Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "M"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M35     21. Rüegg Markus                        64 Madetswil                  9:10.05,9  1:39.53,1    (74)    5.30 ¦ 
TS2/W55      2. Bracher Käthi                       47 Madiswil                  11:00.27,9  1:41.10,6  (2517)   11.12 ¦ 
H/M55       10. Gerber Andreas                      43 Magglingen/Macolin         1:38.16,2    19.04,4  (5448)    4.39 ¦ 
V/W55        1. Hofmann Denise                      45 Magglingen/Macolin           48.14,0      -----  (6225)    4.35 ¦ 
100/M65     37. Tschantré Hansruedi                 37 Magglingen/Macolin        17:25.39,5  7:36.45,4  (1224)   10.27 ¦ 
100/M60     43. Borm Günter                         41 D-Magstadt                13:53.14,8  4:31.57,5  (1153)    8.19 ¦ 
V/M35       31. Capol Romano                        65 Maienfeld                    58.20,8    22.27,7  (6084)    5.33 ¦ 
TS2/M65      2. Holz Helmut                         35 D-Mainz                   10:00.48,3  2:04.25,6  (1247)   10.12 ¦ 
100/M60     62. Manz Günter                         40 D-Mainz                   15:33.58,9  6:12.41,6  (3657)    9.20 ¦ 
TS2/M40     18. Rodeland Jürgen                     60 D-Mainz                    7:54.11,2  3:38.40,6  (1098)    8.03 ¦ 
TS2/M40     26. Gerber Marc-André                   62 Malleray-Bévilard         10:17.41,6  6:02.11,0  (3655)   10.29 ¦ 
100/M40    198. Meyer Daniel                        61 Malleray-Bévilard         17:09.49,9 10:13.10,9  (1635)   10.17 ¦ 
TS2/M20     21. Meyer Jean-Claude                   73 Malleray-Bévilard          9:32.24,3  3:52.39,0  (1844)    9.43 ¦ 
100/M30     93. Voirol Dominique                    69 Malleray-Bévilard         18:00.37,8 10:56.00,0  (1357)   10.48 ¦ 
100/M65     28. Zimmerer Günter                     37 D-Malsch                  15:44.45,7  5:55.51,6  (1245)    9.26 ¦ 
100/M50     83. Reiss Heinrich                      48 D-Malschenberg            12:16.33,6  4:07.21,5  (3268)    7.21 ¦ 
100/M45     46. Fässler Xaver                       54 Malters                   10:25.14,5  2:51.56,9   (294)    6.15 ¦ 
M/M55        5. Schneider Ruedi                     44 Malters                    3:41.31,5    45.23,3  (4216)    5.14 ¦ 
100/M55     50. Götschi Rolf                        47 Männedorf                 12:50.34,0  4:02.25,6  (1611)    7.42 ¦ 
100/M40    201. Lehmann Kurt                        61 Männedorf                 18:31.39,5 11:35.00,5  (1480)   11.06 ¦ 
TS1/W20      1. Meier Susanne                       74 Männedorf                  4:13.48,0      -----  (2554)    6.34 ¦ 
TS2/M50      7. Erlenbach Manfred                   51 D-Mannheim                 6:38.27,3  1:16.09,5  (3467)    6.45 ¦ 
100/W50     17. Gratz Fister Gudrun                 51 D-Mannheim                15:04.06,4  4:58.00,4  (2540)    9.02 ¦ 
100/M50     49. Hirsch Werner                       52 D-Mannheim                11:22.09,5  3:12.57,4  (3551)    6.49 ¦ 
100/M30     82. Preukschat Thomas                   71 D-Mannheim                14:46.12,1  7:41.34,3  (1109)    8.51 ¦ 
100/M70     11. Schaffarschick Werner               29 D-Mannheim                19:09.48,2  7:19.33,2  (1366)   11.29 ¦ 
100/M60     60. Zickler Rainer                      41 D-Mannheim                15:25.28,7  6:04.11,4  (3552)    9.15 ¦ 
100/M45     49. Lippl Rudi                          54 D-Mariaposching           10:26.26,6  2:53.09,0  (3204)    6.15 ¦ 
V/M35       22. Maurer Philippe                     63 Marin-Epagnier               48.02,4    12.09,3  (6290)    4.34 ¦ 
V/M40       24. Niegeler Pierre-Alain               60 Marin-Epagnier               57.04,2    20.47,0  (6240)    5.26 ¦ 
100/M40     41. Mader Gerhard                       61 D-Marktheidenfeld          9:46.00,1  2:49.21,1  (3579)    5.51 ¦ 
K/M3        15. Mader Pascal                        93 D-Marktheidenfeld             4.35,3     0.49,2  (7174)    4.35 ¦ 
K/F2        10. Mader Selina                        95 D-Marktheidenfeld             2.38,2     0.35,8  (7173)    5.16 ¦ 
TS1/M50     18. Staude Peter                        49 D-Marl                     5:03.58,8  1:28.10,1   (346)    7.52 ¦ 
100/M50     11. Aeby Pierre                         48 Marly                      9:27.27,8  1:18.15,7  (1409)    5.40 ¦ 
TS2/M40     11. Campos Joao                         62 Marly                      6:59.50,8  2:44.20,2  (1055)    7.07 ¦ 
100/M60     28. Catting Oswald                      40 Marly                     12:35.54,6  3:14.37,3  (1864)    7.33 ¦ 
100/M20     33. Le Duigon Sebastien                 74 Marly                     13:29.26,8  5:03.06,0  (3534)    8.05 ¦ 
TS2/M20     13. Müller Michael                      73 Marly                      9:08.31,1  3:28.45,8  (1834)    9.18 ¦ 
K/F1         3. Steinmann Michal                    98 Marly                         3.06,2     0.17,1  (7144)    6.12 ¦ 
K/F1        15. Steinmann Mira                      00 Marly                         7.18,8     4.29,7  (7143)   14.37 ¦ 
K/M2        24. Steinmann Rouven                    96 Marly                         2.52,8     0.44,4  (7142)    5.45 ¦ 
100/M50    137. Ziegler Rudolf                      51 D-Marpingen               14:15.30,4  6:06.18,3  (1121)    8.33 ¦ 
H/M35        9. Dörr Erich                          64 Matten                     1:18.20,5     6.59,0  (5011)    3.42 ¦ 
TS1/M20     19. Imhof Michael                       73 Matten                     5:14.46,5  2:00.39,2  (3562)    8.09 ¦ 
TS2/W40      2. Maurer Verena                       58 Matten                     6:27.56,4    29.23,3  (3565)    6.35 ¦ 
H/M40       36. Wenger Bruno                        58 Matten                     1:42.23,1    26.29,9  (5292)    4.51 ¦ 
V/W40        2. Wenger Edith                        58 Matten                       45.02,4     2.44,6  (6146)    4.17 ¦ 
K/F2         4. Rieder Corina                       96 Matten b. Interl              2.17,4     0.15,0  (7093)    4.34 ¦ 
K/F3         6. Rieder Stefanie                     94 Matten b. Interl              4.26,7     0.16,6  (7094)    4.26 ¦ 
TS2/M40     10. Tuchschmid Hanspeter                59 Mattwil                    6:50.35,4  2:35.04,8   (270)    6.58 ¦ 
H/M35       19. Christ Markus                       66 Matzendorf                 1:22.56,7    11.35,2  (5541)    3.55 ¦ 
V/M45       12. Fluri Andi                          55 Matzendorf                   48.39,1     9.09,9  (6298)    4.38 ¦ 
TS1/M35      2. Fluri Josef                         63 Matzendorf                 3:30.32,8     1.34,4   (253)    5.27 ¦ 
TS1/M40     16. Fluri Otto                          60 Matzendorf                 4:29.32,6  1:39.18,2  (1091)    6.58 ¦ 
100/M65     33. Hunziker Paul                       36 Matzendorf                16:35.34,6  6:46.40,5  (1794)    9.57 ¦ 
V/MJ         8. Siegfried Peter                     87 Matzendorf                   43.18,9     6.10,2  (6250)    4.07 ¦ 
H/M20       22. Wegmüller Roger                     76 Matzingen                  1:35.08,7    28.55,2  (5347)    4.30 ¦ 
100/M65      3. Ritter Manfred                      35 FL-Mauren                 10:13.20,5    24.26,4   (137)    6.08 ¦ 
100/W35      3. Bernhard Isabella                   66 D-Maxdorf                  9:02.32,7     8.34,8  (3336)    5.25 ¦ 
100/M40    119. Schönfeld Andreas                   61 D-Meerbusch               12:09.07,1  5:12.28,1   (320)    7.17 ¦ 
K/M2         3. Schönfeld Aron                      95 D-Meerbusch                   2.10,9     0.02,5  (7138)    4.21 ¦ 
K/F5        11. Schönfeld Nora                      89 D-Meerbusch                  10.15,0     2.42,1  (7139)    5.07 ¦ 
100/M35    144. Rüfli Thomas                        64 Meggen                    16:06.39,7  8:36.26,9  (1490)    9.39 ¦ 
TS2/M30      1. Mollet Christoph                    72 Meikirch                   5:05.54,3      -----   (317)    5.11 ¦ 
100/M30     95. Hofmann Samuel                      72 Meinisberg                18:13.51,5 11:09.13,7  (3361)   10.56 ¦ 
K/F4         6. Huser Danilena                      91 Meinisberg                    4.13,6     0.43,1  (7020)    4.13 ¦ 
K/M3         2. Huser Gian Andrea                   94 Meinisberg                    3.46,8     0.00,7  (7023)    3.46 ¦ 
K/M5         3. Langenegger Nicolas                 90 Meinisberg                    7.52,1     0.41,2  (6355)    3.56 ¦ 
K/M3         7. Meyer  Tobias                       94 Meinisberg                    4.10,9     0.24,8  (7152)    4.10 ¦ 
K/M6         4. Sartori Stian                       88 Meinisberg                   12.21,6     0.58,7  (6352)    4.07 ¦ 
100/M55     17. Kühn Gerald                         44 D-Meißen                  11:26.57,2  2:38.48,8  (1646)    6.52 ¦ 
100/M40     68. Sprecher Fritz                      60 Menzingen                 10:27.47,5  3:31.08,5   (332)    6.16 ¦ 
M/M45       31. Escher Eckart                       53 D-Merdingen                4:08.20,3  1:19.43,1  (4041)    5.53 ¦ 
100/M40    202. Eggli Jose                          61 Merligen                  18:40.26,5 11:43.47,5  (1324)   11.12 ¦ 
100/M35    148. Hunziker Beat                       66 Merlischachen             16:30.03,2  8:59.50,4  (1485)    9.54 ¦ 
100/M50     25. Bschor Alois Jun                    51 D-Mertingen               10:28.42,7  2:19.30,6  (1628)    6.17 ¦ 
100/M45    146. Bock Reinhard                       53 D-Merzig                  13:55.25,0  6:22.07,4   (500)    8.21 ¦ 
100/M45    120. Klement Roland                      57 D-Messel                  13:07.17,2  5:33.59,6  (1064)    7.52 ¦ 
TS1/M30     18. Fürst Stefan                        72 Messen                     5:53.44,8  3:10.47,6  (3489)    9.09 ¦ 
100/W35     35. Köster Monika                       63 D-Meßstetten              16:20.05,2  7:26.07,3  (3342)    9.48 ¦ 
100/M55     10. Vietense Jürgen                     45 D-Meßstetten              10:53.46,9  2:05.38,5   (339)    6.32 ¦ 
100/MP      12. Caporal Costiuc Vasile, R-Mestecani 71 Romania II                10:41.21,2  2:54.50,8  (3051)    6.24 ¦ 
100/M50     47. Baumann Heinz                       52 Mettmenstetten            11:18.25,7  3:09.13,6   (493)    6.47 ¦ 
TS1/M60      7. Kirner Ernst                        40 Mettmenstetten             5:07.44,8  1:05.41,2  (3459)    7.58 ¦ 
TS2/M40     19. ADJ Bagniol Simon                   62 F-Metz Armees              7:55.50,0  3:40.19,4  (3025)    8.04 ¦ 
100/MP      63. ADJ Chalard Bruno, F-Metz Armees    70 TENERE-HANC               21:46.21,9 13:59.51,5  (3027)   13.03 ¦ 
TS2/M30     15. ADJ Couturier Christophe            70 F-Metz Armees              7:55.51,0  2:49.56,7  (3026)    8.04 ¦ 
100/MP      62. MCH Fabre Frederic, F-Metz Armees   76 TENERE-HANC               21:46.17,7 13:59.47,3  (3028)   13.03 ¦ 
100/M40    146. Fricker Claude                      58 Meyrin                    12:53.02,2  5:56.23,2   (416)    7.43 ¦ 
TS1/M50     14. Guisolan Alain                      49 Meyrin                     4:41.41,8  1:05.53,1  (1753)    7.17 ¦ 
100/M40    104. Reuse Jean-Pierre                   62 Meyrin                    11:39.00,7  4:42.21,7   (386)    6.59 ¦ 
100/W40     16. Sperrer Karin                       61 A-Micheldorf in Oberöster 12:47.43,0  3:37.13,8  (2555)    7.40 ¦ 
100/M30     57. Tockner Franz                       68 A-Micheldorf in Oberöster 12:39.33,7  5:34.55,9   (305)    7.35 ¦ 
100/M45      2. Schweitzer  Hans                    56 D-Michelstadt              7:40.50,2     7.32,6  (1654)    4.36 ¦ 
TS1/M65      1. Biskupiak Henryk                    36 PL-Mikolon                 5:49.13,4      -----  (1748)    9.02 ¦ 
TS1/M50     15. Brzozowski Jan                      52 PL-Mikolw 1                4:43.50,8  1:08.02,1  (1749)    7.21 ¦ 
100/M50    166. Bellino Luigi                       48 I-Milano                  17:54.30,6  9:45.18,5  (3581)   10.44 ¦ 
100/M35     55. Branca Giovanni                     65 I-Milano                  11:02.29,4  3:32.16,6  (3422)    6.37 ¦ 
100/M60     45. Mason Vincenzo                      41 I-Milano                  14:03.21,5  4:42.04,2  (3414)    8.26 ¦ 
100/M60     17. Roth Dieter                         41 D-Miltenberg              11:08.32,8  1:47.15,5   (290)    6.41 ¦ 
100/W40     22. Rook Andrea                         61 D-Minden                  13:46.19,9  4:35.50,7   (763)    8.15 ¦ 
100/M50    127. Rook Burkhard                       50 D-Minden                  13:46.19,3  5:37.07,2  (1169)    8.15 ¦ 
H/M20       16. Sciboz David                        73 Misery                     1:31.49,6    25.36,1  (5309)    4.21 ¦ 
H/M35       46. Probst Kurt                         63 Mittelhäusern              1:40.24,4    29.02,9  (5498)    4.45 ¦ 
M/M30        8. Schumacher Erich                    72 Mittelhäusern              3:22.10,9    44.00,9  (4262)    4.47 ¦ 
M/M40       22. Algeri Roberto                      61 I-Modena                   3:44.12,9    54.01,5  (4198)    5.18 ¦ 
M/M20        7. Steiner Hannes                      76 A-Mödling                  3:15.19,8    21.57,3  (4217)    4.37 ¦ 
100/M60     20. Steiner Hanns                       41 A-Mödling                 11:32.57,8  2:11.40,5  (3381)    6.55 ¦ 
100/M30     29. Schmid Simon                        70 Moenthal                  10:19.31,0  3:14.53,2  (1459)    6.11 ¦ 
100/M40     38. Uttendorfer Wolfgang                62 D-Möglingen                9:44.12,7  2:47.33,7   (273)    5.50 ¦ 
TS2/M45     16. Hungerbuehler Toni                  53 Möhlin                     6:38.27,6  1:31.15,1  (3664)    6.45 ¦ 
100/M35      2. Piccirillo Antonio                  66 Mollis                     7:36.02,8     5.50,0  (3428)    4.33 ¦ 
TS1/M40     40. Spielmann Bernd                     62 D-Monheim                  6:07.30,1  3:17.15,7  (3611)    9.31 ¦ 
TS3/M50      4. Tanner Jacques                      52 Mont-Soleil               16:11.12,7  6:47.46,5  (1404)   11.48 ¦ 
100/M45    179. Balmer Claude                       54 Mont-sur-Lausanne         16:45.29,5  9:12.11,9  (1347)   10.03 ¦ 
M/M40       31. Varetto Stefano                     60 MC-Monte-Carlo             4:10.58,6  1:20.47,2  (4230)    5.56 ¦ 
100/M35     95. Brouchoud Fernand                   66 Monthey                   12:52.40,7  5:22.27,9  (1561)    7.43 ¦ 
100/MP      37. Cap Detrey Yvan, Monthey            65 Chevrons 1                16:36.58,0  8:50.27,6  (3066)    9.58 ¦ 
V/M65        7. Dorsaz Marc                         37 Monthey                    1:01.04,5    12.27,4  (6203)    5.49 ¦ 
H/M60       10. Mabillard Benoît                    42 Monthey                    1:48.29,9    18.06,7  (5360)    5.08 ¦ 
H/M70        2. Renck Marcel                        29 Monthey                    2:04.41,3    17.50,1  (5142)    5.54 ¦ 
H/W55        4. Imhof Ursula                        47 Montreux                   1:53.55,6     9.11,5  (5355)    5.23 ¦ 
H/M45       53. Rittmeyer François                  54 Monts-de-Corsier           1:50.48,7    39.48,4  (5100)    5.15 ¦ 
100/M35    109. Grünenwald Josef                    64 Moosseedorf               13:34.41,5  6:04.28,7  (1046)    8.08 ¦ 
H/M50       17. Heuberger Heinz                     50 Moosseedorf                1:33.19,9    12.43,7  (5556)    4.25 ¦ 
H/M20       28. Koch Roger                          81 Moosseedorf                1:40.23,5    34.10,0  (5561)    4.45 ¦ 
TS2/M50     15. Fraschini Angelo                    48 Morbio Inferiore           9:54.51,1  4:32.33,3  (1478)   10.05 ¦ 
100/M65     25. Mohr Johannes                       34 D-Mörfelden-Walldorf      15:03.31,7  5:14.37,6  (1038)    9.02 ¦ 
100/M30     39. Duboux Fréderic                     69 Morges                    11:22.34,8  4:17.57,0  (1505)    6.49 ¦ 
H/M40       40. Imhof Claude                        58 Morges                     1:43.32,5    27.39,3  (5068)    4.54 ¦ 
H/M40       37. Butterweck Axel                     60 Mörigen                    1:43.12,7    27.19,5  (5427)    4.53 ¦ 
H/W35        4. Butterweck Jane                     64 Mörigen                    1:41.02,0    14.53,5  (5428)    4.47 ¦ 
H/M60       13. Knauer Dieter                       41 Mörigen                    1:55.56,6    25.33,4  (5394)    5.29 ¦ 
H/W35       14. Porret Susanne                      67 Mörigen                    1:51.27,1    25.18,6  (5164)    5.16 ¦ 
100/M30      7. Lauber Pascal                       71 Morlon                     8:02.02,9    57.25,1   (158)    4.49 ¦ 
100/M55     89. Limat Michel                        47 Morlon                    16:38.28,4  7:50.20,0  (1592)    9.59 ¦ 
TS2/M35      3. Schneider Arno                      64 Mosnang                    4:46.05,7    44.20,4     (9)    4.51 ¦ 
H/M20       37. Sauvain Julien                      75 Moutier                    1:58.49,2    52.35,7  (5191)    5.37 ¦ 
H/M40       55. Berta Urs                           59 Muhen                      2:07.22,0    51.28,8  (5247)    6.02 ¦ 
M/M50        1. Lüthi Bruno                         52 Muhen                      3:02.20,3      -----  (4172)    4.19 ¦ 
M/M40       28. Marfurt Josef                       61 Muhen                      4:02.12,7  1:12.01,3  (4046)    5.44 ¦ 
100/M50    114. Balmer Hans-Rudolf                  50 Mühleberg                 13:27.01,5  5:17.49,4  (1020)    8.04 ¦ 
H/M45        2. Rimann Markus                       56 Mühleberg                  1:14.04,4     3.04,1  (5526)    3.30 ¦ 
100/MP      41. HPTM Schoch Michael, D-Mühlhausen-E 67 Team Luftwaffe            16:56.03,6  9:09.33,2  (3055)   10.09 ¦ 
100/M50    100. Sacher Wolfgang                     50 D-Mühlheim                12:53.31,4  4:44.19,3  (1146)    7.44 ¦ 
100/M40    195. Rohrbach Jürg                       60 Mülchi                    16:43.00,3  9:46.21,3  (1287)   10.01 ¦ 
100/W35     21. Hamm Annette                        63 D-Mülheim an der Ruhr     13:01.43,9  4:07.46,0   (735)    7.49 ¦ 
100/W35     22. Gawlik Sigrid                       64 D-Müllheim                13:07.11,9  4:13.14,0  (2564)    7.52 ¦ 
TS3/M45      4. Boner Ruedi                         57 Mümliswil                 10:31.38,0  2:55.18,5  (1841)    7.41 ¦ 
100/M35    131. Büttler Heinz                       65 Mümliswil                 14:54.07,2  7:23.54,4  (1290)    8.56 ¦ 
H/M65        4. Tschudin Robert                     36 Mumpf                      1:40.41,5    14.47,9  (5566)    4.46 ¦ 
TS3/M20      4. Franz Thorsten                      73 D-München                 11:19.38,1  2:55.41,3  (3406)    8.16 ¦ 
100/MP      51. OFW Hantke Erwin, D-München         60 1.Infanterie RK München-N 20:10.35,8 12:24.05,4  (3050)   12.06 ¦ 
100/M35    146. Ingerfeld Holger                    66 D-München                 16:24.22,4  8:54.09,6  (1294)    9.50 ¦ 
100/W20      7. Keller Simone                       74 D-München                 12:12.09,5  1:35.06,6  (3595)    7.19 ¦ 
TS3/M50      3. Matz Bernhard                       48 D-München                 12:03.40,5  2:40.14,3  (1764)    8.48 ¦ 
100/W50     25. Mühlthaler Elisabeth                48 D-München                 21:51.23,3 11:45.17,3  (2526)   13.06 ¦ 
100/MP      45. HG Niedermeier Fabian, D-München    69 1.Infanterie RK München-N 18:28.41,4 10:42.11,0  (3044)   11.05 ¦ 
100/MP      44. OFW Papageorgiou Thomas, D-München  63 1.Infanterie RK München-N 18:28.40,8 10:42.10,4  (3043)   11.05 ¦ 
100/M35    103. Pflügler Christian                  67 D-München                 13:07.06,9  5:36.54,1  (1049)    7.52 ¦ 
TS1/M30     19. Reschke Christoph                   69 D-München                  5:58.54,5  3:15.57,3  (1432)    9.17 ¦ 
100/M50      5. Schöberl Sebastian                  52 D-München                  8:59.43,2    50.31,1    (34)    5.23 ¦ 
100/M50     71. Spitzhof Karl-Friedrich             50 D-München                 11:56.30,1  3:47.18,0  (3488)    7.09 ¦ 
100/MP      50. OFW Sulimma Udo, D-München          60 1.Infanterie RK München-N 20:10.35,7 12:24.05,3  (3049)   12.06 ¦ 
V/M40       23. Kaufmann Peter                      58 Münchenbuchsee               55.26,1    19.08,9  (6047)    5.16 ¦ 
TS3/M20      1. Ramseier Roland                     77 Münchenbuchsee             8:23.56,8      -----  (1003)    6.07 ¦ 
M/W40        4. Wolf Silvia                         59 Münchenbuchsee             3:30.09,7    30.45,9  (4206)    4.58 ¦ 
H/M45       30. Wolf Werner                         57 Münchenbuchsee             1:38.24,0    27.23,7  (5545)    4.39 ¦ 
TS2/M40     14. Auderset Roland                     61 Münchenstein               7:19.51,9  3:04.21,3  (3591)    7.28 ¦ 
100/M20     41. Gyger Jürg                          76 Münchenstein              14:39.28,1  6:13.07,3  (1253)    8.47 ¦ 
100/W50      6. Junod Christine                     48 Münchenstein              13:02.29,4  2:56.23,4   (743)    7.49 ¦ 
100/M35     20. Misteli Michael                     64 Münchenstein               9:07.13,1  1:37.00,3    (27)    5.28 ¦ 
249         28. Kpl Wirth Dominik, Münchenstein     ?? Schweiz 2                  2:30.22,9    22.20,7  (4839)    3.33 ¦ 
100/M45      7. Buehlmann Ruedi                     57 Münsingen                  8:27.23,5    54.05,9  (1860)    5.04 ¦ 
100/W40     11. Jau Verena                          62 Münsingen                 11:56.50,3  2:46.21,1  (3680)    7.10 ¦ 
M/M45        9. Perret André                        57 Münsingen                  3:15.36,2    26.59,0  (4090)    4.38 ¦ 
V/M20       11. Schenk Patric                       78 Münsingen                    42.28,8     8.29,6  (6016)    4.02 ¦ 
M/M40        8. Schneider Werner                    62 Münsingen                  3:11.09,4    20.58,0  (4006)    4.31 ¦ 
100/M40    100. Hölscher Werner                     59 D-Münster                 11:30.34,9  4:33.55,9   (228)    6.54 ¦ 
100/M45     89. Kaiser Peter                        55 D-Münster                 11:40.23,0  4:07.05,4   (361)    7.00 ¦ 
100/M55     57. Zitzke Eckhard                      47 D-Munster                 13:28.47,1  4:40.38,7  (3573)    8.05 ¦ 
100/M45     59. Burgert Fabian                      56 D-Münstertal              10:38.12,3  3:04.54,7  (3646)    6.22 ¦ 
TS1/M30     10. Lattion Philippe                    69 Muraz (Collombey)          5:03.51,2  2:20.54,0  (3303)    7.52 ¦ 
100/W20      1. Süthering Tatjana                   76 D-Murg                    10:37.02,9      -----  (2565)    6.22 ¦ 
100/M55     97. Wicki Jost                          45 Muri AG                   17:52.36,0  9:04.27,6  (1870)   10.43 ¦ 
H/W40        1. Krieg Elisabeth                     61 Muri b. Bern               1:15.35,6      -----  (5357)    3.34 ¦ 
M/M40        3. Brügger André                       59 Murten                     2:55.25,1     5.13,7  (4143)    4.09 ¦ 
H/W40        2. Brügger Marianne                    59 Murten                     1:32.10,2    16.34,6  (5249)    4.22 ¦ 
100/W45     20. Pauchard Liliane                    56 Murten                    15:15.01,1  5:28.58,1  (3681)    9.09 ¦ 
100/M40     95. Santschi Rene                       58 Murten                    11:26.22,7  4:29.43,7   (365)    6.51 ¦ 
K/M4         7. Zaugg Nik                           91 Murten                        3.53,7     0.24,0  (7010)    3.53 ¦ 
K/M3        17. Zaugg Tim                           93 Murten                        4.43,9     0.57,8  (7011)    4.43 ¦ 

Total 193



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.