Bieler Lauftage 2002 - nach Name "J"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
249         14. Soldier Jaber Ahmed Jumah, QAT      ?? Katar                      2:22.19,0    14.16,8  (4814)    3.22 ¦ 
V/M30        9. Jaberg Thomas                       69 Täuffelen                    45.16,3    13.03,0  (6384)    4.18 ¦ 
100/M35     71. Jaccoud Blaise                      63 Rolle                     11:28.50,3  3:58.37,5  (1035)    6.53 ¦ 
100/MJ       2. Jacober Andre                       85 Duebendorf                15:01.24,7  3:57.19,1  (1351)    9.00 ¦ 
V/M20       15. Jacober Roger                       76 Nürensdorf                   43.47,7     9.48,5  (6255)    4.10 ¦ 
100/W40      3. Dr. Jacobi Bärbel                   61 D-Hönow                    9:37.18,0    26.48,8   (767)    5.46 ¦ 
251          4. Jacobs Jessica, USA                 ?? USA                        4:28.27,0  1:23.36,0  (4860)    6.21 ¦ 
H/M30       17. Jacomet Roman                       71 Riehen                     1:28.12,6    21.55,6  (5034)    4.10 ¦ 
TS2/M50     11. Jaensch Dieter                      51 D-Hönow                    7:53.21,4  2:31.03,6   (543)    8.02 ¦ 
TS2/M40     24. Jäger Bernd                         62 D-Jüchen                   9:54.29,4  5:38.58,8  (3612)   10.05 ¦ 
100/M50     29. Jäger Erwin                         50 D-Giebelstadt             10:37.19,0  2:28.06,9  (1773)    6.22 ¦ 
100/M60     82. Jagodzinski Roman                   41 PL-Dabrowa Gorn.          19:57.44,7 10:36.27,4  (1736)   11.58 ¦ 
M/M30       14. Jakob Holger                        71 Finsterhennen              3:55.36,2  1:17.26,2  (4069)    5.34 ¦ 
V/W30        4. Jakob Mischa                        70 Biel/Bienne                  45.07,1     5.25,8  (6213)    4.17 ¦ 
H/M30       39. Jakob Patrik                        71 Zürich                     1:56.37,5    50.20,5  (5213)    5.31 ¦ 
TS2/M60      7. Jamin Hans Joachim                  38 D-Darmstadt               10:31.19,9  3:21.48,3   (347)   10.43 ¦ 
TS1/M20     29. Jan Christoph                       79 Gstaad                     6:18.55,4  3:04.48,1  (1706)    9.49 ¦ 
100/MP      36. LT Janis Jens, D-Lichtenau          78 Team "Art"                16:31.59,1  8:45.28,7  (3046)    9.55 ¦ 
249         52. Sgt Janiszewski Wojciech, PL        ?? Polen                      3:04.30,9    56.28,7  (4827)    4.22 ¦ 
100/M40    131. Janke Andreas                       62 D-Berlin                  12:34.51,8  5:38.12,8  (1051)    7.32 ¦ 
100/M30     33. Jannella Emanuele                   68 Solothurn                 10:56.18,1  3:51.40,3  (1796)    6.33 ¦ 
100/M40    197. Januzaj Ramiz                       59 ALB-Isniq-Deçan           17:07.38,4 10:10.59,4  (1299)   10.16 ¦ 
TS2/M35      1. Jaquerod Christophe                 66 Genève                     4:01.45,3      -----     (8)    4.06 ¦ 
M/M40       29. Jaquet Raymond                      61 Lausanne                   4:07.47,7  1:17.36,3  (4258)    5.52 ¦ 
100/M40    111. Jaquillard Andre                    59 Château-d'Oex             11:50.01,7  4:53.22,7   (344)    7.06 ¦ 
100/W40      8. Jaschky Iris                        61 D-Troisdorf               11:17.26,2  2:06.57,0   (731)    6.46 ¦ 
100/W40     11. Jau Verena                          62 Münsingen                 11:56.50,3  2:46.21,1  (3680)    7.10 ¦ 
H/M55        7. Jauch Andreas                       46 Biel/Bienne                1:35.39,0    16.27,2  (5282)    4.31 ¦ 
TS3/M40      5. Jauch Günther                       60 D-Tuningen                11:13.18,7  3:17.40,2  (3484)    8.11 ¦ 
H/W30        5. Jaun Karin                          69 Därligen                   1:26.03,5     8.45,5  (5003)    4.04 ¦ 
V/M20        3. Jaun Patric                         80 Bolligen                     35.58,0     1.58,8  (6286)    3.25 ¦ 
TS1/M30      1. Jaunin Marc-Henri                   68 Neuchâtel                  2:42.57,2      -----    (22)    4.13 ¦ 
TS1/M20     16. Jeanmonod David                     74 Bienne                     4:55.32,2  1:41.24,9  (1182)    7.39 ¦ 
100/W35     20. Jeanneret Françoise                 67 St-Imier                  12:38.22,9  3:44.25,0  (2604)    7.35 ¦ 
TS1/M20     17. Jeanrichard Florian                 79 Cortaillod                 4:58.54,6  1:44.47,3  (1707)    7.44 ¦ 
100/MP      32. Kpl Jegerlehner Kurt, Hindelbank    50 Ltt-Thun                  16:22.53,1  8:36.22,7  (3078)    9.49 ¦ 
100/M30     73. Jeker Markus                        69 Luterbach                 13:52.06,9  6:47.29,1  (1117)    8.19 ¦ 
TS1/M45     19. Jenal Paul                          57 Burgdorf                   4:33.37,4  1:35.13,8  (1128)    7.05 ¦ 
100/M65     42. Jendrasch Horst                     36 D-Kelkheim                18:32.55,9  8:44.01,8  (1356)   11.07 ¦ 
100/W50     23. Jenni Emmi                          52 Schwarzenburg             16:25.23,1  6:19.17,1   (802)    9.51 ¦ 
H/W40        5. Jenni Margrit                       58 Zollikofen                 1:37.52,0    22.16,4  (5326)    4.38 ¦ 
100/M45    187. Jericek Damjan                      53 SLO-Celje                 17:42.57,3 10:09.39,7  (1797)   10.37 ¦ 
100/M65      9. Jesionek Walter                     36 D-Heidelberg              12:37.00,5  2:48.06,4   (277)    7.34 ¦ 
V/W30        9. Jimenez Davila Heide                70 Zürich                     1:11.59,7    32.18,4  (6055)    6.51 ¦ 
TS1/M40     42. Jobin Christian                     62 Le Noirmont                6:10.33,2  3:20.18,8  (1365)    9.35 ¦ 
H/M30        8. Jobin Michel                        68 Birmenstorf AG             1:16.49,3    10.32,3  (5026)    3.38 ¦ 
100/M45    123. Jochimsen Ernst                     57 D-Heusenstamm             13:11.00,0  5:37.42,4  (1102)    7.54 ¦ 
100/W45     18. Joenck Marion                       53 D-Duisburg                14:48.15,3  5:02.12,3   (765)    8.52 ¦ 
100/M45     57. Joermann Gerhard                    54 D-Braunschweig            10:35.59,8  3:02.42,2   (196)    6.21 ¦ 
100/W20      6. Johner Tanja                        77 Kerzers                   11:56.05,7  1:19.02,8   (817)    7.09 ¦ 
247         38. Lt Jöhr Christoph                   80 Ins                        3:50.28,9  1:25.11,7  (4628)    5.27 ¦ 
100/M55     15. Joltuch Edward                      45 PL-Zgorzelec              11:19.30,3  2:31.21,9  (1757)    6.47 ¦ 
TS3/M40      2. Joly Dminique                       58 Nyon                       9:45.01,8  1:49.23,3  (3287)    7.07 ¦ 
H/W35       15. Jordan Veronique                    65 Epalinges                  1:51.33,6    25.25,1  (5146)    5.17 ¦ 
100/W45     23. Jordi Elsbeth                       53 Affoltern am Albis        16:14.00,5  6:27.57,5  (2505)    9.44 ¦ 
100/M60      3. Joss Alfred                         42 Niederwangen BE            9:41.12,2    19.54,9   (139)    5.48 ¦ 
TS1/M35     37. Jossi Philippe                      64 Vionnaz                    5:54.20,0  2:25.21,6  (3511)    9.10 ¦ 
H/M45        1. Jost Christian                      57 Grosshöchstetten           1:11.00,3      -----  (5511)    3.21 ¦ 
H/M45       15. Jost Jürg                           56 Lauperswil                 1:30.08,2    19.07,9  (5016)    4.16 ¦ 
M/M40       16. Jost Thomas                         62 Zürich                     3:24.11,3    33.59,9  (4017)    4.50 ¦ 
TS3/M30      3. Joswig Dirk                         68 E-Chester CH23BB          11:04.37,2  1:43.30,4  (1476)    8.05 ¦ 
100/W35      7. Jucker Antonia                      65 D-Vörstetten              10:39.44,8  1:45.46,9  (3309)    6.23 ¦ 
H/M30        9. Jucker Claude M.                    68 Zürich                     1:18.47,9    12.30,9  (5268)    3.44 ¦ 
100/W20      9. Juda Martina                        76 I-Algund                  13:42.22,0  3:05.19,1  (3365)    8.13 ¦ 
100/M30     68. Juergens Tim                        72 Zuerich                   13:20.10,1  6:15.32,3  (3400)    8.00 ¦ 
TS2/M40     21. Jünemann Arnd                       58 D-Lüdenscheid              8:12.28,7  3:56.58,1  (1106)    8.21 ¦ 
100/M45    190. Jungen Jean-Michel                  54 St-Sulpice VD             17:57.20,7 10:24.03,1  (1363)   10.46 ¦ 
M/M35       25. Jungi Richard                       67 Orpund                     4:21.32,3  1:21.59,5  (4045)    6.11 ¦ 
100/M40     33. Jungo Roger                         60 Flamatt                    9:38.26,8  2:41.47,8   (152)    5.47 ¦ 
TS1/M40     39. Junod Alain                         58 Ste-Croix                  5:51.37,9  3:01.23,5  (1758)    9.06 ¦ 
100/W50      6. Junod Christine                     48 Münchenstein              13:02.29,4  2:56.23,4   (743)    7.49 ¦ 
H/M40       47. Junod Pierre                        58 Biel/Bienne                1:51.47,8    35.54,6  (5356)    5.17 ¦ 
M/M40        1. Juszczak Wlodzimierz                62 PL-Ostrzeszow              2:50.11,4      -----  (4214)    4.01 ¦ 
H/M35       18. Jutzi Ulrich                        65 Brenzikofen                1:22.51,0    11.29,5  (5021)    3.55 ¦ 

Total 74



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.