Bieler Lauftage 2002 - nach Name "T"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H/M45       40. Taborsky Michael                    55 Oberbuetschel              1:43.42,9    32.42,6  (5259)    4.54 ¦ 
100/M70     14. Tacchella Franco                    28 I-Saronno                 19:45.43,9  7:55.28,9  (1240)   11.51 ¦ 
100/M55     48. Talleri Serge                       45 Nyon                      12:45.30,0  3:57.21,6   (391)    7.39 ¦ 
100/W45     10. Tangnatz Gabriele                   53 D-Wittlich                12:45.01,2  2:58.58,2   (721)    7.39 ¦ 
100/M50     95. Tangnatz Jürgen                     51 D-Wittlich                12:45.01,5  4:35.49,4   (260)    7.39 ¦ 
TS2/M60      5. Tank Eike                           40 D-Berlin                  10:09.16,2  2:59.44,6  (3221)   10.20 ¦ 
100/M45     53. Tanner Daniel                       56 Zürich                    10:34.17,2  3:00.59,6   (420)    6.20 ¦ 
TS1/M55     12. Tanner Daniel                       45 Renan BE                   6:40.15,2  3:01.25,7  (1898)   10.22 ¦ 
H/M55       24. Tanner Friedrich                    47 Balsthal                   1:47.19,7    28.07,9  (5314)    5.05 ¦ 
100/W40     38. Tanner Hannelore                    60 Greifensee                18:56.58,0  9:46.28,8  (2615)   11.22 ¦ 
TS3/M50      4. Tanner Jacques                      52 Mont-Soleil               16:11.12,7  6:47.46,5  (1404)   11.48 ¦ 
M/M50        7. Tanner Werner                       50 Bubendorf                  3:31.38,5    29.18,2  (4030)    5.00 ¦ 
100/M20     43. OFW Tarsus Deniz                    77 D-Allershausen            15:10.41,4  6:44.20,6  (3048)    9.06 ¦ 
V/MJ         3. Tavares Ricardo                     84 Neuchâtel                    41.02,2     3.53,5  (6143)    3.54 ¦ 
H/M35       52. Taylor Robert David                 67 Bern                       1:49.11,3    37.49,8  (5094)    5.10 ¦ 
100/M60     34. Tegler Diethelm                     40 D-Dohren                  13:02.18,4  3:41.01,1   (222)    7.49 ¦ 
H/W40       18. Teigeler Anna                       61 D-Tübingen                 1:59.23,8    43.48,2  (5409)    5.39 ¦ 
H/W35       17. Teinilä Susanna                     64 Ipsach                     1:54.32,3    28.23,8  (5189)    5.25 ¦ 
249         24. NCO Telenche Claudiu, R             ?? Rumänien                   2:26.13,0    18.10,8  (4832)    3.27 ¦ 
M/W45        2. Tenthorey Sylviane                  54 Yverdon-les-Bains          3:24.30,3     9.33,4  (4099)    4.50 ¦ 
V/M35       32. Tessitore François                  65 Cornaux NE                   59.50,8    23.57,7  (6239)    5.41 ¦ 
100/M35     17. Teupel Stephan                      67 D-Gleichen                 8:58.48,8  1:28.36,0  (1529)    5.23 ¦ 
H/M40        4. Thalheim Rolf                       62 Bern                       1:21.04,2     5.11,0  (5167)    3.50 ¦ 
TS2/M50      8. Thater Werner                       49 D-Gröbenzell               6:58.11,3  1:35.53,5  (3490)    7.05 ¦ 
100/M50     45. Thennig Hans Werner                 51 Bern                      11:05.01,9  2:55.49,8  (1868)    6.39 ¦ 
TS2/M35     26. Thiemann Norbert                    64 Riedholz                   8:27.01,5  4:25.16,2  (1512)    8.36 ¦ 
100/W40     18. Thierstein Irene                    58 FL-Nendeln                13:12.48,2  4:02.19,0  (3516)    7.55 ¦ 
100/M45    124. Thierstein Kurt                     57 FL-Nendeln                13:12.48,2  5:39.30,6  (3517)    7.55 ¦ 
TS1/M50     12. Thierstein Paul                     51 Biel/Bienne                4:40.33,4  1:04.44,7  (3475)    7.16 ¦ 
247         11. Oberstlt Thoma Marcel               59 St. Gallen                 2:55.36,8    30.19,6  (4647)    4.09 ¦ 
K/F5         9. Thomann Bianca                      90 Lyss                          9.54,6     2.21,7  (7123)    4.57 ¦ 
100/M30     55. Thomas Fischer                      68 D-Ahlen                   12:31.22,2  5:26.44,4   (411)    7.30 ¦ 
V/M30       26. Thomas Hirsiger                     68 Grenchen                     59.17,1    27.03,8  (6050)    5.38 ¦ 
100/M45    172. Thomas Patrick                      56 F-Rochejean               15:39.21,2  8:06.03,6  (1120)    9.23 ¦ 
V/W50        4. Thüler Verena                       52 Wabern                       52.30,7    12.05,6  (6109)    5.00 ¦ 
V/W30        7. Thungputsa Tharinee                 72 Corsier-sur-Vevey          1:03.05,1    23.23,8  (6236)    6.00 ¦ 
100/M40    114. Tichai Thomas                       61 D-Groß-Umstadt            11:58.08,7  5:01.29,7  (1180)    7.10 ¦ 
100/M45     18. Tiemann Jürgen                      55 D-Pfalzgrafenweiler        9:27.35,5  1:54.17,9   (210)    5.40 ¦ 
100/M50     72. Tillmann  Gerhard                   49 D-Duisburg                11:57.02,3  3:47.50,2  (3301)    7.10 ¦ 
100/W45     11. Tillmann Renate                     57 D-Duisburg                13:01.44,0  3:15.41,0  (3302)    7.49 ¦ 
100/M55     51. Timm Wolfgang                       47 D-Hamburg                 12:51.03,0  4:02.54,6  (1500)    7.42 ¦ 
TS3/M35      3. Tinguely André                      63 Satigny                    9:50.43,9  1:00.09,4   (424)    7.11 ¦ 
TS2/M40     13. Tinguely Yves                       59 Bernex                     7:13.34,6  2:58.04,0  (1688)    7.21 ¦ 
100/MP      54. OFW Tischler Ingo-Klaus, D-Bad Berl 63 Euro-Korps Strassburg     20:23.20,6 12:36.50,2  (3032)   12.14 ¦ 
249         42. Pte Tissauer Marco, CRO             ?? Kroatien                   2:45.12,9    37.10,7  (4820)    3.54 ¦ 
100/M50    179. Tobos Valeriu                       49 D-Ditzingen               20:12.27,4 12:03.15,3  (3513)   12.07 ¦ 
100/M30     57. Tockner Franz                       68 A-Micheldorf in Oberöster 12:39.33,7  5:34.55,9   (305)    7.35 ¦ 
TS2/M45     21. Tomaschewski Ulrich                 54 D-Crailsheim               7:06.46,9  1:59.34,4   (345)    7.14 ¦ 
100/M20     45. Tominc Denis                        80 SLO-Podgrad               15:26.47,3  7:00.26,5  (1818)    9.16 ¦ 
100/M60     31. Tompa Josef                         42 Riehen                    12:49.35,1  3:28.17,8  (1014)    7.41 ¦ 
100/M40     96. Topp Michael                        58 D-Hemer                   11:26.36,1  4:29.57,1  (3323)    6.51 ¦ 
TS2/M40     17. Treib Friedrich                     62 Wädenswil                  7:50.13,1  3:34.42,5  (1039)    7.59 ¦ 
TS1/M50     21. Treier Franz                        52 Wittnau                    5:27.53,2  1:52.04,5  (3679)    8.29 ¦ 
100/W45      7. Trost Isolde                        55 D-Frickenhausen           12:11.25,7  2:25.22,7  (3542)    7.18 ¦ 
TS1/M20     27. Troxler Georg                       80 Ottikon                    6:13.58,6  2:59.51,3  (3697)    9.41 ¦ 
H/M65        6. Troxler Jakob                       35 Zürich                     1:55.01,4    29.07,8  (5105)    5.27 ¦ 
H/M30       11. Trüb Thomas                         71 Zürich                     1:21.44,7    15.27,7  (5227)    3.52 ¦ 
TS1/M50     22. Trummer Jean Pierre                 51 Carouge GE                 5:47.12,5  2:11.23,8  (1085)    8.59 ¦ 
100/M35     43. Truniger Martin                     65 Arnegg                    10:23.54,4  2:53.41,6  (1472)    6.14 ¦ 
H/W20       16. Tschachtli Mirjam                   73 Kerzers                    1:47.39,4    29.06,3  (5414)    5.06 ¦ 
K/M2        20. Tschan Patrick                      96 Biel/Bienne                   2.38,7     0.30,3  (6370)    5.17 ¦ 
V/M20       37. Tschannen Thomas                    74 Biel                       1:09.17,3    35.18,1  (6098)    6.35 ¦ 
100/M65     37. Tschantré Hansruedi                 37 Magglingen/Macolin        17:25.39,5  7:36.45,4  (1224)   10.27 ¦ 
100/M20     16. Tschanz Frederic                    79 Biel/Bienne               11:22.29,8  2:56.09,0  (3354)    6.49 ¦ 
H/W40       17. Tschanz Jeanne-Marie                58 Corcelles                  1:58.18,7    42.43,1  (5219)    5.36 ¦ 
100/M35    152. Tschanz Roland                      63 Tüscherz-Alfermée         17:21.21,9  9:51.09,1  (1327)   10.24 ¦ 
100/M45     54. Tschanz Werner                      54 Kirchberg BE              10:34.38,4  3:01.20,8   (112)    6.20 ¦ 
100/M40     39. Tschudi Fritz                       58 Ennenda                    9:44.51,3  2:48.12,3  (1719)    5.50 ¦ 
H/M65        4. Tschudin Robert                     36 Mumpf                      1:40.41,5    14.47,9  (5566)    4.46 ¦ 
TS1/M50     29. Tschui Roland                       48 Subingen                   7:24.18,3  3:48.29,6  (1587)   11.30 ¦ 
TS2/M40     10. Tuchschmid Hanspeter                59 Mattwil                    6:50.35,4  2:35.04,8   (270)    6.58 ¦ 
100/W35     26. Tuku Hatun                          66 D-Celle                   13:49.45,0  4:55.47,1   (770)    8.17 ¦ 
TS1/M50      4. Turrel Georges                      51 L'Egreve                   4:03.51,8    28.03,1  (3632)    6.19 ¦ 
K/M5         1. Tüscher Markus                      89 Kallnach                      7.10,9      -----  (7132)    3.35 ¦ 
K/M5         5. Tüscher Remo                        90 Kallnach                      8.49,8     1.38,9  (7133)    4.24 ¦ 
TS2/M35     30. SSGT Tuttle Christopher             65 D-Hameln                   9:12.56,7  5:11.11,4  (3006)    9.23 ¦ 
100/M40     94. Twele Norbert                       58 D-Coppengrave             11:25.52,5  4:29.13,5   (490)    6.51 ¦ 

Total 77



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.