Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "O"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K/M2        27. Sonderegger Cederic                 96 Oberaach                      3.15,4     1.07,0  (7001)    6.30 ¦ 
K/F4        12. Sonderegger Sabrina                 92 Oberaach                      4.54,3     1.23,8  (7003)    4.54 ¦ 
100/M20     38. Scheuber Stefan                     74 Oberägeri                 14:28.49,2  6:02.28,4  (1491)    8.41 ¦ 
100/M35    130. Schnyder Stephan                    63 Oberbipp                  14:45.37,2  7:15.24,4  (1096)    8.51 ¦ 
H/M45       40. Taborsky Michael                    55 Oberbuetschel              1:43.42,9    32.42,6  (5259)    4.54 ¦ 
H/M40       35. Hofmann Hubert                      62 Oberburg                   1:41.18,1    25.24,9  (5564)    4.48 ¦ 
M/M45        6. Zürcher Paul                        57 Oberburg                   3:09.00,3    20.23,1  (4021)    4.28 ¦ 
TS2/W60      1. King Jackie                         41 D-Oberdachstetten         12:14.47,5      -----  (2598)   12.28 ¦ 
247         12. Gfr Brechbühl Robert                51 Oberdiessbach              2:57.20,2    32.03,0  (4614)    4.12 ¦ 
100/M20     44. Eicher Christian-Simon              81 Oberdiessbach             15:11.38,0  6:45.17,2  (1159)    9.06 ¦ 
TS1/M35     14. Graf Paul                           66 Oberdiessbach              4:08.05,1    39.06,7   (387)    6.25 ¦ 
100/M65     16. Häni Peter                          33 Oberdiessbach             14:04.21,5  4:15.27,4  (1070)    8.26 ¦ 
100/M55     39. Gysin Ernst                         45 Oberdorf SO               12:14.46,4  3:26.38,0   (246)    7.20 ¦ 
TS1/M35      3. Häfliger René                       64 Oberdorf SO                3:33.49,6     4.51,2   (223)    5.32 ¦ 
K/M1         3. Ehrle Dominik                       97 Oberengstringen               2.45,4     0.03,6  (7105)    5.30 ¦ 
100/M70      3. Ehrle Max                           30 Oberengstringen           14:48.17,0  2:58.02,0  (1168)    8.52 ¦ 
100/M40     67. Gloor Walter                        61 Oberengstringen           10:26.57,0  3:30.18,0  (3508)    6.16 ¦ 
100/M35      8. Nusseck Peter                       63 Oberentfelden              8:30.08,3    59.55,5    (38)    5.06 ¦ 
100/M45    105. Rey Ueli                            56 Oberentfelden             12:21.22,4  4:48.04,8   (459)    7.24 ¦ 
100/MP      17. Hptm Offermann Eric, D-Oberhaching  74 UNIBWM 1                  11:46.15,6  3:59.45,2  (3062)    7.03 ¦ 
100/M50    138. Helfenstein Josef                   50 Oberkirch LU              14:15.41,4  6:06.29,3  (1007)    8.33 ¦ 
100/M35    132. Klaaßen Dietrich                    67 D-Oberkochen              14:56.05,7  7:25.52,9   (378)    8.57 ¦ 
100/M60     78. Unterzuber Helmut                   41 D-Oberkochen              19:26.59,6 10:05.42,3  (1341)   11.40 ¦ 
H/W50        7. Chasse Elisabeth                    49 Oberlunkhofen              2:01.57,0    27.51,8  (5456)    5.46 ¦ 
H/M55       17. Chasse Thomas                       47 Oberlunkhofen              1:42.27,5    23.15,7  (5462)    4.51 ¦ 
100/W30      7. Kailer Susanna                      69 D-Oberndorf               12:03.00,3  2:03.39,3  (3471)    7.13 ¦ 
TS2/M45      8. Schmid Peter                        56 Oberönz                    5:56.03,3    48.50,8   (170)    6.02 ¦ 
TS1/M35     42. Bissig Andy                         64 Oberrieden                 6:21.57,3  2:52.58,9  (3481)    9.53 ¦ 
H/M40       11. Zangger Alfred                      58 Oberscherli                1:26.35,7    10.42,5  (5340)    4.06 ¦ 
100/M45     81. Haefelin Ruedi                      54 Oberstammheim             11:27.42,0  3:54.24,4   (384)    6.52 ¦ 
100/MP      39. Stabsadj Ita Regula, Oberstammheim  62 Holland-Marschgruppe      16:41.36,4  8:55.06,0  (3064)   10.00 ¦ 
100/M55     83. Schären Werner                      46 Oberstammheim             15:58.36,1  7:10.27,7  (1286)    9.35 ¦ 
100/M35     35. Hinze Volker                        63 D-Oberstaufen              9:55.26,9  2:25.14,1  (3477)    5.57 ¦ 
TS3/M45      3. Martin Martin                       56 D-Oberstaufen             10:05.13,1  2:28.53,6  (3479)    7.21 ¦ 
100/M55     46. Helmes Walter                       43 D-Obertshausen            12:39.43,8  3:51.35,4   (444)    7.35 ¦ 
H/W40       14. Marco Maria                         58 D-Obertshausen             1:52.52,0    37.16,4  (5195)    5.20 ¦ 
100/M60     80. Neckermann Wolfgang                 38 D-Obertshausen            19:34.01,5 10:12.44,2  (3480)   11.44 ¦ 
100/M60     42. Schubert Karl                       39 D-Obertshausen            13:49.30,5  4:28.13,2  (1212)    8.17 ¦ 
247         42. Rdf Manser Thomas                   67 Oberuzwil                  4:02.22,7  1:37.05,5  (4633)    5.44 ¦ 
M/M45       10. Lanz Andreas                        54 Oberwangen                 3:18.26,7    29.49,5  (4202)    4.42 ¦ 
TS1/M50      5. Bachmann Hermann                    52 Oberwangen b. Bern         4:04.58,0    29.09,3  (3416)    6.20 ¦ 
100/M35    153. Feubli Jürg                         65 Oberwil                   17:27.05,4  9:56.52,6  (3599)   10.28 ¦ 
H/W50        5. Haider Paulette                     49 Oberwil                    1:45.41,6    11.36,4  (5290)    5.00 ¦ 
100/M40    199. Breitschmid Jann                    62 Oberwil-Lieli             17:32.56,7 10:36.17,7  (1317)   10.31 ¦ 
H/M55        6. Ammann Paul                         44 Obfelden                   1:35.14,3    16.02,5  (5485)    4.30 ¦ 
M/M40       27. Kobi Peider                         60 Obfelden                   3:57.30,2  1:07.18,8  (4096)    5.37 ¦ 
K/F5         1. Krähenbühl Sabine                   89 Oekingen                      7.32,9      -----  (6358)    3.46 ¦ 
K/F6         1. Strähl Martina                      87 Oekingen                     11.26,8      -----  (6357)    3.48 ¦ 
H/M50        4. Fluri Toni                          51 Oensingen                  1:25.42,1     5.05,9  (5352)    4.03 ¦ 
V/M20       10. Günther Toni                        ?? Oensingen                    41.55,9     7.56,7  (6386)    3.59 ¦ 
100/M40    156. Laffer Urs                          59 Oensingen                 13:17.36,4  6:20.57,4  (1591)    7.58 ¦ 
100/W40     31. Staub Doris                         60 Oensingen                 15:13.03,0  6:02.33,8  (2593)    9.07 ¦ 
100/M50    121. Staub Felix                         50 Oensingen                 13:40.34,9  5:31.22,8  (1009)    8.12 ¦ 
H/M55       14. Steiner Alfred                      45 Oetwil                     1:39.32,4    20.20,6  (5053)    4.43 ¦ 
100/W40     30. Appenzeller Daniela                 62 Oetwil am See             15:12.25,3  6:01.56,1  (3633)    9.07 ¦ 
100/M40    157. Landtwing Andreas                   60 Oetwil am See             13:22.05,7  6:25.26,7  (1872)    8.01 ¦ 
TS2/M20      5. Marty Stefan                        78 Oetwil am See              7:16.28,5  1:36.43,2  (3649)    7.24 ¦ 
100/W40      4. Merk Nelly                          58 Oetwil am See             10:02.55,0    52.25,8  (2534)    6.01 ¦ 
100/M50     40. Saxer Peter                         49 Oetwil am See             10:54.33,6  2:45.21,5  (3648)    6.32 ¦ 
100/M30     14. Beckert Holger                      69 D-Offenbach                8:50.45,2  1:46.07,4    (93)    5.18 ¦ 
100/M30     52. Brüggendieck Uwe                    72 D-Offenbach               12:12.21,6  5:07.43,8   (329)    7.19 ¦ 
V/W50        7. Lange Monika                        51 D-Offenbach                1:08.26,6    28.01,5  (6221)    6.31 ¦ 
TS3/W30      1. Zietlow Irina                       70 D-Offenbach               12:10.50,2      -----  (3248)    8.53 ¦ 
100/M60     48. Kiderlen Wolfgang                   41 D-Offenburg               14:15.05,5  4:53.48,2  (1053)    8.33 ¦ 
100/M40     78. Kotzurek Markus                     62 D-Offenburg               10:46.43,0  3:50.04,0   (156)    6.28 ¦ 
100/M45    170. Branger Christoph                   57 Oftringen                 15:32.56,3  7:59.38,7  (1242)    9.19 ¦ 
M/M40       30. Sägesser Daniel                     60 Oftringen                  4:10.11,9  1:20.00,5  (4176)    5.55 ¦ 
100/M40    165. Scheidegger Matthias                60 Oftringen                 13:34.00,6  6:37.21,6  (1231)    8.08 ¦ 
TS2/M35     11. Stampfli Markus                     63 Oftringen                  6:13.56,1  2:12.10,8  (3608)    6.20 ¦ 
M/M45        3. Staub Peter                         53 Oftringen                  2:54.41,3     6.04,1  (4142)    4.08 ¦ 
TS1/M40     23. Schneble Edgar                      58 D-Oggelshausen             4:48.09,7  1:57.55,3   (511)    7.27 ¦ 
100/M30     59. HG Balcarczyk Klaus                 69 D-Olching                 12:49.57,3  5:45.19,5  (3047)    7.41 ¦ 
100/M40    212. MAAT Schulze Michael                59 D-Oldenburg               20:51.12,3 13:54.33,3  (3086)   12.30 ¦ 
TS2/M45     30. Chevallet Florent                   53 F-Olonzac                  9:25.55,0  4:18.42,5  (3598)    9.36 ¦ 
TS3/M35      5. Bandelier Claude                    67 Olten                     14:21.19,0  5:30.44,5  (1315)   10.28 ¦ 
TS1/M40      5. Christen Rolf                       58 Olten                      3:20.12,5    29.58,1  (3675)    5.11 ¦ 
100/M65     44. Dietschi Edmund                     36 Olten                     18:48.32,4  8:59.38,3  (1360)   11.17 ¦ 
100/M20      5. Nebiker Christian                   74 Olten                      9:47.31,6  1:21.10,8   (213)    5.52 ¦ 
247         31. Mzg Sdt Rudin Urs                   54 Olten                      3:29.05,7  1:03.48,5  (4639)    4.57 ¦ 
H/M40       16. Schwab Richard                      59 Olten                      1:30.20,7    14.27,5  (5563)    4.16 ¦ 
100/MP      43. Aufkl Weber Patrik, Olten           80 Hitstone-Explorers        18:02.40,5 10:16.10,1  (3089)   10.49 ¦ 
M/M55        1. Weber Thomas                        47 Olten                      2:56.08,2      -----  (4165)    4.10 ¦ 
100/M55     37. Fleege Fritz                        45 D-Oranienburg             12:04.45,7  3:16.37,3   (487)    7.14 ¦ 
TS1/M40      8. Pernet Alain                        61 Orbe                       3:50.32,1  1:00.17,7  (1682)    5.58 ¦ 
100/M40    121. Elschker Frank                      62 D-Orbis                   12:17.00,5  5:20.21,5  (3202)    7.22 ¦ 
H/M60        6. Musy Pierre                         38 Orient                     1:41.43,1    11.19,9  (5054)    4.49 ¦ 
TS1/M35     10. Gautschi Herbert                    65 Orpund                     3:56.34,8    27.36,4  (3432)    6.07 ¦ 
M/M35       25. Jungi Richard                       67 Orpund                     4:21.32,3  1:21.59,5  (4045)    6.11 ¦ 
TS2/M20     10. Lüscher Ralf                        78 Orpund                     8:41.37,1  3:01.51,8  (1303)    8.51 ¦ 
TS1/M35     32. Palumbo Antonio                     64 Orpund                     5:26.01,5  1:57.03,1  (1714)    8.26 ¦ 
TS1/W35      7. Rinaldi Andrea                      64 Orpund                     7:16.10,2  3:06.14,7  (2610)   11.17 ¦ 
V/W40       10. Schwab Anita                        62 Orpund                       57.16,8    14.59,0  (6216)    5.27 ¦ 
K/M3         1. Zangger Ivo                         93 Orpund                        3.46,1      -----  (7153)    3.46 ¦ 
K/M5         2. Zaugg Fabian                        89 Orpund                        7.36,5     0.25,6  (7009)    3.48 ¦ 
K/F3         8. Zaugg Valerie                       93 Orpund                        4.30,7     0.20,6  (7012)    4.30 ¦ 
TS1/M35      6. Bähr Andreas                        65 D-Orsingen-Nenzingen       3:50.25,6    21.27,2  (1604)    5.58 ¦ 
100/M35     45. Riehle Michael                      63 D-Ortenberg               10:37.24,9  3:07.12,1   (162)    6.22 ¦ 
TS2/W40      5. Burkhardt Aurelia                   61 Ostermundigen              7:28.17,5  1:29.44,4  (3667)    7.36 ¦ 
H/M20       38. Eisenring Erik                      75 Ostermundigen              1:59.21,0    53.07,5  (5278)    5.39 ¦ 
100/M65     41. Haeni Kurt                          33 Ostermundigen             18:06.52,5  8:17.58,4  (1349)   10.52 ¦ 
H/M50       25. Hubschmid Roger                     52 Ostermundigen              1:39.21,6    18.45,4  (5062)    4.42 ¦ 
H/M30       28. Kern Olivier                        72 Ostermundigen              1:40.26,3    34.09,3  (5302)    4.45 ¦ 
V/W20       17. Lüthi Daniela                       75 Ostermundigen              1:08.30,8    21.17,2  (6137)    6.31 ¦ 
H/M35       48. Wehrle Daniel                       63 Ostermundigen              1:40.50,6    29.29,1  (5065)    4.46 ¦ 
100/M75      1. Sonntag Werner                      26 D-Ostfildern              14:27.59,3      -----  (1090)    8.40 ¦ 
100/M50      9. Kugler Horst                        48 D-Ostrach                  9:16.21,5  1:07.09,4    (67)    5.33 ¦ 
M/M35        3. Bartkowiak Dariusz                  65 PL-Ostrow Wlkp             3:08.00,2     8.27,4  (4213)    4.27 ¦ 
100/M50    118. Olejniczak Witold                   49 PL-Ostrow Wlkp            13:31.45,7  5:22.33,6  (1724)    8.07 ¦ 
100/M45    118. Zielonka Marian                     55 PL-Ostrow Wlkp            12:56.34,5  5:23.16,9   (522)    7.45 ¦ 
100/M45    148. Sitek Witold                        56 PL-Ostrow Wlkp.           13:58.31,1  6:25.13,5  (1735)    8.23 ¦ 
M/M40        1. Juszczak Wlodzimierz                62 PL-Ostrzeszow              2:50.11,4      -----  (4214)    4.01 ¦ 
100/M45     93. Häfliger Alfred                     56 Ottenbach                 11:50.44,0  4:17.26,4   (383)    7.06 ¦ 
TS1/M20     27. Troxler Georg                       80 Ottikon                    6:13.58,6  2:59.51,3  (3697)    9.41 ¦ 
100/M60     63. Presser Gerd                        42 D-Ottweiler               15:39.07,0  6:17.49,7   (432)    9.23 ¦ 

Total 114



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.