (1406)    9.52 ¦ 
TS1/W30      2. Schmieman Joëlle                    68 Reconvilier                7:19.45,7  1:01.07,1  (2533)   11.23 ¦ 
100/M60     10. Emersic Alois                       38 D-Regen                   10:42.44,2  1:21.26,9   (225)    6.25 ¦ 
100/M55     25. Niessen Eckart                      44 D-Regensburg              11:47.59,1  2:59.50,7   (506)    7.04 ¦ 
100/M45     28. Lannert Werner                      54 D-Reichelsheim            10:00.01,0  2:26.43,4  (1647)    6.00 ¦ 
100/W35      4. Wagner Constanze                    63 D-Reichelsheim             9:26.05,6    32.07,7   (701)    5.39 ¦ 
100/M45     16. Sigel Rolf                          56 D-Reichenbach              9:25.34,1  1:52.16,5   (166)    5.39 ¦ 
TS1/M40     34. Kistler Daniel Lukas                60 Reichenburg                5:19.34,7  2:29.20,3  (1580)    8.16 ¦ 
M/M35       18. Basler André                        65 Reiden                     3:47.38,4    48.05,6  (4156)    5.23 ¦ 
TS1/M40      6. Burgherr Hans                       61 Reiden                     3:41.35,0    51.20,6   (153)    5.44 ¦ 
100/M40     70. Leischwitz Pedro                    58 D-Reilingen               10:29.09,5  3:32.30,5  (1648)    6.17 ¦ 
TS1/M30     11. Voegtli Hanspeter                   68 Reinach                    5:10.11,9  2:27.14,7  (1697)    8.02 ¦ 
100/MP       7. Wm Müller Stefan, Reinach AG        64 Müller Brothers / MKG Fri  8:40.11,6    53.41,2  (3071)    5.12 ¦ 
H/M45       48. Fischer Walter                      56 Reinach BL                 1:48.32,2    37.31,9  (5069)    5.08 ¦ 
100/M45    153. Lachat Rene                         56 Reinach BL                14:14.57,4  6:41.39,8  (3606)    8.32 ¦ 
100/M65     14. Mühlemann Hans                      34 Reinach BL                13:46.42,7  3:57.48,6  (1124)    8.16 ¦ 
100/M45     85. Voss Wolfgang                       55 D-Reinbek                 11:34.58,2  4:01.40,6  (3429)    6.56 ¦ 
TS1/M40     41. Grünzig Torsten                     61 D-Reinhardshagen           6:07.54,8  3:17.40,4  (1255)    9.31 ¦ 
100/M40     22. Maillard Pierre-André               61 Remaufens                  9:10.15,3  2:13.36,3    (56)    5.30 ¦ 
100/M50     31. Karsch Manfred                      50 D-Remchingen              10:39.46,3  2:30.34,2   (338)    6.23 ¦ 
TS2/M30     29. Läuchli Kurt                        69 Remigen                   11:01.38,3  5:55.44,0  (1880)   11.13 ¦ 
TS2/M35     32. Witschi Georg                       65 Remigen                   10:40.41,8  6:38.56,5  (3634)   10.52 ¦ 
100/W40     12. Effelberg Stephanie                 62 D-Remscheid               12:28.55,9  3:18.26,7   (722)    7.29 ¦ 
100/M40    127. Hildebrand-Effelberg Thomas         60 D-Remscheid               12:28.55,8  5:32.16,8   (409)    7.29 ¦ 
100/M50      7. Peinke Dr. Volker                   52 D-Remscheid                9:06.59,2    57.47,1   (136)    5.28 ¦ 
TS1/M55     12. Tanner Daniel                       45 Renan BE                   6:40.15,2  3:01.25,7  (1898)   10.22 ¦ 
100/M45     58. Hammer Klaus                        56 D-Rendsburg               10:36.28,1  3:03.10,5   (445)    6.21 ¦ 
H/M50       51. Eskenazi Dominique                  51 Renens                     2:00.37,1    40.00,9  (5200)    5.42 ¦ 
H/M65        1. Mletzkowsky Manfred                 34 Renens VD                  1:25.53,6      -----  (5024)    4.04 ¦ 
100/W35      2. Rossel Tsilla                       64 Renens VD                  8:59.39,6     5.41,7  (2581)    5.23 ¦ 
V/MJ         4. Savary Joël                         83 Renens VD                    41.05,0     3.56,3  (6121)    3.54 ¦ 
H/M50        2. Savary Pierre                       52 Renens VD                  1:22.59,5     2.23,3  (5258)    3.55 ¦ 
100/M45     35. Vallotton François                  53 Renens VD                 10:11.44,9  2:38.27,3   (135)    6.07 ¦ 
100/M45     62. Bauernfeind Günter                  54 D-Renningen               10:44.48,9  3:11.31,3  (1642)    6.26 ¦ 
100/M50     84. Herzog Norbert                      51 D-Renningen               12:17.00,9  4:07.48,8   (392)    7.22 ¦ 
100/M45     32. Reuter Hans Günter                  53 D-Renningen               10:05.14,2  2:31.56,6   (226)    6.03 ¦ 
100/MP      24. Sdt Kernen Markus, Reutigen         62 LT Emmental               15:32.57,6  7:46.27,2  (3067)    9.19 ¦ 
100/M70     10. Döffinger Werner                    30 D-Reutlingen              18:53.02,4  7:02.47,4  (1230)   11.19 ¦ 
100/M30     37. Kimmerle Matthias                   70 D-Reutlingen              11:08.58,5  4:04.20,7   (189)    6.41 ¦ 
100/M40     98. Roos Herbert                        60 D-Reutlingen              11:30.21,9  4:33.42,9   (334)    6.54 ¦ 
100/M45     14. Sonnleitner Samuel                  57 D-Reutlingen               9:10.49,1  1:37.31,5    (66)    5.30 ¦ 
H/M35       39. Dewarrat Eric                       65 Reverolle                  1:37.26,7    26.05,2  (5490)    4.37 ¦ 
H/M45       62. Huwiller Philippe                   55 Reverolle                  2:15.37,6  1:04.37,3  (5521)    6.25 ¦ 
100/M50    145. Hohl Jakob                          51 Rheineck                  15:19.18,6  7:10.06,5  (1279)    9.11 ¦ 
TS1/M30     17. Hofer Roger                         72 Rheinfelden                5:42.32,2  2:59.35,0  (1791)    8.52 ¦ 
247         14. Four Vogel Urs                      53 Rheinfelden                3:05.55,2    40.38,0  (4649)    4.24 ¦ 
H/M30       37. Wick Jürgen                         70 D-Rheinfelden              1:46.32,7    40.15,7  (5172)    5.02 ¦ 
100/M40    155. Schwendemann Heinz                  58 D-Rheinhausen             13:14.56,2  6:18.17,2  (3317)    7.56 ¦ 
TS1/M45     29. Müller Albrecht                     56 D-Rheinstetten             6:36.11,6  3:37.48,0  (1142)   10.15 ¦ 
100/M45    129. Rossel Jean-Luc                     53 Riaz                      13:29.26,7  5:56.09,1  (1767)    8.05 ¦ 
TS1/M45     26. Griessen Roland                     56 Richigen                   5:47.44,6  2:49.21,0  (1200)    9.00 ¦ 
H/W30       18. Kropf Karin                         68 Richterswil                1:51.48,6    34.30,6  (5206)    5.17 ¦ 
TS1/M60     12. Reichmuth Sepp                      42 Rickenbach SZ              6:05.41,2  2:03.37,6  (3445)    9.28 ¦ 
100/W30      9. Fasel-Gutknecht Judith              70 Ried b. Kerzers           13:35.06,6  3:35.45,6  (2568)    8.09 ¦ 
H/M45       11. Maurer Urs                          55 Ried b. Kerzers            1:27.20,1    16.19,8  (5283)    4.08 ¦ 
TS2/M30     18. Buhmann Kilian                      68 Ried-Brig                  9:28.46,1  4:22.51,8  (1886)    9.39 ¦ 
100/M45     47. Bracher Peter                       55 Riedholz                  10:25.18,5  2:52.00,9   (229)    6.15 ¦ 
H/M30        6. Dähler Beat                         70 Riedholz                   1:14.05,9     7.48,9  (5344)    3.30 ¦ 
H/M30       43. Götschi Urs                         70 Riedholz                   2:06.27,3  1:00.10,3  (5222)    5.59 ¦ 
H/M55        3. Lindner Willi                       47 Riedholz                   1:28.47,2     9.35,4  (5020)    4.12 ¦ 
TS2/M35     26. Thiemann Norbert                    64 Riedholz                   8:27.01,5  4:25.16,2  (1512)    8.36 ¦ 
100/M30     34. Stöhr Josef                         68 D-Riedlingen              10:57.55,5  3:53.17,7  (3363)    6.34 ¦ 
100/M45    106. Block Fritz                         55 Riehen                    12:26.36,4  4:53.18,8   (314)    7.27 ¦ 
H/M35       16. Grebensek Marko                     66 Riehen                     1:22.02,7    10.41,2  (5015)    3.53 ¦ 
H/M30       17. Jacomet Roman                       71 Riehen                     1:28.12,6    21.55,6  (5034)    4.10 ¦ 
H/M40       49. Madörin Ralph                       62 Riehen                     1:57.30,8    41.37,6  (5361)    5.34 ¦ 
100/M40    181. Mahrer Hans-Peter                   60 Riehen                    14:17.48,1  7:21.09,1  (1288)    8.34 ¦ 
H/M45        8. Oberle Engelbert                    57 Riehen                     1:23.21,6    12.21,3  (5479)    3.57 ¦ 
100/M40    161. Osswald Benny                       62 Riehen                    13:26.27,3  6:29.48,3  (1470)    8.03 ¦ 
100/M60     31. Tompa Josef                         42 Riehen                    12:49.35,1  3:28.17,8  (1014)    7.41 ¦ 
100/MP      20. OL Gordzielik Marian, D-Riemerling  77 Immortal                  13:13.03,6  5:26.33,2  (3016)    7.55 ¦ 
100/W50     22. Gill Elke                           52 D-Riesa                   16:16.52,5  6:10.46,5  (2513)    9.46 ¦ 
TS2/M55     14. Martick Siegfried                   47 D-Riesa                    8:28.25,8  3:11.08,4  (1712)    8.37 ¦ 
100/M45    147. Schwitalla Dietmar                  56 D-Riesa                   13:56.54,4  6:23.36,8   (507)    8.22 ¦ 
100/M50     62. Roth Walter                         48 Rifferswil                11:44.24,9  3:35.12,8   (531)    7.02 ¦ 
TS2/M45     23. Hadorn Martin                       55 Riggisberg                 8:05.27,0  2:58.14,5  (1221)    8.14 ¦ 
100/M50    147. Reichenbach Heinz                   50 Riggisberg                15:31.53,1  7:22.41,0  (1256)    9.19 ¦ 
100/M45    193. Witt Dieter                         57 D-Rimpar                  18:18.07,9 10:44.50,3  (3331)   10.58 ¦ 
M/M45       21. Demmel Christoph                    55 Rindal                     3:38.00,1    49.22,9  (4018)    5.09 ¦ 
H/M30        2. Weiss Urs                           71 Riniken                    1:12.09,8     5.52,8  (5390)    3.25 ¦ 
100/M45     26. Foster Rene                         56 Risch ZG                   9:50.26,1  2:17.08,5   (519)    5.54 ¦ 
100/M45    172. Thomas Patrick                      56 F-Rochejean               15:39.21,2  8:06.03,6  (1120)    9.23 ¦ 
TS1/M20     28. Gauroy Christian                    ?? L-Rodange                  6:16.27,2  3:02.19,9  (3437)    9.45 ¦ 
100/MP      53. HFW dR Korduan Volker, D-Rodenbach  50 RK-BICKENBACH             20:23.17,8 12:36.47,4  (3029)   12.13 ¦ 
100/M35     77. Neumann Andreas Dr.                 63 D-Rödental                11:45.37,3  4:15.24,5  (1765)    7.03 ¦ 
100/M45     44. Zach Ullrich                        56 D-Rödental                10:22.28,1  2:49.10,5   (184)    6.13 ¦ 
100/M55      8. Bergert Rainer                      43 D-Rodgau                  10:38.55,4  1:50.47,0   (237)    6.23 ¦ 
100/W50     12. Kraus Ursula                        51 D-Rodgau                  14:13.48,9  4:07.42,9   (811)    8.32 ¦ 
100/W40     35. Ott Cordula                         60 D-Rodgau                  15:55.38,1  6:45.08,9   (727)    9.33 ¦ 
100/M35    128. Ott Stefan                          63 D-Rodgau                  14:40.27,4  7:10.14,6  (1273)    8.48 ¦ 
100/M50     34. Walper Gerhard                      50 D-Rodgau                  10:46.41,2  2:37.29,1   (206)    6.28 ¦ 
TS2/M20     22. Greiveldinger Pascal                73 L-Roedgen                  9:35.05,0  3:55.19,7  (3389)    9.45 ¦ 
V/M45        2. Berger Gerhard                      54 Rohr AG                      40.32,0     1.02,8  (6235)    3.51 ¦ 
100/M40     42. Hürst Hansjürg                      59 Rohr AG                    9:47.21,3  2:50.42,3   (343)    5.52 ¦ 
100/M35    135. Stalder Andreas                     64 Rohrbach                  15:11.35,8  7:41.23,0  (1737)    9.06 ¦ 
100/M20     10. Schille Albrecht                    77 D-Roigheim                10:22.03,8  1:55.43,0   (331)    6.13 ¦ 
100/M35     71. Jaccoud Blaise                      63 Rolle                     11:28.50,3  3:58.37,5  (1035)    6.53 ¦ 
TS1/M60      9. Ungaro Nicola                       38 I-Roma                     5:11.19,3  1:09.15,7  (1143)    8.03 ¦ 
100/M30     99. Bétrix Joël                         72 Romanel-s-Lausanne        20:48.46,0 13:44.08,2  (1655)   12.29 ¦ 
H/M50       23. Connaissa Gérard                    48 Romanel-s-Lausanne         1:37.21,2    16.45,0  (5039)    4.36 ¦ 
H/M45       41. Devaud Jean-Pierre                  53 Romanel-s-Lausanne         1:43.53,5    32.53,2  (5067)    4.55 ¦ 
100/M50    112. Kohler Ulrich                       51 Romanel-s-Lausanne        13:22.41,9  5:13.29,8  (1634)    8.01 ¦ 
249         20. NCO Mirica Laurentiu, R-Romania     74 Rumänien                   2:24.36,3    16.34,1  (4830)    3.25 ¦ 
H/WJ         1. Buchmann Miriam                     83 Romanshorn                 1:54.27,2      -----  (5294)    5.25 ¦ 
M/M20       13. Gächter Markus                      81 Romanshorn                 4:04.38,0  1:11.15,5  (4083)    5.47 ¦ 
H/W30        4. Egger Beatrice                      70 Rombach                    1:24.08,4     6.50,4  (5497)    3.59 ¦ 
100/M40    193. Heid Peter                          60 Rombach                   16:40.51,9  9:44.12,9  (3584)   10.00 ¦ 
100/M30     97. Busenhart Peter                     70 Rorbas-Freienstein        19:27.33,6 12:22.55,8  (1750)   11.40 ¦ 
TS2/W20      8. Garbini Carmen                      78 Rorschach                 11:18.57,8  3:30.15,7  (3652)   11.31 ¦ 
TS2/M30      3. Brandenberger Erwin                 70 Rorschacherberg            5:23.24,7    17.30,4    (79)    5.29 ¦ 
100/W20     10. Finkernagel Nadine                  74 D-Rosbach                 14:06.51,9  3:29.49,0  (2557)    8.28 ¦ 
100/M40     51. Kilian Klaus                        58 D-Rosbach                 10:02.32,6  3:05.53,6   (104)    6.01 ¦ 
100/W35     18. Karrer Daniela                      63 Röschenz                  12:31.45,9  3:37.48,0  (3662)    7.31 ¦ 
100/M35     72. Gailus Torsten                      64 D-Roßdorf                 11:29.54,2  3:59.41,4  (3524)    6.53 ¦ 
TS1/M35     12. Sandrock Arno                       65 D-Rosenheim                4:06.21,3    37.22,9   (120)    6.22 ¦ 
100/M45     75. Keller Franz                        55 Rossrüti                  11:10.04,2  3:36.46,6  (3515)    6.42 ¦ 
H/M45        5. Burri Alfred                        57 Rothenburg                 1:19.55,3     8.55,0  (5530)    3.47 ¦ 
H/M55       23. Habermacher Hans                    43 Rothenburg                 1:47.08,1    27.56,3  (5322)    5.04 ¦ 
H/W30       23. Herzog Sandra                       68 Rothenfluh                 1:56.27,5    39.09,5  (5237)    5.31 ¦ 
TS1/M35     36. Achermann Pius                      66 Rothrist                   5:49.27,9  2:20.29,5  (1775)    9.03 ¦ 
M/W20        1. Montesi Daniela                     78 Rothrist                   2:59.50,1      -----  (4131)    4.15 ¦ 
V/M55        6. Montesi Raffaele                    44 Rothrist                     48.28,0     4.16,9  (6271)    4.36 ¦ 
TS1/M40     29. Schenker Thomas                     61 Rothrist                   5:04.53,5  2:14.39,1  (1812)    7.53 ¦ 
TS1/M60     10. Schibli Joe                         42 Rothrist                   5:35.19,8  1:33.16,2  (3569)    8.41 ¦ 
100/M60     38. Niffeler Peter                      42 Rotkreuz                  13:21.57,1  4:00.39,8   (456)    8.01 ¦ 
100/W40     41. Balestrini Carmen                   62 I-Rovello Porro Co        19:51.46,5 10:41.17,3  (3486)   11.55 ¦ 
M/M40        2. Rohrer Hansruedi                    58 Rubigen                    2:54.26,3     4.14,9  (4175)    4.08 ¦ 
TS1/M40     33. Wegmüller Bernhard                  58 Rubigen                    5:17.11,2  2:26.56,8   (546)    8.13 ¦ 
100/M20     35. Strebel Michael                     77 Rudolfstetten             13:52.48,5  5:26.27,7  (1686)    8.19 ¦ 
247          7. Sutter Michael                      66 Rüedisbach                 2:53.25,6    28.08,4  (4646)    4.06 ¦ 
V/M35       27. Meichtry Daniel                     67 Ruedtligen                   53.48,8    17.55,7  (6060)    5.07 ¦ 
TS1/M40     11. Schnoz Edvin                        61 Rueun                      4:10.31,7  1:20.17,3   (171)    6.29 ¦ 
100/M35    114. Pfister Niklaus                     67 Rüfenacht BE              13:47.01,3  6:16.48,5  (1894)    8.16 ¦ 
100/M35     48. Hösl Peter                          63 A-Rum                     10:47.34,6  3:17.21,8   (195)    6.28 ¦ 
100/M35     19. Huber Roland                        66 Rümlang                    9:02.42,1  1:32.29,3  (3576)    5.25 ¦ 
H/M45       28. Schüttel Jakob                      55 Rupperswil                 1:37.29,9    26.29,6  (5241)    4.37 ¦ 
100/M20     60. Rudolf Daniel                       79 D-Ruppichteroth           18:36.08,5 10:09.47,7   (502)   11.09 ¦ 
TS2/M50     13. Frey Hansruedi                      52 Rüschlikon                 8:10.45,1  2:48.27,3  (3394)    8.19 ¦ 
100/W50      2. Zemp Karolina                       50 Ruswil                    10:54.50,2    48.44,2   (718)    6.32 ¦ 
100/M35    117. Seydel Marco                        65 Rüti                      13:55.49,6  6:25.36,8  (1185)    8.21 ¦ 
100/M40     58. Wiss Roland                         61 Rüti                      10:14.13,6  3:17.34,6  (1196)    6.08 ¦ 
V/M30        4. Wachs Roger                         72 Rüti b. Büren                35.21,1     3.07,8  (6291)    3.22 ¦ 
100/M50    148. Gutmann Ernst                       48 Rüti ZH                   15:34.16,5  7:25.04,4  (3558)    9.20 ¦ 
TS1/M35     46. Romer Markus                        63 Rüti ZH                    7:43.22,9  4:14.24,5  (1499)   12.00 ¦ 
M/M50       13. Roth Fritz                          51 Rütihof                    3:52.35,4    50.15,1  (4013)    5.30 ¦ 
100/W30     10. Stoll Beatrice                      72 Rüttenen                  13:50.08,7  3:50.47,7  (2592)    8.18 ¦ 

Total 174



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.