Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "C"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M60     56. Plozner Umberto                     42 I-Canzano Terma           15:04.18,5  5:43.01,2  (1228)    9.02 ¦ 
100/M20     53. Wilhelm Jacques                     77 L-Capellen                17:11.17,0  8:44.56,2  (1822)   10.18 ¦ 
M/M20       19. Girod Patrick                       77 Carouge                    4:33.58,6  1:40.36,1  (4200)    6.29 ¦ 
100/M45    143. Beaudreau Jean                      55 Carouge GE                13:51.30,1  6:18.12,5  (1466)    8.18 ¦ 
100/M35     51. Fabre Jean-Luc                      65 Carouge GE                10:52.03,2  3:21.50,4  (1632)    6.31 ¦ 
H/M35       15. Hirtz Christian                     66 Carouge GE                 1:21.47,5    10.26,0  (5324)    3.52 ¦ 
TS1/M50     22. Trummer Jean Pierre                 51 Carouge GE                 5:47.12,5  2:11.23,8  (1085)    8.59 ¦ 
V/M85        1. Ankert Hubert                       15 SLO-Celje                  2:00.26,9      -----  (6194)   11.28 ¦ 
100/M45    187. Jericek Damjan                      53 SLO-Celje                 17:42.57,3 10:09.39,7  (1797)   10.37 ¦ 
TS3/M75      1. Kregar Ivan                         26 SLO-Celje                 16:57.03,5      -----  (1801)   12.22 ¦ 
TS2/M70      1. Mulej Anton                         32 SLO-Celje                 11:37.09,0      -----  (1807)   11.50 ¦ 
100/M60     29. Södje Dieter                        38 D-Celle                   12:41.06,6  3:19.49,3   (439)    7.36 ¦ 
TS1/W60      2. Södje Erika                         41 D-Celle                    6:01.42,7  1:02.40,5  (2543)    9.22 ¦ 
100/W35     26. Tuku Hatun                          66 D-Celle                   13:49.45,0  4:55.47,1   (770)    8.17 ¦ 
100/M50     87. Bissig Hans                         52 Cham                      12:30.52,6  4:21.40,5  (1607)    7.30 ¦ 
TS1/M35     27. Fahrni Kurt                         65 Cham                       5:03.12,5  1:34.14,1   (141)    7.51 ¦ 
248          1. ZS Schmid Vreni                     54 Cham                       3:50.05,6      -----  (4602)    5.26 ¦ 
TS2/M45     22. Simon Karl-Dieter                   53 Cham                       7:51.12,0  2:43.59,5   (374)    8.00 ¦ 
100/M45    198. Caveng Didier                       53 Chambésy                  19:39.44,0 12:06.26,4  (3382)   11.47 ¦ 
H/W45       16. Zahner Daniela                      57 Chamoson                   2:45.52,8  1:11.46,5  (5464)    7.51 ¦ 
H/M45       37. Debetaz Jean-Claude                 53 Chardonne                  1:42.41,2    31.40,9  (5318)    4.52 ¦ 
TS1/M35     31. Guidet Jean-Paul                    63 F-Charenton le Pont        5:21.24,4  1:52.26,0  (3441)    8.19 ¦ 
100/M20     61. Bigand Julien                       80 F-Chassey les Scey        19:39.44,5 11:13.23,7  (3668)   11.47 ¦ 
100/M40    111. Jaquillard Andre                    59 Château-d'Oex             11:50.01,7  4:53.22,7   (344)    7.06 ¦ 
TS2/M55      4. Boissiere Jacques                   45 Châtelaine                 5:58.29,2    41.11,8  (3316)    6.05 ¦ 
TS2/M60      4. Brelaz François                     39 Cheseaux-Lausanne          8:58.39,5  1:49.07,9  (1538)    9.08 ¦ 
TS3/M30      3. Joswig Dirk                         68 E-Chester CH23BB          11:04.37,2  1:43.30,4  (1476)    8.05 ¦ 
H/M45        4. Gross Gian                          55 Chexbres                   1:18.42,8     7.42,5  (5552)    3.43 ¦ 
100/M40     84. Pugin Eric                          58 Chexbres                  11:07.42,8  4:11.03,8   (288)    6.40 ¦ 
100/M55     76. Caminada Adalbert                   45 Chur                      15:35.30,1  6:47.21,7  (1177)    9.21 ¦ 
TS1/M55     11. Rufer Armin                         43 Chur                       6:21.37,6  2:42.48,1  (1559)    9.53 ¦ 
TS3/M20      2. Schwendener Oliver                  73 Chur                       9:40.41,6  1:16.44,8  (1482)    7.03 ¦ 
100/M50     28. Zuber Ruedi                         48 Chur                      10:30.52,0  2:21.39,9  (1533)    6.18 ¦ 
TS1/M40     35. Roffler Markus                      62 Churwalden                 5:34.12,7  2:43.58,3   (508)    8.39 ¦ 
TS1/M20     22. Foulaz Pierre                       ?? F-Claix                    5:33.25,1  2:19.17,8  (3628)    8.38 ¦ 
100/M50    173. Wenger Bernhard                     48 Clarens                   19:05.14,2 10:56.02,1  (1570)   11.27 ¦ 
249         25. NCO Macovei Tudor, R-Cluj-Napoca    69 Rumänien                   2:27.41,6    19.39,4  (4831)    3.29 ¦ 
TS1/M35     33. Müller Jürgen                       67 D-Coburg                   5:33.43,2  2:04.44,8  (1522)    8.38 ¦ 
TS2/M35     25. Herbstmann Volker                   65 D-Coesfeld                 8:26.42,9  4:24.57,6  (1139)    8.36 ¦ 
100/M60     12. Planchamp Olivier                   42 Collombey                 10:43.27,4  1:22.10,1   (227)    6.26 ¦ 
100/M30     38. Gstalder Eric                       71 F-Colmar                  11:18.29,4  4:13.51,6   (326)    6.47 ¦ 
TS2/M35     24. Frenzel Christian                   66 D-Cologne                  7:54.44,4  3:52.59,1  (1436)    8.03 ¦ 
100/M50    134. Guidet Pierre                       49 F-Colombier Fontaine      14:03.16,8  5:54.04,7  (3442)    8.25 ¦ 
100/M60     85. Hugli Claude                        39 Colombier NE              21:02.35,0 11:41.17,7  (1372)   12.37 ¦ 
100/W45     26. Marchand Ursula                     55 Colombier NE              17:56.55,9  8:10.52,9  (2577)   10.46 ¦ 
100/M55    107. Devittori Franco                    46 Comano                    19:45.20,5 10:57.12,1  (1361)   11.51 ¦ 
100/M35    101. Cossy Pierre-Andre                  63 Conthey                   12:59.07,5  5:28.54,7   (172)    7.47 ¦ 
100/M55    103. Follonier Pierrot                   46 Conthey                   18:57.09,6 10:09.01,2  (3514)   11.22 ¦ 
100/M40     94. Twele Norbert                       58 D-Coppengrave             11:25.52,5  4:29.13,5   (490)    6.51 ¦ 
H/W40       17. Tschanz Jeanne-Marie                58 Corcelles                  1:58.18,7    42.43,1  (5219)    5.36 ¦ 
100/M50    152. Därendinger Hans-Ruedi              50 Corcelles-Concise         16:00.54,2  7:51.42,1  (1895)    9.36 ¦ 
V/W45        4. Hari Heidi                          57 Corgémont                    56.17,9     7.15,9  (6087)    5.21 ¦ 
V/M45       17. Hari Ruedi                          54 Corgémont                    53.29,3    14.00,1  (6040)    5.05 ¦ 
H/W55        6. Lambert-Julmy Marie-José            45 Corminboeuf                2:01.53,8    17.09,7  (5504)    5.46 ¦ 
M/M45        7. Kull Hansjörg                       57 Cornaux NE                 3:09.05,6    20.28,4  (4159)    4.28 ¦ 
V/M35       32. Tessitore François                  65 Cornaux NE                   59.50,8    23.57,7  (6239)    5.41 ¦ 
100/M55     98. Sangsue Jean-Louis                  44 Cornol                    17:59.05,8  9:10.57,4  (1368)   10.47 ¦ 
H/M30       13. Roth Alexandre                      71 Corseaux                   1:22.54,2    16.37,2  (5330)    3.55 ¦ 
TS1/M35     15. Allesina Flavio                     67 Corsier-sur-Vevey          4:10.05,8    41.07,4  (3319)    6.28 ¦ 
V/W30        7. Thungputsa Tharinee                 72 Corsier-sur-Vevey          1:03.05,1    23.23,8  (6236)    6.00 ¦ 
TS1/M20     17. Jeanrichard Florian                 79 Cortaillod                 4:58.54,6  1:44.47,3  (1707)    7.44 ¦ 
H/W30        8. Matthey Anouk                       68 Cortaillod                 1:37.05,4    19.47,4  (5560)    4.36 ¦ 
H/M45       61. Nussbaum André                      55 Cortaillod                 2:13.37,2  1:02.36,9  (5119)    6.19 ¦ 
H/M55       28. von Büren Daniel                    47 Cortaillod                 1:58.27,6    39.15,8  (5547)    5.36 ¦ 
100/M45    174. Schweizer Pascal                    55 Cortébert                 16:02.03,0  8:28.45,4  (3205)    9.37 ¦ 
H/M40       38. Bättig André                        60 Cossonay-Ville             1:43.18,4    27.25,2  (5032)    4.53 ¦ 
H/M20       23. Sciboz Patrick                      76 Cournillens                1:35.17,6    29.04,1  (5310)    4.30 ¦ 
K/F3        25. Schmid Noémie                       94 Courroux                      6.06,0     1.55,9  (7042)    6.06 ¦ 
H/M30       38. Schmid Philippe                     68 Courroux                   1:56.00,1    49.43,1  (5208)    5.29 ¦ 
100/W55     12. Frei Andree                         43 Court                     19:06.21,5  8:23.58,0  (3243)   11.27 ¦ 
V/W50        2. Amstutz Josiane                     50 Courtelary                   43.55,1     3.30,0  (6245)    4.10 ¦ 
TS2/M35      7. Huthmann Achim                      63 D-Crailsheim               5:23.14,4  1:21.29,1   (269)    5.29 ¦ 
TS2/M45     21. Tomaschewski Ulrich                 54 D-Crailsheim               7:06.46,9  1:59.34,4   (345)    7.14 ¦ 
100/M65     45. Schicker Horb                       36 Crans-près-Céligny        19:18.09,7  9:29.15,6  (1568)   11.34 ¦ 
V/M35        4. Coevdoz Guy                         66 Cressier NE                  40.30,9     4.37,8  (6166)    3.51 ¦ 
100/M35     49. Noel Roland                         64 Crissier                  10:47.50,8  3:17.38,0  (1023)    6.28 ¦ 
100/M20     13. Perucic Anton                       ?? SLO-Crnomelj              10:41.08,0  2:14.47,2  (1810)    6.24 ¦ 
TS2/M30     16. Burkert Ralf                        70 D-Crottendorf              8:28.24,0  3:22.29,7  (1411)    8.37 ¦ 
V/M70        3. Etter Pierre-François               28 Cugy VD                      58.09,6    10.03,9  (6051)    5.32 ¦ 

Total 79



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.