Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "N"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS3/M45      5. Bulmer Wolfgang                     55 D-Nagold                  13:06.11,8  5:29.52,3  (3265)    9.33 ¦ 
100/M20      6. von Loeper Simeon Kyrill            74 D-Nagold                   9:49.15,2  1:22.54,4   (163)    5.53 ¦ 
100/M55     20. Schulz Klaus                        44 D-Nahrstedt               11:38.42,8  2:50.34,4  (1813)    6.59 ¦ 
247         30. Chardon Joachim                     69 Nax                        3:28.30,9  1:03.13,7  (4615)    4.56 ¦ 
TS1/M50      2. Gerle Ulrich                        49 D-Neckarsulm               4:01.14,0    25.25,3   (243)    6.14 ¦ 
100/M35      4. Baumgartner Rolf                    64 Neftenbach                 7:47.29,0    17.16,2  (1546)    4.40 ¦ 
100/W40     18. Thierstein Irene                    58 FL-Nendeln                13:12.48,2  4:02.19,0  (3516)    7.55 ¦ 
100/M45    124. Thierstein Kurt                     57 FL-Nendeln                13:12.48,2  5:39.30,6  (3517)    7.55 ¦ 
100/M45    151. Adä Thomas                          57 D-Neu-Ulm                 14:02.56,0  6:29.38,4  (1118)    8.25 ¦ 
100/M50     69. Marth Hans-Peter                    51 D-Neuberg                 11:55.04,3  3:45.52,2  (1711)    7.09 ¦ 
100/MP      30. OLT Dammers Thorsten, D-Neubiberg   ?? Karnevalsverein           16:13.33,0  8:27.02,6  (3059)    9.44 ¦ 
100/MP      35. OLT Fickentscher Daniel, D-Neubiber 78 Team "Art"                16:31.58,8  8:45.28,4  (3045)    9.55 ¦ 
100/MP      21. OLT Fischer Dan, D-Neubiberg        77 Immortal                  13:13.03,9  5:26.33,5  (3015)    7.55 ¦ 
100/M20     47. Frerichs Kim                        ?? D-Neubiberg               16:13.33,3  7:47.12,5  (3505)    9.44 ¦ 
100/MP      33. Olt Knippschild Michael, D-Neubiber 76 Nordmänner                16:31.54,2  8:45.23,8  (3039)    9.55 ¦ 
100/MP      26. OLt Lidl Carsten, D-Neubiberg       74 Apocalypse                15:39.14,3  7:52.43,9  (3034)    9.23 ¦ 
100/MP      25. Olt Nötzold Hendrik, D-Neubiberg    77 Apocalypse                15:39.14,2  7:52.43,8  (3033)    9.23 ¦ 
100/MP      29. OLT Pink Sönke, D-Neubiberg         ?? Karnevalsverein           16:13.32,8  8:27.02,4  (3060)    9.44 ¦ 
100/MP      34. Lt Schulz Thomas Christian, D-Neubi 76 Nordmänner                16:31.54,8  8:45.24,4  (3040)    9.55 ¦ 
H/M55       11. Corradini Pietro                    45 Neuchâtel                  1:38.57,5    19.45,7  (5047)    4.41 ¦ 
100/MP      37. Cpl Hurni Laurent, Neuchâtel        59 Chevrons 1                16:36.58,0  8:50.27,6  (3065)    9.58 ¦ 
TS1/M30      1. Jaunin Marc-Henri                   68 Neuchâtel                  2:42.57,2      -----    (22)    4.13 ¦ 
100/M20     48. Ong Gregory                         ?? Neuchâtel                 16:38.28,5  8:12.07,7  (1225)    9.59 ¦ 
V/M35       14. Peisker Gabriel                     63 Neuchâtel                    44.26,0     8.32,9  (6013)    4.13 ¦ 
100/M65     36. Robadey Michel                      37 Neuchâtel                 17:17.31,1  7:28.37,0  (1511)   10.22 ¦ 
V/MJ         3. Tavares Ricardo                     84 Neuchâtel                    41.02,2     3.53,5  (6143)    3.54 ¦ 
M/M40       20. Wälti Roland                        60 Neuchâtel                  3:36.25,7    46.14,3  (4164)    5.07 ¦ 
247          4. Mitr Weissmüller Markus             60 Neuenegg                   2:44.36,8    19.19,6  (4654)    3.53 ¦ 
K/F3        10. Weissmüller Nadine                  93 Neuenegg                      4.38,2     0.28,1  (7053)    4.38 ¦ 
100/M45      3. Streuli Ruedi                       55 Neuenkirch                 7:45.48,2    12.30,6    (42)    4.39 ¦ 
100/W45      8. Zimmerer Elisabeth                  57 D-Neuffen                 12:11.25,8  2:25.22,8  (3543)    7.18 ¦ 
TS3/M30      4. Speich Stéphane                     72 F-Neugartheim             11:59.04,8  2:37.58,0  (1188)    8.44 ¦ 
100/M30     56. Artho Stefan                        72 Neuhaus SG                12:35.57,0  5:31.19,2  (3560)    7.33 ¦ 
100/M40    205. Eisenmann Rolf                      62 Neuhausen                 18:53.05,1 11:56.26,1  (1413)   11.19 ¦ 
100/M35     98. Rauhut Joachim                      63 D-Neuhausen               12:54.48,4  5:24.35,6  (3347)    7.44 ¦ 
TS1/M55      6. Fischer Wolfgang                    44 D-Neukirchen/Pleisze       5:04.24,6  1:25.35,1   (395)    7.53 ¦ 
100/M40     86. Hallerbach Georg                    59 D-Neukirchen-Vluyn        11:07.57,5  4:11.18,5  (3451)    6.40 ¦ 
100/M50     55. Voss Michael                        48 D-Neumünster              11:30.19,0  3:21.06,9  (1819)    6.54 ¦ 
100/M45    160. Wirsdorf Gerhard                    53 D-Neuneck                 14:58.41,3  7:25.23,7  (1173)    8.59 ¦ 
100/M35    110. Keiner Stefan                       64 D-Neuss                   13:35.20,0  6:05.07,2  (1236)    8.09 ¦ 
TS3/M60      3. Metz Josef                          39 D-Neuss                   14:59.45,1  2:59.32,8  (1352)   10.56 ¦ 
TS2/M40     29. Biermann Andreas                    61 D-Neustadt                10:38.08,7  6:22.38,1  (3385)   10.50 ¦ 
100/M45    184. Gloes Harry                         57 D-Neustadt                17:09.27,4  9:36.09,8  (3360)   10.17 ¦ 
TS2/M35     15. Höchst Martin                       67 D-Neustadt                 6:26.13,4  2:24.28,1  (1676)    6.33 ¦ 
TS1/M40     27. Petersen Jens                       60 D-Neustadt                 4:57.56,5  2:07.42,1  (1424)    7.43 ¦ 
V/M30       16. Baum Christian                      68 Nidau                        48.04,1    15.50,8  (6147)    4.34 ¦ 
TS1/M45     22. Baumgartner Beat                    55 Nidau                      5:14.48,4  2:16.24,8  (3307)    8.09 ¦ 
100/M60     77. Beuchat Jean-Pierre                 39 Nidau                     19:26.09,8 10:04.52,5  (1281)   11.39 ¦ 
100/M60     73. Birrer Bruno                        39 Nidau                     18:02.59,2  8:41.41,9  (1329)   10.49 ¦ 
H/W50        1. Birrer Gaby                         50 Nidau                      1:34.05,2      -----  (5276)    4.27 ¦ 
TS1/M35     34. Gantenbein Hanspeter                66 Nidau                      5:36.34,9  2:07.36,5  (3246)    8.43 ¦ 
100/M45     71. Ganz Konrad                         53 Nidau                     10:58.47,0  3:25.29,4   (126)    6.35 ¦ 
V/W45        5. Goeser Doris                        56 Nidau                        58.08,0     9.06,0  (6202)    5.32 ¦ 
M/M35       17. Hartmann Jürg                       64 Nidau                      3:43.14,1    43.41,3  (4150)    5.17 ¦ 
H/W20       15. Hirschi Regina                      74 Nidau                      1:47.36,1    29.03,0  (5074)    5.05 ¦ 
TS2/W20      5. Liechti  Renate                     76 Nidau                      9:41.23,3  1:52.41,2  (2620)    9.52 ¦ 
V/M50        9. Maurer Juergen                      52 Nidau                        56.00,0    11.46,4  (6200)    5.20 ¦ 
H/M65        2. Moll Roland                         37 Nidau                      1:35.23,9     9.30,3  (5395)    4.31 ¦ 
100/M40    208. Nikles Otto                         62 Nidau                     19:26.00,0 12:29.21,0  (3242)   11.39 ¦ 
M/M40        5. Popovic Zavisa                      62 Nidau                      3:08.35,8    18.24,4  (4226)    4.28 ¦ 
K/F5         7. Racine Florence                     89 Nidau                         9.06,0     1.33,1  (7167)    4.33 ¦ 
K/F4        13. Rathske Claudine                    92 Nidau                         5.01,3     1.30,8  (7159)    5.01 ¦ 
100/M40     89. Reiter Benny                        61 Nidau                     11:13.30,9  4:16.51,9  (3289)    6.44 ¦ 
TS1/M35      5. Sahli Martin                        67 Nidau                      3:48.39,8    19.41,4   (109)    5.55 ¦ 
V/W40        6. Schafer Nicole                      61 Nidau                        52.58,9    10.41,1  (6218)    5.02 ¦ 
K/F1         6. Schmitz Ellen                       97 Nidau                         3.17,0     0.27,9  (7183)    6.34 ¦ 
V/W35        8. Spycher Claudia                     64 Nidau                        51.53,6    12.45,4  (6049)    4.56 ¦ 
K/M4         1. Spycher Nicolas                     91 Nidau                         3.29,7      -----  (6369)    3.29 ¦ 
K/F4         9. Spycher Sarah                       92 Nidau                         4.27,2     0.56,7  (6368)    4.27 ¦ 
V/M35       23. Spycher Thomas                      67 Nidau                        49.13,6    13.20,5  (6027)    4.41 ¦ 
H/M20       30. von Burg Cesar                      ?? Nidau                      1:42.03,4    35.49,9  (5399)    4.50 ¦ 
V/M55        8. Weber Alfred                        45 Nidau                        51.03,1     6.52,0  (5423)    4.51 ¦ 
V/MJ         9. Weber Michael                       84 Nidau                        44.06,5     6.57,8  (6159)    4.12 ¦ 
V/W45        2. Brudermann Erika                    57 Niederbipp                   52.10,5     3.08,5  (6114)    4.58 ¦ 
V/M40        8. Kessler Gregor                      58 Niederbipp                   41.22,5     5.05,3  (6388)    3.56 ¦ 
H/M50       34. Stocker Xaver                       48 Niederbipp                 1:45.02,5    24.26,3  (5567)    4.58 ¦ 
H/M35       12. Zosso Heinz                         65 Niederbipp                 1:19.05,1     7.43,6  (5013)    3.44 ¦ 
V/M45        3. Zuber Josef                         57 Niederbipp                   43.27,1     3.57,9  (6387)    4.08 ¦ 
M/M40       10. Dettwiler Andy                      62 Niederdorf                 3:12.44,2    22.32,8  (4242)    4.34 ¦ 
100/M40    105. Deubelbeiss Martin                  62 Niedererlinsbach          11:39.14,5  4:42.35,5  (1549)    6.59 ¦ 
H/M35       42. Leuenberger Adrian                  64 Niedererlinsbach           1:38.46,7    27.25,2  (5056)    4.40 ¦ 
100/M45    182. Hagmann Othmar                      53 Niedergösgen              16:56.24,8  9:23.07,2  (1296)   10.09 ¦ 
100/M50    150. Artemjew Peter                      50 D-Niederkassel            15:38.50,2  7:29.38,1  (1011)    9.23 ¦ 
100/M35    156. Hotz Arnold                         65 Niederösch                18:55.08,7 11:24.55,9  (1382)   11.21 ¦ 
100/M55     88. Münsch Reinhart                     44 D-Niederrieden            16:35.50,9  7:47.42,5  (3405)    9.57 ¦ 
100/M55     31. Müller Markus                       46 Niederrohrdorf            11:55.36,1  3:07.27,7   (362)    7.09 ¦ 
H/M40       14. Rohr Peter                          58 Niederrohrdorf             1:28.35,5    12.42,3  (5495)    4.11 ¦ 
H/M35        6. Schwarz Andreas                     65 Niederscherli              1:15.09,1     3.47,6  (5476)    3.33 ¦ 
100/W40     25. Duff Brida                          60 Niederteufen              14:03.37,5  4:53.08,3  (3446)    8.26 ¦ 
100/M60      3. Joss Alfred                         42 Niederwangen BE            9:41.12,2    19.54,9   (139)    5.48 ¦ 
H/M45       42. Krebs Hansjörg                      57 Niederwangen BE            1:44.27,3    33.27,0  (5525)    4.57 ¦ 
100/M35    151. Schlatter Philipp                   63 Niederweningen            17:15.26,1  9:45.13,3  (3545)   10.21 ¦ 
TS2/M40     16. Ernst Ralf-Ortwin                   58 D-Niesky                   7:36.12,5  3:20.41,9   (221)    7.44 ¦ 
100/M50     68. Sack Gerald                         50 D-Nittendorf              11:54.17,3  3:45.05,2   (494)    7.08 ¦ 
H/M35       44. Duc Alain                           67 Nods                       1:39.29,2    28.07,7  (5205)    4.42 ¦ 
H/M35       60. Rohner Markus                       64 Nods                       2:01.50,9    50.29,4  (5173)    5.46 ¦ 
K/F2         1. Santoli Jeanne                      95 Noiraigue                     2.02,4      -----  (7039)    4.04 ¦ 
K/M5         4. Santoli Luca                        90 Noiraigue                     8.14,5     1.03,6  (7040)    4.07 ¦ 
K/M3         4. Santoli Robin                       93 Noiraigue                     3.52,3     0.06,2  (7041)    3.52 ¦ 
100/M35     18. Clees Fernand                       65 L-Nördange                 8:59.20,0  1:29.07,2   (144)    5.23 ¦ 
M/W30        5. Ronan Patricia                      69 D-Norderstedt              4:07.14,5    45.04,9  (4239)    5.51 ¦ 
100/M45    132. Gött Friedrich                      54 D-Nordheim                13:33.58,9  6:00.41,3  (1429)    8.08 ¦ 
100/M45    149. Schütte Heinrich                    56 D-Nordstemmen             14:00.05,7  6:26.48,1  (1597)    8.24 ¦ 
100/M45    136. Schwabe Wolfgang                    54 D-Nordstemmen             13:38.02,9  6:04.45,3  (1475)    8.10 ¦ 
TS2/M55      1. Gasser Peter                        47 Nunningen                  5:17.17,4      -----  (1826)    5.23 ¦ 
TS3/W60      1. Haenggi Vreni                       42 Nunningen                 14:39.46,3      -----  (2621)   10.42 ¦ 
TS1/W50      3. Hänggi Elisabeth                    50 Nunningen                  6:42.29,6  1:29.24,1  (2614)   10.25 ¦ 
TS3/W45      2. Müller Liliane                      55 Nunningen                 13:57.51,0  3:59.25,0  (2506)   10.11 ¦ 
V/M20       15. Jacober Roger                       76 Nürensdorf                   43.47,7     9.48,5  (6255)    4.10 ¦ 
100/M20      8. Critelli Francesco                  73 D-Nürnberg                 9:55.07,4  1:28.46,6  (1455)    5.57 ¦ 
TS2/M35     27. Mattern Michael                     63 D-Nürnberg                 8:41.16,5  4:39.31,2  (1259)    8.51 ¦ 
100/M35    105. Pieper Joachim                      64 D-Nürnberg                13:11.00,0  5:40.47,2  (1227)    7.54 ¦ 
100/M50     86. Born Peter                          48 D-Nürtingen               12:28.38,5  4:19.26,4   (145)    7.29 ¦ 
100/W65      1. Keinert Christa                     34 D-Nürtingen               15:21.56,4      -----  (3258)    9.13 ¦ 
100/M65     27. Keinert Helmut                      34 D-Nürtingen               15:21.56,7  5:33.02,6  (3257)    9.13 ¦ 
100/M55     24. Lingk Jürgen                        47 D-Nußloch                 11:44.31,4  2:56.23,0   (454)    7.02 ¦ 
V/W20        5. Lingk Saskia                        82 D-Nußloch                    51.26,3     4.12,7  (6056)    4.53 ¦ 
100/M40     56. Crettex Michel                      61 Nyon                      10:10.36,8  3:13.57,8  (3482)    6.06 ¦ 
TS3/M40      2. Joly Dminique                       58 Nyon                       9:45.01,8  1:49.23,3  (3287)    7.07 ¦ 
100/M55    101. Pene Daniel                         44 Nyon                      18:34.25,2  9:46.16,8  (3499)   11.08 ¦ 
100/M55     68. Porchet Fernand                     46 Nyon                      14:10.28,0  5:22.19,6  (1207)    8.30 ¦ 
H/W40       19. Prod'Hom Helene                     62 Nyon                       2:19.40,4  1:04.04,8  (5431)    6.37 ¦ 
H/M30       34. Schneider Gerold                    69 Nyon                       1:45.37,4    39.20,4  (5477)    5.00 ¦ 
100/M55     48. Talleri Serge                       45 Nyon                      12:45.30,0  3:57.21,6   (391)    7.39 ¦ 

Total 124



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.