Bieler Lauftage 2002 - nach Ortschaft "B"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M55     65. Andermatt Alfons                    46 Baar                      13:53.31,6  5:05.23,2  (1276)    8.20 ¦ 
100/W55      8. Andermatt Bertha                    44 Baar                      13:53.31,8  3:11.08,3   (816)    8.20 ¦ 
M/W30        1. Betschart Fränzi                    70 Baar                       3:22.09,6      -----  (4112)    4.47 ¦ 
TS3/MJ       1. Birbaum Fabian                      84 Baar                      13:25.49,8      -----  (1261)    9.48 ¦ 
100/M45    131. Eggerschwiler Viktor                55 Baar                      13:31.39,0  5:58.21,4  (1233)    8.06 ¦ 
TS1/M45     18. Huser Peter                         54 Baar                       4:27.42,4  1:29.18,8   (272)    6.56 ¦ 
TS1/M45     23. Rischl Peter                        57 Baar                       5:17.31,4  2:19.07,8  (3644)    8.13 ¦ 
100/M30     63. Feinauer Bernd                      68 D-Backnang                12:58.34,2  5:53.56,4  (1594)    7.47 ¦ 
100/M35     28. Rösen Joachim                       63 D-Backnang                 9:37.48,9  2:07.36,1   (124)    5.46 ¦ 
100/M55     67. Finkernagel Holger                  43 D-Bad Berleburg           14:06.51,5  5:18.43,1  (1022)    8.28 ¦ 
100/MP      54. OFW Tischler Ingo-Klaus, D-Bad Berl 63 Euro-Korps Strassburg     20:23.20,6 12:36.50,2  (3032)   12.14 ¦ 
100/M45     51. Weber Rudi                          55 D-Bad Berneck             10:31.32,7  2:58.15,1  (1464)    6.18 ¦ 
100/M40    152. Gerst Ralf                          61 D-Bad Emstal              13:02.44,0  6:06.05,0  (1571)    7.49 ¦ 
TS1/M65      3. Scherling Otto                      37 D-Bad Krozingen            6:57.45,1  1:08.31,7  (3522)   10.49 ¦ 
100/M50    151. Adeberg Wolfgang                    48 D-Bad Pyrmont             15:52.25,8  7:43.13,7  (1141)    9.31 ¦ 
M/M30        3. Mutter Markus                       71 D-Bad Säckingen            3:01.47,4    23.37,4  (4204)    4.18 ¦ 
M/M45       29. Widmann Bernhard                    54 D-Bad Säckingen            3:50.46,1  1:02.08,9  (4194)    5.28 ¦ 
100/M45     21. Sommer Georg                        55 D-Bad Saulgau              9:40.21,3  2:07.03,7  (1716)    5.48 ¦ 
100/M35     75. Bader Heinz                         63 D-Bad Schönborn           11:40.49,8  4:10.37,0   (323)    7.00 ¦ 
TS2/M20      6. Walaschek Thomas                    76 D-Bad Schussenried         7:35.26,1  1:55.40,8  (3353)    7.43 ¦ 
100/M35     24. Frank Jürgen                        67 D-Bad Tölz                 9:30.18,0  2:00.05,2   (110)    5.42 ¦ 
TS1/M50     24. Dickhardt Ludwig                    52 D-Bad Vilbel               5:58.03,6  2:22.14,9  (1782)    9.16 ¦ 
100/M45    196. Nefzger Josef                       54 D-Bad Wörishofen          19:35.59,7 12:02.42,1  (1238)   11.45 ¦ 
100/W65      2. Degoumois Andree                    36 Baden                     17:09.59,4  1:48.03,0  (2510)   10.17 ¦ 
TS1/M45     12. Fischer Markus                      56 Baden                      4:11.34,2  1:13.10,6  (1891)    6.31 ¦ 
TS2/W40      4. Bettendorf Lea                      61 D-Baden-Baden              7:17.38,3  1:19.05,2  (3305)    7.25 ¦ 
100/M40     59. Mast Martin                         60 D-Baden-Baden             10:15.01,3  3:18.22,3  (3334)    6.09 ¦ 
TS1/M50     11. Meder Gottfried                     52 D-Baden-Baden              4:39.46,2  1:03.57,5  (3402)    7.14 ¦ 
TS2/M60      6. Eggenschwiler Moritz                38 Balsthal                  10:28.50,6  3:19.19,0  (1562)   10.40 ¦ 
V/M55        4. Steiger Werner                      45 Balsthal                     45.31,0     1.19,9  (6174)    4.20 ¦ 
H/M55       24. Tanner Friedrich                    47 Balsthal                   1:47.19,7    28.07,9  (5314)    5.05 ¦ 
H/M35        1. von Burg René                       67 Balsthal                   1:11.21,5      -----  (5543)    3.22 ¦ 
H/M55        5. Greb Gero                           45 D-Baltersweil              1:35.11,9    16.00,1  (5420)    4.30 ¦ 
100/W55      4. Cattaneo Uschi                      46 Balterswil                13:06.54,7  2:24.31,2  (3643)    7.52 ¦ 
TS2/M30      7. Schleicher Jörg                     71 D-Bamberg                  6:09.09,6  1:03.15,3  (3450)    6.16 ¦ 
100/MP      46. Menig Müller Steffanie, S-Bandhagen 73 Marschgruppe Oberbayern   19:20.02,8 11:33.32,4  (3058)   11.36 ¦ 
H/M45       23. Gäumann Heinz                       57 Bargen BE                  1:34.48,8    23.48,5  (5033)    4.29 ¦ 
H/M50       48. Eisenring Alois                     52 Bäriswil BE                1:54.12,8    33.36,6  (5517)    5.24 ¦ 
M/W40        6. Gargano Angela                      61 I-Barletta                 4:11.06,4  1:11.42,6  (4138)    5.57 ¦ 
M/M55       10. Rizzitelli Michele                  46 I-Barletta                 3:53.37,8    57.29,6  (4141)    5.32 ¦ 
100/M40    166. Kreisel Reinhard                    58 D-Bartholomä              13:34.09,4  6:37.30,4  (1433)    8.08 ¦ 
100/M20     17. Schären Hansjörg                    ?? Basadingen                11:36.01,1  3:09.40,3  (1685)    6.57 ¦ 
H/M20       12. Akeret Eric                         76 Basel                      1:29.21,7    23.08,2  (5244)    4.14 ¦ 
H/W20        2. Born Rita                           75 Basel                      1:28.35,9    10.02,8  (5185)    4.11 ¦ 
100/W45     12. Bösch Beatrice                      53 Basel                     13:51.42,5  4:05.39,5   (757)    8.19 ¦ 
100/M50    170. Brönnimann Hans-Peter               52 Basel                     18:40.09,2 10:30.57,1    (90)   11.12 ¦ 
M/M40       26. Füs Bruder Daniele                  61 Basel                      3:49.19,2    59.07,8  (4658)    5.26 ¦ 
100/W35     39. Kpl Cantin Françoise                66 Basel                     18:56.56,7 10:02.58,8  (3529)   11.22 ¦ 
100/W60      2. Emmenegger Annemarie                42 Basel                     13:19.05,2    19.54,1   (764)    7.59 ¦ 
H/M50       42. Fischer Reto                        51 Basel                      1:50.44,3    30.08,1  (5491)    5.14 ¦ 
M/W55        1. Fischer Ursula                      47 Basel                      3:45.32,1      -----  (4248)    5.20 ¦ 
100/M40    175. Herrmann Hannes                     62 Basel                     13:49.32,8  6:52.53,8   (513)    8.17 ¦ 
100/M50    117. Keller Alex                         52 Basel                     13:30.26,7  5:21.14,6  (1162)    8.06 ¦ 
100/M45    130. Keller Urs                          57 Basel                     13:30.25,7  5:57.08,1  (1161)    8.06 ¦ 
TS1/W60      1. Masberg Anne                        39 Basel                      4:59.02,2      -----  (2549)    7.44 ¦ 
100/M35     73. Menzi Stefan                        65 Basel                     11:32.04,6  4:01.51,8  (1871)    6.55 ¦ 
M/M20        2. Morandi Benedikt                    81 Basel                      2:57.12,8     3.50,3  (4084)    4.11 ¦ 
TS2/M45     25. Muenzer Max                         53 Basel                      8:28.52,3  3:21.39,8  (1846)    8.38 ¦ 
TS3/M55      1. Obrist Peter                        47 Basel                      8:54.45,9      -----  (1696)    6.30 ¦ 
H/M50       24. Ott Urs                             52 Basel                      1:39.15,9    18.39,7  (5066)    4.42 ¦ 
M/M45       23. Pedretti Bruno                      56 Basel                      3:41.29,6    52.52,4  (4146)    5.14 ¦ 
100/M45    157. Renschler Hans-Jürgen               55 Basel                     14:47.00,3  7:13.42,7  (3678)    8.52 ¦ 
100/W35     34. Ruch Susanne                        63 Basel                     16:11.47,1  7:17.49,2  (3693)    9.43 ¦ 
100/W40     26. Scheidegger Esther                  60 Basel                     14:21.51,7  5:11.22,5   (814)    8.37 ¦ 
100/M75      6. Scheidegger Paul                    27 Basel                     20:35.49,4  6:07.50,1  (3501)   12.21 ¦ 
100/M65     34. Seiler Paul                         35 Basel                     17:00.04,6  7:11.10,5  (1359)   10.12 ¦ 
TS1/M50      9. Vogt Paul                           50 Basel                      4:39.02,8  1:03.14,1  (3660)    7.13 ¦ 
100/M30     36. Meuret Olivier                      69 Bassecourt                11:04.25,9  3:59.48,1  (1664)    6.38 ¦ 
100/M50     70. Frei Rudolf                         51 Bassersdorf               11:55.22,0  3:46.09,9   (442)    7.09 ¦ 
TS2/W40      3. Keller Ruth                         58 Bassersdorf                6:53.03,8    54.30,7  (2552)    7.00 ¦ 
H/M45       56. Nievergelt Heinz                    56 Bätterkinden               1:54.56,6    43.56,3  (5080)    5.26 ¦ 
100/M20     28. Wespi Armin                         77 Bättwil                   12:42.13,9  4:15.53,1  (1588)    7.37 ¦ 
TS1/M35      9. Strassmann Markus                   65 Bazenheid                  3:54.36,0    25.37,6   (359)    6.04 ¦ 
100/M55    100. Kaiser Klaus                        43 D-Beckum                  18:30.01,9  9:41.53,5  (1358)   11.06 ¦ 
100/M45    199. Küng Toni                           57 Beinwil (Freiamt)         20:20.26,4 12:47.08,8  (1762)   12.12 ¦ 
100/MP       8. Kpl Müller Felix, Beinwil am See    61 Müller Brothers / MKG Fri  8:40.12,1    53.41,7  (3072)    5.12 ¦ 
100/M50     37. Gruszczynski Wojciech               50 PL-Belchatow              10:49.43,9  2:40.31,8   (532)    6.29 ¦ 
100/M55     54. Berche Bernard                      47 F-Belfort                 12:59.54,1  4:11.45,7  (1097)    7.47 ¦ 
H/W35       21. Genhart Andrea                      66 Bellach                    2:06.27,8    40.19,3  (5221)    5.59 ¦ 
TS1/M60     14. Schneider Peter                     38 Bellach                    7:24.20,7  3:22.17,1  (1601)   11.30 ¦ 
TS2/W30      2. Barreiro Isabelle                   69 Bellelay                  11:27.14,8  4:30.39,3  (2532)   11.40 ¦ 
TS1/M20     30. Graber Christian                    77 Bellelay                   6:20.58,2  3:06.50,9  (1843)    9.52 ¦ 
100/W40     14. Schild Odette                       61 Bellelay                  12:33.09,4  3:22.40,2   (745)    7.31 ¦ 
TS3/M40      7. Schüpbach Rolf                      62 Bellelay                  16:14.08,5  8:18.30,0  (1845)   11.51 ¦ 
TS1/M20      8. Gempeler Peter                      74 Bellmund                   4:39.43,4  1:25.36,1  (3211)    7.14 ¦ 
K/F1        11. Habegger Lisa                       98 Bellmund                      3.51,6     1.02,5  (7055)    7.43 ¦ 
V/M35       15. Habegger Markus                     66 Bellmund                     44.44,1     8.51,0  (6089)    4.15 ¦ 
K/M1         5. Habegger Nick                       98 Bellmund                      3.18,2     0.36,4  (7056)    6.36 ¦ 
K/F2        18. Habegger Nina                       96 Bellmund                      3.15,4     1.13,0  (7057)    6.30 ¦ 
100/M35    118. Hostettler Simon                    65 Bellmund                  13:56.32,9  6:26.20,1  (3226)    8.21 ¦ 
K/M3        30. Schaer Cédric                       93 Bellmund                      6.02,1     2.16,0  (6359)    6.02 ¦ 
K/M4        13. Schaer Yannick                      91 Bellmund                      4.18,9     0.49,2  (7141)    4.18 ¦ 
H/M20       33. Schwab Marc                         82 Bellmund                   1:46.11,2    39.57,7  (5334)    5.01 ¦ 
V/W20       16. Wälti Simone                        80 Bellmund                   1:06.23,0    19.09,4  (6377)    6.19 ¦ 
TS1/MJ       4. Rekr Wanner Luc                     83 Bellmund                   6:56.32,5  2:32.04,2  (3098)   10.47 ¦ 
100/M40     18. Wanner Claude                       60 Belmont-Lausanne           8:56.48,5  2:00.09,5    (59)    5.22 ¦ 
TS2/M30     13. Hürlimann Hugi                      72 Belp                       7:22.01,5  2:16.07,2  (3676)    7.30 ¦ 
H/M30       29. Leutwyler Stefan                    71 Belp                       1:40.35,9    34.18,9  (5269)    4.46 ¦ 
V/M50        8. Maurer Rudolf                       50 Belp                         55.35,0    11.21,4  (6046)    5.17 ¦ 
V/M30        8. Moeckli Mischa                      72 Belp                         43.22,0    11.08,7  (6129)    4.07 ¦ 
V/M55        5. Wittwer Werner                      45 Belp                         46.03,4     1.52,3  (6161)    4.23 ¦ 
V/M45        7. Zutter Kurt                         54 Belp                         46.10,1     6.40,9  (6023)    4.23 ¦ 
100/M35     11. Bönig Torsten                       63 D-Belzig                   8:37.42,8  1:07.30,0    (68)    5.10 ¦ 
100/M45    140. Nickl Bill                          54 D-Belzig                  13:46.19,7  6:13.02,1  (1094)    8.15 ¦ 
100/M50     26. Walther Vital                       48 Benglen                   10:29.28,1  2:20.16,0   (161)    6.17 ¦ 
100/M45     41. Härle Armin                         57 D-Benningen               10:21.12,1  2:47.54,5    (63)    6.12 ¦ 
V/M45       15. Dutoit Gilbert                      56 Bercher                      51.47,9    12.18,7  (6034)    4.55 ¦ 
100/M60     69. Fehr Gottfried                      42 Berg am Irchel            17:10.12,3  7:48.55,0  (3604)   10.18 ¦ 
100/M45     15. Bazzana Lucio                       54 I-Bergamo                  9:25.06,7  1:51.49,1  (3404)    5.39 ¦ 
100/M40    150. Gaudl Manfred                       60 D-Bergen                  12:58.01,2  6:01.22,2  (1550)    7.46 ¦ 
100/M40     69. Oel Gottfried                       59 D-Bergmatting             10:28.41,6  3:32.02,6   (318)    6.17 ¦ 
100/W35     12. Klein Bettina                       67 D-Bergneustadt            11:12.22,5  2:18.24,6  (3250)    6.43 ¦ 
M/M50        3. Kramer Heinz                        49 Berikon                    3:19.03,8    16.43,5  (4171)    4.43 ¦ 
100/M55     38. Ruta Jaroslav                       46 Berikon                   12:07.39,4  3:19.31,0  (3548)    7.16 ¦ 
100/M35     39. Baier Burkhard Dr.                  65 D-Berlin                   9:59.58,9  2:29.46,1   (433)    5.59 ¦ 
100/M45    119. Biese Ralf                          56 D-Berlin                  13:03.54,6  5:30.37,0  (1048)    7.50 ¦ 
100/M55     60. Böhm Hartmut                        43 D-Berlin                  13:46.29,7  4:58.21,3  (1489)    8.15 ¦ 
100/M20     36. Buchecker Stephan                   78 D-Berlin                  13:54.05,9  5:27.45,1   (481)    8.20 ¦ 
TS1/W45      2. Eichen Sabine                       53 D-Berlin                   4:51.38,1     5.12,1  (3230)    7.33 ¦ 
100/M55     42. Feyzee Shandi Feyzolah              46 D-Berlin                  12:24.18,2  3:36.09,8  (1107)    7.26 ¦ 
100/M35     84. Fricke Armin                        66 D-Berlin                  12:04.34,2  4:34.21,4   (483)    7.14 ¦ 
100/M45     73. Froese Burkhard                     55 D-Berlin                  11:01.24,6  3:28.07,0  (3328)    6.36 ¦ 
100/M45    109. Goltsche Tobias                     53 D-Berlin                  12:35.38,6  5:02.21,0   (311)    7.33 ¦ 
100/M60      7. Grenner Axel                        42 D-Berlin                  10:29.24,8  1:08.07,5   (111)    6.17 ¦ 
100/W45      5. Herder Evelyn                       56 D-Berlin                  11:20.10,0  1:34.07,0   (719)    6.48 ¦ 
TS1/M50     10. Hopf Klaus                          52 D-Berlin                   4:39.09,6  1:03.20,9   (512)    7.13 ¦ 
TS1/W40      4. Hopp Sabine                         61 D-Berlin                   7:02.02,8  2:29.35,1  (2573)   10.56 ¦ 
100/M50     21. Huber Helmut                        49 D-Berlin                  10:10.20,9  2:01.08,8  (1441)    6.06 ¦ 
100/M40    131. Janke Andreas                       62 D-Berlin                  12:34.51,8  5:38.12,8  (1051)    7.32 ¦ 
100/M40    124. Kaiser Gunnar                       58 D-Berlin                  12:23.25,8  5:26.46,8    (64)    7.26 ¦ 
100/M35     53. Kakuk Zsolt                         63 D-Berlin                  10:55.29,9  3:25.17,1  (1495)    6.33 ¦ 
100/M45    152. Kanja Alphonse                      57 D-Berlin                  14:14.35,4  6:41.17,8  (3286)    8.32 ¦ 
100/M30     70. Kaschewsky Sascha                   70 D-Berlin                  13:25.31,3  6:20.53,5   (327)    8.03 ¦ 
100/M55      7. Köllner Jürgen                      47 D-Berlin                  10:38.32,6  1:50.24,2   (271)    6.23 ¦ 
TS1/W45      7. Lehmann Helma                       53 D-Berlin                   7:02.03,2  2:15.37,2  (2542)   10.56 ¦ 
100/M50    116. Lehmann Wolf-Dieter                 49 D-Berlin                  13:28.39,9  5:19.27,8   (379)    8.05 ¦ 
TS2/M45      4. Lenz Peter                          54 D-Berlin                   5:32.20,0    25.07,5  (3210)    5.38 ¦ 
100/W40     28. Lorenz Bianca                       62 D-Berlin                  14:47.15,0  5:36.45,8   (737)    8.52 ¦ 
TS2/M35     23. Matthes Bodo                        64 D-Berlin                   7:43.08,2  3:41.22,9   (179)    7.51 ¦ 
100/M65     10. Mueller Werner                      37 D-Berlin                  13:03.54,4  3:15.00,3  (1047)    7.50 ¦ 
100/M55     13. Plickat Peter                       43 D-Berlin                  11:15.36,7  2:27.28,3   (401)    6.45 ¦ 
100/M50     82. Preiss Wolfgang                     52 D-Berlin                  12:16.24,6  4:07.12,5  (1439)    7.21 ¦ 
100/M30     42. Pusek Marijan                       69 D-Berlin                  11:34.58,4  4:30.20,6   (224)    6.56 ¦ 
TS2/M60      2. Roscher Jürgen                      40 D-Berlin                   7:29.28,1    19.56,5  (1552)    7.37 ¦ 
100/M50     75. Rupp Peter                          51 D-Berlin                  11:59.07,0  3:49.54,9  (3231)    7.11 ¦ 
100/M60     40. Schulz Fritz                        42 D-Berlin                  13:30.32,3  4:09.15,0   (488)    8.06 ¦ 
100/W40     20. Schulz Ullika                       62 D-Berlin                  13:30.32,0  4:20.02,8   (738)    8.06 ¦ 
100/W30      1. Seidel Grit                         70 D-Berlin                   9:59.21,0      -----   (728)    5.59 ¦ 
TS2/M60      5. Tank Eike                           40 D-Berlin                  10:09.16,2  2:59.44,6  (3221)   10.20 ¦ 
100/M55     52. Walper Peter                        47 D-Berlin                  12:57.19,9  4:09.11,5   (435)    7.46 ¦ 
H/M65        7. Arlt Manfred                        36 D-Berlin Gruenau           2:10.09,3    44.15,7  (5127)    6.10 ¦ 
100/M50    106. Merz Thomas                         49 D-Berlin-Waldesruh        12:59.00,3  4:49.48,2  (1036)    7.47 ¦ 
M/M35       15. Abati Mauro                         66 Bern                       3:42.49,3    43.16,5  (4111)    5.16 ¦ 
H/M35        5. Abplanalp Michael                   64 Bern                       1:13.40,0     2.18,5  (5516)    3.29 ¦ 
TS2/M20      8. Amacher Tom                         75 Bern                       8:01.03,0  2:21.17,7  (1451)    8.10 ¦ 
V/M40        1. Andrey Bruno                        58 Bern                         36.17,2      -----  (6254)    3.27 ¦ 
TS1/M40     21. Arnet Martin                        61 Bern                       4:38.43,4  1:48.29,0   (422)    7.13 ¦ 
V/M20        2. Baumgartner Reto                    74 Bern                         35.35,3     1.36,1  (6284)    3.23 ¦ 
100/M35     34. Bernhardsgrütter Roman              64 Bern                       9:54.36,5  2:24.23,7    (99)    5.56 ¦ 
H/M30       19. Bigler Hanspeter                    71 Bern                       1:32.07,0    25.50,0  (5275)    4.21 ¦ 
TS2/M45     13. Binder Gerhard                      56 Bern                       6:21.28,2  1:14.15,7  (1866)    6.28 ¦ 
100/M50     18. Blumenthal Wendelin                 49 Bern                       9:58.45,5  1:49.33,4   (134)    5.59 ¦ 
H/M20        7. Brönnimann Thomas                   79 Bern                       1:21.42,3    15.28,8  (5481)    3.52 ¦ 
H/M45       60. Brosch Gunnar                       57 Bern                       2:13.03,2  1:02.02,9  (5264)    6.18 ¦ 
V/M20       36. Büchler Beat                        73 Bern                         55.28,0    21.28,8  (6043)    5.16 ¦ 
H/W20       23. Burgermeister Sandra                77 Bern                       1:56.37,4    38.04,3  (5179)    5.31 ¦ 
M/M55        8. Bützberger Fritz                    45 Bern                       3:48.15,6    52.07,4  (4055)    5.24 ¦ 
V/M30       14. Casablanca Mike                     71 Bern                         47.22,6    15.09,3  (6299)    4.30 ¦ 
V/M30       15. D'Onofrio Americo                   70 Bern                         47.22,7    15.09,4  (6085)    4.30 ¦ 
100/M60     51. Estermann Alfons                    41 Bern                      14:41.03,0  5:19.45,7  (1631)    8.48 ¦ 
100/M35    157. Feller Roland                       66 Bern                      18:55.08,9 11:24.56,1  (1385)   11.21 ¦ 
100/M30     83. Feller Ronald                       71 Bern                      14:57.53,6  7:53.15,8  (1338)    8.58 ¦ 
TS1/M40     32. Ferrari Hansruedi                   59 Bern                       5:12.30,8  2:22.16,4  (3673)    8.05 ¦ 
V/M20       28. Ferrieri Giancarlo                  74 Bern                         50.41,9    16.42,7  (6152)    4.49 ¦ 
V/M30       18. Ferrieri Giovanni                   72 Bern                         48.57,7    16.44,4  (6153)    4.39 ¦ 
V/M40       20. Fleury Michel                       62 Bern                         53.17,8    17.00,6  (6048)    5.04 ¦ 
TS2/M30      8. Frey Raphael                        72 Bern                       6:34.41,3  1:28.47,0   (473)    6.42 ¦ 
M/M20        8. Friederich Reto                     74 Bern                       3:22.37,8    29.15,3  (4209)    4.48 ¦ 
100/W55      6. Gassner Heidi                       44 Bern                      13:21.22,6  2:38.59,1  (2560)    8.00 ¦ 
H/M50        5. Geissbühler Jörg                    52 Bern                       1:26.43,9     6.07,7  (5434)    4.06 ¦ 
V/W30        1. Gerber Karin                        71 Bern                         39.41,3      -----  (6232)    3.46 ¦ 
H/M30       44. Gilomen Kaspar                      71 Bern                       2:07.41,8  1:01.24,8  (5266)    6.03 ¦ 
V/W20       12. Gmuer Heidi                         74 Bern                       1:03.32,3    16.18,7  (6231)    6.03 ¦ 
TS1/M45     17. Hübscher Walter                     56 Bern                       4:26.56,2  1:28.32,6   (382)    6.54 ¦ 
V/M65        1. Hüsler Jonas                        37 Bern                         48.37,1      -----  (6030)    4.37 ¦ 
H/W35        1. Keller Gerda                        66 Bern                       1:26.08,5      -----  (5513)    4.04 ¦ 
H/M35        4. Kindler Andreas                     66 Bern                       1:12.52,7     1.31,2  (5512)    3.27 ¦ 
H/M55        4. Kobel Werner                        44 Bern                       1:32.25,1    13.13,3  (5376)    4.22 ¦ 
V/M45       27. Kohler Marco                        56 Bern                       1:06.39,5    27.10,3  (6230)    6.20 ¦ 
M/M30       12. Koller Raimar                       69 Bern                       3:32.51,3    54.41,3  (4263)    5.02 ¦ 
V/M20       14. Kuhn Alexander                      74 Bern                         43.44,6     9.45,4  (6383)    4.09 ¦ 
100/M55     80. Kurt Fritz                          47 Bern                      15:43.48,5  6:55.40,1  (1171)    9.26 ¦ 
M/M45       18. Liechti Ulrich                      54 Bern                       3:35.03,5    46.26,3  (4255)    5.05 ¦ 
V/M20       16. Luethi Kai                          74 Bern                         43.53,2     9.54,0  (6274)    4.10 ¦ 
100/M50    156. Lüthi Kurt-Werner                   50 Bern                      16:35.02,8  8:25.50,7  (1291)    9.57 ¦ 
TS1/M20      4. Lüthi Simon                         76 Bern                       4:23.27,6  1:09.20,3  (1319)    6.49 ¦ 
H/M40       19. Maag Marcel                         59 Bern                       1:32.08,4    16.15,2  (5402)    4.22 ¦ 
V/W20        3. Müller Carmen                       76 Bern                         47.53,0     0.39,4  (6141)    4.33 ¦ 
100/M20     29. Mutti Dominik                       78 Bern                      13:03.44,2  4:37.23,4  (1540)    7.50 ¦ 
100/M50    135. Nydegger Andre                      50 Bern                      14:12.51,5  6:03.39,4  (1877)    8.31 ¦ 
H/W20        1. Oberli Petra                        74 Bern                       1:18.33,1      -----  (5328)    3.43 ¦ 
H/M60       14. Oertli Hans Peter                   42 Bern                       2:03.28,4    33.05,2  (5118)    5.51 ¦ 
V/M35       29. Parrino Riccardo                    65 Bern                         54.16,9    18.23,8  (6156)    5.10 ¦ 
M/M40      ---  Piovera Maurizio                    62 Bern                            disq      -----  (4108)    ---- ¦ 
H/M50        9. Ritschard Reto                      49 Bern                       1:29.14,0     8.37,8  (5435)    4.13 ¦ 
H/W30       11. Rosenbusch Andrea                   68 Bern                       1:42.08,9    24.50,9  (5307)    4.50 ¦ 
K/M4         8. Saikkonen Dennis                    92 Bern                          3.57,9     0.28,2  (7024)    3.57 ¦ 
H/W40       12. Schaller Esther                     62 Bern                       1:51.07,1    35.31,5  (5121)    5.15 ¦ 
H/M40       13. Scherrer Felix                      61 Bern                       1:28.12,7    12.19,5  (5025)    4.10 ¦ 
V/W40        9. Schlachter Regula                   60 Bern                         54.55,9    12.38,1  (6253)    5.13 ¦ 
H/M45       58. Schlumpf Beat                       54 Bern                       2:00.54,9    49.54,6  (5102)    5.43 ¦ 
H/W20       21. Schneider Annemarie                 81 Bern                       1:51.51,6    33.18,5  (5444)    5.18 ¦ 
H/M50       19. Stadelmann Josef                    48 Bern                       1:34.59,0    14.22,8  (5510)    4.30 ¦ 
TS1/M55      4. Steiger Peter                       46 Bern                       4:17.29,4    38.39,9  (1861)    6.40 ¦ 
TS2/M35     33. Steiner Christian                   64 Bern                      12:04.21,3  8:02.36,0  (1901)   12.17 ¦ 
M/M20       17. Stoppiello Marino                   74 Bern                       4:22.54,7  1:29.32,2  (4114)    6.13 ¦ 
H/M45       38. Strüby Jacques                      56 Bern                       1:42.44,4    31.44,1  (5286)    4.52 ¦ 
V/M35       24. Stucki Manfred                      65 Bern                         50.17,3    14.24,2  (6270)    4.47 ¦ 
V/MJ        12. Studer Ivo                          83 Bern                         49.11,8    12.03,1  (6175)    4.41 ¦ 
H/M35       52. Taylor Robert David                 67 Bern                       1:49.11,3    37.49,8  (5094)    5.10 ¦ 
H/M40        4. Thalheim Rolf                       62 Bern                       1:21.04,2     5.11,0  (5167)    3.50 ¦ 
100/M50     45. Thennig Hans Werner                 51 Bern                      11:05.01,9  2:55.49,8  (1868)    6.39 ¦ 
M/M50       19. Waller Max                          50 Bern                       4:11.23,3  1:09.03,0  (4054)    5.57 ¦ 
V/W30        2. Weil Corinne                        69 Bern                         42.38,0     2.56,7  (6020)    4.03 ¦ 
V/M35        1. Weil Daniel                         65 Bern                         35.53,1      -----  (6277)    3.25 ¦ 
H/M40       26. Wespi Thomas                        58 Bern                       1:37.53,9    22.00,7  (5338)    4.38 ¦ 
TS1/M30     13. Wyss Karl Martin                    68 Bern                       5:15.17,0  2:32.19,8  (1874)    8.10 ¦ 
H/M35       11. Wyss Roland                         66 Bern                       1:18.31,4     7.09,9  (5017)    3.43 ¦ 
H/W20        3. Zellweger Agnes                     78 Bern                       1:32.31,4    13.58,3  (5061)    4.23 ¦ 
100/M45     99. Zuercher Beat                       53 Bern                      11:57.31,9  4:24.14,3  (3395)    7.10 ¦ 
K/M2        13. Zürcher Pascal                      95 Bern                          2.35,0     0.26,6  (6361)    5.10 ¦ 
H/M35       13. Zwahlen Roger                       67 Bern                       1:19.10,3     7.48,8  (5538)    3.45 ¦ 
V/W20       14. Allemann Valentine                  73 Berne                      1:05.31,5    18.17,9  (6162)    6.14 ¦ 
TS1/M30     12. Marti Philippe                      69 Bernex                     5:12.03,7  2:29.06,5  (1677)    8.05 ¦ 
TS2/M40     13. Tinguely Yves                       59 Bernex                     7:13.34,6  2:58.04,0  (1688)    7.21 ¦ 
100/M60     19. Ort Fred                            42 Bertschikon               11:28.49,6  2:07.32,3   (149)    6.53 ¦ 
TS1/M45     10. Schott Patrick                      54 L-Bettange                 4:03.15,4  1:04.51,8   (219)    6.18 ¦ 
100/M45    101. Derendinger Otto                    54 Bettlach                  12:06.09,8  4:32.52,2  (1701)    7.15 ¦ 
V/M20        6. Flück Maik                          80 Bettlach                     38.26,5     4.27,3  (6204)    3.39 ¦ 
H/M45        3. Schwiete Peter                      54 Bettlach                   1:18.03,5     7.03,2  (5335)    3.41 ¦ 
M/M35        6. Sprenger Bernhard                   63 Bettlach                   3:14.29,3    14.56,5  (4240)    4.36 ¦ 
100/M35     10. von Gunten Markus                   65 Bettlach                   8:32.26,6  1:02.13,8  (3247)    5.07 ¦ 
H/M60        2. Wacker Edgar                        41 Bettlach                   1:32.45,1     2.21,9  (5468)    4.23 ¦ 
100/W40      6. Kolenc Jutta                        60 D-Biberach                10:43.22,5  1:32.53,3  (3369)    6.26 ¦ 
H/M30        1. Disassa Dabessa                     72 Biberist                   1:06.17,0      -----  (5569)    3.08 ¦ 
100/M30      5. Gerber Roger                        70 Biberist                   7:56.16,0    51.38,2  (1853)    4.45 ¦ 
K/M2        12. Fricker Cyril                       96 Bibern SO                     2.33,9     0.25,5  (7059)    5.07 ¦ 
V/M30        6. Fricker Mike                        69 Bibern SO                    38.39,3     6.26,0  (6006)    3.40 ¦ 
100/MP      52. Obtsm d.R. Platz Hans-Michael, D-Bi 52 RK-BICKENBACH             20:23.17,4 12:36.47,0  (3030)   12.13 ¦ 
V/WJ         9. Egger Kathrin                       86 Biel                       1:02.27,6    17.13,2  (6151)    5.56 ¦ 
TS2/M20      9. Gujer Silvio                        75 Biel                       8:31.30,7  2:51.45,4   (215)    8.41 ¦ 
H/W20       25. Haller Deborah                      75 Biel                       2:06.07,1    47.34,0  (5143)    5.58 ¦ 
V/W40        4. Hublard Monique                     61 Biel                         49.12,5     6.54,7  (6191)    4.41 ¦ 
V/W35       15. Imhof Amélia                        64 Biel                       1:06.10,9    27.02,7  (6301)    6.18 ¦ 
K/M2        21. Liechti Fabian                      95 Biel                          2.42,7     0.34,3  (7156)    5.25 ¦ 
H/M30       40. Maurer Dominik                      68 Biel                       1:58.01,5    51.44,5  (5144)    5.35 ¦ 
M/M35       14. Saunier Peter                       67 Biel                       3:40.58,7    41.25,9  (4215)    5.14 ¦ 
V/M20       37. Tschannen Thomas                    74 Biel                       1:09.17,3    35.18,1  (6098)    6.35 ¦ 
100/M35    159. Schneider Urs                       66 Biel-Benken               19:14.41,3 11:44.28,5  (1390)   11.32 ¦ 
H/W20       27. Winteregg Silvia                    77 Biel-Benken                2:17.10,6    58.37,5  (5313)    6.30 ¦ 
H/M50       26. Kugler Peter                        49 Biel-Benken BL             1:39.57,2    19.21,0  (5036)    4.44 ¦ 
K/M4        23. Ackermann Laurent                   92 Biel/Bienne                  13.09,4     9.39,7  (7101)   13.09 ¦ 
K/F5        12. Ackermann Simone                    90 Biel/Bienne                  10.16,6     2.43,7  (7102)    5.08 ¦ 
H/M45       33. Ackermann Ueli                      57 Biel/Bienne                1:41.29,2    30.28,9  (5315)    4.48 ¦ 
V/M30       10. Aeschlimann Bernhard                68 Biel/Bienne                  45.35,0    13.21,7  (6214)    4.20 ¦ 
K/M2        22. Almeida Paixao Edson                96 Biel-Bienne                   2.43,0     0.34,6  (7034)    5.26 ¦ 
V/M20       17. Amwerd Thomas                       80 Biel/Bienne                  44.19,6    10.20,4  (6385)    4.13 ¦ 
V/M30        1. Antoine Roger                       72 Biel/Bienne                  32.13,3      -----  (6001)    3.04 ¦ 
K/F1         8. Aviles Jessica                      97 Biel/Bienne                   3.36,6     0.47,5  (7149)    7.13 ¦ 
K/F3        24. Aviles Sarah                        94 Biel/Bienne                   6.04,1     1.54,0  (7148)    6.04 ¦ 
100/M30     92. Balonyi Michael                     72 Biel/Bienne               16:45.31,4  9:40.53,6  (3217)   10.03 ¦ 
V/M40       11. Bardet Didier                       62 Biel/Bienne                  43.35,2     7.18,0  (6014)    4.09 ¦ 
H/W20       18. Batt Regula                         78 Biel/Bienne                1:49.29,6    30.56,5  (5505)    5.11 ¦ 
H/M20       26. Biedermann Stephan                  82 Biel/Bienne                1:38.42,3    32.28,8  (5424)    4.40 ¦ 
K/M4         6. Boder Anthony                       91 Biel/Bienne                   3.52,5     0.22,8  (7018)    3.52 ¦ 
H/M45       26. Bourquin Normand                    56 Biel/Bienne                1:36.40,3    25.40,0  (5404)    4.34 ¦ 
100/W40     43. Braun Irene                         62 Biel/Bienne               20:50.39,8 11:40.10,6  (3443)   12.30 ¦ 
K/M2        23. Brawand Luca                        96 Biel/Bienne                   2.51,2     0.42,8  (7021)    5.42 ¦ 
V/M45       25. Bridevaux Pierre Alain              54 Biel/Bienne                1:00.05,3    20.36,1  (6165)    5.43 ¦ 
100/M20     12. Buchmann Reto                       77 Biel/Bienne               10:35.25,9  2:09.05,1  (1083)    6.21 ¦ 
H/W20       24. Buess Annette                       74 Biel/Bienne                2:03.05,2    44.32,1  (5438)    5.50 ¦ 
TS2/M40     22. Burkhardt Marc                      62 Biel/Bienne                8:57.03,1  4:41.32,5  (1700)    9.07 ¦ 
H/M50       43. Burri Michel                        52 Biel/Bienne                1:50.51,4    30.15,2  (5103)    5.15 ¦ 
100/M40    151. Caprez Paul                         60 Biel/Bienne               13:02.03,4  6:05.24,4  (1589)    7.49 ¦ 
K/M3         8. Carluccio  Gianluca                 94 Biel/Bienne                   4.13,4     0.27,3  (7182)    4.13 ¦ 
K/M2         2. Casati Gaël                         96 Biel/Bienne                   2.09,3     0.00,9  (7028)    4.18 ¦ 
TS2/M35     29. Charriere Bernard                   65 Biel/Bienne                8:59.55,5  4:58.10,2  (1321)    9.10 ¦ 
V/M55        2. Chevre Jean-François                47 Biel/Bienne                  44.15,2     0.04,1  (6008)    4.12 ¦ 
V/W50        5. Chevre Marie-Madeleine              50 Biel/Bienne                  53.21,6    12.56,5  (6039)    5.04 ¦ 
100/MJ       3. Christen Oliver                     83 Biel/Bienne               16:48.15,9  5:44.10,3  (1443)   10.04 ¦ 
V/M35       10. Comte Pierre                        64 Biel/Bienne                  42.38,7     6.45,6  (6012)    4.03 ¦ 
K/F2         8. Contu Valeria                       95 Biel/Bienne                   2.31,1     0.28,7  (7190)    5.02 ¦ 
H/M50       52. De Jonckheere Gerald                52 Biel/Bienne                2:58.48,1  1:38.11,9  (5413)    8.28 ¦ 
TS1/M20     34. Deschamps Pascal                    73 Biel/Bienne                6:55.07,2  3:40.59,9  (3267)   10.45 ¦ 
H/M60        3. Di Bella Angelo                     39 Biel/Bienne                1:35.41,0     5.17,8  (5296)    4.32 ¦ 
K/M1         6. Di Lullo Lucio                      97 Biel/Bienne                   4.06,4     1.24,6  (7185)    8.12 ¦ 
K/M3        28. Di Lullo Tiziano                    94 Biel/Bienne                   5.23,4     1.37,3  (7186)    5.23 ¦ 
V/M20       22. Dober Patrik                        74 Biel/Bienne                  46.36,6    12.37,4  (6260)    4.26 ¦ 
K/M2        11. Domeniconi Loic                     96 Biel/Bienne                   2.32,5     0.24,1  (7154)    5.05 ¦ 
K/M3        23. Dominé Damien                       93 Biel/Bienne                   4.50,4     1.04,3  (7070)    4.50 ¦ 
K/M3        19. Dubois Jonathan                     ?? Biel/Bienne                   4.47,0     1.00,9  (6366)    4.47 ¦ 
H/M55       20. Escribano Vicente                   43 Biel/Bienne                1:44.23,5    25.11,7  (5043)    4.56 ¦ 
V/M30       19. Fehr Erich                          68 Biel/Bienne                  50.41,2    18.27,9  (6044)    4.49 ¦ 
K/M4         5. Ferreira Raphael                    91 Biel/Bienne                   3.48,9     0.19,2  (7043)    3.48 ¦ 
K/F2         3. Ferreira Sarah                      95 Biel/Bienne                   2.16,5     0.14,1  (7044)    4.33 ¦ 
K/F3        11. Fillistorf Laura                    93 Biel/Bienne                   4.45,1     0.35,0  (6373)    4.45 ¦ 
K/M5         9. Fischer Silvan                      89 Biel/Bienne                   9.37,2     2.26,3  (7072)    4.48 ¦ 
100/W35      8. Francescutto Karin                  64 Biel/Bienne               10:40.59,3  1:47.01,4  (2586)    6.24 ¦ 
H/M45       31. Frély Jean-Claude                   56 Biel/Bienne                1:39.29,1    28.28,8  (5050)    4.42 ¦ 
K/M4        22. Frener Bastien Hicham               92 Biel/Bienne                   5.07,8     1.38,1  (7136)    5.07 ¦ 
K/M4        17. Friederich Raphael                  91 Biel/Bienne                   4.29,7     1.00,0  (7147)    4.29 ¦ 
K/F1         4. Friedrich Saskia                    98 Biel/Bienne                   3.07,6     0.18,5  (7181)    6.15 ¦ 
H/W45        8. Froidevaux Chantal                  53 Biel/Bienne                1:52.52,1    18.45,8  (5299)    5.20 ¦ 
H/M55        2. Froidevaux P.-André                 47 Biel/Bienne                1:27.05,6     7.53,8  (5300)    4.07 ¦ 
H/MJ         1. Garcia Daniel                       85 Biel/Bienne                1:35.50,7      -----  (5425)    4.32 ¦ 
K/M5        10. Gautschi Cedric                     90 Biel/Bienne                   9.41,9     2.31,0  (7191)    4.50 ¦ 
100/M60     15. Geiger Christoph                    42 Biel/Bienne               11:02.32,3  1:41.15,0    (50)    6.37 ¦ 
H/M35       37. Gerber Christoph                    67 Biel/Bienne                1:36.19,3    24.57,8  (5135)    4.33 ¦ 
H/W55        5. Glanzmann Rosmarie                  43 Biel/Bienne                1:57.23,4    12.39,3  (5442)    5.33 ¦ 
K/F4         5. Gouillon Florence                   91 Biel/Bienne                   4.06,5     0.36,0  (7022)    4.06 ¦ 
V/M40       12. Graber Norbert                      59 Biel/Bienne                  45.43,2     9.26,0  (6397)    4.21 ¦ 
100/W40      5. Granitto Adriana                    60 Biel/Bienne               10:21.30,4  1:11.01,2  (2576)    6.12 ¦ 
H/M55       12. Gurtner Roland                      45 Biel/Bienne                1:39.20,5    20.08,7  (5055)    4.42 ¦ 
100/W35     40. Hasen Gabriela                      64 Biel/Bienne               20:16.29,0 11:22.31,1  (2531)   12.09 ¦ 
H/W30        2. Held Sandra                         70 Biel/Bienne                1:21.09,4     3.51,4  (5002)    3.50 ¦ 
V/W55        2. Herren Rita                         47 Biel/Bienne                  56.10,1     7.56,1  (6057)    5.20 ¦ 
V/M30        5. Hijri Mohamed                       69 Biel/Bienne                  36.02,6     3.49,3  (6293)    3.25 ¦ 
TS1/M20     25. Kpl Hofmann Stefan                  78 Biel/Bienne                6:02.01,6  2:47.54,3  (1403)    9.22 ¦ 
H/W45        9. Hofstetter Ruth                     53 Biel/Bienne                1:53.25,7    19.19,4  (5301)    5.22 ¦ 
V/M45        9. Hofstetter Ueli                     54 Biel/Bienne                  47.13,1     7.43,9  (6025)    4.29 ¦ 
100/M55     73. Howald Peter                        46 Biel/Bienne               14:56.46,4  6:08.38,0  (1136)    8.58 ¦ 
V/W30        4. Jakob Mischa                        70 Biel/Bienne                  45.07,1     5.25,8  (6213)    4.17 ¦ 
H/M55        7. Jauch Andreas                       46 Biel/Bienne                1:35.39,0    16.27,2  (5282)    4.31 ¦ 
H/M40       47. Junod Pierre                        58 Biel/Bienne                1:51.47,8    35.54,6  (5356)    5.17 ¦ 
V/M70        2. Kaesermann Hansruedi                32 Biel/Bienne                  50.45,7     2.40,0  (6206)    4.50 ¦ 
K/M3        14. Kammermann Fabian                   93 Biel/Bienne                   4.34,4     0.48,3  (7075)    4.34 ¦ 
K/M2        19. Kammermann Jan                      95 Biel/Bienne                   2.38,0     0.29,6  (7076)    5.16 ¦ 
V/M45       19. Klopfenstein Hubert                 55 Biel/Bienne                  55.02,4    15.33,2  (6389)    5.14 ¦ 
V/M30        3. Klotz Matthias                      72 Biel/Bienne                  34.06,6     1.53,3  (6003)    3.14 ¦ 
H/W20        5. Koller Gauch Tabea                  77 Biel/Bienne                1:40.00,0    21.26,9  (5194)    4.44 ¦ 
H/M35       17. König Andre                         65 Biel/Bienne                1:22.05,8    10.44,3  (5429)    3.53 ¦ 
V/M30       23. Krasniqi Ibish                      70 Biel/Bienne                  54.30,7    22.17,4  (6375)    5.11 ¦ 
K/M2        18. Küchli Jan                          96 Biel/Bienne                   2.37,4     0.29,0  (7013)    5.14 ¦ 
K/M3        18. Küchli Simon                        94 Biel/Bienne                   4.44,3     0.58,2  (7014)    4.44 ¦ 
K/M3        29. Lambert Daniel                      93 Biel/Bienne                   5.52,5     2.06,4  (7155)    5.52 ¦ 
V/M30       21. Lerch Patrick                       70 Biel-Bienne                  51.51,3    19.38,0  (6079)    4.56 ¦ 
K/M1         2. Liechti Pascal                      97 Biel/Bienne                   2.42,7     0.00,9  (7158)    5.25 ¦ 
K/F1        13. Löffel Aline                        98 Biel/Bienne                   4.38,2     1.49,1  (7151)    9.16 ¦ 
K/F2        11. Löffel Fabienne                     95 Biel/Bienne                   2.38,3     0.35,9  (7150)    5.16 ¦ 
H/MJ         4. Löffel Mathias                      86 Biel/Bienne                1:56.29,0    20.38,3  (5426)    5.31 ¦ 
V/M55        1. Lüdi Fritz                          47 Biel/Bienne                  44.11,1      -----  (6018)    4.12 ¦ 
H/M20        4. Lüscher Patrick                     74 Biel/Bienne                1:19.42,5    13.29,0  (5532)    3.46 ¦ 
H/M20       13. Mages Pascal                        77 Biel/Bienne                1:29.26,1    23.12,6  (5446)    4.14 ¦ 
TS1/W55      2. Marolf Rosemarie                    43 Biel/Bienne                5:15.00,3     7.20,0   (762)    8.09 ¦ 
V/M20       18. Morandi Michael                     81 Biel/Bienne                  45.02,6    11.03,4  (6077)    4.17 ¦ 
V/M40       22. Mühlheim Thomas                     62 Biel/Bienne                  54.53,3    18.36,1  (6140)    5.13 ¦ 
H/M50        7. Müller Lorenz                       52 Biel/Bienne                1:27.10,9     6.34,7  (5571)    4.07 ¦ 
TS1/M35     22. Mullis Walter                       64 Biel/Bienne                4:30.49,3  1:01.50,9  (3293)    7.00 ¦ 
K/F2        16. Musyoka Barbara                     95 Biel/Bienne                   2.53,5     0.51,1  (7045)    5.47 ¦ 
K/F1         2. Musyoka Larissa                     97 Biel/Bienne                   3.04,2     0.15,1  (7046)    6.08 ¦ 
V/M30       25. Niederhäuser Florian                70 Biel/Bienne                  56.27,6    24.14,3  (6400)    5.22 ¦ 
M/M20       15. Noti Roger                          77 Biel/Bienne                4:09.56,8  1:16.34,3  (4151)    5.55 ¦ 
100/M35    111. Nussbaumer Christophe               67 Biel/Bienne               13:35.49,0  6:05.36,2  (3417)    8.09 ¦ 
100/M30     40. Nydegger Erich                      69 Biel/Bienne               11:24.56,1  4:20.18,3  (1061)    6.50 ¦ 
K/M2        10. Nydegger Thierry                    95 Biel/Bienne                   2.31,2     0.22,8  (7178)    5.02 ¦ 
V/M40       18. Oberle Thomas                       60 Biel/Bienne                  50.13,8    13.56,6  (6033)    4.47 ¦ 
V/W20       10. Pazos Florinda                      76 Biel/Bienne                  55.39,3     8.25,7  (6210)    5.18 ¦ 
K/M2        17. Peteut Joel                         96 Biel/Bienne                   2.37,2     0.28,8  (7007)    5.14 ¦ 
H/W30       25. Reichlin Sonja A.                   72 Biel/Bienne                1:58.26,7    41.08,7  (5178)    5.36 ¦ 
V/W40        3. Reinhardt Caroline                  60 Biel/Bienne                  45.13,5     2.55,7  (6292)    4.18 ¦ 
M/M40       13. Roll Christian                      58 Biel/Bienne                3:16.47,0    26.35,6  (4014)    4.39 ¦ 
TS1/M45      9. Rolli Bernard                       57 Biel/Bienne                3:55.13,9    56.50,3  (3295)    6.05 ¦ 
V/W45        7. Roth Patricia                       56 Biel/Bienne                  58.38,1     9.36,1  (6054)    5.35 ¦ 
H/M40       45. Rouiller Jean-Marc                  62 Biel/Bienne                1:48.13,3    32.20,1  (5112)    5.07 ¦ 
100/M35    102. Ruppli Marc                         67 Biel/Bienne               12:59.08,2  5:28.55,4  (3312)    7.47 ¦ 
K/M5         7. Rutschmann Emanuel                  89 Biel/Bienne                   9.05,1     1.54,2  (7081)    4.32 ¦ 
V/M35       19. Ryter Daniel                        65 Biel/Bienne                  45.46,5     9.53,4  (6019)    4.21 ¦ 
V/M45       23. Schicker Heidi                      53 Biel/Bienne                  57.34,3    18.05,1  (6399)    5.28 ¦ 
V/M45       24. Schindler Jörg                      54 Biel/Bienne                  58.38,2    19.09,0  (6042)    5.35 ¦ 
100/M60      9. Schmitz Jean                        38 Biel/Bienne               10:37.12,1  1:15.54,8   (220)    6.22 ¦ 
K/F4        10. Schneeberger Melina                 92 Biel/Bienne                   4.29,9     0.59,4  (7098)    4.29 ¦ 
100/W40     40. Schneiter Irma                      62 Biel/Bienne               19:50.24,0 10:39.54,8  (3291)   11.54 ¦ 
H/W30        6. Schori Sandra                       72 Biel/Bienne                1:29.55,4    12.37,4  (5440)    4.15 ¦ 
H/M35       20. Signer Richard                      63 Biel/Bienne                1:25.34,6    14.13,1  (5415)    4.03 ¦ 
V/M20       25. Sperti Salvatore                    76 Biel/Bienne                  47.54,5    13.55,3  (6183)    4.33 ¦ 
H/M50        1. Spiess Rudolf                       48 Biel/Bienne                1:20.36,2      -----  (5499)    3.49 ¦ 
M/M45       19. Stancheris Vivian                   56 Biel/Bienne                3:36.04,7    47.27,5  (4019)    5.07 ¦ 
V/M35        5. Steffen Marcel                      67 Biel/Bienne                  40.35,7     4.42,6  (6181)    3.51 ¦ 
K/M3        11. Stegmüller Evan                     93 Biel/Bienne                   4.15,8     0.29,7  (7019)    4.15 ¦ 
V/M35       34. Svetlana-Claire Tadic               67 Biel/Bienne                1:04.43,0    28.49,9  (6108)    6.09 ¦ 
TS1/M50     12. Thierstein Paul                     51 Biel/Bienne                4:40.33,4  1:04.44,7  (3475)    7.16 ¦ 
K/M2        20. Tschan Patrick                      96 Biel/Bienne                   2.38,7     0.30,3  (6370)    5.17 ¦ 
100/M20     16. Tschanz Frederic                    79 Biel/Bienne               11:22.29,8  2:56.09,0  (3354)    6.49 ¦ 
K/F2        15. Vifian Lisa                         95 Biel/Bienne                   2.50,9     0.48,5  (7184)    5.41 ¦ 
100/M75      3. Vögeli Kurt                         27 Biel/Bienne               17:14.44,7  2:46.45,4  (1202)   10.20 ¦ 
K/M3        12. von Arx Marc                        93 Biel/Bienne                   4.20,4     0.34,3  (7175)    4.20 ¦ 
M/M35        8. von Arx Urs                         63 Biel/Bienne                3:19.01,4    19.28,6  (4208)    4.42 ¦ 
M/M50        8. Vuillemin Werner                    48 Biel/Bienne                3:32.20,0    29.59,7  (4034)    5.01 ¦ 
K/F3        18. Vuillenmier Anja                    93 Biel/Bienne                   5.20,7     1.10,6  (7086)    5.20 ¦ 
100/W45     25. Waelti Eliane                       54 Biel/Bienne               17:10.20,0  7:24.17,0  (2504)   10.18 ¦ 
K/F6         6. Waelti Stephanie                    87 Biel/Bienne                  16.04,1     4.37,3  (6353)    5.21 ¦ 
V/M40        9. Wagnon Jean-Claude                  60 Biel/Bienne                  41.44,7     5.27,5  (6111)    3.58 ¦ 
K/M1         1. Wälchli Patric                      97 Biel/Bienne                   2.41,8      -----  (7052)    5.23 ¦ 
V/W55        3. Wälti Anne-Rose                     46 Biel/Bienne                1:21.20,9    33.06,9  (6144)    7.44 ¦ 
H/W20        9. Wäspi Manuela                       74 Biel/Bienne                1:44.02,7    25.29,6  (5224)    4.55 ¦ 
TS3/M70      1. Weber Hans-Rudolf                   31 Biel/Bienne               17:28.11,3      -----  (1389)   12.45 ¦ 
K/M6         1. Witschi Marc                        88 Biel/Bienne                  11.22,9      -----  (6354)    3.47 ¦ 
K/M2         8. Wysshaar Fabian                     96 Biel/Bienne                   2.27,3     0.18,9  (7100)    4.54 ¦ 
V/M40       21. Zervas Theodoros                    60 Biel/Bienne                  54.46,9    18.29,7  (6376)    5.13 ¦ 
V/M30       27. Zimmermann Thierry                  69 Biel/Bienne                1:07.01,0    34.47,7  (6193)    6.22 ¦ 
K/M3        27. Zürcher Dominique                   93 Biel/Bienne                   5.12,6     1.26,5  (6362)    5.12 ¦ 
100/M50    105. Kolosinski Henryk                   52 PL-Bielsko Biala          12:58.18,5  4:49.06,4  (1760)    7.46 ¦ 
100/M55     41. Medrala Czeslaw                     46 PL-Bielsko Biala          12:22.04,2  3:33.55,8   (536)    7.25 ¦ 
V/MJ        14. Gygax Michael                       83 Biembach                     50.42,9    13.34,2  (6128)    4.49 ¦ 
V/MJ        13. Schmutz Ueli                        85 Biembach                     50.42,6    13.33,9  (6131)    4.49 ¦ 
K/F1        10. Aebersold Eloïse                    99 Bienne                        3.45,8     0.56,7  (7134)    7.31 ¦ 
K/F1        14. Aebersold Ophélie                   97 Bienne                        5.59,2     3.10,1  (7135)   11.58 ¦ 
V/MJ         2. D Ascoli Yannick                    84 Bienne                       38.32,6     1.23,9  (6115)    3.40 ¦ 
TS1/M20     16. Jeanmonod David                     74 Bienne                     4:55.32,2  1:41.24,9  (1182)    7.39 ¦ 
V/M35       26. Sandmeier François                  66 Bienne                       53.04,4    17.11,3  (6070)    5.03 ¦ 
V/W45        3. Blum Marianna                       56 Biglen                       55.01,0     5.59,0  (6081)    5.14 ¦ 
TS2/M40     15. Amacker Hugo                        62 Binningen                  7:21.28,3  3:05.57,7  (1888)    7.29 ¦ 
H/M45       22. Faulstich Markus                    57 Binningen                  1:34.14,4    23.14,1  (5235)    4.27 ¦ 
H/W40       11. Ryba Judith                         58 Binningen                  1:49.20,8    33.45,2  (5257)    5.10 ¦ 
100/M30     67. Villinger Jürg                      70 Binningen                 13:17.16,8  6:12.39,0   (414)    7.58 ¦ 
100/W35     31. Vögeli Dorothea                     64 Binningen                 15:30.41,9  6:36.44,0   (804)    9.18 ¦ 
H/W40        7. Spring Karin                        62 Binz                       1:41.28,6    25.53,0  (5284)    4.48 ¦ 
H/M45        9. Spring Martin                       53 Binz                       1:25.27,0    14.26,7  (5285)    4.02 ¦ 
K/F2         5. Spring Rahel                        95 Binz                          2.22,5     0.20,1  (7085)    4.45 ¦ 
K/F3         1. Spring Rebecca                      93 Binz                          4.10,1      -----  (7084)    4.10 ¦ 
100/M60     13. Feller Franz                        38 D-Birkenfeld              10:49.31,8  1:28.14,5  (3626)    6.29 ¦ 
247         43. Sdt Wirth Reto                      60 Birmensdorf ZH             4:09.15,1  1:43.57,9  (4656)    5.54 ¦ 
H/M30        8. Jobin Michel                        68 Birmenstorf AG             1:16.49,3    10.32,3  (5026)    3.38 ¦ 
TS2/M50      1. Bischoff Johannes                   51 Birsfelden                 5:22.17,8      -----    (60)    5.28 ¦ 
TS2/M45     17. Häusermann Christoph                54 Birsfelden                 6:39.18,6  1:32.06,1  (1885)    6.46 ¦ 
H/W45        1. Etter Alice                         55 Bischofszell               1:34.06,3      -----  (5279)    4.27 ¦ 
H/M45        6. Etter Heinz                         53 Bischofszell               1:20.28,9     9.28,6  (5280)    3.48 ¦ 
H/M35       29. Bracher Heinz                       63 Bleienbach                 1:29.34,5    18.13,0  (5487)    4.14 ¦ 
H/M40       30. Biedermann Iwan                     62 Bleiken                    1:39.35,5    23.42,3  (5139)    4.43 ¦ 
100/M40    144. Rösgen Christian                    61 D-Blomberg                12:52.20,2  5:55.41,2  (3209)    7.43 ¦ 
H/M60        9. Frey Armin                          41 Blonay                     1:45.50,9    15.27,7  (5298)    5.00 ¦ 
100/M20     23. Rodio Yvan                          77 Blonay                    12:18.36,7  3:52.15,9  (1557)    7.23 ¦ 
100/M60      4. Friedle Othmar                      39 A-Bludenz                  9:55.15,4    33.58,1   (151)    5.57 ¦ 
100/M45     63. Vettermann Matthias                 57 D-Bobenheim-Roxheim       10:45.58,2  3:12.40,6   (324)    6.27 ¦ 
100/M30     26. Arndt Oliver                        71 D-Bochum                   9:50.09,4  2:45.31,6  (1698)    5.54 ¦ 
TS2/M30     25. Kletke Claudio                      69 D-Bochum                  10:21.47,8  5:15.53,5  (1543)   10.33 ¦ 
100/M35    162. Stowasser André                     65 D-Bochum                  19:53.52,0 12:23.39,2  (1462)   11.56 ¦ 
M/M45       11. Bown Michael                        57 Bogis-Bossey               3:18.30,5    29.53,3  (4149)    4.42 ¦ 
M/M50       11. Adriano Boldrin                     52 I-Bojon                    3:46.25,5    44.05,2  (4219)    5.21 ¦ 
100/M45    137. Kröner Richard                      53 D-Böklund                 13:40.21,1  6:07.03,5  (1504)    8.12 ¦ 
247         29. Kiener Walter                       59 Boll                       3:27.41,1  1:02.23,9  (4630)    4.55 ¦ 
H/M20        1. Megueressa Mitiku                   73 Boll                       1:06.13,5      -----  (5568)    3.08 ¦ 
H/M40       32. Witschi Giorgio                     60 Boll                       1:40.11,8    24.18,6  (5182)    4.44 ¦ 
100/M55     99. Berger Willi                        47 Bolligen                  18:17.05,1  9:28.56,7  (1354)   10.58 ¦ 
V/M35       13. Buser Franz                         63 Bolligen                     43.17,2     7.24,1  (6011)    4.07 ¦ 
H/M50       21. Gruber Christoph                    52 Bolligen                   1:36.47,1    16.10,9  (5398)    4.35 ¦ 
H/W55        1. Heidelberger Christine              46 Bolligen                   1:44.44,1      -----  (5467)    4.57 ¦ 
V/M20        3. Jaun Patric                         80 Bolligen                     35.58,0     1.58,8  (6286)    3.25 ¦ 
H/M35       40. Kohn Andreas                        66 Bolligen                   1:37.40,6    26.19,1  (5406)    4.37 ¦ 
100/M40    102. Oesterle Markus                     62 D-Bollschweil             11:37.44,2  4:41.05,2  (3495)    6.58 ¦ 
K/M3        24. Salutt Corsin Ramon                 94 Bonaduz                       4.54,7     1.08,6  (7048)    4.54 ¦ 
K/F2        13. Salutt Ladina Carola                95 Bonaduz                       2.39,4     0.37,0  (7049)    5.18 ¦ 
100/M30     10. Zinserling Jörg                     68 D-Bonn                     8:26.57,2  1:22.19,4    (80)    5.04 ¦ 
TS1/M30     20. Staubli Werner                      70 Bonstetten                 6:57.40,6  4:14.43,4  (3698)   10.49 ¦ 
100/W60      4. Pagel Heidrun                       41 D-Borgsdorf               16:19.56,1  3:20.45,0   (821)    9.47 ¦ 
100/M55     47. Pagel Wolfgang                      45 D-Borgsdorf               12:40.51,6  3:52.43,2   (388)    7.36 ¦ 
M/M45       14. Cueni Peter                         53 Bösingen                   3:33.57,1    45.19,9  (4127)    5.04 ¦ 
H/W35       18. Rustighi Cristina                   64 Bösingen                   1:56.22,5    30.14,0  (5107)    5.30 ¦ 
TS1/M30      4. Schmutz Pascal                      69 Bösingen                   3:53.42,6  1:10.45,4  (1460)    6.03 ¦ 
100/W35      9. Weber Christa                       64 Bösingen                  10:46.44,1  1:52.46,2   (704)    6.28 ¦ 
247         16. Rdf Bächler Gottfried               57 Boswil                     3:07.02,4    41.45,2  (4607)    4.25 ¦ 
TS2/W20      3. Hug Maria-Dolores                   78 Bottmingen                 8:28.52,1    40.10,0  (2618)    8.38 ¦ 
M/M40       19. Kohler Daniel                       62 Bottmingen                 3:36.19,8    46.08,4  (4238)    5.07 ¦ 
100/W35     27. Balke Susanne                       66 D-Bottrop                 14:22.21,9  5:28.24,0   (734)    8.37 ¦ 
100/M65      5. Macke Herbert                       36 D-Bottrop                 11:49.03,8  2:00.09,7   (203)    7.05 ¦ 
100/M35     36. Riedel Roland                       63 D-Bottrop                  9:55.39,7  2:25.26,9    (37)    5.57 ¦ 
100/W30     11. Rohr Anja                           71 D-Bottrop                 14:22.21,5  4:23.00,5   (732)    8.37 ¦ 
100/M50    101. Schläfke Dieter                     48 D-Bottrop                 12:53.55,1  4:44.43,0  (1625)    7.44 ¦ 
100/M40    120. Voegelin Christoph                  61 D-Bottrop                 12:15.45,8  5:19.06,8   (474)    7.21 ¦ 
100/W35     30. Voegelin Doris                      67 D-Bottrop                 15:29.56,1  6:35.58,2   (733)    9.17 ¦ 
TS1/M35     45. Aubée Didier                        67 Boudry                     7:34.01,2  4:05.02,8  (1376)   11.45 ¦ 
TS1/W30      3. Aubee Veronique                     68 Boudry                     7:34.00,1  1:15.21,5  (2571)   11.45 ¦ 
100/M40     40. Côte-Colisson Didier                61 F-Boujeons                 9:45.33,9  2:48.54,9   (165)    5.51 ¦ 
100/M40     47. Rechtenwald Roland                  59 D-Boxberg                  9:52.37,4  2:55.58,4   (119)    5.55 ¦ 
M/M40       12. Hrcek Petr                          61 CZ-Brandy's / Labem        3:15.48,1    25.36,7  (4185)    4.38 ¦ 
TS1/M35     16. Friedrich Peter                     65 D-Braubach                 4:10.37,6    41.39,2  (1515)    6.29 ¦ 
100/M40     52. Helm Peter                          60 D-Braunfels               10:02.42,8  3:06.03,8  (1457)    6.01 ¦ 
100/W40     19. Helm Petra                          60 D-Braunfels               13:22.59,9  4:12.30,7  (3236)    8.01 ¦ 
100/M45     57. Joermann Gerhard                    54 D-Braunschweig            10:35.59,8  3:02.42,2   (196)    6.21 ¦ 
TS2/M40      4. Pacher Horst                        61 A-Bregenz                  5:17.31,1  1:02.00,5  (3329)    5.23 ¦ 
H/M65        3. Wunderlin Hans                      37 Breitenbach                1:36.27,5    10.33,9  (5272)    4.34 ¦ 
247         27. Gfr Glauser Christoph               54 Bremgarten b. Bern         3:23.46,6    58.29,4  (4620)    4.49 ¦ 
H/M35       18. Jutzi Ulrich                        65 Brenzikofen                1:22.51,0    11.29,5  (5021)    3.55 ¦ 
100/M35    163. Weiss Thomas                        64 D-Bretten                 20:37.06,2 13:06.53,4  (1574)   12.22 ¦ 
H/M45       47. Fischer Fred                        55 Brienz BE                  1:46.39,0    35.38,7  (5489)    5.03 ¦ 
V/M20       19. Di Giusto Paolo                     80 Brittnau                     45.02,7    11.03,5  (6168)    4.17 ¦ 
100/M50    149. Donar Bohuslav                      50 CZ-Brno                   15:35.19,8  7:26.07,7  (1730)    9.21 ¦ 
TS1/W20      4. Donarova Helena                     78 CZ-Brno                    7:37.17,3  3:23.29,3  (2595)   11.50 ¦ 
TS1/W50      4. Donarova Jana                       50 CZ-Brno                    7:37.17,2  2:24.11,7  (2596)   11.50 ¦ 
100/M30     53. Beckmann Michael                    69 D-Bruchsal                12:23.57,9  5:19.20,1  (1056)    7.26 ¦ 
100/M45     43. Kernert Norbert                     53 D-Bruchsal                10:21.44,1  2:48.26,5   (211)    6.13 ¦ 
M/M40       17. Senn André                          61 Brugg                      3:27.52,1    37.40,7  (4126)    4.55 ¦ 
100/M50    142. Baumgartner Bruno                   50 Brugg AG                  14:34.44,2  6:25.32,1  (1208)    8.44 ¦ 
100/M40    204. Büchler Fredi                       62 Brugg AG                  18:48.58,4 11:52.19,4  (1657)   11.17 ¦ 
M/M50       17. Hofmann Martin                      50 Brugg AG                   4:00.49,7    58.29,4  (4139)    5.42 ¦ 
V/M20       35. Bundeli Sandro                      75 Brügg BE                     55.19,9    21.20,7  (6374)    5.16 ¦ 
K/F3        16. Feurer Janine                       94 Brügg BE                      5.18,1     1.08,0  (7088)    5.18 ¦ 
TS1/M20      7. Fischer Manuel                      81 Brügg BE                   4:38.40,5  1:24.33,2  (1414)    7.13 ¦ 
V/M45       21. Guillod René                        56 Brügg BE                     56.27,6    16.58,4  (6398)    5.22 ¦ 
H/M35       45. Weingart Markus                     65 Brügg BE                   1:39.30,5    28.09,0  (5288)    4.42 ¦ 
100/M50     16. Gamma Peter                         50 Brunnen                    9:48.22,9  1:39.10,8  (3593)    5.53 ¦ 
100/M20     18. Ziegler Silvio                      82 Brunnenthal               11:42.21,2  3:16.00,4   (477)    7.01 ¦ 
V/WJ         4. Holenweg Christina                  85 Brüttelen                    50.59,0     5.44,6  (6219)    4.51 ¦ 
247         17. Four Eichholzer Hans                45 Brütten                    3:08.18,4    43.01,2  (4616)    4.27 ¦ 
M/M40      ---  Maj Appius Aeneas                   60 Bubendorf                       disq      -----  (4003)    ---- ¦ 
249         33. Maj Appius Aeneas, Bubendorf        ?? Schweiz 2                  2:32.10,1    24.07,9  (4840)    3.36 ¦ 
M/W45        4. Hess Marie-Claire                   54 Bubendorf                  4:11.04,6    56.07,7  (4261)    5.56 ¦ 
H/M50       22. Hess Tony                           52 Bubendorf                  1:37.02,5    16.26,3  (5544)    4.35 ¦ 
M/M50        7. Tanner Werner                       50 Bubendorf                  3:31.38,5    29.18,2  (4030)    5.00 ¦ 
TS2/M45      7. Aulmann Rainer                      57 D-Buch                     5:55.19,5    48.07,0   (167)    6.01 ¦ 
TS1/W35      3. Schwab Monika                       66 Buch                       4:42.00,6    32.05,1   (747)    7.18 ¦ 
100/M40     34. Bohnhoff Ulf                        60 D-Büchen                   9:41.13,6  2:44.34,6    (36)    5.48 ¦ 
100/W40     33. Wieckhorst Sabine                   60 D-Büchen                  15:29.55,8  6:19.26,6   (761)    9.17 ¦ 
100/M20     55. Harzbecker Jens                     75 D-Büchenbach              17:41.31,0  9:15.10,2  (1249)   10.36 ¦ 
100/M30      3. Schiessl Helmut                     72 D-Buchenberg               7:39.58,0    35.20,2  (3298)    4.35 ¦ 
100/M35    119. Spechtenhauser Stephan              64 D-Buchloe                 13:59.00,7  6:28.47,9  (1265)    8.23 ¦ 
TS3/M45      1. Kaeser Walter                       55 Buchs SG                   7:36.19,5      -----    (78)    5.33 ¦ 
V/W50        1. Gurtner Sonja                       52 Büetigen                     40.25,1      -----  (6004)    3.50 ¦ 
K/F5         2. Mathys Brigitta                     90 Büetigen                      8.00,3     0.27,4  (7079)    4.00 ¦ 
V/MJ         1. Mathys Hansruedi                    83 Büetigen                     37.08,7      -----  (6139)    3.32 ¦ 
K/F4         8. Stettler Käthi                      91 Büetigen                      4.25,0     0.54,5  (6363)    4.25 ¦ 
V/M45       22. Stettler Werner                     57 Büetigen                     57.09,9    17.40,7  (6237)    5.26 ¦ 
100/M50     80. Schilter Xaver                      48 Bülach                    12:13.44,1  4:04.32,0  (1002)    7.20 ¦ 
100/M55      2. Schröder Wolf-Ulrich                44 D-Bünde                    9:39.51,1    51.42,7  (3452)    5.47 ¦ 
100/M50    171. Odermatt Sepp                       49 Buochs                    18:53.06,2 10:43.54,1  (1375)   11.19 ¦ 
H/M45       24. Aeschbacher Walter                  53 Büren an der Aare          1:35.35,4    24.35,1  (5040)    4.31 ¦ 
V/WJ         6. Heiniger Daniela                    86 Büren an der Aare            53.25,1     8.10,7  (6053)    5.05 ¦ 
V/W50        6. Heiniger Elsbeth                    52 Büren an der Aare            59.48,3    19.23,2  (6059)    5.41 ¦ 
V/M50        7. Heiniger Peter                      49 Büren an der Aare            50.56,5     6.42,9  (6045)    4.51 ¦ 
V/M30       24. Kleist Markus                       68 Büren an der Aare            55.49,7    23.36,4  (6234)    5.19 ¦ 
100/M20     32. Krebs Reto                          80 Büren an der Aare         13:28.16,7  5:01.55,9  (1761)    8.04 ¦ 
TS1/W35      5. Scheurer Doris                      67 Büren an der Aare          4:55.30,8    45.35,3  (2616)    7.39 ¦ 
100/M35    143. Schlegel Roland                     66 Büren an der Aare         16:06.32,2  8:36.19,4  (1282)    9.39 ¦ 
100/W55      3. Fricker Meyer Elisabeth             47 Büren zum Hof             12:06.40,1  1:24.16,6   (746)    7.16 ¦ 
H/M40       21. Arm Ueli                            60 Burgdorf                   1:32.53,3    17.00,1  (5082)    4.24 ¦ 
V/W20        8. Brand Christine                     73 Burgdorf                     55.27,8     8.14,2  (6052)    5.16 ¦ 
H/M40       31. Gosteli Peter                       61 Burgdorf                   1:39.56,9    24.03,7  (5562)    4.44 ¦ 
H/M35       33. Heizmann Stefan                     63 Burgdorf                   1:31.22,8    20.01,3  (5027)    4.19 ¦ 
TS1/M45     19. Jenal Paul                          57 Burgdorf                   4:33.37,4  1:35.13,8  (1128)    7.05 ¦ 
TS1/M60      5. Neumann Harry                       40 D-Burgdorf                 4:52.36,8    50.33,2  (3531)    7.34 ¦ 
100/M35      9. Nyffenegger Lorenz                  63 Burgdorf                   8:30.36,9  1:00.24,1    (46)    5.06 ¦ 
100/M45    177. Wegmüller Hans                      54 Burgdorf                  16:35.23,9  9:02.06,3  (1297)    9.57 ¦ 
V/M20       26. Widmer Martin                       73 Burgdorf                     48.36,5    14.37,3  (6035)    4.37 ¦ 
H/M40       34. Winzenried Marc                     58 Burgdorf                   1:41.17,8    25.24,6  (5565)    4.48 ¦ 
247         32. Motm Schweizer Hans-Jürg            63 Burgistein Station         3:29.51,0  1:04.33,8  (4644)    4.58 ¦ 
V/MJ        10. Meyer Niklaus                       85 Bürglen TG                   44.52,5     7.43,8  (6101)    4.16 ¦ 
100/W35      5. Zepf Resi                           63 D-Burladingen              9:49.50,7    55.52,8  (2562)    5.53 ¦ 
100/M45     38. Aymon Alain                         57 Bussigny-Lausanne         10:15.28,9  2:42.11,3   (234)    6.09 ¦ 
100/M50     99. Delgrande Pierre                    48 Bussigny-Lausanne         12:52.46,2  4:43.34,1  (3623)    7.43 ¦ 
100/M45     29. Muller Daniel                       55 Bussigny-Lausanne         10:02.00,3  2:28.42,7   (325)    6.01 ¦ 
K/M4        10. Spörri Jamin                        92 Busswil                       4.09,4     0.39,7  (6360)    4.09 ¦ 
247         21. Sdt Biegger Marcel                  76 Busswil b. Büren           3:13.25,9    48.08,7  (4612)    4.34 ¦ 
K/M3        10. Dreyer Livio                        93 Busswil b. Büren              4.15,6     0.29,5  (7195)    4.15 ¦ 
K/M2         5. Dreyer Lucien                       95 Busswil b. Büren              2.19,6     0.11,2  (7177)    4.39 ¦ 
100/M70     16. Imhasly Werner                      32 Busswil b. Büren          21:44.00,0  9:53.45,0  (3270)   13.02 ¦ 
TS2/M30     19. Kopp Marcel                         71 Busswil b. Büren           9:41.23,1  4:35.28,8  (1486)    9.52 ¦ 
TS2/M20     15. Lanz Marc                           80 Busswil b. Büren           9:08.44,6  3:28.59,3  (1710)    9.18 ¦ 
M/M20       10. Nyfeler Patrick                     78 Busswil b. Büren           3:26.43,5    33.21,0  (4232)    4.53 ¦ 
H/M35       22. Probst Beat                         66 Busswil b. Büren           1:25.52,7    14.31,2  (5306)    4.04 ¦ 
K/M4        16. Rosa Armando                        91 Busswil b. Büren              4.28,5     0.58,8  (7194)    4.28 ¦ 
K/M4        12. Schertenleib Lukas                  91 Busswil b. Büren              4.13,4     0.43,7  (7197)    4.13 ¦ 
K/M3        21. Schertenleib Till                   94 Busswil b. Büren              4.49,8     1.03,7  (7196)    4.49 ¦ 
K/F3        12. Schwab Léonie                       93 Busswil b. Büren              4.48,7     0.38,6  (7117)    4.48 ¦ 
K/M4        21. Schwab Patrick                      91 Busswil b. Büren              5.06,9     1.37,2  (7118)    5.06 ¦ 
100/M55    108. Huwiler Hans                        43 Buttwil                   20:20.26,5 11:32.18,1  (1755)   12.12 ¦ 
TS2/M35      9. von Dach Beat                       63 Bützberg                   5:59.47,2  1:58.01,9   (291)    6.06 ¦ 

Total 576



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.