Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "H"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TS2/M50      9. Sievers Hansjörg                    49 D-Hachenburg               7:24.06,7  2:01.48,9  (1605)    7.32 ¦ 
100/M60     55. Ullrich Dieter                      40 D-Hachenburg              14:58.47,7  5:37.30,4  (1211)    8.59 ¦ 
100/M50    175. Deglerk Joachim                     48 D-Hagen                   19:14.15,1 11:05.03,0  (1630)   11.32 ¦ 
100/M40     63. Gräfe Thomas                        59 D-Hagen                   10:21.09,5  3:24.30,5  (1449)    6.12 ¦ 
100/M40     53. Wegner Ralf                         60 D-Hagen                   10:06.31,7  3:09.52,7  (3350)    6.03 ¦ 
100/M35    160. Scherzinger Hansjörg                64 Hägendorf                 19:23.38,7 11:53.25,9  (1170)   11.38 ¦ 
V/W65        1. Studer Bernadette                   34 Hägendorf                  1:32.47,6      -----  (6067)    8.50 ¦ 
100/M35    139. Gross Markus                        65 Hagneck                   15:42.00,9  8:11.48,1  (1671)    9.25 ¦ 
K/M2        14. Gross Stefan                        96 Hagneck                       2.35,4     0.27,0  (7164)    5.10 ¦ 
V/M45       16. Martin Hans-Peter                   56 Hagneck                      51.51,2    12.22,0  (6393)    4.56 ¦ 
K/M4        20. Martin Mike                         91 Hagneck                       4.55,5     1.25,8  (7091)    4.55 ¦ 
K/M3        16. Ruch Eric                           93 Hagneck                       4.40,1     0.54,0  (7130)    4.40 ¦ 
K/M4        18. Ruch Marc                           91 Hagneck                       4.36,0     1.06,3  (7131)    4.36 ¦ 
V/M60        3. Schweizer Ernest                    39 Hagneck                      52.57,7     5.01,7  (6392)    5.02 ¦ 
V/M40       16. Wälchli Urs                         62 Hagneck                      46.47,0    10.29,8  (6394)    4.27 ¦ 
100/M20     15. Rohe Patrick-Peter                  75 D-Hainburg                11:06.17,7  2:39.56,9  (3410)    6.39 ¦ 
TS2/M30     21. U Opper Torsten U                   69 D-Hallbergmoos             9:42.51,9  4:36.57,6  (3496)    9.53 ¦ 
100/M60     36. Hackel Hans Dietger                 40 D-Halle                   13:21.21,2  4:00.03,9  (1119)    8.00 ¦ 
100/M45    141. Dettmer Claus                       53 D-Hambühren               13:49.44,7  6:16.27,1   (545)    8.17 ¦ 
100/M30     24. Cherek Uwe                          68 D-Hamburg                  9:43.36,6  2:38.58,8   (262)    5.50 ¦ 
100/M55     62. Eggers Klaus                        46 D-Hamburg                 13:51.43,5  5:03.35,1  (1144)    8.19 ¦ 
100/M40    163. Entgelmeier Rolf                    58 D-Hamburg                 13:27.45,1  6:31.06,1  (1563)    8.04 ¦ 
TS1/W20      2. Gruhnwald Elisabeth                 ?? D-Hamburg                  5:04.21,6    50.33,6  (3219)    7.53 ¦ 
100/M60     58. Penzel Gerhard                      42 D-Hamburg                 15:22.35,4  6:01.18,1   (300)    9.13 ¦ 
TS2/M75      1. Petersen Friedrich                  27 D-Hamburg                  9:50.35,7      -----  (1370)   10.01 ¦ 
100/M65      6. Preisler Horst                      35 D-Hamburg                 12:04.00,5  2:15.06,4  (4059)    7.14 ¦ 
TS3/W70      1. Schröder Gerda                      29 D-Hamburg                 15:33.20,9      -----  (2509)   11.21 ¦ 
100/M50    120. Schroeter Franz                     51 D-Hamburg                 13:36.30,2  5:27.18,1  (3277)    8.09 ¦ 
100/M55     51. Timm Wolfgang                       47 D-Hamburg                 12:51.03,0  4:02.54,6  (1500)    7.42 ¦ 
TS2/M30     17. WOZ Darvill Neil                    68 D-Hameln                   9:12.59,0  4:07.04,7  (3005)    9.23 ¦ 
TS1/M20      3. LCPL Fletcher Daniel Gregory        78 D-Hameln                   4:20.07,6  1:06.00,3  (3002)    6.44 ¦ 
TS3/M20      6. SPR Reilly Stephen William          78 D-Hameln                  12:57.41,5  4:33.44,7  (3004)    9.27 ¦ 
TS1/M35     19. SSGT Scanlan Edmund                 65 D-Hameln                   4:20.07,9    51.09,5  (3001)    6.44 ¦ 
100/M30     86. CPL Steele Andrew Peter             68 D-Hameln                  15:28.58,3  8:24.20,5  (3003)    9.17 ¦ 
TS2/M35     30. SSGT Tuttle Christopher             65 D-Hameln                   9:12.56,7  5:11.11,4  (3006)    9.23 ¦ 
100/M65      2. Wildish Tim                         36 D-Hameln                   9:59.05,6    10.11,5  (3229)    5.59 ¦ 
100/M35    147. Fornasiero Flavio                   66 D-Hanau                   16:26.43,1  8:56.30,3  (1595)    9.52 ¦ 
TS1/M60      4. Frahm Lasse                         42 D-Hanau                    4:38.45,8    36.42,2   (337)    7.13 ¦ 
100/M40    200. Straub Thomas                       60 D-Hanau                   17:41.46,6 10:45.07,6  (1835)   10.37 ¦ 
100/M55     23. Grässle Peter                       44 D-Hannover                11:44.30,8  2:56.22,4   (168)    7.02 ¦ 
100/M65     38. Gailus Dieter                       36 D-Hardegsen               17:50.36,3  8:01.42,2  (3368)   10.42 ¦ 
100/M45     50. Pöltl Franz                         53 A-Hartberg                10:30.43,1  2:57.25,5   (389)    6.18 ¦ 
100/M35    137. Fecher Stefan                       63 D-Hattersheim             15:29.29,4  7:59.16,6  (1831)    9.17 ¦ 
100/M40     17. Scheib Bernhard                     60 D-Hauenstein               8:56.04,8  1:59.25,8  (1437)    5.21 ¦ 
H/M20       15. Sutter Armin                        81 Hauptwil                   1:31.44,3    25.30,8  (5209)    4.20 ¦ 
TS1/M35      1. Baier Günter                        66 D-Hausen                   3:28.58,4      -----    (92)    5.24 ¦ 
100/M45    156. Eisenmann Axel                      53 D-Hausen                  14:42.31,4  7:09.13,8   (530)    8.49 ¦ 
100/M45     90. Skrypnik Günther                    55 D-Hausen                  11:43.49,6  4:10.32,0  (1099)    7.02 ¦ 
100/M40    170. Schleiss Roland                     62 Hausen am Albis           13:39.43,3  6:43.04,3  (1103)    8.11 ¦ 
TS2/M30     27. Schneebeli Joachim                  71 Hausen am Albis           10:41.33,5  5:35.39,2  (3699)   10.53 ¦ 
100/M55    106. Mathys Christian                    46 Hausen b. Brugg           19:40.21,1 10:52.12,7  (1280)   11.48 ¦ 
V/W30        5. Guntern Celine                      72 Haute-Nendaz                 52.00,9    12.19,6  (6063)    4.57 ¦ 
K/F1         5. Guntern Lucie                       97 Haute-Nendaz                  3.15,0     0.25,9  (7035)    6.30 ¦ 
H/M45       19. Garcia Robert                       55 Hauterive                  1:31.54,6    20.54,3  (5014)    4.21 ¦ 
H/M50        3. Seiler Christian                    50 Hauterive                  1:24.42,8     4.06,6  (5546)    4.00 ¦ 
100/W55      9. Strewinski Elsbeth                  44 D-Heddesheim              14:46.12,0  4:03.48,5  (3358)    8.51 ¦ 
100/M60     53. Strewinski Hartmut                  42 D-Heddesheim              14:46.11,7  5:24.54,4  (3359)    8.51 ¦ 
M/M40       18. Attinger Heinz                      60 Hedingen                   3:28.33,8    38.22,4  (4012)    4.56 ¦ 
100/M20     46. Lindahl Hans-Walter                 ?? D-Heide                   15:31.35,0  7:05.14,2  (3220)    9.18 ¦ 
TS2/M35     22. Herrmann Gregor                     65 D-Heidelberg               7:22.46,7  3:21.01,4   (264)    7.31 ¦ 
100/M65      9. Jesionek Walter                     36 D-Heidelberg              12:37.00,5  2:48.06,4   (277)    7.34 ¦ 
100/M40     74. Kaehler Christian                   59 D-Heidelberg              10:37.09,0  3:40.30,0  (1708)    6.22 ¦ 
100/M55     44. Schulz Rainer                       43 D-Heidelberg              12:35.51,5  3:47.43,1  (1089)    7.33 ¦ 
100/M50     15. Sattler Martin                      50 D-Heidenheim               9:48.04,9  1:38.52,8  (3408)    5.52 ¦ 
100/M45     39. Baumann Jürgen                      55 D-Heilbronn               10:16.42,0  2:43.24,4   (471)    6.10 ¦ 
100/M65     31. Mokrski Josef                       36 D-Heilbronn               16:19.49,5  6:30.55,4  (3413)    9.47 ¦ 
100/M75      5. Senn Emil                           27 Heiligenschwendi          18:44.44,0  4:16.44,7  (1232)   11.14 ¦ 
H/M35       56. Aeschlimann Martin                  64 Heimberg                   1:52.24,5    41.03,0  (5228)    5.19 ¦ 
V/W50        3. Beiner Berta                        51 Heimberg                     48.53,9     8.28,8  (6263)    4.39 ¦ 
H/M55       13. Beiner Fritz                        47 Heimberg                   1:39.21,7    20.09,9  (5494)    4.42 ¦ 
H/M45       16. De Vries Frans                      56 Heimberg                   1:30.36,6    19.36,3  (5372)    4.17 ¦ 
TS2/M45     12. Mathys Georges                      56 Heimberg                   6:20.58,3  1:13.45,8    (75)    6.28 ¦ 
100/MJ       1. Schlapbach Patrick                  84 Heimberg                  11:04.05,6      -----  (1626)    6.38 ¦ 
TS1/W35      4. Schneider Sabine                    63 D-Heimborn                 4:42.09,7    32.14,2   (754)    7.18 ¦ 
TS1/M30      8. Brodmann Michael                    68 D-Heimsheim                4:34.14,5  1:51.17,3  (1739)    7.06 ¦ 
TS3/M45      2. Lustenberger Beat                   53 Hellbühl                   8:55.10,9  1:18.51,4   (309)    6.30 ¦ 
M/M35        5. Brogli Willi                        63 Hellikon                   3:10.36,7    11.03,9  (4005)    4.31 ¦ 
100/M55    110. Haak Hans-Henning                   47 D-Helmstedt               22:00.00,0 13:11.51,6  (1397)   13.12 ¦ 
100/M40     96. Topp Michael                        58 D-Hemer                   11:26.36,1  4:29.57,1  (3323)    6.51 ¦ 
100/M35     93. Ploss Michael                       63 D-Hemsbach                12:47.53,2  5:17.40,4   (491)    7.40 ¦ 
100/M40     48. Pfeffer Lutz                        61 D-Henfstedt                9:59.40,0  3:03.01,0  (1450)    5.59 ¦ 
TS1/M45      5. Hassler Jürg                        57 Henggart                   3:42.35,3    44.11,7    (62)    5.45 ¦ 
100/M45    103. Gottschalk Norbert                  55 D-Henstedt-Ulzburg        12:16.36,9  4:43.19,3  (1503)    7.21 ¦ 
M/M35        9. Fluri Patrick                       63 Herbetswil                 3:24.42,8    25.10,0  (4095)    4.51 ¦ 
100/W45      3. Hochstein Gerlinde                  53 D-Herbrechtingen          10:49.23,0  1:03.20,0   (736)    6.29 ¦ 
100/M45    161. Hochstein Heinrich                  53 D-Herbrechtingen          15:00.41,8  7:27.24,2  (1252)    9.00 ¦ 
100/M45    183. Göpel Detlev                        53 D-Herdecke                17:08.04,7  9:34.47,1  (1179)   10.16 ¦ 
100/W65      4. Sierro Rosa                         33 Hérémence                 18:24.59,6  3:03.03,2  (2511)   11.02 ¦ 
TS1/M45     13. Solenthaler Peter                   57 Herisau                    4:12.55,6  1:14.32,0  (3435)    6.33 ¦ 
100/M20      4. Oblt Zuberbühler Thomas             74 Herisau                    9:32.24,4  1:06.03,6   (133)    5.43 ¦ 
V/M40       15. Baur Rudolf                         59 Hermrigen                    46.38,2    10.21,0  (6148)    4.26 ¦ 
V/W40        7. Baur Silvia                         61 Hermrigen                    53.06,5    10.48,7  (6149)    5.03 ¦ 
100/M70      7. Famula Alfons                       31 D-Herrenberg              17:11.36,3  5:21.21,3  (1362)   10.18 ¦ 
100/M45     19. Mayer Albrecht                      56 D-Herrenberg               9:28.17,5  1:54.59,9    (85)    5.40 ¦ 
K/M2         6. Schmidli Joshua                     95 Herrenschwanden               2.20,2     0.11,8  (7062)    4.40 ¦ 
100/M40     54. Buck Karl-Heinz                     58 D-Herrenzimmern           10:06.49,1  3:10.10,1   (188)    6.04 ¦ 
H/W35       11. Böhler Gabriele                     65 D-Herrischried             1:49.56,1    23.47,6  (5106)    5.12 ¦ 
H/W45        5. Wagner Heidi                        55 D-Herrischried             1:48.17,6    14.11,3  (5507)    5.07 ¦ 
100/M50     98. Heyde Harald                        48 D-Hersfeld                12:47.43,1  4:38.31,0  (1675)    7.40 ¦ 
100/W40     23. Sobczyk Theres                      58 D-Herzogenrath            13:47.29,9  4:37.00,7  (3597)    8.16 ¦ 
100/M35     97. Schulz Alexander Dr.                65 D-Heßdorf                 12:54.09,4  5:23.56,6  (1518)    7.44 ¦ 
H/M55       18. Born Fritz                          46 Hettiswil                  1:43.07,5    23.55,7  (5090)    4.53 ¦ 
V/M55        7. Schneider Jürgen                    45 Hettiswil                    49.18,1     5.07,0  (6172)    4.41 ¦ 
100/M45    168. Graf Edwin                          55 Hettlingen                15:31.53,1  7:58.35,5  (1257)    9.19 ¦ 
TS2/M50     10. Ochsner Walter                      50 Hettlingen                 7:45.44,5  2:23.26,7  (1637)    7.54 ¦ 
TS2/M30     14. Nitschke Dirk                       68 D-Heuchelheim              7:49.41,3  2:43.47,0  (3273)    7.58 ¦ 
100/M45    123. Jochimsen Ernst                     57 D-Heusenstamm             13:11.00,0  5:37.42,4  (1102)    7.54 ¦ 
TS2/M30     10. Schrodt Markus                      70 D-Heusenstamm              6:38.25,0  1:32.30,7   (480)    6.45 ¦ 
100/M60     26. Schulz Reinhardt                    41 D-Heusenstamm             12:24.11,1  3:02.53,8   (244)    7.26 ¦ 
247         33. Kpl Emmenegger Elmar                65 Hildisrieden               3:40.40,7  1:15.23,5  (4617)    5.13 ¦ 
100/M35     58. Helfenstein Ruedi                   64 Hildisrieden              11:11.19,9  3:41.07,1  (1673)    6.42 ¦ 
TS1/MJ       3. Amstutz Timon                       87 Hindelbank                 6:05.25,3  1:40.57,0  (1830)    9.28 ¦ 
TS1/M35     39. Arn Heinz                           67 Hindelbank                 6:16.05,7  2:47.07,3  (1410)    9.44 ¦ 
TS3/W45      3. Bart Alice                          55 Hindelbank                15:58.13,9  5:59.47,9  (2524)   11.39 ¦ 
100/MP      32. Kpl Jegerlehner Kurt, Hindelbank    50 Ltt-Thun                  16:22.53,1  8:36.22,7  (3078)    9.49 ¦ 
TS1/M20     26. Wittwer Simon                       ?? Hindelbank                 6:05.25,4  2:51.18,1  (1691)    9.28 ¦ 
M/M45       34. Lauper Armin                        53 Hinterkappelen             4:22.15,0  1:33.37,8  (4078)    6.12 ¦ 
M/M50       21. Segginger Roland                    52 Hinterkappelen             4:22.15,4  1:19.55,1  (4068)    6.12 ¦ 
V/M50        6. Spang Rudi                          50 Hinterkappelen               50.07,8     5.54,2  (6124)    4.46 ¦ 
TS2/M50     12. Esposti Erwin                       51 Hinwil                     8:08.18,2  2:46.00,4  (1215)    8.17 ¦ 
100/M50     93. Fürst Willy                         50 Hinwil                    12:43.34,1  4:34.22,0   (450)    7.38 ¦ 
TS1/M55     10. Dietiker Alfred                     43 Hirschthal                 6:21.29,1  2:42.39,6  (1854)    9.52 ¦ 
100/MP      57. Wm Buck Remo, Hochdorf              74 MG Free Walkers - UOV A H 20:44.32,7 12:58.02,3  (3087)   12.26 ¦ 
100/M35     63. Lüdtke Bernd                        64 D-Hochdorf-Assenheim      11:19.40,6  3:49.27,8  (3278)    6.47 ¦ 
100/M55     35. Baldischweiler Ernst                47 D-Höchenschwand           11:59.43,7  3:11.35,3  (3532)    7.11 ¦ 
TS1/M45     28. Wendler Stephan                     54 D-Hochheim                 6:09.54,1  3:11.30,5  (1465)    9.34 ¦ 
100/M40      1. Frei Konrad                         62 Hochwald                   6:56.39,0      -----  (3512)    4.09 ¦ 
TS2/M30     28. Nauer Patrick                       70 Hochwald                  10:47.13,1  5:41.18,8  (1636)   10.59 ¦ 
H/M50       28. Saxer Werner                        52 Hochwald                   1:40.54,8    20.18,6  (5149)    4.46 ¦ 
100/M35      7. Ryll Christian                      63 D-Hockenheim               8:24.04,7    53.51,9  (1652)    5.02 ¦ 
100/M40    110. Stephan Oskar                       60 D-Hockenheim              11:48.29,7  4:51.50,7   (282)    7.05 ¦ 
H/M20       14. Flessa Johannes                     73 D-Hof                      1:30.39,3    24.25,8  (5297)    4.17 ¦ 
M/M45       28. Hadorn Anton                        53 Höfen                      3:47.52,0    59.14,8  (4077)    5.23 ¦ 
100/W30     12. Rüntze Anja                         70 D-Hofgeismar              14:25.58,0  4:26.37,0  (3232)    8.39 ¦ 
100/M40    177. Spitzmüller Horst                   62 D-Hohberg                 13:50.13,0  6:53.34,0  (3374)    8.18 ¦ 
100/M65     51. Pedersen Bent                       36 DK-Holstebro              20:47.14,4 10:58.20,3  (3321)   12.28 ¦ 
100/M35     40. Wanner Klaus                        63 D-Holzgerlingen           10:05.15,4  2:35.02,6   (441)    6.03 ¦ 
100/M45    126. Lüthy Hans                          54 Holziken                  13:21.29,0  5:48.11,4  (1024)    8.00 ¦ 
TS2/W45      3. Lüthy Trudy                         55 Holziken                  10:35.57,7  2:40.09,3  (2528)   10.47 ¦ 
100/M30     23. Kremsl Andreas                      68 Hombrechtikon              9:40.45,2  2:36.07,4    (82)    5.48 ¦ 
TS2/M30      2. Uebersax Dan                        69 Homburg                    5:17.41,7    11.47,4    (31)    5.23 ¦ 
100/M45    121. Haack Norbert                       57 D-Hönow                   13:08.55,5  5:35.37,9   (478)    7.53 ¦ 
100/W40      3. Dr. Jacobi Bärbel                   61 D-Hönow                    9:37.18,0    26.48,8   (767)    5.46 ¦ 
TS2/M50     11. Jaensch Dieter                      51 D-Hönow                    7:53.21,4  2:31.03,6   (543)    8.02 ¦ 
100/M45      5. Dugonjic Ilija                      57 Horgen                     8:21.26,1    48.08,5    (41)    5.00 ¦ 
100/M45    189. Wyler Rolf                          57 Horgen                    17:56.55,7 10:23.38,1  (3448)   10.46 ¦ 
100/M45     95. Surber Ferdinand                    57 Höri                      11:54.12,3  4:20.54,7  (3380)    7.08 ¦ 
V/M35       28. Andri Thomas                        66 Horn                         54.06,6    18.13,5  (6127)    5.09 ¦ 
100/M50     24. Bouday Luc                          52 F-Houtaud                 10:28.36,4  2:19.24,3  (1627)    6.17 ¦ 
100/M40    129. Boese Thomas                        59 D-Hummeltal               12:33.01,0  5:36.22,0  (1044)    7.31 ¦ 
100/M40    190. Öchsner Thomas                      59 D-Hummeltal               15:16.43,0  8:20.04,0  (1059)    9.10 ¦ 
247          9. Oberstlt i Hirt Edi                 67 Hünibach                   2:54.19,3    29.02,1  (4625)    4.07 ¦ 
H/M50       50. Sager Jörg                          52 Hunzenschwil               1:59.32,2    38.56,0  (5486)    5.39 ¦ 

Total 153



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.