Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "L"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS1/M50      4. Turrel Georges                      51 L'Egreve                   4:03.51,8    28.03,1  (3632)    6.19 ¦ 
H/W30       28. Vuille Jasmine                      71 La Châtagne                2:12.42,3    55.24,3  (5123)    6.17 ¦ 
H/W35        5. Bärtschi Manon                      65 La Chaux-de-Fonds          1:42.08,3    15.59,8  (5368)    4.50 ¦ 
100/M50    122. Bersot René                         49 La Chaux-de-Fonds         13:42.20,3  5:33.08,2  (1727)    8.13 ¦ 
H/W40        4. Bilat Liselotte                     58 La Chaux-de-Fonds          1:37.01,2    21.25,6  (5500)    4.35 ¦ 
100/M40     23. Donzallaz Jean-Claude               60 La Chaux-de-Fonds          9:10.45,7  2:14.06,7  (1575)    5.30 ¦ 
H/M35       32. Ehret Yves                          66 La Chaux-de-Fonds          1:30.45,2    19.23,7  (5403)    4.18 ¦ 
H/M20       11. Grosvernier Hervé                   76 La Chaux-de-Fonds          1:29.08,0    22.54,5  (5252)    4.13 ¦ 
100/M45     33. Huber Harry                         55 La Chaux-de-Fonds         10:07.36,8  2:34.19,2  (1869)    6.04 ¦ 
M/W40        3. Ischer Danièle                      58 La Chaux-de-Fonds          3:28.49,4    29.25,6  (4129)    4.56 ¦ 
TS2/M55      7. Lauber Denis                        46 La Chaux-de-Fonds          7:05.46,9  1:48.29,5   (458)    7.13 ¦ 
H/M40       46. Lopez Francisco                     62 La Chaux-de-Fonds          1:49.17,0    33.23,8  (5378)    5.10 ¦ 
H/M45       57. Nufer Jurg                          57 La Chaux de Fonds          1:58.21,5    47.21,2  (5362)    5.36 ¦ 
M/M45       33. Portner Francis                     53 La Chaux-de-Fonds          4:16.13,2  1:27.36,0  (4133)    6.04 ¦ 
TS3/M30      5. Soldati Christophe                  71 La Chaux-de-Fonds         15:51.33,3  6:30.26,5  (3216)   11.34 ¦ 
H/M45       13. Susino Franco                       56 La Chaux-de-Fonds          1:28.48,2    17.47,9  (5274)    4.12 ¦ 
TS2/M45     29. Dubois Claude Alain                 57 La Heutte                  9:02.23,0  3:55.10,5  (1554)    9.12 ¦ 
100/M40    167. Gionchetta Maurice                  58 La Heutte                 13:36.34,1  6:39.55,1  (1599)    8.09 ¦ 
M/W35        2. Mettler Suzanne                     66 La Neuveville              4:00.49,6    51.30,6  (4211)    5.42 ¦ 
100/W50     21. Nobs Suzan                          49 La Neuveville             16:05.37,1  5:59.31,1  (3274)    9.39 ¦ 
K/F4         3. Rossi Lara                          91 La Neuveville                 3.34,8     0.04,3  (7095)    3.34 ¦ 
K/F2         2. Rossi Lea                           95 La Neuveville                 2.12,6     0.10,2  (7096)    4.25 ¦ 
K/M2         4. Rossi Lucas                         95 La Neuveville                 2.17,6     0.09,2  (7097)    4.35 ¦ 
100/M40    139. Gresset Claude                      58 F-La Rivière              12:44.35,1  5:47.56,1   (394)    7.38 ¦ 
100/M45     25. Cuinet Denis                        54 F-La Rivière Drugeon       9:49.52,6  2:16.35,0  (1629)    5.53 ¦ 
K/M5         6. Musy Jerome                         90 La Sagne NE                   9.01,3     1.50,4  (7017)    4.30 ¦ 
100/M45    165. Messerli Herve                      53 La Tour-de-Trême          15:17.43,5  7:44.25,9  (1060)    9.10 ¦ 
100/W45     22. Dorner-Mitschke Sylvia              56 D-Laaber                  15:40.47,0  5:54.44,0   (760)    9.24 ¦ 
100/MP      16. Oberstlt Merrath Juergen, D-Lachen  62 UNIBWM 1                  11:46.15,3  3:59.44,9  (3061)    7.03 ¦ 
100/M50     53. Frech Werner                        50 D-Lahnau                  11:25.22,3  3:16.10,2   (352)    6.51 ¦ 
100/M30      9. Kollas Heiko                        70 D-Lahnstein                8:20.16,1  1:15.38,3  (3616)    5.00 ¦ 
H/M45       27. Carrel Gilbert                      55 Lamboing                   1:36.51,5    25.51,2  (5052)    4.35 ¦ 
H/W40        3. Guillod Catherine                   60 Lamboing                   1:34.21,0    18.45,4  (5320)    4.28 ¦ 
H/M45       52. Guillod Jean-Marc                   57 Lamboing                   1:50.20,4    39.20,1  (5321)    5.13 ¦ 
K/F5         6. Guillod Lauranne                    89 Lamboing                      9.05,3     1.32,4  (7108)    4.32 ¦ 
K/F5         5. Lohri  Cynthia                      89 Lamboing                      8.49,1     1.16,2  (7089)    4.24 ¦ 
K/F4         4. Lohri Mélodie                       92 Lamboing                      4.02,3     0.31,8  (7090)    4.02 ¦ 
TS3/W45      1. Scherb Anni                         54 D-Lampertheim              9:58.26,0      -----   (715)    7.16 ¦ 
100/M50     90. Wehe Richard                        52 D-Lampertheim             12:38.08,2  4:28.56,1   (349)    7.34 ¦ 
100/M30     62. Bieri Niklaus                       68 Landquart                 12:58.28,3  5:53.50,5  (3650)    7.47 ¦ 
100/M55     86. Cajacob Benedikt                    44 Landquart                 16:30.01,9  7:41.53,5  (1547)    9.54 ¦ 
TS1/M20     20. Menger Lars                         73 D-Langenbach               5:15.50,3  2:01.43,0   (504)    8.10 ¦ 
100/M60     44. Hämmerli Anton                      41 Langendorf                13:54.34,3  4:33.17,0  (1131)    8.20 ¦ 
100/M55     11. Hadzic Werner                       47 D-Langenfeld              11:00.52,8  2:12.44,4   (370)    6.36 ¦ 
100/W30      2. Stader Claudia                      70 D-Langenfeld              10:53.24,1    54.03,1   (729)    6.32 ¦ 
TS1/M40      3. Affentranger René                   58 Langenthal                 3:15.19,3    25.04,9  (3555)    5.03 ¦ 
247         20. Sdt Wenger Hans                     62 Langenthal                 3:13.21,8    48.04,6  (4655)    4.34 ¦ 
H/M55       21. Zbinden Ueli                        44 Langnau am Albis           1:44.36,7    25.24,9  (5079)    4.57 ¦ 
M/M45       25. Brändli Jakob                       57 Langnau i. E.              3:43.04,1    54.26,9  (4035)    5.17 ¦ 
H/M50       10. Lehmann Peter                       52 Langnau i. E.              1:29.53,5     9.17,3  (5019)    4.15 ¦ 
TS2/M65      3. Bohner Richard                      34 D-Langweid                11:27.30,5  3:31.07,8  (1453)   11.40 ¦ 
100/M35     82. Leitl Claus                         66 D-Lappersdorf             12:00.09,8  4:29.57,0  (3304)    7.12 ¦ 
M/M20        3. Reichenbach Hans                    79 Lauenen b. Gstaad          2:57.27,8     4.05,3  (4161)    4.12 ¦ 
100/W35     19. Henz Silvia                         67 Laufen                    12:35.32,8  3:41.34,9  (3364)    7.33 ¦ 
V/W30        6. Dietrich Marion                     68 Laupen                       59.14,5    19.33,2  (6187)    5.38 ¦ 
H/W50        4. Aerni Erika                         50 Laupen BE                  1:43.56,0     9.50,8  (5109)    4.55 ¦ 
H/M55       15. Pavan Mario                         43 Laupen BE                  1:40.15,6    21.03,8  (5493)    4.45 ¦ 
H/M45       14. Fet Jose                            55 Laupersdorf                1:29.49,6    18.49,3  (5509)    4.15 ¦ 
100/W50      7. Meier Alice                         48 Laupersdorf               13:04.58,3  2:58.52,3  (2588)    7.50 ¦ 
TS1/M40      1. Geissbühler Fritz                   61 Lauperswil                 2:50.14,4      -----     (2)    4.24 ¦ 
H/M45       15. Jost Jürg                           56 Lauperswil                 1:30.08,2    19.07,9  (5016)    4.16 ¦ 
TS2/M20      3. Baud David                          73 Lausanne                   6:39.33,8    59.48,5  (1878)    6.47 ¦ 
V/M65        5. Blondel Albert                      35 Lausanne                     53.43,7     5.06,6  (6132)    5.07 ¦ 
H/M20       35. Bord Alain                          ?? Lausanne                   1:47.30,9    41.17,4  (5077)    5.05 ¦ 
V/W35        6. Brustolin Daniela                   64 Lausanne                     49.26,4    10.18,2  (6071)    4.42 ¦ 
H/M30       18. Chakour Ali                         70 Lausanne                   1:29.00,0    22.43,0  (5128)    4.13 ¦ 
V/M40        2. Custodio Antonio                    58 Lausanne                     38.34,1     2.16,9  (6007)    3.40 ¦ 
TS3/M20      8. Downey Denis                        74 Lausanne                  17:14.16,0  8:50.19,2  (1576)   12.34 ¦ 
H/M45       20. Ehrbar Jean-Luc                     57 Lausanne                   1:32.28,7    21.28,4  (5210)    4.22 ¦ 
H/W35       23. Favre Aline                         67 Lausanne                   2:08.32,7    42.24,2  (5216)    6.05 ¦ 
TS1/M20     33. Fuchs Christian                     74 Lausanne                   6:43.47,2  3:29.39,9  (1658)   10.27 ¦ 
100/M45    195. Gerber Herve                        55 Lausanne                  18:57.35,1 11:24.17,5  (1335)   11.22 ¦ 
100/M40      9. Glardon Daniel                      60 Lausanne                   8:30.51,8  1:34.12,8    (71)    5.06 ¦ 
V/M60        5. Guidoux Jean Pierre                 39 Lausanne                   1:01.52,6    13.56,6  (6155)    5.53 ¦ 
M/M40       29. Jaquet Raymond                      61 Lausanne                   4:07.47,7  1:17.36,3  (4258)    5.52 ¦ 
TS1/M20      9. Kobler Stéphane                     76 Lausanne                   4:41.45,8  1:27.38,5   (190)    7.17 ¦ 
H/M45       44. Le Bris Yannick                     56 Lausanne                   1:45.50,5    34.50,2  (5239)    5.00 ¦ 
V/M45       26. Lopez Jorge                         54 Lausanne                   1:05.15,0    25.45,8  (6170)    6.12 ¦ 
100/M35     26. Lüthi Jean-Pierre                   65 Lausanne                   9:30.55,3  2:00.42,5   (103)    5.42 ¦ 
100/M50     78. Pahud Jean-Luc                      51 Lausanne                  12:12.31,2  4:03.19,1  (1028)    7.19 ¦ 
TS1/W35      8. Reusser Dominique                   67 Lausanne                   7:22.52,8  3:12.57,3  (2580)   11.28 ¦ 
TS1/M55     14. Reusser Jean                        46 Lausanne                   7:22.55,6  3:44.06,1  (3527)   11.28 ¦ 
TS2/M20     25. Romeo Piercarmelo                   75 Lausanne                  11:19.30,2  5:39.44,9  (1665)   11.32 ¦ 
100/M50    169. Rosset Bernard                      48 Lausanne                  18:34.36,7 10:25.24,6  (1684)   11.08 ¦ 
V/W35        3. Seifert Patricia                    67 Lausanne                     45.17,6     6.09,4  (6246)    4.18 ¦ 
H/M40       23. Seydoux Charles                     60 Lausanne                   1:34.26,5    18.33,3  (5203)    4.28 ¦ 
H/W20       26. Sibilla Barbara                     74 Lausanne                   2:08.32,5    49.59,4  (5218)    6.05 ¦ 
V/W20       11. Zellmeyer Christine                 73 Lausanne                     59.48,0    12.34,4  (6112)    5.41 ¦ 
249         11. Sdt Amann Oliver, Lausen            ?? Schweiz 1                  2:17.30,8     9.28,6  (4834)    3.15 ¦ 
TS1/M30     15. OFW Allak Engin Ofw                 70 NL-LB Budel                5:24.42,6  2:41.45,4  (1879)    8.24 ¦ 
100/W55      7. Bessard Irene                       46 Le Châble VS              13:42.05,0  2:59.41,5   (741)    8.13 ¦ 
TS1/M35      8. Habegger Robert                     66 Le Fuet                    3:54.25,0    25.26,6  (3237)    6.04 ¦ 
H/M20       36. Loosli Stefan                       81 Le Fuet                    1:54.49,5    48.36,0  (5522)    5.26 ¦ 
H/MJ         2. Scheidegger Matthias                83 Le Fuet                    1:38.44,4     2.53,7  (5539)    4.40 ¦ 
TS2/M35      5. Boss Cedric                         63 Le Landeron                4:58.37,5    56.52,2    (65)    5.04 ¦ 
TS1/M35     17. Korkmaz Memet                       64 Le Lignon                  4:15.37,2    46.38,8  (1415)    6.37 ¦ 
100/M30     54. Domeniconi Pascal                   69 Le Locle                  12:31.17,4  5:26.39,6  (1043)    7.30 ¦ 
TS1/M40     42. Jobin Christian                     62 Le Noirmont                6:10.33,2  3:20.18,8  (1365)    9.35 ¦ 
V/M40       17. Buisson Guy                         62 F-Le Pont de Claix           47.53,8    11.36,6  (6241)    4.33 ¦ 
100/M30     15. Vanicek Michael                     68 D-Leegebruch               8:58.11,3  1:53.33,5  (3225)    5.22 ¦ 
100/W60      3. Bigge Barbara                       42 D-Lehrte                  13:25.55,2    26.44,1  (3399)    8.03 ¦ 
100/M55     66. Eckert Peter                        45 Leibstadt                 14:00.38,7  5:12.30,3  (1074)    8.24 ¦ 
100/M40    184. Schilling Martin                    60 Leibstadt                 14:34.44,2  7:38.05,2  (1163)    8.44 ¦ 
100/MP      42. STUFFZ Heyen Hans-Jürgen, D-Leinbur 48 Team Luftwaffe            16:56.04,0  9:09.33,6  (3056)   10.09 ¦ 
100/M50    111. Gaeta Matteo                        50 D-Leinfelden-Echterdingen 13:20.49,8  5:11.37,7   (250)    8.00 ¦ 
100/M40    153. Waelde Martin                       59 D-Leinfelden-Echterdingen 13:03.53,4  6:07.14,4  (3318)    7.50 ¦ 
100/M55     95. Sesterheim Bernhard                 45 D-Leiwen                  17:36.16,7  8:48.08,3  (1498)   10.33 ¦ 
100/M65      4. Prautzsch Eberhard                  34 D-Lengerich               11:05.37,4  1:16.43,3  (1419)    6.39 ¦ 
M/M40        7. Aebi Eugen                          59 Lengnau BE                 3:10.42,2    20.30,8  (4252)    4.31 ¦ 
V/M40       25. Camponovo Peter                     59 Lengnau BE                 1:06.22,3    30.05,1  (6379)    6.19 ¦ 
V/M20       29. Gasser Nicolas                      74 Lengnau BE                   50.47,0    16.47,8  (6276)    4.50 ¦ 
V/M55       10. Gasser Robert                       46 Lengnau BE                   58.46,9    14.35,8  (6058)    5.35 ¦ 
V/M40        4. Haegler Stefan                      59 Lengnau BE                   39.22,2     3.05,0  (6281)    3.44 ¦ 
V/W20       15. Leuenberger Pia                     82 Lengnau BE                 1:06.19,8    19.06,2  (6378)    6.19 ¦ 
K/F5         4. Menzi Tania                         89 Lengnau BE                    8.31,9     0.59,0  (7127)    4.15 ¦ 
M/M40        4. Rüfli Christian                     61 Lengnau BE                 3:08.16,6    18.05,2  (4253)    4.27 ¦ 
V/M20       21. Sutter Vlado                        76 Lengnau BE                   46.30,8    12.31,6  (6380)    4.25 ¦ 
H/M35       14. Zingg Christian                     66 Lengnau BE                 1:20.01,8     8.40,3  (5008)    3.47 ¦ 
H/M60        1. Zingg Rolf                          39 Lengnau BE                 1:30.23,2      -----  (5042)    4.17 ¦ 
100/M45     27. Schmid Hans-Josef                   53 Lengwil-Oberhofen          9:52.48,8  2:19.31,2    (49)    5.55 ¦ 
TS2/M45      9. Hermann Roland                      56 D-Lenningen                5:57.20,8    50.08,3  (1674)    6.04 ¦ 
100/M60     37. Walther Hansjörg                    41 D-Lenningen               13:21.31,2  4:00.13,9  (1112)    8.00 ¦ 
H/W20       10. Besse Valérie                       73 Lenzburg                   1:44.03,4    25.30,3  (5248)    4.55 ¦ 
H/M40       53. Huber Peter                         61 Lenzburg                   2:02.35,3    46.42,1  (5124)    5.48 ¦ 
TS2/M45     20. Brezger Traugott                    54 D-Leonberg                 7:00.16,9  1:53.04,4   (470)    7.08 ¦ 
100/M65     11. Rössler Siegfried                   36 D-Leonberg                13:22.36,5  3:33.42,4  (1021)    8.01 ¦ 
100/M35     76. Ziegler Frank                       66 D-Leonberg                11:44.17,8  4:14.05,0   (476)    7.02 ¦ 
100/M45      6. Wunder Manfred                      56 A-Leonding                 8:26.48,4    53.30,8   (209)    5.04 ¦ 
H/M60       11. Widmer Jean-Pierre                  38 Les Avanchets              1:54.09,7    23.46,5  (5113)    5.24 ¦ 
100/MP      28. App Mollier Bertrand, Les Brenets   68 ASSO Reconvilier II       15:57.47,5  8:11.17,1  (3075)    9.34 ¦ 
100/M50    159. Rochat Gilbert                      51 Les Charbonnières         17:03.23,3  8:54.11,2  (1243)   10.14 ¦ 
V/M70        5. Gobat Bernard                       30 Les Cullayes               1:10.39,9    22.34,2  (6069)    6.43 ¦ 
100/M45    108. Rebetez Daniel                      56 Les Genevez JU            12:33.30,2  5:00.12,6   (462)    7.32 ¦ 
100/M50    181. Faivre Claude                       51 F-Les Longevilles Mt      20:42.11,7 12:32.59,6  (1353)   12.25 ¦ 
H/W35       12. Spaltenstein Laura                  66 Les Monts-de-Corsier       1:50.48,6    24.40,1  (5548)    5.15 ¦ 
TS1/M40     37. Hejna Harald                        58 D-Leutershausen            5:42.56,8  2:52.42,4  (1430)    8.53 ¦ 
100/MP      36. LT Janis Jens, D-Lichtenau          78 Team "Art"                16:31.59,1  8:45.28,7  (3046)    9.55 ¦ 
H/W30       27. Köhli Gabriela                      71 Liebefeld                  2:11.59,6    54.41,6  (5231)    6.15 ¦ 
H/W35       13. Rentsch Ruth                        66 Liebefeld                  1:50.55,3    24.46,8  (5097)    5.15 ¦ 
H/M30       10. Vögeli Philipp                      71 Liebefeld                  1:19.50,3    13.33,3  (5010)    3.47 ¦ 
TS3/M50      2. Wanner Jürg                         51 Liebefeld                 10:56.23,2  1:32.57,0  (1084)    7.59 ¦ 
TS2/M50     14. Schlachter James                    51 Liestal                    9:52.19,9  4:30.02,1  (1267)   10.03 ¦ 
100/M20     22. Villiger Reto                       77 Lindau                    12:08.43,3  3:42.22,5  (3355)    7.17 ¦ 
100/M60     67. Wiedersheim Eberhard                40 D-Lindau                  16:28.47,2  7:07.29,9  (1292)    9.53 ¦ 
100/W55     11. Wiedersheim Petra                   44 D-Lindau                  16:28.47,2  5:46.23,7   (820)    9.53 ¦ 
100/M45    128. Möck Wolfgang                       57 D-Linkenheim-Hochstetten  13:26.46,6  5:53.29,0   (380)    8.04 ¦ 
100/M65     19. Erni Josef                          37 Littau                    14:24.13,9  4:35.19,8  (1160)    8.38 ¦ 
H/M55       27. Vittori Kurt                        45 Littau                     1:58.07,6    38.55,8  (5365)    5.35 ¦ 
TS3/M60      1. Miro Lozar                          40 SLO-Ljubljana             12:00.12,3      -----  (3262)    8.45 ¦ 
249         38. Lt Col Vrhunc Matjaz, SLO-Ljubljana 63 Slovenien                  2:39.37,3    31.35,1  (4841)    3.46 ¦ 
100/W30      3. Ziehli Sonja                        68 Lobsigen                  11:10.04,4  1:10.43,4  (3578)    6.42 ¦ 
TS1/M30      9. Cadario Stefan                      72 Locarno                    4:39.33,6  1:56.36,4  (3546)    7.14 ¦ 
100/M20     58. Sforza Michel                       80 Locarno                   18:18.19,9  9:51.59,1  (1814)   10.58 ¦ 
100/M45    176. Zeiher Harald                       57 D-Löchgau                 16:24.47,5  8:51.29,9  (1172)    9.50 ¦ 
100/M30     16. Marchesi Tiziano                    69 I-Lodi                     8:59.44,4  1:55.06,6  (3421)    5.23 ¦ 
100/M55     96. Otl Kusmierek Wiktor                45 PL-Lodz 1                 17:42.40,5  8:54.32,1  (1733)   10.37 ¦ 
100/M45     64. Kupke Werner                        57 D-Loham                   10:47.18,1  3:14.00,5  (3203)    6.28 ¦ 
100/M35    122. Bellini Thomas                      64 Löhningen                 14:02.27,4  6:32.14,6  (1699)    8.25 ¦ 
K/M2        16. Winkelhausen Claude                 96 Lommiswil                     2.36,7     0.28,3  (7163)    5.13 ¦ 
100/M45    100. Niego Antonio                       54 I-Lonigo                  11:59.59,3  4:26.41,7  (3464)    7.11 ¦ 
H/M45       59. Gaugler Erich                       54 D-Lörrach                  2:01.42,1    50.41,8  (5184)    5.46 ¦ 
100/M40     31. Heuser Jens                         62 D-Lörrach                  9:35.48,2  2:39.09,2  (3540)    5.45 ¦ 
H/W45        4. Rutishauser Verena                  55 D-Lörrach                  1:47.03,9    12.57,6  (5256)    5.04 ¦ 
V/MJ         5. Scharn Patrick                      83 D-Lörrach                    41.21,1     4.12,4  (6259)    3.56 ¦ 
H/W35        7. Schelb Gabriele                     63 D-Lörrach                  1:45.52,9    19.44,4  (5270)    5.01 ¦ 
H/M50       36. Schlenker Willi                     50 D-Lörrach                  1:46.57,8    26.21,6  (5072)    5.04 ¦ 
V/M40       13. Schröter Michael                    58 D-Lörrach                    45.48,1     9.30,9  (6074)    4.21 ¦ 
100/M50     22. von Ow Meinhard                     49 D-Lörrach                 10:14.21,7  2:05.09,6  (1483)    6.08 ¦ 
100/M30     17. Weiss Armin                         71 D-Lörrach                  9:02.04,0  1:57.26,2    (54)    5.25 ¦ 
M/M50       15. Wildi Hubertus                      52 D-Lörrach                  3:56.33,5    54.13,2  (4177)    5.36 ¦ 
M/M20       18. Gerber Daniel                       75 Lotzwil                    4:25.27,0  1:32.04,5  (4168)    6.17 ¦ 
100/M35     83. Bourrat Joel                        67 F-Lougres                 12:02.24,4  4:32.11,6  (3663)    7.13 ¦ 
H/M50       38. Fragniere Roger                     51 Lovens                     1:47.57,3    27.21,1  (5537)    5.06 ¦ 
H/M20       17. Leu Olivier                         73 Loveresse                  1:32.38,8    26.25,3  (5348)    4.23 ¦ 
100/M60     23. Ehrlich Hartmut                     41 D-Lübeck                  11:45.20,3  2:24.03,0  (1784)    7.03 ¦ 
100/M65     21. Zeller Werner                       37 D-Lübeck                  14:27.57,6  4:39.03,5  (1137)    8.40 ¦ 
TS2/M40      7. Koselski Krzysztof                  61 PL-Lubliniec               6:15.38,5  2:00.07,9  (3535)    6.22 ¦ 
100/MP       9. WO Miluk Stanislaw, PL-Lubliniec    62 Poland 1                   9:20.24,7  1:33.54,3  (3017)    5.36 ¦ 
100/MP      14. WO Rosinski Zbigniew, PL-Lubliniec  60 Poland 2                  11:37.10,0  3:50.39,6  (3020)    6.58 ¦ 
TS2/M40     21. Jünemann Arnd                       58 D-Lüdenscheid              8:12.28,7  3:56.58,1  (1106)    8.21 ¦ 
100/M50    162. Bauer Ulrich                        49 D-Ludwigshafen            17:22.25,5  9:13.13,4  (1314)   10.25 ¦ 
100/M40    171. Enenkel Frank                       60 D-Ludwigshafen            13:40.10,3  6:43.31,3  (1254)    8.12 ¦ 
100/W40     21. Enenkel Kirsten                     60 D-Ludwigshafen            13:40.10,2  4:29.41,0   (812)    8.12 ¦ 
H/M55        9. Gauer Friedel                       44 D-Ludwigshafen             1:36.31,6    17.19,8  (5432)    4.34 ¦ 
100/W50     19. Heinickel Gudrun                    50 D-Ludwigshafen            15:41.08,4  5:35.02,4   (810)    9.24 ¦ 
TS1/W45      6. Reichel Ulla                        55 D-Ludwigshafen             6:02.20,0  1:15.54,0   (807)    9.23 ¦ 
100/M45    158. Stojek Thomas                       56 D-Ludwigshafen            14:47.19,9  7:14.02,3  (1427)    8.52 ¦ 
100/M60     32. Ullrich Werner                      41 D-Ludwigshafen            12:56.14,8  3:34.57,5   (247)    7.45 ¦ 
TS1/M35     40. Zeljko Martinovic                   63 D-Ludwigshafen             6:18.42,4  2:49.44,0  (1488)    9.48 ¦ 
TS3/W20      2. Scheidegger Susanne                 73 Lugano                    16:27.45,9    41.20,6  (2589)   12.00 ¦ 
100/M45     56. Bossard Toni                        54 Lupfig                    10:35.52,0  3:02.34,4   (200)    6.21 ¦ 
100/M40    207. Kaupp Peter                         59 Lupsingen                 19:14.41,7 12:18.02,7  (1579)   11.32 ¦ 
100/MP      58. Pz Gren Bieri Patrick               82 Lüscherz                  20:52.58,5 13:06.28,1  (3097)   12.31 ¦ 
100/M35     12. Pache Jean-Claude                   65 Lussy FR                   8:39.29,7  1:09.16,9  (1713)    5.11 ¦ 
100/M40    136. Zechner Manfred                     60 D-Lustadt                 12:42.59,6  5:46.20,6  (1264)    7.37 ¦ 
100/M30     73. Jeker Markus                        69 Luterbach                 13:52.06,9  6:47.29,1  (1117)    8.19 ¦ 
TS2/M50     17. Knuchel Karl Kpl                    50 Luterbach                 11:37.19,6  6:15.01,8  (1395)   11.50 ¦ 
TS1/M20     23. Bloise Domenico                     74 Lüterkofen-Ichert          5:33.30,8  2:19.23,5  (3498)    8.38 ¦ 
H/M40       52. Feier Peter                         62 Lüterkofen-Ichert          2:02.00,1    46.06,9  (5412)    5.46 ¦ 
247         40. Wm Wampfler Daniel                  64 Lützelflüh-Goldb           3:54.36,5  1:29.19,3  (4652)    5.33 ¦ 
100/M35     37. Diderich Frank                      65 L-Luxembourg               9:58.11,1  2:27.58,3  (3436)    5.58 ¦ 
100/M30     19. Valent Franco                       70 L-Luxemburg-Stadt          9:11.39,5  2:07.01,7   (193)    5.30 ¦ 
V/W35       17. Fluri Evelyne                       64 Luzern                     1:07.35,4    28.27,2  (6154)    6.26 ¦ 
H/W20       17. Müller Tanja                        75 Luzern                     1:49.26,6    30.53,5  (5148)    5.11 ¦ 
TS2/M45      3. Obertüfer Markus                    54 Luzern                     5:21.11,9    13.59,4   (523)    5.27 ¦ 
M/M35        4. Ritler Kilian                       66 Luzern                     3:08.36,3     9.03,5  (4106)    4.28 ¦ 
M/M20        6. Schumm Lars                         76 Luzern                     3:12.34,4    19.11,9  (4243)    4.33 ¦ 
100/M20      7. Studer Peter                        78 Luzern                     9:50.24,3  1:24.03,5  (1687)    5.54 ¦ 
H/W20        8. Guntli Andrea                       73 Luzern 16                  1:43.45,6    25.12,5  (5059)    4.55 ¦ 
K/M4         4. Mundok Marian                       91 CZ-Luzna u Rakovnika          3.46,0     0.16,3  (7170)    3.46 ¦ 
K/M6         5. Mundok Marian                       ?? CZ-Luzna u Rakovnika         12.36,6     1.13,7  (7171)    4.12 ¦ 
K/F5         8. Ammann Stephanie                    89 Lyss                          9.41,8     2.08,9  (7103)    4.50 ¦ 
H/M55       19. Beutler Rudolf                      45 Lyss                       1:43.55,4    24.43,6  (5092)    4.55 ¦ 
V/M35        8. Christen Urs                        63 Lyss                         41.53,6     6.00,5  (6009)    3.59 ¦ 
V/M20       13. Dedecke Thorsten                    ?? Lyss                         43.18,6     9.19,4  (6167)    4.07 ¦ 
H/M50        8. Eggimann Peter                      48 Lyss                       1:27.31,4     6.55,2  (5407)    4.08 ¦ 
K/F3        21. Fahrni Bettina                      94 Lyss                          5.31,3     1.21,2  (7106)    5.31 ¦ 
V/M35       18. Fahrni Michael                      63 Lyss                         45.43,6     9.50,5  (6396)    4.21 ¦ 
H/M40        2. Frey Ruedi                          58 Lyss                       1:19.09,1     3.15,9  (5030)    3.45 ¦ 
K/F4        17. Graf Corinne                        92 Lyss                          6.29,5     2.59,0  (7107)    6.29 ¦ 
K/F3        13. Graf Letitia                        93 Lyss                          4.49,9     0.39,8  (7074)    4.49 ¦ 
K/F3        23. Holzer Sara                         93 Lyss                          5.40,4     1.30,3  (7109)    5.40 ¦ 
H/M35       54. Iseli Martin                        64 Lyss                       1:50.57,3    39.35,8  (5108)    5.15 ¦ 
K/F3        14. Kobi Fabienne                       93 Lyss                          5.04,9     0.54,8  (7110)    5.04 ¦ 
V/M35       17. Kunz Peter                          63 Lyss                         45.36,4     9.43,3  (6022)    4.20 ¦ 
100/M35     25. Kurth Stephan                       66 Lyss                       9:30.46,4  2:00.33,6   (538)    5.42 ¦ 
V/M20       12. Larizza Domenico                    ?? Lyss                         43.04,4     9.05,2  (5358)    4.06 ¦ 
K/F4        16. Lottaz Fabienne                     92 Lyss                          6.22,5     2.52,0  (7111)    6.22 ¦ 
K/F3        22. Michel Melanie                      94 Lyss                          5.39,9     1.29,8  (7112)    5.39 ¦ 
K/M2         7. Michel Patrick                      96 Lyss                          2.25,9     0.17,5  (7054)    4.51 ¦ 
H/MJ         3. Minnier Yves                        85 Lyss                       1:41.51,4     6.00,7  (5534)    4.49 ¦ 
K/F4        14. Palmerini Jessica                   92 Lyss                          6.07,3     2.36,8  (7113)    6.07 ¦ 
K/F3         9. Peterer Rahel                       94 Lyss                          4.34,8     0.24,7  (7114)    4.34 ¦ 
K/F3         5. Platter Kerstin                     93 Lyss                          4.26,4     0.16,3  (7115)    4.26 ¦ 
H/W45        6. Ruppen Elisabeth                    53 Lyss                       1:49.37,9    15.31,6  (5469)    5.11 ¦ 
K/M5         8. Santschi Damian                     ?? Lyss                          9.22,4     2.11,5  (7116)    4.41 ¦ 
K/F6         5. Santschi Marina                     88 Lyss                         15.35,4     4.08,6  (7026)    5.11 ¦ 
V/M20        4. Schlüchter Roland                   78 Lyss                         36.17,3     2.18,1  (6244)    3.27 ¦ 
M/W35      ---  Seiler Heidi                        63 Lyss                            disq      -----  (4002)    ---- ¦ 
V/M50       10. Simmler Ferdinand                   52 Lyss                         56.35,2    12.21,6  (6102)    5.23 ¦ 
H/M60        8. Streit Ulrich                       38 Lyss                       1:45.15,5    14.52,3  (5405)    4.59 ¦ 
K/F4        15. Stucki Daniela                      92 Lyss                          6.10,0     2.39,5  (7121)    6.10 ¦ 
K/F4        11. Stucki Sandra                       91 Lyss                          4.31,3     1.00,8  (7122)    4.31 ¦ 
K/F5         9. Thomann Bianca                      90 Lyss                          9.54,6     2.21,7  (7123)    4.57 ¦ 
M/M30        6. von Aesch Daniel                    71 Lyss                       3:16.38,8    38.28,8  (4245)    4.39 ¦ 
K/F5        10. Winkler Lara                        90 Lyss                          9.55,9     2.23,0  (7124)    4.57 ¦ 
K/F3        20. Winkler Tanja                       93 Lyss                          5.29,3     1.19,2  (7125)    5.29 ¦ 
100/M30     80. Wyss Daniel                         70 Lyss                      14:42.24,5  7:37.46,7  (1052)    8.49 ¦ 
K/F3        26. Wyss Jenny                          94 Lyss                          6.32,8     2.22,7  (7126)    6.32 ¦ 
H/M35       25. Zwahlen Rolf                        63 Lyss                       1:26.59,6    15.38,1  (5417)    4.07 ¦ 
100/MP      23. Fw Mosimann Walter, Lyssach         52 LT Emmental               15:32.57,2  7:46.26,8  (3068)    9.19 ¦ 

Total 251



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.